Treść opublikowana przez pawelkra5
-
Jeszcze raz, Ciężko pali na benzynie i na gazie 535i e 34
Posta napisałem wczoraj :D Gaz mam sekwencje silnik gasze na benzynie a nawet jak bede jezdził tylko na benzynie to i tak lipa.Podobno komputer od gazu rozwala mape wtrysku a komp nie resetuje się po zgaszeniu silnika. Może tak być?? Mam taki myk że po przekręceniu kluczyka pompuje paliwo ok 3sek więc ciśnienie jest podczas rozruchu.Pozdrawiam.
-
Jeszcze raz, Ciężko pali na benzynie i na gazie 535i e 34
Witam . U mnie odpalanie wygląda tak że na ciepłym silniku muszę podczas rozruchu pompować pedałem gazu tak ze trzy razy albo wciskam go do oporu i też pomaga. Rano im zimniej tym lepiej odpala.Ciepły trochę postoi i dobrze pali,postoi dłużej i problem.Może to być przez sonde? LPG sekwencja. Dodam że obroty równe i przyspiesza dobrze. Wymieniony czujnik temperatury płynu ,kopułka ,palec.Podpięcie do kompa wykazało sonde. Pozdrawiam.
-
Sprzęgło, dwumasa? Pomocy ;-)
Witam Z tym odpalaniem mam podobnie. Silnik ciepły postoi ok godziny to przy kręceniu muszę pompować pedałem gazu żeby odpalił . Nawet zasilanie pompy mam tak że pompuje paliwo 3sek po zapaleniu kontrolek ale nic nie dało. Może ktoś doradzi.Pozdrawiam.
-
NIE DZIAŁA CENTRAL WYCIERACZKI I SZYBY NA RAZ
Moze być wina bezpiecznika płytkowego na czerwonym przewodzie od + przy akumulatorze. Miałem to samo.pozdro.
-
rozladowany aku, centralny, kluczyk nie otwiera
Klamke trzymać do góry i przekręcić kluczyk ,ciężko idzie ale działa.
-
Co znaczą te komunikaty??
BREMSLICHT - przepalona żarówka światła hamowania ABBLENDLICHT - światło mijania (przepalona żarówka, uszkodzony bezpiecznik lub obwód) ANHANGERLICHT - światła przyczepy (uszkodzony bezpiecznik lub obwód) BETRIEBSANLEITG – instrukcja obsługi BREMSBELAGE - zużycie okładziny hamulców BREMSFLUSSIGKEIT - poziom płynu hamulcowego osiągnął MIN BREMSLI. ELEKTRIK - brak świateł hamowania (stopiony bezpiecznik lub obwód) CHECK CONTROL - usterka w układzie elektronicznym GETRIEBEPROGRAMM - usterka w elektronicznym sterowaniu automatycznej skrzyni HANDBREMSE LOSEN - zwolnić hamulec ręczny KEIN BREMSLICHT - brak świateł hamowania (przepalone żarówki lub bezpiecznik) KENNZEICHENLICHT - oświetlenie tablicy rejestracyjnej (jak wyżej) KOFFERRAUM OFFEN – bagażnik otwarty KUEHLWASSERSTAND - niski poziom płynu chłodzącego KUHLWASSERTEMP - za wysoka temperatura płynu chłodzącego LICHT AN? - włączone światła NEBELLICHT HONT. - światła przeciwmgielne tył NIVEAUREGELUNG - samochód przeciążony OEIST. LENKHILFE – płyn wspomagania kierownicy OELDRUCK MOTOR - za niskie ciśnienie oleju w silniku. Natychmiast wyłączyć silnik OELDRUCK SENSOR - czujnik oleju nie działa nie podłączony OELSTAND MOTOR - poziom oleju w silniku osiągnął MIN RUCKLICHT – światło cofania (jak wyżej) NEBELLICHT VON - światła przeciwmgielne przód SENSOR OELSTAND - uszkodzony czujnik poziomu oleju SPEED LIMIT - informacja o przekroczeniu zaprogramowanej prędkości STANDLICHT – przepalona żarówka światło postojowe (jak wyżej) TANDLIHT – przepalone żarówki świateł pozycyjnych TUR OFFEN – drzwi otwarte WASCHWASSERSTAND - niski poziom płynu do spryskiwaczy
-
klimatyzacja
Filter wymieniony ale nic się nie zmieniło . Po ok 12min chłodzenia sprężarka wyłącza się i zaczyna lecieć cieplejsze powietrze następnie załącza się na kilkanaście sekund i tak w kółko . Silnik ma ze 3000 obr i sprężarka zapina to słychać wycie.
-
witam mam problem przy hamowaniu
Witam. Wspornik kierownicy może mieć luz, u mnie przez to prawe koło biło przy hamowaniu.
-
520i gaz - nie za duzo ?
Witam.Miasto 20l trasa taka jak na Tarnów Rzeszów 11l silnik 3.5 lpg sekwencja ciekły wtrysk .16l miasto? Chciałbym tak mieć. Pozdrawiam.
-
klimatyzacja
Wymienie i sprawdze może jest ok tylko słabo dmucha ale przynajmniej dowiedziałem się że sprężarka może się wyłączać co chwile.Pozdrawiam
-
klimatyzacja
Czujnik ciśnienia był nieszczelny więc go wymienił i dobił czynnik. Wentylator działa ale na jednym biegu szybkim bo zapiernicza konkretnie. Nie podałem ważnej kwesti , klima jest dokładana -tak stwierdził fachowiec bo pod deklem przy podszybiu niema oczka i węże są gumowe. Komputer nie pokazuje usterki. Pozdrawiam.
-
klimatyzacja
Klime naprawiał poprzedni właściciel więc niewiem co było wcześniej . Słabo dmucha i nie chłodzi tak jak powinna. Na samym początku od właczenia zaczyna lecieć zimne powietrze ale potem kicha. Ponoć jak filter kabinowy jest zapchany to zbyt zimny czynnik wraca do układu i wariuje jakiś czujnik. Naklejka jest R416a.Pozdrawiam.
-
klimatyzacja
wymieniany był czujnik ciśnienia . Nabito R 416a a nie R132 i teraz sprężarka po ok 5min od odpalenia klimy zaczyna wariować tzn wyłącza się i włącza co kilkanaście sekund. Gość powiedział że to wina filtra kabinowego , wymienie to zobacze.Pozdro
-
klimatyzacja
Witam. Czytam w postach o czynniku R12 itd a ja otwieram maske i widze nalepke R416a. Co to jest? może być taki czynnik w e34?
-
Wycieraczki tłuką o szybę :/
Witam. Dzisiaj przestały działać wycieraczki na drugim biegu tzn podczas jazdy nie przechodzą w tryb ciągły. Dziekuję za porady!!
-
Jaka max szeroka opona na tył??
witam.Tył mam 255/40/17 ale trzeba troche utwardzić sprężyny.Chciałem zamieścić fote ale nie wiem jak :roll: :roll:
-
Check engine
Witam. Mam ten sam problem z kontrolką check engine , miga podczas pracy silnika i niewiem co jest. Może ktoś naświetli temat. Pozdrawiam.
-
ciężko pali 525i 89' może być odma
Witam. Moja odpala zależnie od temperatury tzn jak jest zimno to po nocy odpala od kopa natomiast jak troche ostygnie to musze pulsować pedałem gazu żanim odpali . wymieniłem czujnik temperatury od wtrysku ale efekt ten sam. Co mam sprawdzić?
-
520i M50 problem z otwarciem central.po wyjeciu akumu.e34
Podnieś klamkę od strony kierowcy a następnie przekręć kluczykiem
-
Wymiana żarówek panelu ogrzewania w E34
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
-
Wymiana żarówek panelu ogrzewania w E34
Witam . W jaki sposób można wymontować OBC ? chciałbym wymienić żarówki w wyświetlaczu i czy przyciski również są podświetlane? Pozdrawiam.