Treść opublikowana przez szulman
-
Radio - zakodowało się! Co robić?
Już w poprzednim poscie napisałem 2973 lub 0973
-
Prosba o kod do radia
Kod, 2973 lub 0973
-
Kod do radia blaupunkt
Witam, sprawdź 2973 lub0973. Coś słyszałem, że trzeba zostawić radio włączone około 1/2 do godziny a zmieni się i można wpisać kod.
-
łańcuch rozrządu
Witam, widziałeś napewno wiele ale o tym nie wiedzą właściciele...niestety.
-
wymiana zarowki Xenonowej
Witam. Kup spokojnie na Allegro, też wymieniałem. Myślę, że kupując za 1/3 ceny mogę wymienić trzykrotnie a efekt świetlny jest jak orginalnych za grube pieniądze. U mnie świecą już ponad cztery miesiące.
-
NIE POZNAJE SWOJEGO SILNIKA
Współczuję, jest jeszcze taka możliwość, że miska jest podbita do góry i korbowody mogą tłuc o miskę, wtedy dżwięki są takie jak opisujesz. To by nie było najgorsze. O gorszych sprawach nie chcę cię informować bo mi Cię szkoda. Też kocham swoją bunię.
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
Witam, ja montowałem w E46 przed liftem z tego źródła które jest na poście. Jest super, montowałem w kolorze xenon bo są najlepsze. MONTUJ efekt super
-
Problem z czujnikiem oleju!!!! :-(
witam, inna jest żarówka czerwona i żółta choć wydaje się, że świeci w jednym miejscu. Przy uruchamianiu pojazdu powinna zapalić się ta czerwona i szybko zgasnąć po uruchomieniu, wtedy wskazuje że jest ciśnienie oleju.
-
320d jak kupic oryginalne xenony?
Witam. Nie chcę Cię dołować ale jeszcze spryskiwacze reflektorów( ta mówią przepisy), WYBACZ
-
Problem z czujnikiem oleju!!!! :-(
Witam. Jeżeli wogóle nie zapala Ci się czerwona lampka, to poprostu jest spalona żarówka lub wypięty przewód od czujnika ciśnienia oleju.
-
Swiatła wsteczne brak Pomocy!!!
Witam. Ja miałem z kolei coś takiego, że światło cofania świeciło się cały czas, okazało się,że włącznik znajdujący się na skrzyni biegów zatarł się. Koszt takiego to około 30,- Sprawdzic można - wyjąć dwa przewody od tego włącznika i zwierać, wtedy zapala się światło cofania. Polecam taką zabawę a może pomoże w diagnozie.
-
przetwornica
Witam. Wyjmowałem do zakładania ringów. Odkręcasz dwie śrubki kluczem 8, następnie torxem dwie śrubki - jedna przy spryskiwaczu reflektora na dole a druga z boku reflektora dosyć głęboko. Ja mam przyklejone brewki więc wyciągałem razem z migaczami. Trzeba delikatnie ale zdecydowanie pociągać do przodu - wychodzi razem z dolną listwą w której znajduje się spryskiwacz reflektora,potem wyhaczyć(wciskane wsuwki) i bardziej pociągnąć dolną listwę żeby się wysunęla z reflektora. jak się wysunie to lekko unieść reflektor i cofnąć listwę. Poodpinać wtyki zasilania i wyjąć reflektor. Przetwornica jest od dołu przykręcona
-
[E46] Naprawa przycisków licznika
Witam. Panowie posiadacze BMW. Miałem problem z licznikiem a właściwie z dodatkowymi funkcjami. Nie mogłem ustawić dziennego licznika przebiegu km, nie mogłem też wykonać testu licznika i pozostałych bardzo przydatnych czynności tegoż ustrojstwa. \tak się wściekłe, że rozebrałem licznik( zgodnie z informacjami podanymi przez szanownych forumowiczów- niezwykle pomocne- duża wiedza, za co dziękulę). Okazało się,że kołki którymi się to wykonuje miały odłamane plastykowe dziobki (poprzedni właściciel miał kowalską rękę). Moja naprawa polegała na tym, że nawierciłem dwa otworki, jeden nad drugim o średnicy grugości drutu od spinacza, ugiąłem takie L podwójne(chodzi o to żeby nie wyginało się na boki i było mocniejsz przy nacisku), następnie wcisnąłem naklej. po złożeniu mam inny samochód - WSZYSTKO działa jak w instrukcji. Dzielę się tym szczęsćiem z WAMI bo warto to zrobić. Jest to wielka satysfakcja. POLECAM bo widzę na forum,że wielu kolegów ma taki problem.
-
Kupno najtańszego auta
Witam przyszłego posiadacza BMW E46, myślę że najlepszego z BMW. Jestem posiadaczem E46 z silnikiem M52 na bendzynę. Nie mam z nią najmniejszych kłopotów. Jest to rocznik 1999 z Sardynii, tam nie ma gdzie popędzić i dlatego jest niski stan na liczniku 155k/km. Polecam taki nabytek.
-
buczy w tylnych kołach
Witam. W moim E46 musiałem wymienić piastę i łożysko ( piasta napawana żeby łożysko się trzymało - wykąbinował jakiś włoch). Piasta 190,- a łożysko 150,- . Teraz jest cicho i przyjemnie. Pozdrawiam
-
Nie dziala spryskiwacz kxenona !!!!
Witam. Jak zdejmowałem lampy do montażu oringów to wysuwałem prowadnice spryskiwaczy i widziałem węże dochodzące do nich. Są ony dostępne od dołu między chłodnicą a silnikiem. Dostęp z kanału powinien być bardzo dobry. Powodzenia w naprawie.
-
Spalanie PB w normie a LPG chyba za duze ;/ ???
Witama , wydaje się że to jest w normie, ponieważ zużycie gazu jest litrażowo większe o 20 do 25%
-
Rdzewieje z każdej strony
Witam. A potem poznamy nowego właściciela który zada nam pytanie co się dzieje................
-
c.zamek nie zamyka i otwiera jednych drzwi
Witam. W moim poprzednim aucie miałem taką sytuację z tyłem. Okazało się że złamał się przewód który widzisz gdy otworzysz drzwi, jest taka gumowa harmonijka. Po otwarciu próbuj zamykać i otwierać zamki i targaj za tą gumę. Myślę że to jest to. Powodzenia.
-
ringi ccfl - zalozone- fotka jak wyszlo
Założyłem dzisiaj ringi w mojej E46 z xenonami, jest super. Zobaczę jak będzie wieczorkiem. Wygląda bogaciej i jakos nowocześnie. Niezdecydowanym polecam ( jeżeli nie mają już nic do zrobienia w swoich BUNIACH )
-
Centralne domykanie klapki wlewu paliwa.Jak to działa?
Witam, jet to wyłącznik elektromagnetyczny. Jak otworzysz klapkę to powinien wystawac taki kołeczek, trzeba próbować uruchamiać z pilota zamykanie i otwieranie. Jeżeli ten dzyndzel nie wychodzi to trzeba rozebrać prawy boczek tapicerki w bagażniku, tam zobaczysz taką czarną puszkę, z której wychodzi właśnie ten element za który pociągasz gdy nie działa elektromagnes. Sprawdź czy dochodzi napięcie. Jeżeli tak to rozbierz puszkę i przeczyść a będzi Ci działać. Powodzenia
-
kto wie co to za część?
Witam. Jest to czujnik temperatury dla klimatyzacji, bo termometr jest po drugiej stronie.
-
Żółta kontrolka oleju - czasem świeci po wyłączeniu zapłonu.
Witam. W moim E46 po uruchomieniu silnika gaśnie czerwone a po chwili na moment zapala się żółte tez na chwilę. Serwis powiedział, że to się kończy czujnik ciśnienia oleju. Trzeba będzie wymienić na nowy. Ta przypadłość jest dosyć częsta w naszych samochodach. Pozdrawiam.