Treść opublikowana przez ambience
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
bardziej myślałem o tłumiku aby było cichutko w aucie i przyjemnie co o tym myślicie? http://moto.allegro.pl/bmw-mercedes-strumienica-tlumik-czestocho-stru-i1724040955.html
-
E39 czujnik zużycia klocków
wystarczy wymiana czujnika na nowy btw forum byś poczytał a nie nowy temat pozdrawiam :)
-
Obciążenie
Ja nie widzę problemu :) sam ważne 100kg i jechałem z 4 kolegami do Austrii koledzy tez mojej postury (a może i więksi) i auto przeżyło to normalnie a w touringu tym bardziej nie powinno być problemu Btw popraw tytuł bo ten ort razi :)
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
Ja swoim autem często daje gaż w podłogę i pełen zakres obrotów widzi przy większości wyjazdów :) ale i tak zamówię tłumik w miejsce katalizatora bo wydaje mi się ze mój kat zaczął dzwonić Szczerze to myślałem że im większe obroty tym szybciej się zapycha ja już mam zrobione prawie 220tyś więc wydaje mi się ze mógł się zapchać z tego z 80tyś na gazie
- VANOS
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
A przy sądach też wchodzi w tryb awaryjny czy tylko przez czujnik położenia wału? Bo czujnik już przerobiłem i kupiłem oryginał (bo tylko taki polecany na forum) A może sądy odczytują złe dane przez zapchany kat ? Mam nadzieje że to nic poważnego
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
ja jechałem do 150 na prostej i silnik nie miał takich problemów najgorzej było w górach bo pedał w podłogę a tutaj 60na liczniku i podjadę czy też nie?? A przez zapychany kat mógł wejść w tryb awaryjny?? Albo w jakich przypadkach bmw wchodzi w tryb awaryjny??
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
teraz to i tak pali chyba z 20litrów :) dzięki za rade a może w ogolę przestanie mulić? A może być tak że zapchany mam katalizator i silnik ogłupiał wszedł w tryb awaryjny? a po paru godzinach stania jest ok?? bo w sumie w górach nie oszczędzałem go i często dochodziło do końca obrotomierza (wyprzedzanie tirów...)
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
Jak dojdę do ładu z autem to napisze co było nie tak innym się przyda na przyszłość :) Chyba że ktoś miał podobny problem i mnie uprzedzi byłbym wdzięczny :norty: pozdrawiam :)
-
e39 1997 automat--olej w skrzyni biegów
jak dzwoniłem do aso koło 700-800zł
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
Dziękuję za pomoc przeczytałem dziś już chyba całe forum... i wygląda mi to na przepływomierz... ale bez kompa nic nie zrobię wiec po urlopie to zrobię teraz pytanie czy mogę tak przejechać około 500km??
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
znalazłem jeszcze http://www.beisansystems.com/procedures/vanos_procedure.htm tutaj jest opisane co i jak mam nadzieje ze to nie ten vanos. Jest jeszcze jakiś czujnik oprócz położenia wałka rozrządu? który akurat mógłby być przyczyną?
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
kolego godzill wyczytalem na forum z tematu viewtopic.php?f=72&t=139382&hilit=uszczelniacz+vanos i kolega miał takie objawy nieszczelnosci vanosa a u mnie takie falowania nie występują Wiec wydaje mi się ze coś tutaj może być z sądami itp... mam nadzieje ze to nie vanos bo dużo roboty btw u Ciebie ile wymiana uszczelniaczy na vanosie :)
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
a komputer wykaże nieszczelność?? i jak sprawdzić czy jest vanos jest szczelny? A może jakiś inny czujnik?? bo silnik pracuje tak jakby w trybie awaryjnym
-
e39 523i Brak mocy foto inpa
Witam mam taki problem wczoraj wyjechałem na kilka dniowy urlop. W trakcie jazdy auto nagle straciło moc. Jechałem po terenie górzystym i auto wracało się max do 4tyś obrotów i przy tych maksymalnych 4tyś zaczęło przerywać i rozpędziłem go pod górę max to 60km/h :mad2:(Gdzie trwało to wieki). Zjechałem na najbliższa stacje. (posprawdzałem pro forma wszystkie płyny) Odpaliłem silnik (odpala się na dotyk) i na wolnych obrotach tak bardzo delikatnie faluje (po dodaniu gazu przestaje) i na włączonym silniku gdy otworzyłem wlew oleju silnik inaczej zaczął pracować. Ogółem auto nie ma praktycznie mocy w ogóle nie chce się wkręcać na obroty. Dojechałem do celu dziś rano odpalam (odpaliła na dotyk) i przejechałem się (aby sprawdzić jak chodzi na zimnym) i tutaj niespodzianka auto idzie jak gdyby nigdy nic się nie stało zrobiłem jeszcze z 10km i auto pracuje jak należy. Macie jakieś pomysły co mogło mi paść? Niestety na razie nie mam dostępu do komputera :( Pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc :)
-
Wymiana świec zapłonowych M62
według mnie jak nie masz na nich przebicia to nie ma sensu ich wymieniać :)
-
Dziwny problem z chłodzeniem silnika.
viewtopic.php?f=72&t=150832 poczytaj sobie ten temat :P Tutaj wyżej masz mój post u mnie były takie problemy z chłodzeniem mam nadzieje, że pomogłem Pozdrawiam
-
nie kręci rozrusznik, ale odpala losowo...
a pukałeś w ten rozrusznik?
-
nie kręci rozrusznik, ale odpala losowo...
padł ci rozrusznik szczotki do wymiany. Jak Ci kolejnym razem nie odpali to puknij w niego :) jak zaskoczy to na 100% rozrusznik pozdr.
-
Piszczy skrzypi z pod maski 523i
Jak się je sprawdza? i Które to rolki ?
-
Piszczy skrzypi z pod maski 523i
który pasek? :) bo pasek od alternatora wymienilem
-
Piszczy skrzypi z pod maski 523i
Witam mam taki problem na wolnych obrotach z silnika tak jakby skrzypi piszczy. Jak wrzucę na D na skrzyni to jest tak samo dopiero po dodaniu gazu skrzypienie ustaje. Co to może być proszę o porady
-
jak skasowac / zresetowac ustawinia skrzyni biegów ?
Jaki styl jazdy zależny od mojego humoru :) Ale wydaje mi się ze po tym resecie jest tak: Jak jeździłem agresywnie to skrzynia zmieniała biegi przy wyższych obrotach. Gdy zrobiłem reset i pojeździłem bardzo delikatnie to skrzynia zmieniała szybciej biegi czyli na niższych obrotach. Albo tak mi się wydaje sami spróbujcie Bo nawet nie wiem jak to opisać :mad2:
-
jak skasowac / zresetowac ustawinia skrzyni biegów ?
szczerze to nie wiem zaraz poszukam tego tematu na forum :D viewtopic.php?f=72&t=128607&hilit=kasowanie+adaptacji+skrzyni Ja tak zrobiłem i wydaje mi się ze skrzynia szybciej biegi zmieniała (ale może mi się tylko wydawać :mrgreen: )
-
jak skasowac / zresetowac ustawinia skrzyni biegów ?
Czytałem na forum, ze trzeba dać kluczyk w pozycji nr 2 i wcisnąć pedał gazu do kick down i trzymać minimum minute :) Bo podobno skrzynia się uczy jak kto jeździ i do tego zmienia biegi.