Treść opublikowana przez K8v8M
-
chip tuning - wykres
A pochwalić sie możesz jakimś wykresem na 260KM? Z tego co wiem to na tyle idą silniki w X1 i jedynkach od 2010 r. http://www.shiftech.be/reprogrammation.php?model=4&serie=22&year=123&engine=2873
-
chip tuning - wykres
Trochę za daleko idące wnioski. R4 w BMW kończy sie w okolicach 260KM na samym programie. Niezbyt wiele R 6 zaczyna sie na tym pulapie. Wiele starszych silników R6 nawet na tyle sie nie chipuje. Pokaż mi chociaż jedno R4 ktore na samym programie ma 260 KM ,nawet R4 2.0 twin turbo jak np 123d na programie pociagnie do ok 240 KM. Zapominasz ze w piątce r4 ma w standardzie 218 KM.
-
chip tuning - wykres
Przez obd, czy trza lutować?
-
[E8x] Tunel srodkowy / Podlokietnik -zaslepka zawiasu
Masz gdzieś fotki jak wygląda Twoje auto po wszystkich modach?
-
[E87] Spalanie w naszych jedynkach
:shock: Masz automat czy przekładnie ręczną? Ja mam średnią z ostatnich 3 tankowań, 80% jazdy poza miastem 9,6l/100km. Mam manuala i nie mam ciężkiej nogi. Od ostatniego tankowania non stop jazda po mieście i komp pokazuje średnie 9,2. a dlaczego Cie to dziwi? Mi 123 automat średnio pali 6,5-7,5 50/50 miasto/trasa. W trasie od 4,5 do 8-10, zwykle ok 6. imho jest to wysokie spalanie prawdopodobnie skutek uwalonego termostatu.
-
dpf ponownie
W bmw podczas wypalania automat utrzymuje wyższe obroty
-
chip tuning - wykres
Trochę za daleko idące wnioski. R4 w BMW kończy sie w okolicach 260KM na samym programie. Niezbyt wiele R 6 zaczyna sie na tym pulapie. Wiele starszych silników R6 nawet na tyle sie nie chipuje.
-
doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione
To chyba tko jeśli ktoś ma gruba skórę. Ja często zmieniam ustawienia temperatury. Na długich trasach szczególnie. Przed przybyciem na miejsce podwyższam latem jeśli jest upał aby nie doznawać gwałtownej zmiany temp. Zreszta przekrecenie raz na jakiś czas śmiesznej gałeczki to i tak śmieszna czynność wobec konieczności wachlowania biegami i sprzęgłem.
-
doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione
Juz pisałem. Przy automacie regulacja jest uciążliwa,
-
doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione
Ja też jej niestety używam w jednym aucie. Chętnie bym dopłacił do klimy manualnej gdyby była taka możliwość. Ustawiać temperaturę indywidualnie w wystarczającym stopniu mogę przy pomocy kratek, a nie co najważniejsze, bez problemu, łatwo mogę dostosować nawiew w sposób który mi odpowiada, a nie który odpowiada automatowi. Piszecie, że jest super bo albo nie macie porównania, albo akurat Wam odpowiada takie działanie automatu. Mi funkcja rest też się podoba niestety w nowej trójce jej nie ma.
-
doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione
W klimie automatycznej masz opcję manualną. Możesz ustawić jak chcesz. Mam tego świadomość, ale chodzenie po menu jakoś mnie mało fascynuje, szczególne że ustawienia manualne są resetowane po wcisnieciu np auto.
-
doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione
Imho najbardziej nietrafioną opcją jest klima automatyczna. Przekonałem się o tym dopiero przypadkiem - przez porównanie z ręczną. Dopiero ręczna pozwala na komfortowe ustawienie nawiewu. Szkoda tylko, że nie ma funkcji REST. Najlepsza opcja to ASB. Nigdy więcej auta z ręczną skrzynią.
-
doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione
Pzdr. Ja mam (w 1) Jestem b. zadowolony
-
Ile pali twoja bemka
118D/318d Średnio ok 5-6 litra, ale jak się człowiek baardzo uparł to dało się zrobić tyle: http://img.photobucket.com/albums/v708/K8v8M/rozne/srbmw.jpg (komp zaniżał ok 8%) Kiedyś w przypływie szaleństwa zrobiłem 118d ponad 3 tys km na trzech zbiornikach. Do zbiornika wlewam ok 48 litrów maks. Na trasie powyżej 100 km i tym samym stylem jazdy BMW spalił wg kompa 3,4 l/100 km I jeszcze wynik z trasy Stargard Szcz. - Poznań 123d pali 6,5-7,5 przeciętnie. Minimalnie 4,5 maks 10l/100 km
-
[E87] Temperatura silnika DIESEL - 118d/120d
U mnie temperatura dochodzi do ok 82 maks. Jedynie podczas wypalania dpf rośnie do ok 88C Zastanawiam się czy to normlne. model 123d
-
[E87] dziury w komorze silnika
http://img.photobucket.com/albums/v708/K8v8M/4ea263ee.jpg Przykleilem mate wytlumiajaca z metra. Koszt 15 zł. Jest tam jednak wiecej dziur przez który leci syf.
-
[E90 LCI] Doposażenie w OEM Bi-ksenony - fotorelacja
Ten "kabel do kodowania auta" - mógłbyś napisać co to dokładnie jest?
-
chip tuning - wykres
http://imgur.com/6IV6C.jpg Imho rewelacyjny wykres.
-
przedni zderzak po LCI do auta pre LCI
Jak już pisałem zderzak i tak muszę wymienić. Nie wiem czy dobrze rozumiem - maskę też muszę od razu wymienić (planowałem to w terminie późniejszym). Ja mem jeszcze zderzak LCI jest tylko jeden uchwyt uszkodzony i troche porysowany. Jak cie interesuje to PM wysle ci zdjecia. Dzięki - potrzebna mi tylko maska. Czy poza maską inne rzeczy pasują (xenony)?
-
przedni zderzak po LCI do auta pre LCI
Jak już pisałem zderzak i tak muszę wymienić. Nie wiem czy dobrze rozumiem - maskę też muszę od razu wymienić (planowałem to w terminie późniejszym).
-
przedni zderzak po LCI do auta pre LCI
Czy to jest operacja możliwa technicznie, rozsądna ekonomicznie? Zderzak i tak do wymiany...
-
[E87] Czujnik desczu - czułość
A korekcja na manetce jest niewystarczająca? Niestety te czujniki z czasem działają coraz gorzej. Może to kwestia zabrudzenia/zmatowienia szyby?
-
[E87] Spalanie w naszych jedynkach
123d pali mi z automatem 7 l/ 100 km - Jazda 50/50 . w trasie najmniej ok 4 l/100 najwiecej ponad 10
-
E82 123d face-lifting 2011
Ten zderzak mi się bardzo podoba. Jestem ciekaw, czy jest kompatybilny z E87, bo chętnie bym go sobie założył, kiedyś w przyszłości. Moje ogromne zdziwienie budzi brak automatu w takim aucie. Ja wygłuszenie mam. Co nie znaczy, że było tam zamontowane fabrycznie :nienie:
-
123dA E87 by K8v8M 266 KM
Ja nie twierdzę, że jedynka jest autem idealnym. Chciałbym, żeby na starcie była ze 200 kg lżejsza, żeby miała elementy techniki które są dostępne w nowym X3 (poza napędem 4x4). Pewnie, że fajniej byłoby mieć 8 biegowy automat zamiast sześciobiegowego i możliwość wyłączenia pełzania. Pewnie, że chciałbym mieć też nowej generacji aktywny układ kierowniczy. Sęk w tym, że Golf tych rzeczy też nie oferuje. Zdajecie się (część z Was) nie rozumieć, że dziś wprowadza się rozwiązania wynalezione dawno temu. Auta klasy premium mają je zwykle jako pierwsze i często marki bardziej popularne ich nie posiadają mimo, że są konstrukcyjnie nowsze. Natomiast pewne rozwiązania do aut popularnych nigdy nie trafią, bo są za drogie, a klienci i tak ich nie docenią. Tak jest z RWD na przykład, czy silnikami R6. BMW konstruuje od razu auta które mają się dobrze prowadzić, dobrze trzymać w zakrętach, mieć mocne silniki. R'ka to auto które powstało na bazie auta masowego z założenia przede wszystkim taniego. Ma całkiem inne proporcje komory silnika do kabiny, znacznie mniejszy rozstaw osi. Bazowo z modularnym i tańszym w masowej produkcji FWD.. Dołożenie do niego 4x4 to całkiem inna bajka niż dołożenie 4x4 w BMW. Bez ESP robi się tragicznie. Auto z podsterownego robi się nagle nadsterowne (gdy załącza się tył). Jedyny z tego pożytek na prostej jak jest ślisko - tyle, że w większości przypadków jak nie jest jeszcze bardzo ślisko przy takiej ciągle niewielkiej mocy i tak wystarcza RWD... Byłem w czwartek na xdrive w Poznaniu. Kilka godzin jeździłem po śniegu. 4x4 sprawuje się w BMW rewelacyjnie, także przy wyłączonym ESP (powiedziałbym, że nawet lepiej mi się jechało na koniec bez ESP). W żadnym wypadku jednak nie chciałbym mieć takiego napędu w swoim aucie. Człowiek nabiera całkowicie mylnego pojęcia o przyczepności. Pierwszą próbę zatrzymania przestrzeliłem o kilkadziesiąt metrów! Dopiero na koniec nauczyłem się w praktyce (bo w teorii o tym wiedziałem), że niestety auto z 4x4 przyspiesza lepiej, ale niestety hamuje gorzej (bo masa auta większa o napęd). Owszem gdybym mieszkał w górach, czy innej Finlandii i miał śnieg przez pół roku na drodze, to miałoby to sens, ale nie na te kilka dni w roku. Nawet na śniegu z dobrymi oponami jedynka radzi sobie wystarczająco, a nie trzeba wozić dodatkowego obciążenia przez cały rok kiedy jest ono zbędne. Jeździłem X1 z silnikiem 204KM i niestety to auto bardzo traci na dynamice przez swoją większą masę i dodatkowe straty na napędzie 4x4.