Skocz do zawartości

Zimowe Runflat - są czy nie ma?


kolomanolo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

zła interpretacja wypowiedzi:

- opony są produkowane,

- ze względu na zmianę przepisów w Niemczech (konieczność jazdy zimą na zimówkach) i ostrą zimę, produkja z obecnego sezonu została "prawie cała" sprzedana i występuja trudności z zakupem opon zimowych nie tylko ROF ale też zwykłych...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Runflatów w sklepach internetowych nie ma. Można je znaleźć np. w Intercarsie, tyle że już drożej.

Jeżeli chodzi o kompletne koła na zimę, to nie każdy dealer ma, konkretnie rzecz ujmując trzeba się naszukać, aby znaleźć.

Z kołami to jest porażka - kompletne koło z zimowym runflatem ma cenę 1790 zł, natomiast z oponą zwykłą 1490 zł. Sama aluminowa felga, gdyby chcieć kupić bez opony, to koszt bodajże 1190 zł, więc interes marny. Najlepszym wyjściem (korzystnym finansowo), aby nie robić wioski i nie jeździć na alusach 'nie bmw' to wziąć od razu komplet od dealera - tyle że na prawdę ciężko znaleźć takiego, który go ma.

 

Aha,

częstą propozycją ze strony dealera (gdy nie ma kół zimowych run-flat) jest propozycja jazdy na zwykłych oponach, z pianką naprawczą, co imho jest nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z tymi oponami to dopiero zabawa była w grudniu... połowa X3 w PL jakie dotarły w tamtym roku stała w salonach, bo wszystkie przyszły na letnich, a zimówek nigdzie nie było. Ja sam mimo, iz mieliśmy jedną z pierwszych X3 w PL (koniec listopada) nie mogłem już nigdzie dostać opon. Żaden salon w PL nie miał takich na magazynie, a zamówienia były realizowane na terminy 4 tygodnie później. Proponowano mi 17 od starej X3 bez RF. Podobna sytuacja była w Niemczech. Na moje zapytanie do ok. 25 salonów w DE (!!!) odpowiedziały 2... i w jednym z nich kupiliśmy opony do naszego auta. Najbliższy był 20 km od Berlina, kolejny w samym Berlinie. Nigdzie bliżej... Ale na szczęście udało nam się kupić idealnie takie same 18 jak na letnich na Pirelli Sottozero ROF.

 

Pozdrawiam

Karol_Szczecin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Zasłużeni forumowicze

Witam,

 

Czy ktoś ostatnio kupił komplet kół z oponami zimowymi?

Mnie zaproponowano poniższe

 

225/60-17 99 H Dunlop SP Wintersport 3D* RSC wzór 305

 

w cenie 2150 PLN za sztukę...

 

Czy to dobra cena? Ktoś kupił taniej?

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komplet pirelek zimowych [17] kupionych w marcu (nieużywanych, bo autko się spóżniło) 7150pln.

 

BOZE za 17 cena 7150??? ja za nowe 21 placilem 6tys zl

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Niestety w cenniku są, a w rzeczywistości ich nie ma... sprzedawca polecał odezwać się za 2 m-ce, ponoć będę promocje...

 

Pojawiły się w cenniku na bmw.pl. Mam letnie 17-tki i takich będę się trzymał, ale tu jest małe ale są 304'ki zwykłe i 305'ki ROF.

Co wybrać w/g Was. Cena niestety nie zachęca. Tak przy okazji, zastanawiałem się kiedyś nad chlapaczami. Na zimę by się przydały....Ma ktoś z Was takowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, że oferta kół zimowych na którą czekaliśmy tzw. "Akcja zima" w tym roku mnie zaskoczyła cenami :shock:

Mam poprzedni cennik Zima 2010/2011 i ceny kół zimowych w nim są niższe o około 600zł za koło :(

Pytałem dwa tygodnie temu dealera o ceny kół zimowych w ofercie standardowej przed opublikowaniem dziś cennika Zima 2011/2012 i cena za 1 koło V-spoke 304 z Dunlopem 3D RSC wynosiła 2150 zł - więc co to za promocja? Nie wiem.

 

Co do oferty opon RSC w sklepach internetowych to niby są na liście wyników, ale trzeba pytać o dostępność.

 

Co do oryginalnych chlapaczy z pakietu akcesoriów to uważam, że to dobry pomysł. Chętnie bym zobaczył jeżeli ktoś ma zamontowane w swoim X3 jak wyglądają. Trudno znaleźć jakiekolwiek zdjęcia poglądowe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drogo, niestety i się zastanawiam nad rozwiązaniem alternatywnym. Opony są do zamówienia po 1000-1100 zł za sztukę.

Natomiast nie wiem jakie by tu "fele" poszukać. Rozmiary orginałków to w moim przypadku 7,5JX17 ET32 lub 8JX17 ET43. Nie bardzo widzę takiej rozmiarówki (ET) do kupienia. Macie może jakieś typy? W sumie znaczek BMW fajny jest, ale prawie tysiak na sztuce byłby do przodu. Jest jeszcze kwestia gwarancji. Ciekawe jak się dealer zachowa gdy trzeba będzie wymienić przekładnię kierowniczą (znany przypadek), a koła jakieś tam inne są. Mogą powiedzieć, że to przez nie orginalne koła i co wtedy? Ciekawi mnie jeszcze sprawa opon w kołach z tej oferty. Te tańsze to zwykłe zimówki, a nie runflaty. Jak kupowałem autko to mi sprzedawca wkęcał, że zawieszenie jest specjalnie zestrojone do takich opon i nie powinno się stosować zwykłych, a tu co, sprzedają na zwykłych i ma być cacy? Dziwne to jakieś.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Trzeba przyznać, że oferta kół zimowych na którą czekaliśmy tzw. "Akcja zima" w tym roku mnie zaskoczyła cenami :shock:

Mam poprzedni cennik Zima 2010/2011 i ceny kół zimowych w nim są niższe o około 600zł za koło :(

Pytałem dwa tygodnie temu dealera o ceny kół zimowych w ofercie standardowej przed opublikowaniem dziś cennika Zima 2011/2012 i cena za 1 koło V-spoke 304 z Dunlopem 3D RSC wynosiła 2150 zł - więc co to za promocja? Nie wiem.

 

Co do oferty opon RSC w sklepach internetowych to niby są na liście wyników, ale trzeba pytać o dostępność.

 

Co do oryginalnych chlapaczy z pakietu akcesoriów to uważam, że to dobry pomysł. Chętnie bym zobaczył jeżeli ktoś ma zamontowane w swoim X3 jak wyglądają. Trudno znaleźć jakiekolwiek zdjęcia poglądowe :(

Nie ma się co dziwić - rok temu € kosztowało grubo poniżej 4 PLN (3,89)... poza tym czytałem, że producenci opon RSC podnieśli ceny. A wiadomo, że BMW nie dokłada do interesu, a nasi dealerzy wolą się ubezpieczyć gdyby € kosztowało np. 4,8 PLN

 

Z innej beczki to polecam poszukać na sieci - np. tu http://www.salesafter.eu można kupić 224/60 R17 DUNLOP RSC na Y Spoke 305 w całkiem dobrej cenie. A jak ktoś ma działalność lub firmę to po podaniu NIPu można kupić bez ichniego VAT-u (19%). I tak biorąc pod uwagę koszt transportu do PL i drogiego € będziecie mile zaskoczeni kosztem.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta na salesafter wisi już jakiś czas i ktoś wcześniej pisał, że nie jest aktualna. Znalazłem na www.bmw.de 17-tki 305 z oponami ROF za 2.104,00 € za komplet. Widzę dzisiaj, że w kantorach jest euro po 4,4456. Jeśli nie stanieje, to w sumie wychodzi na to samo :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.