Treść opublikowana przez xelion
-
[E61] Wymiana CCC navi proffesional - trzeba kodować?
Panowie, a jeszcze jedno pytanie, czy da się zwiększyć dźwięki ostrzeżeń i czujników parkowania w aucie? Chodzi o BMW e90 2007r. z nawigacją professional. Czujniki parkowania i dźwięki np. niezapiętych pasów są bardzo ciche.
- Ogrzewanie
-
Zapłon bez kluczyka?
Chodzi o 10s od zgaszenia silnika. Kluczyk nie ma tu nic do rzeczy. Możesz wiecznie jeździć bez kluczyka, jeśli auta nie będziesz gasił na dłużej niż 10 s. :) A włożyć kluczyk w czasie jazdy można. Nie wiem za bardzo czy dobrze Cię zrozumiałem :)
-
Ogrzewanie
Właśnie dlatego omijam ściemniaczy. 2,5h ? To chyba tam sami młodzi na praktykach. Ja mało znam się na mechanice, ale patrzyłem na mojego mechanika, który to robił i wymienił mi oba te termostaty w ciągu 40 minut z odpowietrzeniem i dolaniem koncentratu do chłodnicy. Oprócz tego jeszcze sprawdził mi temperaturę zamarzania. Rozumiem, gdyby skasowali za godzinę, ale to typowe naciąganie.
-
Ogrzewanie
Za robociznę 950 zł ??? Masakra. Przecież to zajmuje 1 godzinę max.
-
Zapłon bez kluczyka?
Absolutnie normalne, masz na to 10 sekund. Identycznie jest w przypadku Keyless go, gdy wyłączysz silnik i nie masz kluczyka przy sobie. Masz również 10 sekund, po tym czasie nie włączysz auta. U mnie tak samo jest, z resztą poruszaliśmy już ten temat.. :search: Nie mam opcji 'keyless go' ale kiedy kluczyk siedzi w dziurze :mrgreen: i jak go wyciągnę to mogę odpalić auto bez kluczyka. Ale z tego co ktoś pisał nie należy w ten sposób jeździć, bo auto zgaśnie i będzie kuku :mrgreen: Pzdr. Nic się nie stanie jak zgaśnie. W ciągu 10 sekund zapalisz je ponownie.
-
E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.
18",19",20" w 320d? Żal. Rozumiem jak ktoś ma 300 KM pod maską i minimum 6 cylindrów. Ja wolę małe koła, ale serce po maską, a nie "przerost formy nad treścią". Po za tym na takich felgach w Polsce? Gdzie to jest praktyczne? Na takich kołach to auto powinno w garażu stać, a nie jeździć po "ślicznych" polskich drogach.
-
Navi e90 nie działa
Zakodowałem radio, wszystko działa oprócz sterowania głosem S620A VOICE INPUT SYSTEM. Nie wiecie co może być powodem takiego problemu? Panowie zakodowali mi moje wyposażenie, a tego nie ma. Czy możliwe, że auto z którego pochodziła navi nie miało tej opcji? Było to BMW e93 335i z 2008 roku. Czy wystarczy to uaktywnić jakoś? Przycisk na kierce nie reaguje. Zauważyłem również, że czujniki parkowania pikają ciszej niż na starej navi. Czy da się to trochę podgłośnić? Nie przeszkadza mi to jakoś mega, ale przyzwyczaiłem się do głośniejszych :)
-
[E61] Wymiana CCC navi proffesional - trzeba kodować?
Możliwe, że po zainstalowaniu z innego samochodu navi CCC nie będzie działał dzwięk? Wszystko po za tym działa. Rzecz w tym, że navi była z e93 a teraz jest w e90, ale rocznikowo to samo. Ile kosztuje takie kodowanie, aby pojawił się dźwięk?
-
Navi e90 nie działa
A znacie kogoś w Poznaniu kto robi to dobrze? Mikołajczak tylko kasuje.
-
Navi e90 nie działa
Kupiłem to samo radio, wszystko działa, ale niestety nie ma dzwięku. Czy mam rozumieć, że jednak muszę kodować? Radio było z bmw e93.
-
doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione
a to ? http://allegro.pl/kierownica-multifunkcja-bmw-e90-e-90-m3-e92-e-92-i1339343238.html
-
Spryskiwacz przedniej szyby ?
Ja mialem tak samo kiedys. Jechalem do Wloch i uzywalem spryskiwacza bardzo duzo przez cala droge. Po dotarciu na miejsce chcialem dolac plynu a tam full :D Nie wiem jak to wytlumaczyc :) Jakiś super cudowny płyn, który się nigdy nie kończy :D. Może z Biedronki?
-
Spryskiwacz przedniej szyby ?
Różne opinie, ale pewnie ten za 7zł zamarza przy -2 :)
-
Navi e90 nie działa
Diagnoza, popsute radio. Wymiana 2600 PLN. Pytanie teraz czy można to kupić używane i bez większych problemów zakodować?
-
Spryskiwacz przedniej szyby ?
cięcie kosztów. Panowie u mnie jest coś dziwnego. Pryskałem dużo na szybę, a płyn stoi wciąż na tym samym poziomie. W rurce mam pełno płynu i nie mogę wlać więcej, mimo, że bardzo dużo wylałem na tylną szybę. O co chodzi? Coś tam się zablokowało?
-
Navi e90 nie działa
W cartroniku poinformowali mnie, że nie mogą tego naprawić, ale powiedzieli również, że na 100% to jest problem software'u. NIe mogli nic zrobić, ponieważ sam bios się nie chce odpalić. Nawigacja cały czas się restartuje jak komputer, w którym jeszcze nie uruchomił się bios. Coś w tym stylu mi powiedzieli. Niestety udaje się do serwisu BMW, może tam poradzą z odpowiednim sprzetem.
-
Navi e90 nie działa
No ja znalazlem identyczna Navi, którą mam obecnie. Za 1000 PLN :) Muszę tylko podjechać 120 km. Zrobię to, tylko po prostu bałem się, że jak podjadę, odepnę moją popsutą navi i podłączę jego to może np. auto nie odpalić, bo coś niezakodowane. Ale jeśli twierdzisz, że nie będzie problemu to super. Ja mam przyciski do wyboru radia, mam wersje po lifcie.
-
Navi e90 nie działa
Panowie, czy po wyjęciu nawigacji samochód odpali? Chciałbym jechać kupić używkę identyczną jak moja, ale na miejscu chciałbym ją podłączyć i sprawdzić, czy działa.
-
Navi e90 nie działa
Mam na razie informację, że prawdopodobnie nawigacja uszkodzona :). Zero konkretów. Czy jesli okaże się, że to radio, to muszę kupić to coś z czytnikami? Tutaj zdjęcie: http://allegro.pl/bmw-e92-e91-e90-nawigacja-monitor-i1332285691.html
-
Navi e90 nie działa
Może ktoś mi pomoże namierzyć, które bezpieczniki odpowiadają za radio/nawigację ?
-
doposażenie/bajery użyteczne i nie trafione
Ja mam szybę z tym odcieniem fioletowym, co ona tak naprawdę robi?
-
Navi e90 nie działa
Umówiłem się na jutro z Cartronikiem w Poznaniu. Powiedzieli, że spokojnie naprawią, bo znają takie przypadki. Pytanie tylko, czy nie naciągają i nie wymienią mi połowy navi :) Czy radio można kupić oddzielnie, jeśli jest uszkodzone? Czy naprawia się to? Michał, dzięki za odpowiedź na priv. Czy jest np. możliwość, że padł bezpiecznik w samym radiu? Może mi ktoś powiedzieć gdzie ewentualnie jeszcze dzisiaj mogę spojrzeć? Czy radio jest wbudowane w tym samym miejscu co czytnik CD i DVD? łatwo jest to wyjąć ?
-
opis bezpieczników do E90 - ktoś pomoże
Witam, jak rozwiązałeś ten problem? Mam podobnie.
-
Wolne nagrzewanie M57N2 330d 2007
:mad2: Współczuje...