Treść opublikowana przez ambience
-
signal camshaft sensor outlet
objawy się pokażą dopiero jak silnik wejdzie w tryb awaryjny a ciężej odpala??
-
Zaparowane szyby nad ranem E39
według mnie masz za dużo wilgoci w aucie :) np Masz piasek na dywanikach piasek łapie wodę a nad ranem się ociepla i paruje w wyniku czego zaparowane są szyby :) (było tak u mojego ojca w aucie ale on miał sporo piasku na dywanikach po odkurzeniu auta i wietrzeniu po problemie) Pozdrawiam
-
klimatyzacja-wiatraczek
u mnie tak dziwnie tyrkocze :) już tak od 2 lat i coś się popsuć nie chce
-
Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!
To ja nie mam tego zbiorniczka :D Może w ustawieniach radia jest coś wyłączone ? Nie wiem mam nie oryginalne radio :)
-
Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!
A gdzie się znajduje ten zbiorniczek? Bo ja go chyba nie mam :roll:
-
Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!
Jeśli Ci chodzi o zbiornik płynu do spryskiwaczy ja na lato lałem dimer, rozcieńczałem z zwykłym płynem do spryskiwaczy i muszki schodziły jak tralala ale dimer ma jedna wadę białe smugi zostawia. Co do skór to ja po zakupie auta oddałem skóry do profesjonalnego prania u znajomego z myjni a następnie wszystko natłuściłem woskiem z carvaletu(chyba pszczeli) i teraz woskuje skóry co jakiś czas (jak mam natchnienie :D ) i taki zabieg się przydaje ponieważ jak coś się wyleje w aucie i poleci na skóry to one wtedy tego nie wchłaniają i można elegancko wytrzeć :)
-
Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!
I tak nie ma tragedii widziałem te auta w dużo gorszych stanach
-
Niedawno zakupiłem BMW potrzebuje pomocy!
Nie działa Ci termometr temperatury zewnętrznej znajduje on się w którymś nadkolu chyba z przodu po stronie pasażera :) Może gdzieś się przerwał kabel bądz coś nie styka albo urwany masz termometr :) polecam Ci przeczytać te tematy i będziesz wiedział wszystko na ten temat :) viewtopic.php?f=72&t=165280&hilit=termometr viewtopic.php?f=72&t=137599&hilit=termometr Masz tam wszystko ładnie opisane nawet koledzy fotki dodali :) A co do reszty to już kolega godzill i szatynwroc Ci napisali :) Pozdrawiam
-
Zmiana z e46 na e39 tylko benzyna
dzięki wielkie przed zimą to zrobię :D
-
Zmiana z e46 na e39 tylko benzyna
to z alternatorem nie wiedziałem :D jest gdzieś na forum jak to zrobić :) W temacie jest tylko benzyna :)
-
Zmiana z e46 na e39 tylko benzyna
Godzill podrzuć te zasady ;) Dla mnie osobiście jak wsiadam do e46 to mi ciasno mam wrażenie jakby wszystko było takie małe. Nie czuje się tak wygodnie w tym aucie.W e46 siadam jako kierowca to za mną już pasażer ma ciasno w e39 jest dużo więcej miejsca. Może dlatego że mały nie jestem 100kg 188cm wzrostu. E46 kojarzy mi się z bardziej sportowym charakterem, e39 taki sportowo komfortowy a e38 taka typowa limuzyna :)
-
Alarm sie zalacza co rano aby co sloneczko wschodzi;)
Ja myślę że słońce ma specjalnego pilota do bmw :D
-
Alarm sie zalacza co rano aby co sloneczko wschodzi;)
sprawdź czujnik przy siniku znajduje się koło filtra kabinowego od strony kierowcy pewnie raz styka raz nie i dlatego tak się dzieje bądź któryś czujnik w drwach ale przeważnie problemy z tym przy silniku
-
[e39] Termometr-błedne wskazanie?
tutaj masz jeszcze temat kolega arecki dodał zdjęcia(autorstwa nygusa) jak wygląda ten termometr i gdzie się znajduje viewtopic.php?f=72&t=137599&hilit=termometr Pozdrawiam
-
[e39] Termometr-błedne wskazanie?
z poduszkami to jest tak albo pada mata zajętości fotela pasażera (na forum w zrób to sam jest jak i jaką diodę trzeba wlutować) a drugi błąd poduszki to może być po przez nie łączeniu wtyczki pod fotelem kierowcy od napinacza pasa (ja zlutowałem na stałe) czujnik temperatury zamiennik http://moto.allegro.pl/czujnik-temperatury-zewnetrznej-bmw-e46-e38-e39-i1805671156.html najtanszy na allegro aso chyba koło 100zł do tego wtyczka około 15zł w aso no i nadkole chyba koło 30zł nie pamiętam dokładnie :)
-
520i Jaki Olej ?
Ja bym nie zmieniał oleju. Sprawdź skąd Ci ubywa ten olej. Ja obstawiam uszczelkę pod miska olejowa :) przynajmniej u mnie tam lekko się poci ale przy kolejnej zmianie oleju wymienię tą uszczelkę.
-
520i Jaki Olej ?
myślę że ten temat powinien Ci pomóc viewtopic.php?f=72&t=150596
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
hehe Ciekawe z tym zamarzaniem. Odebrałem auto przed chwilą z warsztatu silniczek pracuje idealnie wkręca się tak jak przed usterka zero problemów jak na razie. Olej ok, nie grzeje się. Przejechałem około 20 kilometrów na pełnym bucie cały czas (od zagrzania do odpowiedniej temperatury oczywiście ) zobaczymy jak dalej będzie chodził silnik. Dzięki godzill za pomoc :D już któryś raz zresztą :D Pozdrawiam :)
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
No tak a płyn chłodniczy w jakiej temperaturze zamarza i w jakiej się gotuje?
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
Aha to kupie dla pewności takie coś albo wezmę trochę płynu z chłodnicy do strzykawki i dam do zamrażalnika, nakręcę go do -20 więcej się nie da. Ale wątpie aby zalał mi wodę. No ale w dzisiejszych czasach nie można nikomu ufać :evil:
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
A gdzie robią takie badania glikometrem ? Ale wody na pewno mi nie zalali tylko płyn(zresztą znam bardzo dobrze właściciela i bał by się odstawić taką szopkę) Btw ja też swój post edytowałem :D jak doczytałem twój edyt :D
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
Nie powiem jaka była reakcja w aucie jak zobaczyłem czerwone od skrzyżowania dzieliło mnie może z 300metrów, a na krzyżowce było na pewno w pionie bo zawsze starałem się zwracać uwagę na temperaturę w moim aucie. kolego godzill a zwracać teraz na coś uwagę? Bo niedługo będę musiał zrobić z tysiąc km i chciałbym być pewny auta Węże to wszystkie od razu sprawdziłem na drodze, ale nigdzie nie było wycieku płynu potem jak odpalałem auto to też nigdzie się nie lał płyn. Dla pewności przeszedłem się jeszcze do skrzyżowania aby sprawdzić czy nie wyciekł płyn po drodze. A co do odpowietrznika to mam na razie wkręcona śrubę na dniach będę jechał do aso to kupie ten odpowietrznik, ale i tak dla pewności sam sprawdzę czy dobrze odpowietrzyli mi auto ( choć ten mechanik to najlepszy w moim mieście i daje gwarancje na robotę)
-
523i Czerwone pole na wskazaniu temperatury posułem silnik?
Witam mam taki problem jechałem ostatnio w trasie. Wyłączyło mi gaz no to włączyłem gaz i go znów wyłączyło że akurat było skrzyżowanie to nic już nie kombinowałem. Przejeżdżając skrzyżowanie zobaczyłem nagle że skazówka poszła na czerwone pole(na skrzyżowaniu stała w pionie) od razu zgasiłem silnik dałem na N i zjechałem na pobocze już na awaryjnych. Podniosłem maskę i w wystrzelił mi odpowietrznik na rurze powrotnej od chłodnicy. Poczekałem trochę aż silnik osiągnął temperaturę około 1/3 wskazówki. Po czym odpaliłem silnik pracował bez zarzutu wkręcał się na obroty itp bez najmniejszej różnicy dopiero po osięgnieciu pionu po chwili znów zaczęła się wskazówka podnosić od razu zgasiłem silnik telefon i laweta. Winny okazał się termostat po jego wymianie nie ma już żadnych problemów z chłodzeniem silnik pracuje tak jak powinien. Mam pytanie czy uszkodziłem w jakimś stopniu silnik, a jak tak to czym to się będzie objawiać? I na co zwracać teraz uwagę bo dopiero dziś odbieram auto od mechanika. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc Pozdrawiam :)
-
530d temperatura płynu chłodzącego
Czerwone pole dla bmw to zabojstwo.To przegrzanie silnika,nie chce wiedziec nawet jaka jest temperatura silnika na czerwonym polu bo juz samo odchylenie wskazowki nie jest dobre dla silnika.Az dziwne ze wszystko pracuje normalnie, lecz moglo Ci np przegrzac uszczelki i uszczelniacze i Ci bedzie olej bral bo znam podobny przypadek, silnik pracuje normalnie lecz bierze olej po przegrzaniu, ale oby tak nie bylo u Ciebie...Nie dopuszczaj nigdy zeby wskazowka sie odchylila a tym bardziej na czerwone pole :mad2: jakbym mógł to bym wyłączył silnik dużo szybciej ale tego nie zauważyłem :cry2:
-
Rozpiska bezpieczników BMW e39 - PO POLSKU
Dziękujemy aż piwko bym postawił :lol: