Skocz do zawartości

320d jak kupic oryginalne xenony?


joke12

Rekomendowane odpowiedzi

witam!! nosze sie z zamiarem załozenia xenonów do e46 '01. troszke poczytalem o tym na forum i naprawde duzo mam co do tego wątpliwosci. mam samoregulacje swiatel po ich wlaczeniu(po 2-3 sek same sie unosza) oprócz tego mam regulacje pokretlem w srodku. tu moje pytanko czy duzy to zabieg zalozyc do tego auta xenony, orientacyjnie jaki to koszt i jak znalezc oryginalne bo jak wiadomo na allegro wszyscy mają oryginalne hehe (tylko takie mnie interesują) :lol: :norty: wielkie dzieki z górki za odp!!!!! no i pomoc
joke12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak kupisz orginalne lampy to nie ma problemu z przetwornicami etc.

Demontujesz stare lampy, zakładasz nowe, podpinasz wtyczki (są identyczne wiec nic nie trzeba kombinować).

 

Po założeniu xenonów, wyskoczy Ci komunikat o spalonych żarówkach, który zniknie po włączeniu xenonów.

 

Co do spryskiwaczy to wiadomo ze są konieczne, ale e46 z xenonami z pierwszych lat produkcji wychodziły bez xenonów z tego co wiem, nawet w instrukcji mam zdjecie e46 bez spryskiwaczy z xenonami.

 

Co do oślepiania innych kierowców to zawsze mozesz sobie ustawić pokrętłem od regulacji wysokości swiateł w kabinie. Ja założyłem i jeszcze nikt mi nie mruga ze ich oślepiam.

 

Co do samopoziomowania to sprawdza sie to tylko jak auto jest obciazone i wtedy automatycznie swiatla sie regulują. Nie reaguje to natomiast na nie równości drogi. Czyli jak bedziesz jechał po dziurach to oślepiszasz wszystkich czy to masz samopoziomowanie czy nie, czy masz xenon czy nie, tak juz jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

chyba cos ci sie pomylilo.

 

Xenony od pocatku produkcji wychodzily ze spryskiwaczami reflektorow, moze zobaczyles zdjecia auta z halogenem na soczewce.

Wszystkie auta ktore sa wyposazone w fabryczne xenony mialy ZAWSZE spryskiwacze!!!

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie chodzi Ci o moduł świateł.

Nie musisz nic zmieniać, wtedy jak masz wyłączone światła bedzie wyświetlało ze są przepalone żarówki. Po włączeniu xenonów komunikat zniknie. Moze to służyć jako przypomnienie o włączeniu świateł dla zapominalskich :)

 

Z tego co wiem, jak dopiszą Ci do kompa xenony, to stracisz możliwość ich ręcznej regulacji z kabiny , ale moge sie mylic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że najlepiej po odbłyśniku , w soczewkach jest on zespolony z nią. Jak widziałem przerobiony H7 na xenony to na odbłyśnik nałożony został jakiś szeroki chromowany oring.

 

tak wyglądają orginalne soczewki

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.theretrofitsource.com/content/s_10.jpg

 

chyba powinny być jakieś nalepki na lampie ze to xenon, albo najlepiej sprawdzić w REALOEM numer seryjny lampy i Ci wyjdzie czy to xenon czy przeróbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na brytyjskim ebay-u znalazlem cos takiego http://cgi.ebay.co.uk/bmw-e46-3-series-m3-headlight_W0QQitemZ120208617160QQihZ002QQcategoryZ10374QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

czy tos mógłby mi powiedziec czy to mi wystarczy do pelni szczescia i bycia szczesliwym posiadaczem xenonów czy potrzebowalbym jeszcze cos??????????? wpomnę ze autko jeżdzi po GB

joke12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym a ja mam pytanie jak wy na tej fotce rozpoznaliście że to xenony ?? próbowałem nawet to powiększać i za nic nie mogę się dopatrzyć niczego poza soczewką a to nie znaczy że to xenon ??tak z ciekawości ja mam xenony oryinal :) ale warto by wiedzieć jak to było napawdę :)
Le Mans winners 2006 2007 2008 R10tdi :) 2009 908 HDI :) 2010 R15 TDI ;)no cóż trzeba wiedzieć gdzie leży przyszłość motoryzacji :) TDI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde e46 na soczewce to xenon, tak poprostu :) zarówno wersja po jak i przed liftem występuje z lampami bez soczewek na zwykłe żarówki jak i z soczewkami na xenony. Chociaż nie jestem pewnien czy czasem w e46 coupe po lifcie soczewke montowano w xenonach i na zwykła żarówke, ale bardziej mi sie wydaje ze coupe po lifcie zawsze bylo na xenonach, choc na 100 tego nie wiem :) Edytowane przez albizkit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba cos ci sie pomylilo.

 

Xenony od pocatku produkcji wychodzily ze spryskiwaczami reflektorow, moze zobaczyles zdjecia auta z halogenem na soczewce.

Wszystkie auta ktore sa wyposazone w fabryczne xenony mialy ZAWSZE spryskiwacze!!!

 

wiekszej bzdury nie słyszałem, :jawdrop:

sorry ale xenony są juz od dawna..i w wielu aut z xenoanmi nie było spryskiwaczy na poczatku... moge przykłady podawac..i to nowych aut wzietych z salonu...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sie przylacze...

 

joke12 wymieniles juz te lampy? :]

 

Chcialem wlasnie kupic do swojej oryginalne lampy ksenonowe i sie zastanawialem czy jakiekolwiek przerobki sa potrzebne (nie biore tu pod uwage spryskiwaczy czy samopoziomowania, poprostu same lampy)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.