Treść opublikowana przez marcinekk
-
Problem z oświetleniem - brak pozycji tylnej lewej
To prawda. U mnie też był z tym problem, co prawda żarówka świeciła ale tak słabym światłem że wyskakiwał błąd na komputerze. Pojechałem do elektryka bo sam też próbowałem coś naprawić ale bez efektu. Facet wyjął obsadkę, przeczyścił i jest super, nawet żarówki nie musiałem zmieniać. Ty mówisz że to wszystko już przerabiałeś... ale czasem jest tak że trzeba wszystko powtórzyć jeszcze raz. Powodzenia
-
webasto
o webasto na tym forum było już pisane bardzo wiele. Przyczyn może być sporo. Najprostsze to sprawdzić bezpiecznik, potem sprawdzić świece a to że ci webasto chodziło jeszcze przez jakiś czas po wyłączeniu silnika to normalne, gorzej gdyby się od razu wyłączało. Jak sam nie dojdziesz co jest grane to..; serwis choć te z tego co wiem nie zbyt chętnie się za to biorą i często odsyłają do serwisu Webasto...
-
PROBLEM Z TYLNĄ WYCIERACZKĄ
A może kręci się sam trzpień. zdejmij wycieraczkę, włącz i obacz. Jak się kręci pół biedy, jak nie to pewnie spalił się silniczek...
-
Co z autami z USA X5
swiete slowa z tą pogodą mam tylko nadzieje ze do kwoty 80tys zł cos znajde dobrego.... Akurat wersje ze Stanów to nie żaden full wypas, tylko golasy o dużych silnikach, z wyposażenia z reguły kicha
-
3.0d 184km Falują obroty przy odpaleniu
Spalona świeca żarowa...
-
Nie grzeją lusterka
Przepalone wkłady... Trzeba wymienić
-
Problem z drzwiami przednimi na mrozie.
Tobie może to pomogło ale mi akurat nie! Przecież nie paliłem się na siłę do rozbierania drzwi, zrobiłem tak jak mówisz ale bez efektu...
-
Problem z drzwiami przednimi na mrozie.
Witam! Miałem ten sam problem. Bez rozkręcenia boczku się nie obejdzie. Co gorsza zamek sam w sobie jest nierozkręcalny więc trzeba smarować dość dokładnie, najlepiej rozgrzać smar tak żeby wszedł tam gdzie trzeba bo wd40 to za mało.
-
zmiana oleju
Co 10 tys to przesada. myślę że spokojnie możesz zmieniać co 15
-
awaria monitora lcd
No odłączenie akumulator "resetuje" wszystkie systemy ale gdyby się to powtórzyło to lepiej wypiąć sam bezpiecznik. Pozdrawiam
-
awaria monitora lcd
Możesz spróbować odłączyć na chwilę bezpiecznik monitora, wsadzić z powrotem i zobaczyć jaki jest efekt. To najprostsze rozwiązanie ale czasem działa...
-
POMOC FILTR ODMY
Pół silnika?? :norty: Zmień mechanika :mrgreen:
-
E53 4.8is dziwne stuki po wymianie oleju
Tak stuka Webasto, z lewej strony i wyłącza sie po nagrzaniu silnika choć to pewnie byłoby za proste, zresztą co by do tego miała zmiana oleju. Może po prostu za mało ci zalali oleju?
-
Proszę o pomoc przy wyborze X5
Pierwsze słyszę żeby stwierdzenie o Fiacie było czymś obraźliwym, czyli twierdzisz Cosmo że każdy kto ma Fiata Punto jest jakimś tandeciarzem czy kimś w tym rodzaju?? Użyłem tych dwóch przykładów żeby pokazać że X to nie jest tani samochód w szeroko pojętym utrzymaniu i jak ktoś szuka oszczędności na jednym to znaczy że będzie go każdy serwis kosztował wiele nerwów. Bo olej drogi i dużo go, bo części drogie, bo opony drogie itd. Zamiast cieszyć się jazdą tak jak napisał marczello, ktoś kto tak usilnie szuka oszczędności na tego typu samochodzie tylko będzie się denerwował że wpakował się w tak kosztowny pojazd. Dlatego jeszcze raz powtórzę że moim zdaniem jeśli kogoś niestać (nie na kupno ale na późniejsze utrzymanie) niech rozejrzy się za czymś innym i nie koniecznie musi to być Fiat. Pozdrawiam
-
Proszę o pomoc przy wyborze X5
Oczywiście zgadzam się z Tobą Cosmo że i tak każdy kupi to co będzie chciał. Mowisz że skoro nie ważne są względy oszczędności to każdy powinien kupować benzynę, tylko że pomijając to nieszczęsne spalanie to zupełnie inna jest specyfika jazdy dieslem z turbiną a inna benzyną. Jednym podoba sie to a innym tamto...Zawsze myślełem że ktoś kto ma Xa to raczej nie jest człowiekiem który składal przez 10 lat na to auto kosztem rodziny, dzieci itp (bo byłby głupi), tylko po prostu było go na nie stać i takie auto kupił więc dywagacje odnośnie oszczędności rzędu 2000 PLN są śmieszne... Pozdrawiam
-
Proszę o pomoc przy wyborze X5
DSG to patent Volkswagena więc raczej nigdy nie zobaczymy go w BMW ale to fakt skrzynie DSG (miałem okazję jechać Touaregiem) są faktycznie lepsze. jeślinchodzi o spalanie to naprawdę czy ważne jest dla posiadacza X5 czy pali 10 L czy 12 L? Jak ktoś decuduje sie na zakup takiego samochodu i patrzy na różnicę w spalaniu rzędu + - 2 litry to znaczy że powinien kupić sobie Fiata Punto albo Toyote yaris. Nie bardy tzlko rozumiem stwierdzenie ze skrzynia w X5 zachowuje sie irracjonalnie :?: :?:
-
Proszę o pomoc przy wyborze X5
Do Marcin72 Nigdy nikogo nie zamierzam na siłe przekonywać do automatu, zresztą To nie ty założyłeś ten post ale odwracjąc pytanie czy jeździłeś X5 w automacie? Jak tak to ciekaw jestem twoich odczuć. Ja jeździłem manualem w X5 (co prawda tylko parenaście kilometrów) i wcale mnie ten manual nie zachwycił. Pozdrawiam
-
Sportowe zawieszenie na PL drogach
- Sportowe zawieszenie na PL drogach
Śmieszą mnie te wpisy typu "oddałem swoje 18" koła na 17" bo łeb mi sie trząsł jak w sportowym cinquecento..." nikt mi nie powie że jazda na 17" calowych oponach w samochodzie typu X3 (zakładając że jeździ się po dobrych drogach oczywiście) jest bardziej komfortowa niż na 19". Nie po to robi się niski profil w oponach żeby ludziom utrudnić życie tylko po to żeby dać kierowcą pełną kontrolę nad samochodem. Oczywiście wracam do problemu "kto jak i gdzie jeździ" ale nie można negować opon dużych i nisko profilowanych...- Proszę o pomoc przy wyborze X5
kolego uwierz mi że jeździłem samochodami dużo mocniejszymi niż 3.0 nawet po chipie w manualu i faktycznie jazda była przyjemna ale Ty piszesz że Tobie potrzebne jest auto do jazdy na codzień więc musimy rozróżnić wygodę a sportową nutę. Zanim kupiłem X5 w automacie miałe same samochody w manualu (lżejsze niż X5, mniejsze niż X5 ale dużo mocniejsze) mnóstwo frajdy z jazdy, redukcje, przyspieszenie itd. itp. Tylko że automat w X5 daje luksus, może ktoś to nazwać lenistwo ale warto...- Proszę o pomoc przy wyborze X5
To prawda. Jazda 2.2 tony samochdem z silnikiem 3.0 w manualu to lipa... Automat fajna rzecz choć nie bardzo się zgodzę z Astro że po lifcie skrzynie były bardziiej udane,....- Zmiana biegu
Tak raczej nie powinno być. To moze banalna rada ale spróbuj mocniej wcisnąć hamulec przy wrzucaniu biegu.- uchwyt do anteny CB
Mam u siebie antenę Presidenta na uchwyt magnetyczny. Nie narzekam na nią, krótka, poręczna, dobrze zestrojona z radiem (też President Harry 2). Montuję ją na dachu a kabel puszczam przez tylne drzwi w miejscu załamania uszczelki. Nigdy mi nic nie ciekło a kabel nie jest zbyt mocno przycięty. Na codzień CB nie używam chyba ze jadę gdzieś w trasę a założenie zestawu zabiera mi mniej więcej 5 minut. Jechałem z tą anteną ponad 200 km/h i wszystko było ok (niektórzy piszą że nie można szybko jeździć z magnetycznymi antenami). Taki uchwyt o ktorym Ty piszesz raczej nie pasuje do X5 ale to tylko moje prywatne zdanie, zresztą nigdy czegoś takiego w X5 nie widziałem. Pozdrawiam- BMW X5 E53
Proszę bardzo oto odpowiedzi: Skrzynia automatyczna jeśli nie była regenerowana to zapewne zbliża się do końca Skoro to auto z Polski i jeździło 200tys. po naszyh drogach to zapewne kolejny raz będą do wymiany unibole i standardowo przednie wahacze Na pewno dobrze byłoby zrobić czyszczenie wtrysków Nie wiem w jakim stanie jest np. maglownica, akumulator, odma. Zapewne do wymiany będzie rozrusznik chyba że był niedawno wymieniany Dobrze było by sprawdzić elektronikę (nawigację o ile jest wbudowana), PDC i ESP. O wszelkich filtrach płynach i olejach nie ma co wspominać bo to oczywiście standard Nie wiem czy to co napisałem jest jakąś nowością bo na tym forum jest mnóstwo tego typu informacji. Pozdrawiam- BMW X5 E53
20.000 EUR to minimum, jak coś jest tańsze w tzw. "okazji" to albo jest po powodzi albo każda ćwiartka jest z innego auta albo zostawia 4 ślady. Może powielę zdanie które tu już padało ale: W TEJ KLASIE SAMOCHODÓW NIE MA OKAZJI. Jak się ma 16.000 EUR to lepiej kupić coś z niższej półki bo do X5 za taką cenę dołożysz przynajmniej pół z tego. Pozdrawiam - Sportowe zawieszenie na PL drogach
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.