Skocz do zawartości

saintman

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez saintman

  1. saintman odpowiedział(a) na Sango temat w E34
    Ooo to taka instrukcje to bardzo bym chcial :D Gdybys kiedys wystawil to gdzies na jakims serwerze do sciagniecia, bardzo prosilbym o linka.
  2. Jezeli po odreceniu korka wlewu oleju widzisz nie sam olej, tylko brutanta maź, oznacza to iz olej ulegl wymieszaniu z plynem chodniczym i napewno stracil swoje wlasciwosci smarujaco-ochronne. Nie wierz w opinie, ze jezeli go nie ubylo ani nie przybylo w nadmiarze to nic sie nie stanie. Poziom nie jest wazny, wazne jest to ze plyny sie wymieszaly. A zatem 200km moze byc dla silnika zabojcze. Kazdy taki przypadek jest jednak indywidualny i sam musisz podjac ryzyko.
  3. saintman odpowiedział(a) na Sango temat w E34
    A co z instrukcja do E34? Czy ona uwzglednia modele 530 V8 i 540 V8 ? Jezeli tak to powinna byc przydatna, bo w E32 byly montowane te same silniki i skrzynie. Dla przykladu powiem, ze w instrukcji ktora posiadam (czyli starsze E32 z silnikami R6) wystepuje roznica w obsludze tempomatu, ten w V8 obsuguje sie troche inaczej. Bylo wlasnie kilka takich niewielkich niuansow o ktorych chetnie bym poczytal. A wiec jesli tylko instrukcja uwzglednia E34 V8 to powinno byc dobrze :)
  4. saintman odpowiedział(a) na Sango temat w E34
    Forum czytam, scany mam :) Jednakze moja wersja dotyczy modeli 730i, 735i, 735iL, 750i oraz 750iL. Dlatego zwrocilem uwage, ze interesuje mnie nowsza wersja (jezeli taka istnieje) obejmujaca modele z silnikami V8, jako ze w tych wersjach pojawilo sie troche inowacji i roznic w obsludze.
  5. A ja bym nie ryzykowal. Motoru moze i nie przegrzejesz, ale jakie wlasciwosci smarujace ma obecna mikstura w Twoim silniku? 200km to kawal drogi.
  6. saintman odpowiedział(a) na Sango temat w E34
    To i ja sie przylacze :) Gdyby ktos mial scany do E34/E32 ale nowszej wersji - uwzgledniajacej modele z silnikami V8 to bylbym zobowiazany :wink:
  7. Rozbieznosc cen jest zbyt duza zeby podac konkrety. Sam zdecydujesz czy zrobisz to na oyginalach, zamiennikach lepszej lub gorszej klasy. Pamietaj jednak, ze te elementy powinno zawsze zmieniac sie parami, tzn. zawsze z prawej i lewej strony. Tylko taka wymiana zagwarantuje koniec problemow z zawieszeniem. Aha, i mniej na uwadze, ze po wymieniae wahacza lub drazka zawsze czeka Cie geometria, a to kolejne kilkadziesiac PLN.
  8. 1. Wahacz 2. Drazek kierowniczy 3. Skrzywione kolo 4. Uszkodzona wewnetrznie opona
  9. saintman odpowiedział(a) na Pawel.Z temat w E34
    U mnie jest to w obu autach. A zatem bylo chyba wszedzie.
  10. Miernikiem masz takze mozliwosc sprawdzenia potencjometrow regulujacych temperature, bo zawsze istnieje mozliwosc ze caly uklad jest sprawny a same wlaczniki skopane.
  11. Sa dwie mozliwosci: 1. Zuzyte elektrozawory. W nich znajduje sie sprezynka odpowiedzialna za "odbicie" zaworu. Czesto peka po prostu ze starosci. Efekt jest taki, ze chcesz zimnego powietrza a z nawiewu leci gorace przez kiknanascie minut, zanim zawor nie przestawi sie np. za sprawą drgan silnika i karoserii. 2. Zablokowane klapy nawiewowe. Tu jest duzo rozbierania i trzeba rozkopac deske. Klapy lubia sie zawieszac ze wzgledu na nagromadzenie kurzu itp. W zasadzie innych mozliwosci nie widze.
  12. saintman odpowiedział(a) na MINIO728i temat w E38
    To chyba nie wjezdzales do centrum :norty:
  13. saintman odpowiedział(a) na Remol temat w E32
    W sumie moglbym powiesic to u siebie tam gdzie wisi forum OT. Bardzo szybki serwer. Pytanie tylko... ile calosc zajmuje?
  14. saintman odpowiedział(a) na Pawel735 temat w E32
    ... a nawet jak nic sie nie uszkodzi, to najczesciej uklad ulega "zagrzybieniu" i na wiosne w aucie czeka nas nieprzyjemny smrod :cry2: Potem trzeba zaaplikowac specjalny preparat do calego ukladu (ok. 100 PLN) a i tak efekt czasem nie jest w 100% satysfakcjanujacy.
  15. saintman odpowiedział(a) na MINIO728i temat w E38
    Warszawa :?: :?: :?: W takim razie zapraszam do Wroclawia :) BTW, w oficjalnych statystykach firmy AUTOLIV produkujacej poduszki powietrzne, ul. Krakowska we Wroclawiu jest miejscem, gdzie dochodzi do najwiekszej ilosci samowystrzelen poduszek w naszym kraju :cry2:
  16. saintman odpowiedział(a) na Pawel735 temat w E32
    A czy jest moze jakis katalog gdzie moge sprawdzic jaki czynnik mam w swojej E32 ?
  17. saintman odpowiedział(a) na kiokio temat w E34
    Ja chcialem zamontowac kiedys elektyczne szyby do mojej 520 ale okazalo sie, ze fabrycznie w odpowiednie wiazki wyposazone sa modele od 525 w gore. Dlatego dalem spokoj.
  18. Nie pamietam jaki u mnie wyskakiwal blad. Nie przekonuje Cie tez, ze masz na 100% uszkodzona skrzynie. Dziele sie jedynie doswiadczeniami a autopsji co dzialo sie z moim samochodem. Ale tak jak pisal Krzysiek, powod niekoniecznie moze lezec w samej skrzyni. Choc osobiscie jednak stawialbym na skrzynie.
  19. saintman odpowiedział(a) na bejcaa temat w E38
    Zarowno manual jak i automat to znakomity wybor. Wszystko zalezy juz od indywidualnych preferencji.
  20. I znowu u mnie bylo dokladnie to samo. Podlaczylem auto pod kompa i skasowalem blad, przyjechalem po kilku dniach do warsztatu w celu omowienia szczegolow naprawy, przy okazji znowu sie podlaczylem do kompa i blad byl ponownie. Wg. serwisu wszystko wskazywalo bezsprzecznie na mechaniczne uszkodzenie skrzyni.
  21. saintman odpowiedział(a) na Remol temat w E32
    Pozatym kazdy inny rozmiar kola niz standardowy spowoduje przeklamania wskazan predkosciomierza, przejechanych kilometrow a w efekcie nawet spalania pokazywanego przez komputer.
  22. Jezeli tak to przepraszam. W zalozeniu "Kupujesz BMW i od razu pytasz o spalanie? Odpusc sobie i kup Daewoo Tico." nie mial to byc zwrot bezposrednio do konkretnej osoby a propagandowe haslo w stylu "Piłeś? Nie jedź!" albo "Zarzywasz - przegrywasz" :mrgreen:
  23. Moment moment Misha, moj post nie byl skierowany konkretnie do Ciebie a byl jedynie skierowanym do ogolu podsumowaniem wypowiedzi Sebasta dotyczacej natloku pytan o spalanie. Bo ile razy dziennie mozna czytac zdanie "Ile Pali...?". Cos dzisiaj wszyscy nerwowi :mrgreen:
  24. saintman odpowiedział(a) na adi0583 temat w E32
    Absolutnie nic takiego nie wynika. Napisalem tylko ze silnik 12V w E32, ktory byl montowany w 1991r jest tanszy w utrzymaniu od silnika 24V montowanego w E36. I tylko o silniku pisalem, nic innego. Bo w przypadku zawieszenia zapewne E32 okaze sie drozsze. E34 to ta sama technologia jak E32. Te same silniki, choldnice, visco, skrzynie, hamulce, lampy przednie, nawet zawieszenia prawie identyczne.
  25. ... nie wspominajac juz o tym ,ze jak ktos sie przymierza do BMW i pierwszym pytaniem jest spawa spalania, to nie jest gotowy na zakup BMW. A auta na gieldzie po takich ludziach sa cale zmasakrowane, poklejone poxipolem i pelne prowizorycznych preudo-napraw. Takim ludziom powinni obcinac rece. Na przyklad osobiscie znam faceta, ktory do starej trojki montuje lozyska od 125p (!!!) To wola o pomste do nieba. Kupujesz BMW i od razu pytasz o spalanie? Odpusc sobie i kup Daewoo Tico. To moja rada.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.