Treść opublikowana przez fituła
-
Wyłącza się monitor 4:3
no i jak, udało ci się wyeliminować usterkę ?
-
wentylator klimatyzacji
Przypomniał mi się jeszcze taki przypadek kiedy po założeniu nowego wentylatora w krótkim czasie znowu przestał się kręcić i jak już się uspokoiłem wziąłem wkrętak i próbowałem go ręcznie rozkręcić - okazało się że łopatki są zablokowane. Po kilku obrotach z wentylatora wypadł kawałek "drogi" dokładnie mały kamyczek wysmarowany smołą taki jakimi łatają dziury w drodze. Po tym zabiegu wentylator odżył. Później zdarzyło mi się to samo jeszcze ze dwa razy - dlatego przed wymianą całego wentylatora warto sprawdzić czy coś nie blokuje śmigła.
-
wentylator klimatyzacji
trzeba zdjąć zderzak i oba reflektory
-
wentylator klimatyzacji
diesel i benzyna mają inne obudowy - w dieslu jest na dole wycięcie na IC te podróbki sprzedawane na allegro mają sterowanie silnika "wypuszczone" na zewnątrz obudowy silnika bo w oryginale wysoka temperatura wytwarzana podczas pracy silnika i jego sterownika powoduje jego uszkodzenie (prawdopodobnie palą się tranzystory mocy)
-
obudowa lusterka zewnętrznego
ktoś musiał wcześniej połamać zaczepy i porostu przykleił obudowę - stąd te "gumki"
-
Wyłącza się monitor 4:3
u mnie jest podobnie problem tkwi we wtyczce przy czytniku DVD - coś w niej nie łączy i czytnik nie ma zasilania, dioda wtedy nie świeci i nie ma obrazu na ekranie spróbuj włożyć jakiś papierek pomiędzy wtyczkę a gniazdo - u mnie pomaga na jakiś czas
-
naprawa uszkodzonej felgi - czy warto ?
jak myślicie czy jest możliwość skutecznego naprawienia takiej felgi ? fajny komplecik 19 cali jest do wzięcia za sensowne pieniądze tylko ta jedna uszkodzona http://images36.fotosik.pl/165/ec2d6198176f1283m.jpg
-
Jakie opony do felg 18calowych, 10szerokie??!!
standard przy 18 calach to chyba 265/35 tył i 235/40 przód
-
Czy rezygnacja z EGR dodaje Mocy ??
przy moim silniku z odłączonym EGRem spalanie wzrosło o 2L a do tego elektrozaworek odpowiedzialny za sterowanie zaworem EGR zaczął wydawać z siebie dziwne dźwięki
-
filtr kabinowy
węglowych taniej nie widziałem zwykłe ok 30 za komplet osobiście uważam że lepiej kupić tańszy zamiennik i zmienić kilka razy niż kupować oryginał i używać przez kilka lat bo oba filtry tak samo szybko się zużyją
-
luźne przednie drzwi - problem z uszczelkami
po zimie zauważyłem że przednie drzwi są "luźne" - zamek nie dociąga ich do uszczelki przez co słychać jak drzwi pracują na wybojach, słychać też jak świst powietrza przy większych prędkościach ponieważ rygiel zamka nie był ruszany podejrzewam że problem jest z uszczelkami czy jest możliwe że uszczelka trwale straciła swoje pierwotne właściwości (auto z 2003 r) ? czy wymiana tych uszczelek jest kosztowna ? (na realOEM podają ponad 100$ za jedną) wiem że można dociągnąć na ryglu ale wtedy jest trudniej zamknąć drzwi (trzeba mocno trzaskać)
-
odgrzybianie klimy??
firmy stosują właśnie zwykłe pianki albo ozonowanie albo ultradźwięki innej metody nie ma a że efekt był zamierzony to pewnie dlatego że było odgrzybiane regularnie problemy się zaczynają jak ktoś zapuści klime
-
odgrzybianie klimy??
to opiszę dokładniej moją walkę ze "smrodkiem" najpierw stosowałem piankę we wszystkie kanały wstrzykując ją przez nawiewy - tak głęboko jak udało mi się włożyć rurkę od pianki potem pianka na wentylator: 1. ściągam obie obudowy filtrów pyłkowych 2. wkładam rurkę od pianki tak żeby końcówka była przy łopatkach wentylatora nawiewu 3. włączam obieg zamknięty (zamykają się klapki za filtrem - koniec rurki zostaje wewnątrz) 4. włączam klimę i full nawiew 5. wstrzykuję piankę w kilku porcjach potem to samo z drugiej strony; po takiej akcji pianka czasem pojawiała się w nawiewie na nogi więc chyba przechodzi przez parownik; efekt jest taki że przez dwa tygodnie czuć wewnątrz smród pianki a potem wraca stary smród stęchlizny; próbowałem różne pianki, próbowałem WURTHa (nie granat) i efekt podobny; robiłem ozonowanie u znajomego (długo) - efekt ten sam tyle że inaczej śmierdzi niż pianka; co ciekawe "smrodek" czuć zarówno po włączeniu klimy jak i na obiegu wewnętrznym, nie czuć natomiast przy ogrzewaniu czy problem może być w zagrzybionym parowniku ? i jak tak to czy w obiegu zamkniętym powietrze idzie przez parownik nawet jak klima nie jest włączona ? i dlaczego nie śmierdzi przy ogrzewaniu - nagrzewnica jest w innym kanale ?
-
odgrzybianie klimy??
jak mocno śmierdzi i nie pomaga zwykłe czyszczenie to zostaje tylko wyciągnięcie parownika i dokładne umycie albo wymiana na nowy
-
odgrzybianie klimy??
coś co się wpuszcza w kanały wentylacyjne zaraz za filtrem przeciwpyłkowym najlepsze są pianki bo nie wyciekają z nawiewów ale Wurtha też stosowałem i też jest ok generalnie to patrz na zapach bo pozostaje długo wyczuwalny więc lepiej żeby ładnie pachniało
-
CZYSZCZENIE LAMP PO LIFTINGU
jest możliwe bo lampy nie są hermetyczne - mają po bokach rurki odpowietrzające
-
CZYSZCZENIE LAMP PO LIFTINGU
co do rozklejania - wystarczy oderwać kawałeczek kleju mocującego szkło do lamp i podgrzać, jak się topi do da się na gorąco rozkleić, jak się nie topi (tak jak u mnie) to nie da się rozkleić bez zniszczenia szkła albo obudowy reflektora ja u siebie myłem wodą z płynem do naczyń, soczewkę dodatkowo jakimś zagiętym drutem owiniętym szmatą a na koniec wypłukałem wodą z filtra odwróconej osmozy i o ile soczewka się wyczyściła to jednak na szkle pozostały jakieś minimalne plamki
-
zakup E39 2.0 D
silnik wystarcza do normalnej jazdy bez szaleństw zarówno w niewielkim mieście jak i na trasie trzeba się jednak "nawajchować" dźwignią lewarka w manualu spalanie - zima na bardzo krótkich odcinkach plus webasto 2x po 30min codziennie i wychodzi ok 9 litrów, w lecie poniżej 8, na trasie normalna jazda (120km/h plus wyprzedzanie) 6,5 litra, jazda "na emeryta" poniżej 5 litrów co do stanu technicznego "gołym okiem" to możesz sprawdzić wycieki z okolic wtryskiwaczy, turbiny itp dużo więcej powie ci dobra diagnostyka - u mnie np był padnięty wtryskiwacz sterujący i nie było objawów zauważalnych podczas jazdy (koszt ok 700pln) sprawdź wentylator chłodnicy klimatyzacji bo często padają (koszt ok 1000pln)
-
czujnik temperatury zewnętrznej przekłamuje
czujnik zmieniałem ok 2 lat temu i do tej pory działał bezbłędnie ale parę dni temu zauważyłem że wskazania temperatury zewnętrznej są zawyżone o ok 10 stopni na plus - ogólnie czujnik "widzi" zmiany temperatury z tym że są przekłamane mechanicznie wygląda na nieuszkodzony - chyba że opornik wewnątrz się uszkodził czy jest możliwość korekcji temperatury z poziomu auta ?
-
wybór wyświetlanych komunikatów - mały wyświetlacz
czy jest możliwość wyboru które z komunikatów mają się wyświetlać na małym wyświetlaczu (tym pod zegarami) auto z ekranem 16:9 inaczej mówiąc chciałbym pewne funkcje wyłączyć i zostawić tylko np. czas, datę, średnie spalanie itd a wyłączyć godzinę przybycia do celu i inne zbędne dla mnie informacje
-
E39 wyświetlacz 16:9 z trybem nocnym
to teraz jak mogę wybrać które dwa kolory z 11 dostępnych będą u mnie wyświetlane
-
E39 wyświetlacz 16:9 z trybem nocnym
napisz mi który plik konkretnie otworzyć navtweakiem żeby można było zmieniać te kolory
-
E39 wyświetlacz 16:9 z trybem nocnym
sofcik faktycznie znalazłem, zainstalowałem i mam tryb nocny jednak jest on zrobiony na bazie kolorystyki zimnej/niebieskiej a mi osobiście bardziej podoba się kolorystyka ciepła uda się to jakoś łatwo zmienić czy to poważniejsza rzeźba ? i czy można by rozszerzyć to ustawienie do trzech różnych kolorów ?
-
E39 wyświetlacz 16:9 z trybem nocnym
zauważyłem że na allegro ktoś oferuje soft z polskim menu i "trybem nocnym" wyświetlacza jest to nic innego jak jeden z dwóch odcieni kolorów wybierany w ustawieniach w standardzie jest kolor ciepły i zimny a w oferowanym dzień i noc, jak dla mnie ciekawa sprawa szczególnie do navi ktoś wie jak przerobić soft pod tym kątem ?
-
naprawa czytnika MK IV w E39 - kogo polecacie ?
myślałem że to jakaś inna waluta