Treść opublikowana przez zbyszek80
-
E46 320D osłona silnika
To dziwne,że z tych otworów masz wyciek oleju sprawdź dokładnie czy niema innego wycieku. Z pewnością jaka tam powinna być śruba znajdziesz na realoem.com lub bmwstore.pl
-
Czy mechanizm podnoszenia szyb z Touringa pasuje do sedana?
Do przednich na pewno pasuje,do tylnych nie wiem. A ty nawet nie napisałeś podstawowej informacji więc jak ktoś ma ci pomóc ? Ale do 100% rozwiązywań takich zagadek masz realoem.com lub bmwstore.pl mam nadzieje, że dalej sobie poradzisz i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
...
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
Zapytam gościa czy na pewno by zrobili jak by mieli wzór to może byś do nich wysłał a ja bym ci kasę za przesyłkę przelał.
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
Wiesz ta firma Polmostrów to dosyć spora i sporo modeli robią więc może nie są takie złe, ale i się nie łudzę, że są jakieś super trwałe. Takiego za 500 na pewno nie kupię bo mnie zwyczajnie na to nie stać. Jestem z Sieradza, mam w opisie :)
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
316i M43TU B19 99r tłumik będzie to samo na pewno patrząc nawet po wyglądzie i na aukcjach to te same niby są do 1.6 1.8 1.9 2.0 Jak byś mógł wysłać to bym napisał do kolesia,że można wysłać stary i zobaczymy. Ja osobiście za 500 bym chyba nie kupił. Ogólnie też zależy mi na cichym tłumiku.
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
Tak organizacyjnie to nie musisz cytować poprzedzających postów wiadomo komu na co odpisujesz. Nie mają bo ja dzwoniłem a poza tym nie kupiłbym tłumika za 600. Nie wiem czy Polmostrów pracuje ciszej czy głośniej, bo przecież miałem już stary tłumik i nie od nowości, jeśli Ci chodzi ogólnie o wcześniejszą pracę to nie wiem czy ciszej ale na pewno nie głośniej. Mówisz, że za 200 kiepski to ile ty byś chciał zapłacić ? Bo ja za końcowy Polmostrów zapłaciłem ok 140 zł. Zobaczymy co koleś napisze, jak by co to wysłać im i niech robią na wzór. Jaki masz konkretnie model auta?
-
Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.
Wałkuję ten sam temat i szukam środkowego do siebie (bo dzwoni jak puszka ze śrubami na wolnych), o używce nie myślę ze względów których sam doświadczyłeś. Dzwoniłem do Intercars i innych i do sklepu z nagłówka również, i nie mają. Mam kolegę w warsztacie dzwonił po dostawcach i też nie znalazł. Koleś co zakłada tłumiki u nas też nie ma w swoich katalogach. Są firmy tuningowe które mogą zrobić ale mają ceny z kosmosu. Przystępną cenę 200zł zaproponowała mi firma Proex koleś wiedział o co chodzi jaki kształt itp. Opinie w sieci mają różne od dobrych po dosyć złe o nietrwałości tłumików. Końcowy kupiłem Polmostrów, tani i na prawdę cichy a jestem osobą o dużej wrażliwości na dźwięki i tłumik mi pasuje. Co do trwałości to się nie wypowiem bo mam za krótko, pewnie nie powali, ale jest cichy. Dzwoniłem też do nich o środkowy, jakby im dostarczyć stary na wzór to też mówią, że mogli by zrobić, ale mówię, że nie będę się kręcił itp bo na paliwo więcej wydam, mówię aby sobie kupili na allegro używkę za 50 zł i niech robią zbyt na pewno będzie. Na razie wysłałem kolesiowi dane auta zobaczymy co odpisze ale podobno muszą mieć wzór. Ale jak nic nie wyjdzie to może zamówię w Proex, jak coś to dzwoń do nich i zamawiaj powiesz jak wyszedł chociaż trwałości nie określisz po wyglądzie.
-
Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.
Może trzeba naciągnąć ten ręczny i wyregulować ?
-
Wyciek oleju z pod śrub pokrywy zaworów.
Tak też właśnie myślałem ale chciałem się upewnić.
-
Wyciek oleju z pod śrub pokrywy zaworów.
Jeśli dobrze myślę to uszczelkę pokrywy zakłada się na sucho tzn bez żadnego smarowania olejem.
-
Wyciek oleju z pod śrub pokrywy zaworów.
Droga nie jest i robota też w miarę prosta. Z tym, że na tyle bloku jest zagłębienie które w zgodzie ze sztuką trzeba posmarować silikonem a temu pasowało by dać 24h do całkowitego utrwalenia się. Ale i to chyba da się jakoś przetrzymać.
-
Wyciek oleju z pod śrub pokrywy zaworów.
Właśnie o to chodzi. W książce Sam naprawiam są opisane jako "Pokrywa głowicy cylindrów jest tłumiona i uszczelniana przez podkładki śrub mocujących" Teoretycznie uszczelka już nie powinna dopuścić oleju do tunelu śruby, ale kto wie. I czy podkładka faktycznie uszczelnia, ale jeśli tak to szybka zmiana 3 podkładek to 5 min i po sprawie. Zmiana całej uszczelki to już więcej roboty i kasy. Choć z tego co widzę uszczelki Victor Reinz na allegro są po 25 zł co daje dużą dysproporcję pomiędzy OEM a oni też mają VR. Na innych uszczelkach już takiej rozbieżności nie ma. Ogólnie boję się, że jak zluzuje kilka śrub pod podkładki to później i z pod uszczelki może zacząć cieknąć, a może to błędne myślenie. Coś mi się wydaje, że będzie trzeba zrobić całość z uszczelką. Co do dokręcanie to wiem, na 10 Nm
-
Wyciek oleju z pod śrub pokrywy zaworów.
No wiesz mnie mnie za staszka brać :nienie: Uszczelka za mojej kadencji nie była zmieniana więc kto wie czy nie oryginał.
-
Wyciek oleju z pod śrub pokrywy zaworów.
Panowie jakiś czas temu zauważyłem, że mam olej na łbach śrub dokręcających pokrywę zaworów. Jak wytrę po przejażdżce znów się pojawia. Nie wiem czy wychodzi bezpośrednio z pomiędzy podkładki metalowej a łba śruby, a może z pod podkładki metalowej. W takiej sytuacji chyba jedyne co mnie czeka to wymiana uszczelki pod pokrywą i podkładek gumowych, bo wymiana samych podkładek gumowych nic nie da. Bo są to chyba tylko podkładki amortyzujące a nie uszczelniające. Oczywiście wyciek jest nie na wszystkich, na trzech z jednaj strony. Co sądzicie ?
-
nie świeci trzecie światło stop e46 sedan 320i
Plus na pewno gdzieś w progiem, a masa do tylnych świateł jest bodajże przykręcona pod tylną klapą, do lampy i tak musisz się dobrać.
-
E46 330d Wymiana sprężyn auto krzywo stoi
Może te sprężyny "no name" są powodem. i może być jak pisałem wcześniej. Ja z miesiąc temu założyłem KYB po 110 zł i auto stoi równo. Jak pokręcisz końcówka mi to na pewno zmienisz zbieżność.
-
Rozbite e46 - sprzedaż czy naprawa??
Jeszcze mandat ? Nie wierzę, po prostu nie wierzę jaką trzeba być mendą społeczną, żeby komuś dobić mandat w takiej sytuacji to nie był człowiek. Ja bym na pewno nie przyjął. Jak powinnaś według nich jechać 30km/h. Ale mi się ciśnienie na cały dzień podniosło. Co do kosztów naprawy to nie ma możliwości aby zmieścić się w 5tyś a i 7 to raczej za mało. Pisałem ci jakie miałem powierzchowne rzeczy a wydałem ok 5000, a tak na prawdę 7500 bo przy okazj pomalowałem pół auta.
-
E46 330d Wymiana sprężyn auto krzywo stoi
Nie da się chyba, źle zamontować sprężyn "nie na wypustkach" trzeba by być niezłym artystom. A jeśli już to sama by w skoczyła na odpowiednie miejsce, jeśli nie to w ogóle byłby klops :duh:
-
BMW e46 316i 1999r nie pali,abs,dsc,airbag :O
wyżej kolega mario pisał, że z braku masy miał taki efekt.
-
nie świeci trzecie światło stop e46 sedan 320i
Sprawdzić miernikiem ale, nie prąd tylko napięcie mierzone w woltach (woltomierzem), podłączając miernik równolegle ( tzn jeden przewód do "+" drugi do "-" ), prąd mierzymy w amperach (amperomierzem) podłączając miernik szeregowo tzn w szeregu do odbiornika (na jednym biegunie), tak aby tworzył zamknięty obwód. To tak na przyszłość. Możesz podłączyć na krótko. Może coś nie łączy lub gdzieś coś zaśniedziało lub po prostu diody padły, nie mam pojęcia.
-
E46 330d Wymiana sprężyn auto krzywo stoi
Nie napisałeś czy chodzi o przód, czy o tył, a może o całą stronę. Może ktoś pomylił sprężyny i jedną masz od sedana drugą od touring'a.
-
nie świeci trzecie światło stop e46 sedan 320i
Zacząłbym od kontroli bezpiecznika. Tutaj pobierzesz książkę Sam naprawiam samochód -BMW e46 powinien być tam schemat instalacji elektrycznej może ci to coś pomorze. http://www78.zippyshare.com/v/61792177/file.html
-
Problem z elektryką - dym spod fotela
W takim razie cały czas gdzieś tam musisz mieć zwarcie. Musisz sobie jakoś poradzić ja mam manualnie regulowane więc z praktyki nie podpowiem.
-
Problem z elektryką - dym spod fotela
Zrobiło się zwarcie i przygasały kontrolki, tak jak mówi kolega musisz sprawdzić co się zjarało.