Treść opublikowana przez MarcinPioneer
-
520i M50B20 vanos
Język zmieniasz w ustawieniach obc. test 11
-
520i E34 '93r - Moja Babcia
Z tego co pamiętam jeździsz na nalewkach, więc nie ma co się dziwić.
-
2.5 192km problem z odpaleniem
Możesz mieć w położeniu P, ale na lince jest inaczej. Musisz wejść do kanału i patrzeć ruszając taką dźwigienką, jak Ci zapali to wtedy skręcasz linkę z tą dźwignią. Mi przynajmniej na to wygląda.
-
2.5 192km problem z odpaleniem
Prawdopodobnie nie wyregulowałeś dźwigni automatu, jest teraz ustawiona na jakiś inny bieg i dlatego nie zapala.
-
BMW E34 520 Drażek kierowniczy środkowy
Co do Ruville,to jest tylko pakowacz czesci.Lozyska sa bardzo dobre,bo to fag,ina najczesciej.Pompy wody to juz nie wiadomo co to.Zawieszenia i uklad kierowniczy to nie wiem za bardzo jak sie spisuje.(malo tego w warsztacie montujemy,byl tylko zalozony sworzen gorny do accord)glownie zakladamy moog,delpi, a tam gdzie tylko oryginaly sie sprawdzaja to lemforder,trw.
-
BMW E34 520 Drażek kierowniczy środkowy
Delphi jest dobre i w bardzo dobrej cenie, ok 160zł. Bo za lemfordera trzeba dać ok 230+ zależy skąd kupować
-
[525i] Wydech m50 będzie pasował
jeśli założysz środkowy i końcowy razem połączone ze sobą to będzie pasowało. m20b25 m mniejszą srednicę rur niż m50b25. Jakieś 8lat temu były dostępne tylko kpl m20b25, które polscy producenci pisali, że są też do m50b25. Wtedy tylko polski FERROZ robił do m50b25 tłumiki.
-
[Exx] sprawa HID-ksenon
Jak są na palniki D2S to raczej powinny być homologowane na xenon.
-
525i nie pali na gazie i na benzynie
Znajduje się tam gdzie go założyli montując instalacje gazową, każdy gdzie indziej montuje, wygląda jak zwykły przekaźnik
-
525i nie pali na gazie i na benzynie
Przekaźnik od instalacji gazowej wyłączający wtryski, jak samochód pracuje na gazie. Bardzo częsty przypadek w instalacji II generacji
-
E34 porady przed kupnem, pytania,rozterki...
Są są, tylko nie na sprzedaż
-
e34 jaka wiskoze polecacie???
Na pierwszy montaż szły BEHR, teraz jest to BEHR-HELLA, dobre są jeszcze SACHS.
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Jest to skrzynia GM 4L30E, występująca w OMEGA, ISUZU i coś tam jeszcze. Leje się do niej olej ATF3,DEXRON3. Spuszcza się olej z dużej misy,następnie się ją odkręca,wymienia się filtr oleju znajdujący się pod tą misą, odkręca się też mała misę i wylewa się z niej stary olej i nalewa nowy.
-
[m50b20] Tania sekwencja
1 pin z gniazda diagnostycznego. Zresztą jak miałeś zwykłą instalację,to była też tam podłączona pod ten pin.
-
[m50b20] Tania sekwencja
W moim na 2.5 dyszach źle chodził, a co mówić w silniku 2 litry.
-
[m50b20] Tania sekwencja
W standardzie jest chyba 2, zrób autokalibracje i zobaczysz, czy każe Ci zwiększyć dysze czy nie. Ale pewnie wystarczy 2. Tak jak mówiłem wcześniej u mnie prze 2.5 silniku jest 2.4 dysza.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Jak weźmiesz sześć oddzielnych, będzie więcej bawienia się w podłączenie tych wtryskiwaczy(ale wtedy można je ukryć pod kolektor choćby).Do 6 odzielnych są takie filterki gazowe,które mają jeden na wejściu i 6 na wyjściu otworów.
-
e34 525i dobieranie kierunkowskazów , link do zdjęcia!
w dużo samochodach tak jest,ze jest wklad pomaranczowy,nie ktorzy to jakos wyjmuja,zeby tak nie bylo pomaranczowo w lampie.Wtedy mozna zalozyc osram diadem lub cos podobnego,z pilowac bolec na trzonku zarowki,lub zmienic oprawke.
-
e34 525i dobieranie kierunkowskazów , link do zdjęcia!
BA15s jest to trzonek do zwykłej żarówki 21W, oznaczenie żarówki P21W, bolce na trzonku symetryczne BAU15s jest to trzonek żarówki PY21W(czyli żółtej,pomarańczowej Y-yellow), bolce na trzonu są asymetryczne.
-
e34 525i dobieranie kierunkowskazów , link do zdjęcia!
Pomarańczowe czyli PY21w są asymetryczne, nie występują jako symetryczne-jak zwykłe P21W.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Ja byłem z niego zadowolony, paru znajomych też go ma i nie narzeka. Mi na MAGIC 3 samochód ok litr mniej palił niż na zavoli zeta s,który mam teraz.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Opinie byłe złe 3-4 lata temu, teraz jest ten reduktor już poprawiony i jest dobry. Średnica dysz u mnie 2.4, ale u Ciebie będzie inaczej. Dysze fabryczne mają chyba średnicę 2, natomiast dokupując nowe,mają one srednicę 1.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Może zostać wielozawór, filterek gazowy też może zostać,chyba że masz go razem z ze starym reduktorem. U mnie przewód jest nibieski elestyczny z tworzywa w środku ma fi6,a nie jka miedziane całe mają 6. Chociaż u Ciebie jest 2.0 to miedziany powinien styknąć i tak samo reduktor pewnie wystarczy jedno wyjście z niego. U mnie musiałem podłączyć dwa wyjścia z reduktora.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Mi ta instalacja się dobrze sprawuje,tylko reduktor MAGIC mi się sypnął jeszcze na gwarancji, a że nie było wtedy MAGIC to złożyło się ZAVOLI ZETA S,
-
[E34] Średnica otworow montazowych pod glosniki
Alpine też testowałem ,clariony, ale Pioneer najlepiej mi podchodził ze względu na jakość muzyki obsługi. Oczywiście nie było to testowane wtedy w BMW, kiedyś miałem Poloneza z niezłą muzyką.