Treść opublikowana przez Bono
-
Roznica miedzy 30d a 40d
w jakim to jezyku?
-
Opony w X5
Runflat tez mozna napelnic plynem zaleta Runflatow jest dla mnie tylko to, ze jest bezpieczniejsza - mniejsze prawdopodobienstwo, ze wybuchnie (rozleci sie) podczas jazdy sam mam Micheliny - trudno mi powiedziec o ich scieralnosci, samochod ma przejechane ok. 5k km, czuje jednak czasem przy ruszaniu lekki uslizg kol, ktory wynika z momentu obrotowego - to z pewnoscia nie wplywa pozytywnie na trwalosc opon
-
4.8i - BRAK MOCY
a sprawdzales jakie ma osiagi? czy trzyma moc? kiedy ja sie przesiadam z X5d na benzyniaki, to wlasciwie ponizej v8 nic dla mnie "nie jedzie", przyzwyczajony jestem do momentu diesla (i nie ciagne na obrotach a tam dopiero diesel lapie zadyszki w stosunku do benzyny) nie wiem jak dawno temu sie przesiadles na benzyne - jesli stosunkowo niedawno, to ja bym zaczal od sprawdzenia czy samochod trzyma dane fabryczne, byc moze to jest kwestia odczucia (zmiana rodzaju paliwa + inne gabaryty samochodu)
-
Opony w X5
Dunlop - zalecane przez kogo? pierwsze slysze
-
Nowy silnik do F10/11 525d 2.0 218 KM
z ciekawosci - gdzie te cenniki mozna znalezc? na stronie bmw nie moglem do tego dojsc
-
Nowy silnik do F10/11 525d 2.0 218 KM
nie wiem o jakim rynku mowa - ja od poczatku pisalem o US, tu nie ma w chwili obecnej 530i i od przyszlego roku modelowego (czyli od wrzesnia) tez nie bedzie (jest teraz 528i 6 cylindrowy, ktory bedzie zastapiony 4 cylindrowym), nie wiem co bedzie sie dzialo w Europie
-
Nowy silnik do F10/11 525d 2.0 218 KM
nie ma takiej opcji, od przyszlego miesiaca bedzie 528 4 cylindrowy i 535 6 cylindrowy (oba turbo)
-
szarpiąca skrzynia
o ile sie nie myle to system, do ktorego linka podales, to system, z ktorego ceny mniej wiecej obowiazuja w ASO to moze jeszcze raz - albo sie wlozy kilka minut wysilku w wygooglowanie alternatywy, albo sie placi ceny ASO; kazdy sposob jest OK
-
szarpiąca skrzynia
kiedy po 30 sekundach googlowania wiem, ze ORYGINALNA miske z filtrem mozna kupic za 350-400 zl (wliczajac w to sprawdzenie o jakiej skrzyni mowimy), nie chce mi sie sprawdzac jaki powinien byc w tej skrzyni olej i ile kosztuje niektorzy uwazaja, ze ASO jest wlasciwym miejscem na zakupy (nie mowie, ze tak nie jest), inni (jak ja) sprawdzaja alternatywy (nie mowie o zamiennikach, tylko o oryginalnych czesciach dostarczanych przez producentow np. firme ZF) co do podworkowego warsztatu - nie bede komentowal
-
szarpiąca skrzynia
o skrzyniach GM nie musisz mi pisac a ja juz nie musze nic szukac, bo temat mam baaaarrrdddzzzooo rozpoznany i podtrzymuje to co napisalem jakie pieniadze za wymiane oleju? dokladnie nie wiem bo nie prowadze zakladu, ale jestem pewien, ze za gora polowe wymienionej ceny mozna to zrobic w dobrym zakladzie mozesz zdradzic, gdzie jest to zrodlo skrzyn za 3-4k zl z malymi przebiegami? mysle, ze wielu osobom to moze sie przydac
-
Silnik 4.4 V8 jakie opinie ?
bzyk, dokoncz lepiej podstawowke i wtedy moze zacznij sie wypowiadac odnosnie 4,4 - jesli tu nikt nie chce ci pomoc, to moze pomoga cie w Dreznie?
-
szarpiąca skrzynia
skrzynie GM tez chodzily / chodza po kilkaset km bezawaryjnie, choc w wielu jednak nawalal konwerter wczesniej, ale to byla ich wada fabryczna za wymiane oleju nie trzaba wydac 3-3,5k zl, mozna to zrobic za wiele mniejsze pieniadze (oczywiscie w odpowiednim warsztacie a nie w ASO) a skad masz pewnosc, ze kupisz uzywke z niskim przebiegiem? naprawde uwazasz, ze skrzynia za 3-4k km bedzie miala maly przebieg? pewnie tak - tak samo jak wiekszosc samochodow na allegro nie przekracza przebiegu 180k km
-
Silnik 4.4 V8 jakie opinie ?
chyba byzk nie wyczul ironii... ale coz - nie moj problem BTW - "zetelnie" pisze sie rzetelnie
-
ADAPTIVE DRIVE X5 2010
super historia :duh: a tak na marginesie AD nie sluzy do naprawy glupoty (opisany manewr wyprzedzania)
-
Silnik 4.4 V8 jakie opinie ?
bzyk byzka "zetelnie" w pierwszym poscie i w ogole sie nie przechwala... w przeciwienstwie do innych uczestnikow dyskusji
-
Do użytkowników wersji 4.8
niestety w e70 nie ma kreseczek, a np. w F10 sa... nie rozumiem tego zagrania ze strony bmw
-
szarpiąca skrzynia
sporo jak na wymiane oleju, ale to ASO... w ASO oleju w skrzyni bym nie wymienial, bo oni niewiele maja doswiadczenia (w szczegolnosci w tym temacie)
-
Montaż haka - X3 e83 2005
wedlug specyfikacji BMW montaz hak do X5 + kodowanie to 2,5h, za samo montaz ASO w PL chca 2k zl, nie wiem jak w X3, ale w X5 wszystko jest przygotowane pod montaz (dziury itp.)
-
Katalog wyposazenia dodatkowego do F25.
w stanach na x3 czy x5 czeka sie w zaleznosci od alokacji jaka ma konkretny diler, czytalem o przypadku, gdy ktos mial x5 po 7 dniach od zlozenia zamowienia (trafil akurat na alokacje dilera, w ktorej mozna bylo zmienic konfiguracje tuz przed rozpoczeciem produkcji, mieszkal niedaleko od fabryki itd.), ja czekalem 8 tygodni i to jest raczej standard w przypadku x5 ostatnio terminy sie troche wydluzyly, bo podobno azja "wciaga" wiecej samochodow, poza tym japonczyki nie spuszczaja z cen z powodu zawirowan zw. z tsunami...
-
BMW X3 35i zamowiony!
X3 to chyba mozna ogladac nawet w necie jak skladaja
-
Zmiany F25 na rok modelowy 2012 (MY2012)
nie znam oznaczenia silnika, ma to byc 313 KM
-
Zmiany F25 na rok modelowy 2012 (MY2012)
pewnie Ciebie nie interesuje, ale na Europe bedzie produkowany 3.0 biturbo diesel
-
E70 spalanie
e70 usa, e39 (jeszcze) pl
-
E70 spalanie
nawet jesli bym chcial jechac szybciej, to niestety szeryf czuwa 65-75 mil/h, na tyle moge sobie pozwolic, coby nie byc ustrzelonym np. z samolotu z radarem :) ale mi to nie przeszkadza, w usa jest mniej agresji, cwaniactwa na drodze, nastraja to do spokojnej jazdy po kilku miesiacach tam mozna naprawde doznac szoku kulturowego wyjezdzajac ok. 18 z Warszawy np. w strone Gdanska :)
-
no i stalo sie -> padl automat
tak, jasne, w podobnej cenie... tak jak e39 i e60 sa podobnymi samochodami, jak skrzynia GM i ZF, ktore w nich siedza sa tego samego producenta