Skocz do zawartości

ambience

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ambience

  1. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    bardziej myślałem o tłumiku aby było cichutko w aucie i przyjemnie co o tym myślicie? http://moto.allegro.pl/bmw-mercedes-strumienica-tlumik-czestocho-stru-i1724040955.html
  2. ambience odpowiedział(a) na opa_pl temat w E39
    wystarczy wymiana czujnika na nowy btw forum byś poczytał a nie nowy temat pozdrawiam :)
  3. ambience odpowiedział(a) na daski1978 temat w E39
    Ja nie widzę problemu :) sam ważne 100kg i jechałem z 4 kolegami do Austrii koledzy tez mojej postury (a może i więksi) i auto przeżyło to normalnie a w touringu tym bardziej nie powinno być problemu Btw popraw tytuł bo ten ort razi :)
  4. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    Ja swoim autem często daje gaż w podłogę i pełen zakres obrotów widzi przy większości wyjazdów :) ale i tak zamówię tłumik w miejsce katalizatora bo wydaje mi się ze mój kat zaczął dzwonić Szczerze to myślałem że im większe obroty tym szybciej się zapycha ja już mam zrobione prawie 220tyś więc wydaje mi się ze mógł się zapchać z tego z 80tyś na gazie
  5. ambience odpowiedział(a) na LeXuS temat w E39
    i 2,5 przed liftem :norty: model 523i
  6. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    A przy sądach też wchodzi w tryb awaryjny czy tylko przez czujnik położenia wału? Bo czujnik już przerobiłem i kupiłem oryginał (bo tylko taki polecany na forum) A może sądy odczytują złe dane przez zapchany kat ? Mam nadzieje że to nic poważnego
  7. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    ja jechałem do 150 na prostej i silnik nie miał takich problemów najgorzej było w górach bo pedał w podłogę a tutaj 60na liczniku i podjadę czy też nie?? A przez zapychany kat mógł wejść w tryb awaryjny?? Albo w jakich przypadkach bmw wchodzi w tryb awaryjny??
  8. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    teraz to i tak pali chyba z 20litrów :) dzięki za rade a może w ogolę przestanie mulić? A może być tak że zapchany mam katalizator i silnik ogłupiał wszedł w tryb awaryjny? a po paru godzinach stania jest ok?? bo w sumie w górach nie oszczędzałem go i często dochodziło do końca obrotomierza (wyprzedzanie tirów...)
  9. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    Jak dojdę do ładu z autem to napisze co było nie tak innym się przyda na przyszłość :) Chyba że ktoś miał podobny problem i mnie uprzedzi byłbym wdzięczny :norty: pozdrawiam :)
  10. jak dzwoniłem do aso koło 700-800zł
  11. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    Dziękuję za pomoc przeczytałem dziś już chyba całe forum... i wygląda mi to na przepływomierz... ale bez kompa nic nie zrobię wiec po urlopie to zrobię teraz pytanie czy mogę tak przejechać około 500km??
  12. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    znalazłem jeszcze http://www.beisansystems.com/procedures/vanos_procedure.htm tutaj jest opisane co i jak mam nadzieje ze to nie ten vanos. Jest jeszcze jakiś czujnik oprócz położenia wałka rozrządu? który akurat mógłby być przyczyną?
  13. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    kolego godzill wyczytalem na forum z tematu viewtopic.php?f=72&t=139382&hilit=uszczelniacz+vanos i kolega miał takie objawy nieszczelnosci vanosa a u mnie takie falowania nie występują Wiec wydaje mi się ze coś tutaj może być z sądami itp... mam nadzieje ze to nie vanos bo dużo roboty btw u Ciebie ile wymiana uszczelniaczy na vanosie :)
  14. ambience odpowiedział(a) na ambience temat w E39
    a komputer wykaże nieszczelność?? i jak sprawdzić czy jest vanos jest szczelny? A może jakiś inny czujnik?? bo silnik pracuje tak jakby w trybie awaryjnym
  15. ambience opublikował(a) temat w E39
    Witam mam taki problem wczoraj wyjechałem na kilka dniowy urlop. W trakcie jazdy auto nagle straciło moc. Jechałem po terenie górzystym i auto wracało się max do 4tyś obrotów i przy tych maksymalnych 4tyś zaczęło przerywać i rozpędziłem go pod górę max to 60km/h :mad2:(Gdzie trwało to wieki). Zjechałem na najbliższa stacje. (posprawdzałem pro forma wszystkie płyny) Odpaliłem silnik (odpala się na dotyk) i na wolnych obrotach tak bardzo delikatnie faluje (po dodaniu gazu przestaje) i na włączonym silniku gdy otworzyłem wlew oleju silnik inaczej zaczął pracować. Ogółem auto nie ma praktycznie mocy w ogóle nie chce się wkręcać na obroty. Dojechałem do celu dziś rano odpalam (odpaliła na dotyk) i przejechałem się (aby sprawdzić jak chodzi na zimnym) i tutaj niespodzianka auto idzie jak gdyby nigdy nic się nie stało zrobiłem jeszcze z 10km i auto pracuje jak należy. Macie jakieś pomysły co mogło mi paść? Niestety na razie nie mam dostępu do komputera :( Pozdrawiam z góry dziękuję za pomoc :)
  16. ambience odpowiedział(a) na ryba266 temat w E39
    według mnie jak nie masz na nich przebicia to nie ma sensu ich wymieniać :)
  17. viewtopic.php?f=72&t=150832 poczytaj sobie ten temat :P Tutaj wyżej masz mój post u mnie były takie problemy z chłodzeniem mam nadzieje, że pomogłem Pozdrawiam
  18. a pukałeś w ten rozrusznik?
  19. padł ci rozrusznik szczotki do wymiany. Jak Ci kolejnym razem nie odpali to puknij w niego :) jak zaskoczy to na 100% rozrusznik pozdr.
  20. Jak się je sprawdza? i Które to rolki ?
  21. który pasek? :) bo pasek od alternatora wymienilem
  22. Witam mam taki problem na wolnych obrotach z silnika tak jakby skrzypi piszczy. Jak wrzucę na D na skrzyni to jest tak samo dopiero po dodaniu gazu skrzypienie ustaje. Co to może być proszę o porady
  23. Jaki styl jazdy zależny od mojego humoru :) Ale wydaje mi się ze po tym resecie jest tak: Jak jeździłem agresywnie to skrzynia zmieniała biegi przy wyższych obrotach. Gdy zrobiłem reset i pojeździłem bardzo delikatnie to skrzynia zmieniała szybciej biegi czyli na niższych obrotach. Albo tak mi się wydaje sami spróbujcie Bo nawet nie wiem jak to opisać :mad2:
  24. szczerze to nie wiem zaraz poszukam tego tematu na forum :D viewtopic.php?f=72&t=128607&hilit=kasowanie+adaptacji+skrzyni Ja tak zrobiłem i wydaje mi się ze skrzynia szybciej biegi zmieniała (ale może mi się tylko wydawać :mrgreen: )
  25. Czytałem na forum, ze trzeba dać kluczyk w pozycji nr 2 i wcisnąć pedał gazu do kick down i trzymać minimum minute :) Bo podobno skrzynia się uczy jak kto jeździ i do tego zmienia biegi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.