Treść opublikowana przez grzechusk
-
316i Termostat + sonda lambda
A więc tak: -termostat ok 300zł -łożysko FAG ok 110zł -sonda bosch ok 270zł
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Ja mam od ponad 3 lat i nie narzekam do normalnej jazdy super, spalanie też dobre, i na autostradzie też idzie, wiadomo królem autobahna nie będziesz ale to chyba nie o to chodzi w tym temacie. Jeździłem innymi markami w podobnym przedziale mocy i tu duży plus dla bmw, że tak słabo "mocowo" silnik w miare dobrze pogania. Ciekawy jestem gdzie niektórzy tak szarżują tymi autami że min musi być 2.8. I kolego nie słuchaj że R6 spali nie wiele więcej od R4 bo za miesiąc będziesz zakładał temat jaki gaz władować. Chyba że obydwa pojazdy pojadą trasę z 90 na budziku w tych samych warunkach to się zgodzę ale wjedź tylko w teren zabudowany i miasto to przekonasz się ile to jest nie wiele więcej.
-
318i olej cieknie z silnika (nie uszczelka obudowy)
No to jak wszystko wiesz to po co wchodzisz na forum. Jedz umyj silnik i niech Pan złota rączka ci powie skoro na każdą naszą sugestie odpowiadasz "nie chce wiedzieć" lub "tylko nie mówcie mi że sie nie przyłożył".
-
318i uszczelka głowicy
Tzn co ci sie dzieje?
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Ja wiem o tym dlatego mam słabszą wersje a nie 3.0. Jeśli już sie zastanawiasz nad kosztami to radziłbym ci poszukać 318i po lifcie czyli 2.0 silnik dobrze jeździ a nie pali aż tyle co R6. Dla przykładu, kupiłem teraz nową przepływke, jeżdżę odcinki powyżej 20km auto się w pełni zagrzewa prędkość do 90km/h zmiana biegów przy 3-3,5 jest to teren zabudowany jakieś światło się trafi rondo itd, spalanie według tankowań około 8. Wieć przy tych cenach to naprawdę cieszy oko. Wiec tu masz porównanie jakiego spalania możesz sie spodziewać w takich warunkach.
-
318i olej cieknie z silnika (nie uszczelka obudowy)
Tak
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Nie stać Cie to nie kupuj tu gaz tu opłaty OC zaraz zapytasz czy na częściach max-gear objedziesz ja jak kupowałem auto to zadałem pytania gdzie kupić dobre i jak sprawdzić żeby się nie władować na minę.
-
318i olej cieknie z silnika (nie uszczelka obudowy)
Koszt w dobrym zakładzie 490 zł z materiałem.
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Oczywiście że 318i jest tansze w utrzymaniu. Za tą kwotę może kupiłbyś 318i po lifcie to jest sinik 2.0 143km.
-
318i olej cieknie z silnika (nie uszczelka obudowy)
Może pokrywa rozrządu? Te drobinki wyglądają jak opiłki.
-
320i rzędzi silnik, kontrolki silnika, airbag, olej stuki
A ja ci radze poszukać w dziale polecane warsztaty mechanika który zajmuje się tylko BMW i udać się tam z autem.
-
Poszukiwania E46
grzechusk odpowiedział(a) na GWTBialy temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW trasie może nie ma dużej różnicy ale na pewno nie w mieście, w mojej okolicy mi pali według tankowań 7.7l znajomemu w R6 9l, wiec gdybyśmy wjechali w prawdziwe miasto typu warszawa Kraków itp ta różnica była by jeszcze większa. Wiec zależy gdzie kolega mieszka bo żeby się nie okazało że z różnicy 1.5 l u niego zrobi się 2l albo i 3l.
-
Śląskie
Panowie czy w BM Cars w Mysłowicach można przywieźć własne części do naprawy?
-
320i spalanie 16l na 100km miasto
105 C to temperatura robocza, wskazówka się nie wychyla bo nie ma prawa tak to zostało skonstruowane: "opis: Kompletny termostat , zastosowanie : BMW E36 / E46, Z3 . nr OE : 11531437085 . Info tech : temperatura otwarcia : 105 C."
-
320i spalanie 16l na 100km miasto
Miałem na myśli temperaturę z testu 7.0. Wskazówka nie opada była w pionie cały czas.
-
320i spalanie 16l na 100km miasto
To może i ja się przyłącze do pytania, czy to normalne że - silnik nagrzany do 105C (taką ma temp roboczą) przeciągnąłem go na 3 pod odcięcie i temp spadła do 88 ?
-
318i Twardy wąż od chłodnicy.
Kolego według mnie termostat nie otwiera ci lub tylko minimalnie na duzy obieg mówiłeś że dolny wąż zimny powinien być letni najlepiej dotknij na wlocie koło termostatu. Nie ma co mieszać jeśli wąż dolny zimny to nie masz obiegu. Odpal auto jak będzie zimne odkręć korek od płynu chłodniczego i zobacz czy po prawej stronie jest przelew taki mały strumień powinien płynąć albo ktoś niech wsiądzie i delikatnie da gazu może pompa wody powiedziała goodbye jeśli się nie pojawi.
-
318i Twardy wąż od chłodnicy.
Czyli temp masz dobrą. Mój trzymie mniej wiecej też 105 C a chłodnica? Też cała zimna?
-
BMW 320i 170PS SERWISOWANA OPŁACONA!
grzechusk odpowiedział(a) na rzirzu_102 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBierz!
-
318i Twardy wąż od chłodnicy.
Taa przedmuch kolego sprawdź temperaturę w komputerze za pomocą testu 7.0 czy jest strumień, jak wygląda wąż dolny od chłodnicy zimny ciepły gorący twardy? To jest układ ciśnieniowy i każde nie domaganie tutaj potęguje.
-
318i Twardy wąż od chłodnicy.
Kolego bez paniki, według mnie uszczelka to ostatnia możliwość udaj się tutaj i miłej lektury viewtopic.php?f=69&t=137022
-
[E90] INPA analog value, AIR-MASS
Nic by nie pokazał, u mnie było 117 a kreska w pionie.. miałem zepsuty termostat i rozerwało zbiornik, najsłabszą cześć. A płyn się w takiej temp nie zagotuje, sprawdź specyfikacje na odwrocie opakowania z płynem. Chyba że odkręcisz korek, wtedy spadnie ciśnienie, a czym wyższe ciśnienie tym większe temperatury może znieść. Aha żeby ktoś czasami nie sprawdzał na zagrzanym silniku!
-
320i katalizator nagrzewa sie do czerwonosci
Kopcił na czarno?
-
BMW 320d by Wania moj cukierek:)
No ja kupiłem e46 ze zwykłymi niestety, ale za 700 zł udało mi się wyrwać fotele pod kolor tylnej kanapy i przy okazji kontrolka od poduchy zgasła bo u pasażera była popsuta. Jazda na nich jest bez porównania ze zwykłymi.
-
320i katalizator nagrzewa sie do czerwonosci
Kolego zerknij na tą aukcje ja już bym zainwestował w nowy i będziesz miał spokój niż jakieś przeróbki używki itd http://allegro.pl/katalizator-lewy-bmw-e46-mercedes-do-wspawania-kat-i2042532071.html A powiedz jeszcze jak zgasiłeś auto to też pod autem ci tak strzelało? Taki charakterystyczny dźwięk stygnącej blachy, jeśli tak to czy inni też tak mają?