Treść opublikowana przez peter08
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ano tutaj :D :D :D https://ithardware.pl/aktualnosci/przejechal_tesla_prawie_3000_km_bez_doladowania_wykorzystal_jednocylindrowy_silnik_spalinowy-23884.html
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Swoją drogą ciekawe kto tak naprawde stoi za tymi "eko dopłatami" to że lobby to wiadomo, ale czy to właściciele kopalni w Kongo gdzie dzieci pracują czy moze ustawiający się już w kolejce wielki biznes recyclingowy ? Tutaj mała ciekawostka https://magazynauto.pl/wiadomosci/czy-zasilanie-wodorem-pomoze-uratowac-silnik-diesla-australijscy-naukowcy-znalezli-przelomowe-rozwiazanie,aid,2528 Ja osobiście bardziej stawiałbym na wodór patrząc długoplanowo, być może nadejdzie dzień w którym wielki biznes pstryknie wyłacznik i już elektryki będa beee a wodór cacy.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Te ich 500 koni to sobie mozna w buty wsadzić jak waga zrzera cały potencjał układu napędowego
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Troszeczke zbyt upraszczasz sprawe, przypomne że WIBOR 1M za czasów poprzedniego kryzysu wzrósł z długo się utrzymującego poziomu ok 4,1% (marzec 2007) do max poziomu 6,55% (pażdz 2008) wiec tak w 1,5 roku wzrósł o ok 2,5%. Obecnie mieliśmy przyrost od niemalże zera (pażdz 2021) do ok 6,5% (lipiec 2022) czyli ponad 6% w 9 miesiecy. Jest to anomalia i naprawde mało kto mógł zakładać tak duży wzrost w tak krótkim czasie. Nie czarujmy sie i nie zgrywajmy geniuszy ekonomii, to zaskoczyło wszystkich. Zgodzę się natomiast że w okresie przed X 2021 WIBOR był nie naturalnie niski i troche "uśpił" czujność. Pytanie czy gdyby nie wojna i covid taki wibor niski nie utrzymałby się kolejne 10-20 lat...?
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Umówmy się,że we wakacje 2021 mało który ekspert finansowy przewidział że inflacja i za nią WIBOR aż tak bardzo poszubuje w tak relatywnie krótkim czasie. To z czym sie teraz zderzamy to anomalia i nie możesz miec chyba pretensji o to że ktoś nie miał szklanej kuli. Gdyby każdy aż tak ostrożnie i asekuracyjnie podchodził do decyzji finansowo-inwestycyjnych, gospodarka by stała w miejscu. Oczywiście głupotą jest zadłużanie sie pod korek i nie zostawiać sobie żadnego marginesu, ale to jest zupełnie inna sprawa.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A skąd wiesz że się nie rozbiło? Prowadzisz statystyyki wypadkowe i analizujesz przyczyny Audi? Ja miełem kiedyś Audi i przyznam że miało swoje bolączki, w ciagu 3 lat od nowości kilka razy musiałem udać się do serwisu a raz nawet na lawecie bo padła skrzynia. Audi to taki niby troche lepszy VW, takie moje doświadczenia z tą marką.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jak faktycznie do maja to mega szybko
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Moja RAV4 AWD Hybrid bierze 6,5 - to przy dziesiejszych cenach paliwa to ok 40 zł. Musiałbym na głowe upaść żeby kupować dziś elektryka. Myśle że dziś hybryda będzie najlepszym wyborem i to może przez jeszcze długie lata...
-
Wyciszenie G26
NIe jeżdze z takimi predkościami, poruszam się tylko po PL drogach póki co, więc dla mnie jak jade 140 jest ok. Co do drzwi faktycznie trzeba się nauczyć zamykania aby nie trzaskać a zamknąć.
-
„Nowa” BMW Ista - obd - kasowanie gwaranacji przez BMW
Chyba coś nie tak jest z Twoją logiką. Czy widzisz różnice pomiędzy naciśnięciem przycisku od temperatury na kokpicie a wpięciem się w złącze serwisowe niewiadomo czym i nie wiadomo przez kogo i robienie zmian w sterowniku? IMHO samo wpięcie się pod złącze serwisowe przez byle kogo może być traktowane jako próba ingerencji w sterownik i naruszenie warunków gwarancji a zmiana START/STOP jest na to dowodem. Ja nie twierdze że takie podejście jest słuszne ale prawda taka że oni są gwarantem i oni ustalają warunki i myśle że ich sztab prawników dobrze wie co robi kasując gwarancje za ingerencje, nawet tak nieznaczącą.
-
Przerejestrowanie samochodu zmiany od 1.09.2022
Czy tablice rejestracyjne spersalizowane również obecnie przechodzą na nowego właściciela?
-
Wideorejestrator do g20
Nie wiem czy już oficjalnie jest w sprzedaży 3.0, niedawno chciałem montować to powiedzieli że na jeśien dopiero ,że musza pozbyc sie najpierw 2.0. Skonczyło się na MIO MiVue 866 - Przód i tył wraz ze smartboxem , sam montowałem, działa ok.
-
Opóźnienia w odbiorze
Gratuluje! Pewnie od daty produkcji ok miesiąca i będziesz się cieszył nowym BMW
-
Pierwsza wymiana oleju
Witam, Niedługo bedzie pierwsza wymiana oleju w moim 430i ( 2000km) Dzwoniłem do lokalnego niezależnego serwisu BMW, zalecił mi wymiane na oleju Liqui Moly Molygen 5W-30 + oryginalny filtr za 500 zł.Nie robi wpisu w system BMW ( nie wiem czy to konieczne, mówił coś o wpisie w ksiązke serwisową). Jak doczytałem ten olej jest ok ale nie ma aprobaty BMW tylko spełnia normy ACEA - wymiana na ryzyko własciciela - nie zalecany na wymiany w czasie gwarancji. Kolejną wymiane planuje za 15 tys km, co byście polecili dobrego w alternatywie do LM ?
-
F30, F31, F34 jaki olej do silnika
.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
No to faktycznie masz solidne żródło :duh: Przeciętny użytkownik tego forum wie więcej niż oni, potwierdzone wiele razy :) @konopson Tutaj chyba stylistyka wzieła góre, przecież IX ma lasery a wszedł niedawno.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
"Z tego co mi wiadomo" ... "podobno" a może jakieś źródło tych informacji? Co ma USA do EU? Homologacje przyznaje sie pojazdowi jeszcze przed produkcją,zanim wejdzie na rynek a nie pózniej. Wg mnie z laserów zrobili taki bardziej premium akcent , który będzie dostępny tylko dla wybranych modeli ( możliwe że to też cos ma wspólnego z dostępnościa)
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Ja ostatnie dwa lata jezdziłem RAV4 z full led i wydawało mnie się że to są super światła... dopóki nie odebrałem mojego BMW z laserami adaptacyjnymi.. po miesiącu jazdy stwierdzam że to jest absolutny must have i dobrze że zaznaczyłem w konf. Światła świecą nie porównywalnie lepiej i dalej, wycinają perfect, mega sztos.
-
Opóźnienia w odbiorze
ogólnie z czwórek to najgorzej idzie produkcja g22, GC i I4 jakoś szybciej się produkują, ja czekałem na swoja 14 miesięcy.
-
Pierwsza wymiana oleju
Panowie, czy możecie polecic jakiś warsztat w Krakowie / okolicach gdzie można wymienić olej (pierwsza wymiana 2000km) gdzie zrobią wpis w systemie? W M-Cars chcą 1200 zł Jaki też olej polecicie do 430i 258km?
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Czytając ten temat nachodzi mnie pytanie, skąd Wy macie czas na te wszystkie pielęgnacje? Detailing,wosk,korekta lakieru i inne wynalazki. Ja myslałem że auto to jest do jezdzenia a nie jako obiekt kultu :duh:
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ale taki pierścień wogół gniazda nie powinnien być podświetlony? U mnie nie świeci...
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No właśnie nie wraca, mam ustawioną pod siebie 1. Nie wiem czy to nie jest tak że musze poczekac aż fotel całkowicie sie odsunie i wtedy dopiero zamknąć fotel....musze sprawdzić.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
W ubiegłym tygodniu odebrałem swoje długo oczekiwane auto 430i Coupe. Mam kilka pytań: 1. Przy otwieraniu drzwi samo zbliżenie z kluczykiem nie otwiera auta, trzeba nacisnąć na pilocie otwarcie, rozumie że ta opcja jest jedynie przy dostępie komfortowym którego nie mam? 2. Po zatrzymaniu i ustawieniu P oraz zgaszeniu auta, nie włącza sie automatycznie hamulec ręczny.Można to jakoś ustawic? 3. Jako że to coupe i posiadam fotele elektryczne z pamięcią, przy otwarciu fotela kierowcy i zamknięciu, fotel nie wraca do pierwotnej pozycji - 1 . Tak ma być? 4. Nie działa mi gniazdo zapalniczki w tunelu środkowym ( w bagażniku ok) . Przepatrzyłem bezpieczniki pod schowkiem pasażera i wszystko jest ok. To trzeba aktywować gdzieś?
-
Opóźnienia w odbiorze
NIc nie podpisywałem, sam byłem zdziwiony że dostałem na 50 lecie znaczek.