Treść opublikowana przez bmw316
-
Olej Mobil Super S
Co o nim sądzicie? jest to półsyntetyk 10W40, cena około 103zl za 4L. Mam zamiar zalać nim silnik 1.6 z gazem. Ewentualnie jaki inny polecacie w cenie do 130zl.
-
M43 ile oleju
Chcesz skan z instrukcji silnika 1.6?? Wchodzi na bank 4litry (sprawdzone). http://www.e34.de/vin/index.php a tu wpisz 7ostatnich cyfr z nr nadwozia swojego bmw i dowiesz się wszystkiego.
-
M43 ile oleju
Wchodzą 4litry. Jest to podane w instrukcji obsługi do auta.
-
Problem z ogrzewaniem
Wskaźnik temp wychyla się do połowy (tak jak zawsze). Przed chwilą dolałem 2 litry płynu!!! Tylko mam mały problem bo ukręciła mi się zatyczka odpowietrzająca.
-
Problem z ogrzewaniem
Witam, ogrzewanie nie działa (wersja z klimą manualną). Chyba że jadę żółwim tempem w korkach (powiedzmy ze 20minut) to wtedy słychać pykanie elektrozaworków i autko grzeje. Przy normalnej jeżdzie ogrzewnie się nie włącza (nie słychać pykania elektrozaworków). Dodam, że poprzedniej zimy ogrzewanie działało bez zarzutu. Czy to wina elektrozaworków?? Jak się do nich dostać?? Czy można je jakos przeczyścić??
-
Dość potężny stukot z prawej strony tył
Jedzie idealnie, żadnego ściągania. Pływanie na boki występuje tylko na koleinach przy większych prędkościach (ok. 100km\h), ale na koleinach to chyba normalne.
-
Dość potężny stukot z prawej strony tył
na prostej drodze jest ok. tylko przy fałdach, dziurach, na przejazdach kolejowych.
-
Dość potężny stukot z prawej strony tył
Witam, Po wymianie kół na zimowe (dzwignięcie auta na lewarku) zaczął się dość głośny metaliczny łomot z prawego tyłu. Myślałem że to amortyzator (nie wymieniane od nowości), ale po zakupie nowych amortyzatorów wraz z poduszką mocującą dalej to samo. Jest jeszcze mocowanie wahacza do podłogi, ale wygląda solidnie i nie sądze że może to jest to. Na co jeszcze stawiacie?? może jakaś guma pod sprężyną??
-
Zielone kontrolki wymiany oleju
Tak, można samemu skasować kontroli. Było wiele razy na forum.
-
Sam naprawiam pdf
to znaczy ze nie masz ani jednej płyty cd audio nagranej na kompie,czy też filmu, wszystkie Twoje programy w kompie są oryginalne z licencją, gry,itd. bez siana stary, kit to możesz wciskać małym dziecią.
-
Zielone kontrolki wymiany oleju
Co ile tyś km gaśnie jedna zielona dioda?? U mnie od wykasowania przejechałem ponad 10tys km i właśnie zgasła trzecia dioda (zostały dwie). Po ilu tys km zgasną wszystkie zielone diody? czyli po jakim przebiegu bmw zaleca wymienić olej?
-
wymiana sworzni na wachaczach- drugi raz w tym roku PORAŻKA
Ja niedawno włożyłem z NK Germ... Zobaczymy długo wytrzymią.
-
Czujnik abs
Czy mogę jakoś sprawdzić który jest uszkodzony?? Mechanik zaśpiewał 50pln za podłączenie do kompa! Nonsens, można to porównać do ściągania simlocka z telefonów (3minuty roboty).
-
Czujnik abs
Czy do sedana będą pasować czujniki z compacta? Jakie są ceny tych czujników? Czy da radę samemu wymienić??
-
mozna wstawic komputer? i jak ustawic zegar? :)
Przytrzymujesz kilka sekund "UHR\DAT" następnie godziny\dzień zmieniasz za pomocą "h\DAT", a minuty\miesiąc ustawiasz "min\DAT". Na koniec wszystko zatwierdzasz "SET". Można sobie zabudować jeśli go nie ma.
-
centralny na pilota??
Jak podpięcie wyglada w roczniku grudzien 1994?? Podpiecie pod piny 4 i 17 ?? Wyczytałem we wcześniejszych postach że pod piny 24 i 25 (niestety u mnie te piny są bez kabli)
-
jak podpiąć alarm w BMW e36 rok 1995 pod centralny zamek?
W sedanie działa podpięcie pod pin 24 i 25 (rok do '94)
-
Problem ze stopem
To czujnik na 100% Myślę że jak przeczyścisz styki to będzie ok, w najgorszym przypaku trzeba będzie kupić nowy.
-
Malowanie progu i zderzakow pod kolor nadwozia.
Jeśli będziesz malował u dobrego lakiernika to na pewno tak. Chyba że dasz do pana "Zdzisia" złotej rączki, który to pomalował już niby setki aut - efekt może być nieciekawy.
-
Problem ze stopem
Miałem to samo, wykręciłem ten stycznik z jakąś blachą (nie pamiętam dokładnie). Po rozebraniu stycznika przeczyściłem tam styki i działa już dwa lata. Ale żeby go wykręcić trzeba się troche napocić, jakieś 2h roboty.
-
Korekcja kierownicy
Moja tak miała od razu po zakupie w Niemczech, jeśli chodzi o prowadzenie to jedzie idealnie na wprost, nic nie ściąga. Tylko wizualnie mnie wkurza lekko pochylona kiera w lewo.
-
Korekcja kierownicy
Poluzowałem nakrętke zaciskającą tulejke na drążku, ale to jest tak zapieczone że hej, nie chce czegoś ukręcić itp. Skocze do gościa od zbierzności. Znów 30dychy w plecy - bmw to worek bez dna, ciągle tylko dokładać i dokładać.
-
Jak i czym uszczelnić przewody klimy?
Dokładnie miejsce zaraz za chłodnicą klimy (łączą się tam w kostce dwa przewody - 1 idzie do filterka, 2 do sprężarki). Na tej kostce jest wyciek płynu. Jakieś porady mile widziane.
-
Sworzeń wahacza (ten przy kole przednim) - NK czy FEBI??
Czeka mnie wymiana sworznia wahacza, nie wiem na którą firmę sie zdecydować - NK, czy FEBI ?? Ceny w granicach 53zł Co poradzicie?
-
Korekcja kierownicy
Dziś postanowiłem zabrać się za to - no ale kicha, nie mogłem poluzować drążków, trzymią jakby zespawane.