Treść opublikowana przez koziolekkamil
-
E46 320d Fabryczne wady turbo ?
jak to z tym sterowaniem turbiny jest? można jakoś temu zapobiec?
-
VIN - prośba o rozkodowanie
Witam, prosze o rozkodowanie : WBAAL710X0CF43955 Dziękuje i pozdrawiam :)
-
[e90] 318 telepie przy gaszeniu
przepustnica jest i działa, sprawdzałem, zamyka dopływ powietrza.
-
[e90] 318 telepie przy gaszeniu
przebieg 83 tys.km
-
[e90] 318 telepie przy gaszeniu
Witam, silnik 318 dA. Przy gaszeniu zatelepie silnikiem i budą. Nic nie hałasuje i nie stuka. Dwóch mech. sprawdzało poduszki, twierdzą że są ok. Gdzie szukać problemu?
-
318d przybywa oleju
dziś rano sprawdziłem olej, jakiś miesiąc temu miałem 3/4 bagnetu. wczoraj przed wypalaniem max. a dziś rano 3/4 :? czy to jest możliwe?? mierzone na zimnym silniku.
-
318d przybywa oleju
termostaty wymieniałem w grudniu, więc powinny być jeszcze w porządku :) czy komuś pomogło to wymuszane wypalanie?
-
318d przybywa oleju
Sprawdzałem na kompie, korekty na wtryskach o 0.4 do 1.0, był błąd dpf. Zrobiłem wymuszone wypalanie, 50min w trasie z prędkością powyżej 80km/h i pomogło, pewnie za mało robię tras.
-
318d przybywa oleju
Witam, silnik 318d. Od jakiegoś czasu przybywa powoli oleju oraz zatrzęsie motorem i całą karoserią przy gaszeniu silnika. Może filtr DPF się zapycha?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Najlepsze rozwiązanie to 2.8 w obu przypadkach :D Silniki 2.0 2.5 i 2.8 pala podobnie, a różnica w mocy jest dosyć spora( moment obrotowy) Te silniki dobrze tolerują LPG jeśli ktoś odpowiedni to założy, kto zna dobrze silniki bmw. spalanie w granicach 10-13 l/100km.
-
szybkość nagrzewania R6
Witam, jak szybko nagrzewa się silnik benzynowy (328,330) zimą? Szybciej niż diesle? Oczywiście przy sprawnym termostacie :) Jak to jest z temp. przełączania się na lpg? czy temp.płynu = temp. parownika?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
a jak ze spalaniem oleju w 330i ?? przy LPG pewnie jest to bardzo odczuwalne..
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
kolego zdaj relacje jak zaślepisz blaszką zawór :) zostawiasz minimalny otwór?
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
ta kontrolka oznacza ze masz odłączony egr, podłączysz wężyk to zniknie za pare km. :) mam identycznie, podmieniłem egr i zmieniłęm sterownik egr, nie pomogło, więc to pewnie przepływka daje złe parametry.
-
ZAŚLEPKI KLAPEK KOLEKTORA SSĄCEGO E60 530D 2003r.
uszczelki jeśli są całe zostaw te same. - wyjmij kluczyk ze stacyjki, - zdemontuj kolektor - odkręć zaślepki od kolektora, - wyłam je razem z ośką, to co zostanie po ośce (oblana tworzywem końcówka łącząca się z prętem od sterowania)minimalnie zeszlifuj i włóż w to samo miejsce, - analogicznie skręć całość, pozostawiając cały zewnętrzny mechanizm działający! nie musisz nic kupować dorabiać, wkręcać śrubek na klej itp. Z elektrycznych urządzeń, musisz jedynie odłączyć przepustnicę.
-
Spalanie E9X - tylko rzeczywiste wyniki
Auto : E60 520d ( M47 ) - manual Ogumienie : 225/50/17 Dystans : 1010 km Średnia Prędkośc z BC : ok. 50km/h Rodzaj Trasy : Trasa 70 % normalna jazda 100 - 140km/h, miasto 30 % krótkie przeloty. Zużyte paliwo : 70l Rodzaj paliwa : ON Średnie spalanie wyliczone z dystrybutora : 6.8 l / 100km Średnie spalanie wyliczone z BC : 6.7 l / 100km Ogólnie to 520d pali miasto/trasa/zima 7.2/ 5.8/ 8.3
-
520D [E60] - nierówna praca silnika (Seria i Mod)
chodzi mi o zawór 14. odczep od niego ten cienki wężyk od podciśnienia i zaślep wężyk jakąś śrubką i daj znać czy coś wynikło :)
-
chip tuning - wykres
ale kombinujesz :) zainwestuj lepiej w dobry wydech, większy IC a z turbosprężarką daj spokój, zwiększysz sobie turbodziurę. Pamiętaj o tym ze najczęściej jeździ się w przedziale do 2.5 tys. obrotów, a jak założysz coś większego to jazda przy niższych obrotach będzie mało przyjemna, zanim sprężarka coś nadmucha :)
-
520D [E60] - nierówna praca silnika (Seria i Mod)
a próbowałeś pojeździć z odlączonym zaworem egr??tak z ciekawość zdejmij wężyk od podciśnienia i zaślep go. ostrzegam ze wywali chcek, po ponownym podłączeniu i paru km zniknie sam :)
-
520D [E60] - nierówna praca silnika (Seria i Mod)
egr, sterownik egr lub turbo, przepływka ?moze podmień z kimś przepływkę, żeby nie pakować się w koszta.
-
E90 Światła do jazdy dziennej
Jest może ktoś z okolic łodzi, co jest w stanie aktywować kilka funkcji??
-
Felgi z 16" na 17 lub 18 (zawieszenie sportowe)
Zainwestuj w 17 cali do tego opona 225/50 NIE run flat i będzie dobrze :) na koleinach będzie spokojnie, nie to co na 18 lub 19 :)
-
chip tuning - wykres
kompresor :D
-
chip tuning - wykres
momentu trochę Ci nie brakuje??
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
jak znalazłeś tą nieszczelność? na co zwrócić uwagę?