Treść opublikowana przez maniura
-
[530d] Pytanie odnośnie turbiny, przeładowuje.
Zawór sterujący (nie n75 bo to nie vag) nie może przepuszczać pomiędzy wyjściem i wejściem. Zrób trójnik pomiędzy wyjsciem z zaworu a gruszką i sprawdź czy zawór pracuje odpowiednio. Przepuszcza te -600 podciśnienia,oraz czy się zamyka i odpuszcza gruszkę turbiny,czyli schodzi do zera. Vacunometrem sprawdź szczelność też gruszki. To,że masz masę powietrza 480 zamiast 380 na obrotach jałowych,to wina zamkniętego egr-u. Egr powinien się otwierać wpuszczając spaliny, tym samym obniżać masę powietrza. Przy obrotach ponad 1400 powinny się masy wyrównać i zapewne tak jest w Twoim przypadku.
-
Problem dpf 3.0d 231/235km m57n2
Nie ma takiej mozliwości by na stole nie wyszło,że któryś parametr wtrysku nie jest w normie. Jest testowanych kilkanaście parametrów. Chyba ,że ktoś poleciał w kulki. Pokaż wydruk
-
[E60] 535d LCI Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek
Po wyłączeniu silnika nie ma obiegu płynu,co powoduje wzrost temperatury (sprawdź temp po wyłaczeniu silnika). Temperatuta wrzenia "prawidłowego"płynu wynosi ok 120 stopni. Po wyłączeniu silnika temp może wzrosnąć raczej tylko kilka stopni ,nie tyle by powodować wrzenie płynu,która wynosi ok 120 stopni. To tyle jesli chodzi o wpływ temperatury przy odpowiednim płynie chłodniczym. Jesli wyrzuca płyn a temp jest nizsza niz 120 stopni to nie jest to wina układu chłodzenia. Jesli chodzi o ciśnienie płynu to wszystkie elementy mające wpływ są nowe,pompa wody, termostat,korek zbiorniczka. To one mają wpływ na temp i ciśnienie. Chłodniczka egr wymieniona(nie wiem czy nowa) Więc szukaj przyczyny np w uszczelce głowicy,pekniętej głowicy,bloku,zatkany kanał itp
-
E60 n47 złącze elastyczne wydechu
Każdy wytrzyma przynajmniej 4 lata
-
E60 m54b30 kręci rozrusznikiem, ale nie odpala
Pompa chodzi przy włączeniu zapłonu.To ,że buczy nie oznacza,ża pracuje prawidłowo (że pompuje paliwo i wytwarza ciśnienie)
-
E60 525D 2006, Silnik zgasł i nie chce odpalić
Skoro teraz pali na samostart ,a wcześniej miała z tym problem ,to była to wina zamkniętego dolotu,gdzie samostart nie miał mozliwości dostać się do komory spalania. Co do problemu z odpalaniem to właśnie odpowiedziałeś sobie sam.
-
[E60] 535d LCI Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek
Czy chłodnica jest gorąca przy gorącym silniku,czy wentylator się załącza i działa prawidłowo. Jaka jest temp płynu,gdy wyrzuca płyn przez korek,(temp odczytaj ze sterownika silnika,lub ukrytego menu) ta informacja pomoże ustalic ,czy jest to wina temperatury,czyli przegrzewania sie,czy np dostawania się ciśnienia,lub spalin? Czy chłodniczka egr załozona nowa,czy skrzynia automat,czy manual?
-
[E60] 535d LCI Wyrzuca płyn chłodniczy przez korek
Zrób test upg na zawartość dwutlenku węgla,na zimnym i na gorącym silniku.
-
E61 Stukające drzwi kierowcy
Czy są luzy na zawiasach,ruszając przy otwartych drzwiach góra-dół?
-
Bmw e61 530d Inne ladowanie w komputerze niż na mierniku
A jakie ładowanie podaje ista lub inny program diagnostyczny?
-
hamulce e61 minimalna prędkość brak ABS
To jest normalne zachowanie.Abs działa od prędkości ok 5 km/h,zmiejszając ciśnienie układize hamulcowym. Gdyby to ciśnienie było zmniejszane nawet poniżej 5km/h,to pojazd nie zatrzymałby się,bo ciśnienie w układzie hamulcowym było by za niskie.
-
tykanie cykanie BMW520 E61 2010
Ja słyszę takie cykliczne przycieranie z tyłu silnika.Rozrząd?
-
E60 525D 2006, Silnik zgasł i nie chce odpalić
Jak wymieniłeś czujnik wału,to nadal sa problemy z odczytem obrotów silnika przy kręceniu rozrusznikiem? Robiłś synchronizację DDE z immo?
-
Bmw e61 530d filtr cząstek stałych bank 1
Przy wypalaniu dpf-a mozna wypalic tylko sadzę,popiołu nie da się wypalić.Popiół zmniejsza pojemność dpf-u. Oddaj filtr do czyszczenia,ale tylko do profesjonalnego warsztatu,który się tym zajmuje. Nie do mechanika,który "wyczyści" go karcherem.
-
3.0d wyciek z turbo na zewnątrz
Turbo,albo z odmy dostaje się olej do turbiny.
-
Zbieżność BMW e60
Nie mieści się w danych fabrycznych,więc jest źle. Kąty są nieregulowalne (w teorii) dlatego nie chcą tego robić. Gdyby pochylenie koła były w tą samą stronę a z niewielką odchyłką to można przymknąć oko ,ale nie w tej sytuacji.
-
Zbieżność BMW e60
Pomiędzy lewym ,a prawym kołem masz prawie 1 stopień różnicy. Kąty kół są w praeciwną stronę względem siebie (lewe na zewnątrz w minusie,prawe do środka w plusie)
-
Po wymianie kierownicy e60
Jeśli chcesz rozwiązać problem to musisz podać więcej informacji i do tego ze szczegółami. Czy pojawiły się po wymianie kierownicy,kody z opisem błędu,jakie kontrolki się świecą na desce ,oraz te na które odpowiedziałeś pobieżnie. Czy błędy pojawiają się po jeździe,czy odrazu,czy sie kasują itd Podajesz za mało informacji,a ten egzemplarz bmw jest obarczony wieloma problemami. Błąd wskazuje na moment obrotowy aktywnego układu ,ale on jest również zależny od innych czynników. Może na poczatek coś więcej o dsc,abs,ahl i o czujniku kata skrętu (czy jest "widoczny",czy działa czy wskazuje odpowiednio) Zrób również 2 kalibracje - kalibracja czujnika kąta skrętu (SZL) - kalibracja active stering AFS Staram się pomóc ,ale muszę mieć szczegółowe info.
-
Po wymianie kierownicy e60
Może być kilka przyczyn -Uszkodzony,zabrudzony czujnik kąta skretu,lub tarcza (jeśli błąd ahl pojawił się równiez po wymianie kierownicy) -wiązka elektryczna -zbyt duża odchyłka połozenia kierownicy przy jeżdzie na wprost(ale zazyczaj pojawia się też błąd dsc) -i jeszcze kilka innych Czy sterownik widzi kąt skrętu kierownicy?Jeśli tak to czy zmienia się płynnie,bez "skoków"przy kręceniu kierownicą? Czy w czasie jazdy na wprost kierownica jest w punkcje zero (koło kierownicy ustawione na wprost) Czy błąd pojawia się po włączeniu zapłonu ,czy po jeździe? Czy błąd się kasuje i odrazu powraca,czy po jakimś czasie? Kalibracji nie zrobisz jeśli jest zapisany błąd (oczywiście nie każdy),lub nie jest odczytywany prawidłowo kąt skrętu.
-
N47 - tryb awaryjny
Warto sprawdżić jak działa nastawnik.W tej sytuacji bedziesz miał przeładowanie. Ustaw na kompie parametry doładowania turbiny oczekiwane i zmierzone i w drogę.
-
M57D30 218 km Cykanie przy misce oleju.
Jedną z opcji może być panewka.Zlej olej z miski i poszukaj drobnych opiłków.
-
Sterownik swiec zarowych
Nie będzie
-
E61 520 163km silnik odpala i po sekundzie dwóch gaśnie .
Jeśli parametry są ok,to podaj parametry paliwa,czyli cisnienie pompy ,oraz pompy wysokiego cisnienia,korekty wtrysków itd,oczywiście w chwili gdy usterka wystepuje. Samo odpalanie z wcisnietym pedałem przyspieszenia sugeruje usterkę. Niestety,ale "wyczytanie" usterki z parametrów rzeczywistych wymaga wiedzy i doswiadczenia.Jesli go nie masz i nie potrafisz dać punktu zaczepienia,to nie znajdziesz gotowej odpowiedzi i nie zlokalizujesz problmu na forum,ale u mechanika,lub doświadczonego kolegi. Ewentualnie nagraj film jak to wyglada z widocznymi parametrami,gdy własnie problem wystepije.
-
BMW e60 520D m47 odpalanie przy mrozach
Odepnij sterownik świec i sprawdź czy kręci rozrusznik od razu po naciśnięciu start
-
N47 - tryb awaryjny
Jak mogą być błędy egr-u skoro jest usunięty programowo?