Treść opublikowana przez koziolekkamil
-
[E60] 530D 218 ps falowanie obrotów skrzynia maualna
http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC31&mospid=48801&btnr=13_1162&hg=13&fg=20 element nr.1 sam powinieneś dać radę to wymienić, adaptacja nie jest potrzebna w tych przepływomierzach. koszt ok. 500zł na allegro ory. ale czy to jest to?i czy pomoże.
-
[E60] 530D 218 ps falowanie obrotów skrzynia maualna
na co zwrócić uwagę przy sprawdzaniu przepływki inpą??
-
530d automat lekkie szarpanie na tempomacie
u mnie jest identycznie, sprawdźcie egr, wystarczy zdjąć weżyk od podciśnienia i wsunąć w niego śrubkę żeby go zaślepić, pojeździjcie z tym. dajcie znać czy jest poprawa. nie zwracajcie uwagi na check, po podłączeniu zniknie po paru km. :)
-
[E60] 530D 218 ps falowanie obrotów skrzynia maualna
http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=NC31&mospid=48801&btnr=11_3658&hg=11&fg=40 poz. 10 mi to nie pomogło
-
[E60] 530D 218 ps falowanie obrotów skrzynia maualna
przepustnica?? czemu ma szaleć?
-
[E60] 530D 218 ps falowanie obrotów skrzynia maualna
sprawdź egr. odłącz go, zaślep węzyk od podciśnienia i pojeździj. napewno wywali Ci check, nie martw się po ponownym podłączeniu zgaśnie w ciągu dnia. Mam identyczny problem mi czasami faluje przy 1400 obr/min.
-
530d automat lekkie szarpanie na tempomacie
świece żarowe wymienione :) przekaźnik nie wywalał błędów. przy -26 palił bardzo dobrze, to falowanie występuje teraz gdy jest ciepło.
-
530d automat lekkie szarpanie na tempomacie
czyszczenie czujnika temp nie pomogło :) a gdy pierwszy raz od rana odpalacie auto,przed ruszeniem, nie czujecie delikatnych falowań??minimalne szarpnięcia na biegu jałowym.
-
E91 - N47 D20 - wyciek oleju
ten drugi dekielek to odma (separator oleju) wejdź na realoem.com tam sprawdzisz dokładnie budowę silnika. moze odme masz zapchaną i ciśnienie wywala olej
-
530d automat lekkie szarpanie na tempomacie
Witam, czy ktoś ma juz jakąś diagnoze?? u mnie po odłączeniu egr wszystko znika, wymieniłem sterownik egr. nic nie pomogło. ciekawe czy to przepływka czy zawór egr sie przycina. na kompie zero błędów.parametry wydają sie ok. profilaktycznie wymieniłem filtr paliwa. ja osobiście wykluczam układ wtryskowy. wydaje mi się że w wielu przypadkach winowajcą jest układ recyrkulacji spalin.
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
jak odłącze egr (zdejme i zatkam wąż od podciśnienia) to objawy ustępują . Czyli falowania przy zimnym (bieg jałowy) nie ma oraz podczas stałej równej jazdy najczęściej 1400obr/min. falowanie też ustępuje. Czy winny jest zawór egr?? Błędów brak. Filtr paliwa i sterownik egr wymieniony.
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Wymiana sterownika EGR może pomóc, zależy od przypadku :)
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Problem rozwiązany? :)
-
odma e60 2.0d
Witam, czy wymieniacie odmę razem z obudową, separatorem i uszczelkami? Czy tylko należy to wyczyścić odpowiednimi specyfikami do mycia smarów? Co się może popsuć w obudowie?? że należy ją wymienić
-
[e61] 520d 163km żółta ikonka silnika fault affecting emissi
obserwuj co sie dzieje z autem, czy nie falują obroty, nie traci chwilowo mocy.
-
[e61] 520d 163km żółta ikonka silnika fault affecting emissi
podjedź do swojego mechanika, powiedz żeby sprawdził czy nie są uszkodzone wężyki od podciśnienia, przy okazji wyczyści Ci zawór egr. pół godziny roboty :) moze padł Ci jakis czujnik, jak błąd sam nie zniknie po 50km. to jedź na kompa:)
-
[e61] 520d 163km żółta ikonka silnika fault affecting emissi
Sprawdź zawór EGR, moze: -spadł Ci się wężyk podciśnienia, -nagar w zaworze blokuje jego pracę(wyczyść egr) -uszkodzony czujnik sterowania egr.
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
a Ty wymieniłeś sterownik? w poprzednim aucie e46 136ps jak miałem padniety sterownik to po zgaszeniu auta słychać było buczenie, a tu czegoś takiego nie ma .
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
po odłączeniu wężyka od egr i zaślepieniu go falowanie podczas jazdy nie występuje już, zrobiłem jakieś 50km i nawet przez chwilę nic się nie działo. Czyli według mnie winny jest zawór egr lub elektro-zaworek egr(czujnik) co wymienić??
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
Dokładnie tak jak kolega wyżej napisał. Najnowsza diagnoza to zacinający się sterownik EGR. Wężyk zdjęty, zaślepiony śrubką i szarpanie całkowicie ustało, niestety problem nadal jest z kopceniem na biegu jałowym więc nie poddaje się. sterownik egr?? o to chodzi? http://allegro.pl/bmw-3-e90-09r-2-0-d-czujnik-podcisnienia-egr-i2199754986.html a posiadasz dpf ??wywaliło Ci jakiś błąd jak zaślepiłes egr?
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
a próbowaliście odłączyć wężyk ciśnieniowy od egr i go zaślepić np. śrubą może to egr się przycina
-
problemy pomiedzy 1500 a 1800 obr 320d
a moze przepływka?
-
FELGI STALOWE DO BMW E60 530D
felga stalowa do e60 :roll: nie przesadzaj! kup lepiej używane alu, spokojnie zmieścisz się w 700zł
-
Opony 245/40/18- czy nie za duze dla 2.0d w e60?
kup sobie 17 ET 15 i do tego 225/50 oponke zwykłą :) szerokość felgi nie więcej jak 8 cali. a nie bedziesz walczył z kierownicą :D i spokojnie wyprzedzał na koleinach. spalanie będzie raczej identyczne jak na 16.
-
Opony 245/40/18- czy nie za duze dla 2.0d w e60?
ja miałem 19stki nie dało rady jeździc w koleinach.. auto traci na komforcie. teraz mam 17stki 225/50 jest to wg mnie max. (komfort plus wygląd). a na zime 205/60/16 wiec się płynie:)