Skocz do zawartości

rbk

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez rbk

  1. A więc rozwiązanie problemu było następujace. Sprężyny są OK. Było uszkodzone górne mocowanie amotryzatora. W związku z tym zleciłem wymianę mocowań z dwóch stron oraz odbojów. Oryginalne górne mocowania są firmy Boge, gdyby to kogoś interesowało. Dziękuję kolegom za pomoc, a w szczególności koledze hubertowisk za trafną diagnozę potwierdzoną u mechanika. :D Jeszcze jedno pytanie. Czy po takiej wymianie trzeba zrobić geometrię ?
  2. Pytanie jak w temacie, gdyż na przeglądzie okresowym stwierdzono stuk w lewym tylnym kole na testerze amortyzatorów. Faktycznie jest słyszalny w momencie przejeżdżania przez krótkie twarde nierównosci, typu studzienka, krawężnik raczej metaliczny dźwięk. W zawieszniu nie ma luzów, amortyzatory z tyłu mają po prawie 70% i są sprawne. Problem dotyczy wyłącznie jednego koła.
  3. rbk odpowiedział(a) na Lejdon temat w E46
    Ja na razie wymieniałem jedynie tuleje, na oryginał OE BMW. Myślę, ze wahacze nawet w polskich warunkach powinny wytrzymać 200 kkm. Jakość prowadzenia i komfort pozostały bez zmian.
  4. rbk odpowiedział(a) na jgucio temat w E46
    Niestety to prawie na pewno przekładnia. Miałem to samo. :cry: I pewnie niedługo będę miał ponownie, bo duże felgi i nasze drogi to pewna kolejna naprawa, kwestia wyłącznie przebiegu.
  5. Bardzo dziwna sprawa. U mnie nic nie blaknie. Lusterka są w stanie idealnym.
  6. rbk odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Panowie i Panie o ile takowe są. Bardzo przyjemnie czyta się ten wątek. Można się zrelaksować, dobrze zabawić i jeszcze czegoś nauczyć, chociaż to ostatnie w bardzo ograniczonym zakresie. Zwaracm sie w uprzejmą prośbą o kontynuację. :D :cool2:
  7. Dane o grubości min. tarczy 23,4 są zamieszczone na samej oryginalnej tarczy hamulcowej BMW. Jest na niej znaczek BMW i taka wartość.
  8. 23,4 minimum w 330d
  9. rbk odpowiedział(a) na GrzesBMW3e46 temat w E46
    Założyłem oryginał BMW i chodzą super. :D :mrgreen: Koszt 510 złotych, więc nie wiem, czy jest sens eksperymentować.
  10. rbk odpowiedział(a) na wizzle11 temat w E46
    Sachsy idą na pierwszy montaż. Na amortyzatorach oryginalnych oprócz napisów BMW jest też napis Sachs.
  11. rbk odpowiedział(a) na Jankieloza temat w E46
    Może piszczy coś w środku samochodu, a nie na zewnątrz.
  12. rbk odpowiedział(a) na rbk temat w E46
    Tak jak mówiłem. Sprwdzałem kondycję akumulatora i silnika. Samochodem nie gazowałem, nigdy tego nie robię, bo od wielu lat jeźdżę turbodieslami. Zdziwiła mnie tylko nieodporność na zmianę temperatury tworzywa sztucznego. Przecież nawet na laptopie, telefonie, które doznają podobnych skoków temperaturowych nie pęka tworzywo. :|
  13. rbk opublikował(a) temat w E46
    Postanowiłem podzielić się nowym doświadczeniem. W samochodzie, mam tzw. wood trim ( drewno szlechetne- taki plastik ). W największe mrozy przy -29 stopni C samochód wyprowadziłem z ogrzewanego garażu na podjazd pod domem, bo jak wiadomo najlepiej wtedy sprawdzić kondycję samochodu. Rano przy -29 odpaliłem samochód od tzw. pierwszego przekręcenia, został na dworze jesze z trzy dni. Wszystko było w porządku. Stwierdziłem, ze wstawię go do garżu. Różnica temperatur wynosiła ponad 40 stopni, bo garaż mam ogrzewany. Natępnego dnia po wyjeździe stwierdziłem, że tzw. drewno na kierownicy i lewarku zmiany biegów delikatnie popękało. Na innych elementach deski, drzwi tego nie ma. Czy BMW stosuje tak kiepskie plastiki nieodporne na zmiany temperatury ? :shock:
  14. rbk odpowiedział(a) na ppatryk temat w Oleje
    W instrukcji obsługi jest napisane, że w wypadku braku oleju o normie LL-01 można zalać olej o normie LL-98. Ja osobiscie korzystam z oleju Liqui Moly LL-01, na który przeszedłem z Castrola. Nie jest podrabiany.
  15. Założyłem komplet z TRW ( tarcze, klocki, czujnik ). Przejechałem ponad 20000 km i na razie sprawuja się dobrze.
  16. rbk odpowiedział(a) na TC temat w E46
    Po rozjechaniu psa musiałem niestety kupić oryginał w ASO.
  17. Obawiam się, że pkt 1 czyli różnica w cenie 320d i 330 d, będzie blizsza 5-6 tys. zł. przy porównywalnym stanie technicznym.
  18. rbk odpowiedział(a) na bmwrw temat w E46
    Wymieniłem na FAG koszt około 700 zł -ale wiem, że przepłaciłem.
  19. rbk odpowiedział(a) na jacekmury1 temat w E46
    H7 Night Guide
  20. rbk odpowiedział(a) na jakub temat w E46
    http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/2531 Mojego 23,22 zł na 100 km po 25000 km.
  21. rbk odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Dieslami przelatałem 0,5 mln km i nikt mnie nie przekona do benzyny.
  22. rbk odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Potrafi, potrafi 330d zejść poniżej nawet poniżej 6 litrów. Pkt. 1 samochód musi mieć 150 kkm, a nie faktyczne 300 czy 400 kkm. Jak w kraju pierwszy raz po sprowadzeniu ( po roku ) podłączyli pod komputer to wyszły im cztery błędy: 2 spalone żarówki i dwukrotna odmowa otwarcia bagażnika z pilota. Niestety "zawias" nie lubi polskich dróg z koleinami i dołami. Samochód kupiłem z przypadku, bo zawsze jeździłem Skodami, a teraz zawsze będzie BMW.
  23. rbk odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    Też nie wiem jak to robiłeś. Jeżdżę codziennnie do pracy- łacznie 130 kkm i przy prędkości 90-110 km/h tyle pali. Uważam, ze jest to samochód wyłacznie na trasy. Do miasta wolę jeździć małym. Jak muszę wjechać beemką do miasta to jest tragedia, ten samochód po prostu nie cierpi jazdy po mieście. Czasami troszkę depnę "dla zdrowotnosci turbiny", bo się podobno łopatki przy spokojnej jeździe mogą zapiec. Ale w sumie to jestem średnio zadowolony, bo moja poprzednia Octavia 110 PS paliła 5,5 l/ On na 100 km. :mrgreen: :lol:
  24. rbk odpowiedział(a) na M330d temat w E46
    http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/2531
  25. Śledziłem ten projekt na etapie prac w Sejmie i tam też były dziwne działania, w szczególności z opiniami legislatorów co do konstytucyjności przepisów. Ta ustawa miała dać dużo nowych dobrze płatnych etatów dla osób bez praktycznie żadnych kwalifikacji. Kto by te etaty obsadził ? :8) :mrgreen: Być moze będzie i afera radarowa.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.