Treść opublikowana przez zbyszek80
-
Problem z pompką do spryskiwaczy w BMW E46
Doraźnie smyrnąłem silikonem, ale jeszcze płynem nie zalałem. Ale skoro u Ciebie działa z zaklejoną dziurką to i u mnie powinno być ok. A silikon miałem i tak w aucie więc, wycisnąć trochę i przyłożyć to minutka. Jak coś będzie nie tak to kupię pompkę i przełożę.
-
Problem z pompką do spryskiwaczy w BMW E46
Mam ten spam problem, doraźnie na szybko chcę zakleić tę dziurkę silikonem. Ktoś jakoś rozwiązywał ten problem czy od razu nowa pompka ?
-
[e46] 1.9 benzyna/gaz problem z termostatem
Podepnę się pod temat, auto jak w profilu. Ogólnie mało, jeżdżę i krótkie trasy po mieście więc wcześniej mogłem tego nie zauważyć. Ale pojechałem na sylwestra ok 40 km za miasto, temperatury na zewnątrz jak widać ok -10. Problem w tym, że silnik mi się nie chciał nagrzać, po ok 20km wskazówka była na 1/3 pola dopiero po przejechaniu prawie tych 40 km ledwo podchodziła na połowę pola jak troszkę przyspieszyłem. Jechałem ogólnie ok 90-100km/h 2,5-3k obrotów. W drodze powrotnej praktycznie sytuacja ta sama, dopiero przed miastem przycisnąłem mu na chwilę do ok 4k obr i wjechałem w miasto, światła itp to w końcu łaskawie wskazówka weszła na połowę. Nie muszę dodawać też, że i za ciepłe powietrze w aucie nie wiało. I teraz pytanie czy przy takiej jeździe i takich temperaturach na zewnątrz byłoby to normalne czy raczej nie i termostat może się nie domykać i cały czas jest troszkę otwarty i silnik nie może się dogrzać, lub grzeje bardzo długo ?
-
Centralny - otwieranie bagażnika z pilota E46
Mam podobny problem. Po otwarciu wszystkich zamków kluczykiem nie mogę otworzyć bagażnika klameczką nad tablicą, nie mogę go również otworzyć przyciskiem otwierającym bezpośrednio zamek bagażnika. Otwiera się jedynie mechanicznie kluczykiem. Mieliście takie przypadki ? Mógł się zepsuć elektryczny mechanizm zamka, czy większe prawdopodobieństwo uszkodzonych kabli ? Wiem i tak muszę to rozebrać i poszukać :mad2:
-
JAKI plej przekładniowy do skrz. recznej ??
Wszystko było i jest.
-
Problem z układem chłodzenia BMW E46 318 CI
Są testy na zawartość CO2 w płynie.
-
Problem z układem chłodzenia BMW E46 318 CI
to nie dobrze, może to jednak uszczelka ale skoro wcześniej było ok i zaczęło się po wymianie króćca to obstawiałbym złe odpowietrzenie Mógłby być i korek, ale może i non puszcza przy zbyt wysokim ciśnieniu ze względu na powietrze w układzie. Bo korek ma pewien zakres trzymania ciśnienia.
-
Problem z układem chłodzenia BMW E46 318 CI
ale samo wypływa czy odkręcasz ten korek ? bo jeśli odkręcasz to normalnym że woda będzie wypływać. Ale jak samo wypływa to może być uszkodzony korek. Tżaby przykręcić dobry. Ale może być i zapowietrzony ale to by chyba nie spowodowało wypchnięcia wody spod korka.
-
Problem z układem chłodzenia BMW E46 318 CI
Co to znaczy wywala ? W jaki sposób ?
-
Skrzynia biegów manualna od anglika
Powinna pasować bo niby czemu nie, sprawdź sobie jeszcze na bmwstore
-
problem z audio
Może ustawienia "Balansu" ,złego podłączenia lub niepodłączenia przewodów, awaria końcówki mocy. Sprawdź czy wychodzi sygnał z radia.
-
m43 1,9 momenty dokręcenia
Serwisówki mówisz o taką typową to na pewno trudno, na forum jest link do książki "sam naprawiam samochód " Bmw-46 jest tam sporo instrukcji i momentów dokręcania elementów. Ale czy do wszystkiego to nie wiem, poszukam linka i ci wrzucę. http://www78.zippyshare.com/v/61792177/file.html
-
316i Problemy z termostatem
Nie odkręca się korka na ciepłym silniku :!: Jaką drogę pokonałeś od mechanika do domu ? Jeśli dobrze odpowietrzyłeś powinieneś się dobrze przejechać i jeśli wskazówka temp stanie pionowo i nie pójdzie dalej to na pewno termostat się otwiera. Możesz wtedy sprawdzić czy wąż ciepły. Kolego dobrze pisze mechanik jak bierze kasę powinien doprowadzić sprawę do końca, a z drugiej strony wymieniać termostat u mechanika? Mnie by nie przeszło przez myśl.
-
Radio Pioneer nie działa POMOC
W aucie powinieneś mieś +,- na czarnym czerwonym i tzw załączający na pomarańczowym lub żółtym. Najlepiej posprawdzać miernikiem napięcia. I od radia mniej więcej tak samo, kable masz chyba oznakowane, jak pomierzysz napięcia jak dochodzą na drugim aucie to masz praktycznie zagadkę rozwiązaną.
-
Radio Pioneer nie działa POMOC
zrób jakieś foty okablowania radia i w aucie może coś poradzimy. Jak bym próbował może na razie na krótko najważniejsze kable +,-, załączający
-
Radio Pioneer nie działa POMOC
Skoro działa w innym aucie to powód chyba może być tylko jeden, błędne podłączenie.
-
BMW E46 320i Przełącza z gazu na benzynę przy 4tys.
Skoro zakładana miesiąc temu to na pewno na gwarancji, sprawdź czy czegoś nie poplątałeś rozbierając coby nie było siary i jedź do gazownika.
-
118 stopni temperatury
Nie opisał dokładnie sytuacji to tak mu odpisałem, bo wielu takich jak którzy sami problemów sobie szukają, robią jakieś testy, podłączają komputery mimo, iż auto jeździ normalnie potem sobie wmawiają problemy.
-
118 stopni temperatury
to że szukasz dziury w całym
-
E318i Brak dźwięku po stronie kierowcy
Może najpierw sprawdzić czy w ogóle wychodzi sygnał z radia, następnie czy dochodzi do głośników.
-
Uszczelka pod głowicą - objawy uszkodzenia.
Ale bym pogonił takich, co za ludzie :duh: :mad2: Ze 150k km przebiegu
-
Zbiornik wyrownawczy się rusza prawo/lewo
Jak go poprawnie zamontujesz to nie ma prawa ruszać się na boki itd.
-
Uszczelka pod głowicą - objawy uszkodzenia.
Rozwalić to nie, po prostu się poparzyć i pewnie troszkę to zrobił. I pewnie musiałeś uzupełnić płyn i może nawet odpowietrzyć układ jak sporo go wywaliło. Ale takie są mechaniki, mnie kiedyś w aso koleś odkręcił korek i jak płyn zaczął się wylewać to stwierdził, że pewnie walnięta uszczelką pod głowicą ewentualnie za dużo płynu nalane. Jako młodego leszcza w temacie BMW nieźle mnie nastraszył.
-
e46 n46 problem z cisnieniem w silniku?
Według mnie była źle założona, oczywiście mogę się mylić bo wyrocznią nie jestem ale zmieniałem uszczelkę pod pokrywą w piątek i najwięcej problemu sprawiło mi poprawne ułożenie uszczelki (półwałka ) w zagłębieniu. Oczywiście już teraz mam patent jak to zrobić szybko i sprawnie. Poza tym półwałek lub głowicę powinno się posmarować lekko silikonem w ,miejscach załamania/ przejścia w zagłębienie. Oraz dokręcić uszczelkę odpowiednią siłą 10Nm, dowalą za mocno łapami i potem się dziwić, że cieknie.
-
e46 n46 problem z cisnieniem w silniku?
Coś tam niby jest ale żeby zassać poprawnie założoną uszczelkę to nie ma takiej opcji.