Treść opublikowana przez radamanthyspl
-
BRI - przedłużenie pakiet naprawczy, gwarancja
23 tys. to cena za cały pakiet BSI+ na 5 lat/100 tys. km. Tak jak do któregoś momentu przed produkcją jeszcze możesz wprowadzać zmiany do specyfikacji, tak obstawiam, że do momentu wydania samochodu składowe zamówienia będące przedmiotem leasingu można modyfikować - dodawać, usuwać lub zmieniać na inne - to nie jest przecież tak, że gdzieś w fabryce w Niemczech ktoś te konkretne pakiety BSI/BRI zaczął dla Ciebie składać i pakować do kartonów...
-
BRI - przedłużenie pakiet naprawczy, gwarancja
U dealera przy/po odbiorze wyjdzie taniej, w konfiguratorze sa niezaktualizowane ceny wyliczone na jakims starym kursie EUR. BSI+ mozesz zakupic tylko u dealera (nawet online chyba sie nie da), i pamietaj, ze jest to mozliwe tylko do 90 dni po rejestracji (podobnie do rozszerzonej gwarancji). Na 5 lat/100 tys. to juz konkretna kwota - ostatnia cena, jaka widzialem to 23 tys PLN (dokladnie dla tej samej wersji silnikowej) - ale musisz pytac u dealera o oferte na konkretny VIN. Moje zdanie na temat opłacalności sprowadza się do tego, ile razy wymienisz klocki i tarcze, gdyż serwisy olejowe male i duze ograniesz w lepszych cenach indywidualnie.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Tyle, że mi też w sumie o to samo chodzi. Pytanie dotyczyło tego, czy jestes pewien, ze przod jest - kluczowe slowo - dolaczany, gdyz 60:40 o ktorym czytalem, wydawalo mi sie byc ustawione na sztywno.
-
Ingerencja w prowadzenie auta
Zeby te funkcje jeszcze dzialaly w sposob pewny, powtarzalny i przewidywalny, moznaby to wszystko przebolec, tymczasem - jako przyklad - mi zdarzylo sie, ze w trakcie parkowania system panicznie dal po hamulcach mimo sporego odstepu od sciany lub nie zareagowal w ogole az do dotkniecia tablica rej. przeszkody - gdzie ta konkretna funkcjonalnosc jest dosyc prostym zachowaniem warunkowym, wiec co dopiero mowic o zlozonych algorytmach funkcji wspomagajacych kierowce w trakcie jazdy.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
You sure? Mam wrazenie, ze widzialem zawsze informacje ze jest to 60:40 na tył.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Wciaz tak jest. Kola na zime to 4x ten sam rozmiar. Niemniej ja po jednym sezonie nie mam powodow do narzekania. I wydaje mi sie tez, ze fizyka akurat przemawia tu za rozwiazaniem BMW, nacisk na cm2 powierzchni bedzie wiekszy przy wezszej oponie versus takiej, ktora ma wieksza powierzchnie zwiekszajaca poslizg i zmniejszajaca potencjal samochodu do "wgryzania" sie w pokrywe sniezna.
-
BRI - przedłużenie pakiet naprawczy, gwarancja
Na taki przebieg zalozylbym wręcz dwa razy klocki i raz tarcze. Taki szacunek mi zresztą zrobiono w ASO. Coś oczywiście może nie wejść przed końcem pakietu, ale przy hamulcach M i spodziewanym przebiegu 100k, już zaryzykowałabym zakup BSI+.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Teraz tez powinien byc dobry moment na zakup - widzialem dealerow spuszczajacych ceny za komplet o 40-50% zaraz po sezonie.
-
BRI - przedłużenie pakiet naprawczy, gwarancja
Po obecnych cenach serwisowych i przebiegu do 60 tys / 5 lat, wychodzi 9 500 (1 maly, 1 duzy, 1 wymiana plynu hamulcowego). Wyjdzie mniej, w przypadku rabatow. Chwile pozniej wskoczy wymiana plynu hamulcowego na 5 rok, wiec ewentualnie mozna doliczyc jesli serwis spojrzy przychylnie lub komputer zasugeruje wymiane w odpowiednim momencie. Sumarycznie okolice 10k. A ile obecnie kosztuje BSI na 5 lat? Gdy sprawdzalem wychodzilo 8900 (5 lat/60 tys). Sam fakt, ze brak tu jakichś niesamowitych korzysci finansowych, a w przypadku szkody calkowitej caly pakiet przepada, sprawia, ze to faktycznie bedzie to gra o sumie zerowej i znaczenie bedzie mialo w gruncie rzeczy - co dla kogo jest wazne. Jesli spokoj na bani, ewentualne serwisy za granica (ten argument bardzo kupuje) lub zwiekszenie wartosci samochodu przy sprzedazy to jest to super pomysl, u mnie zaden z argumentow nie przewazyl.
-
BRI - przedłużenie pakiet naprawczy, gwarancja
Logiczne podejście i co do zasady słuszne, choć dla pełnego obrazu warto zaznaczyć, że umyka Ci koszt alternatywny 😉 Jeśli te środki zarobiłyby więcej niż straciłbyś na wyższych cenach serwisu za 4-5 lat, to decyzja o zakupie była nieopłacalna. To jednak akademickie rozważania - te kwoty sa na tyle niewielkie, że usredniając każda decyzja będzie słuszna w zakresie błędu statystycznego. Gdy rozważałem zakup BSI, wyszło mi, że jedynie osoby, które robią naprawdę duże przebiegi wyjdą na BSI na plus. Przy całej reszcie (10-20k km rocznie) opłacalność sprowadzi się do jednego przeglądu. Zaznaczę tylko, że rozważałem ten pakiet rozszerzony o tarcze i klocki i tam faktycznie można było zaoszczędzić pod warunkiem, że uda się załapać na wymianę kompletu przed końcem pakietu, na co przy moich przebiegach nie było szans.
-
Problem z Siri - skończyły mi się pomysły
Sprawdziłem dziś rano i u mnie niestety bez zmian - siri dziala wyłącznie przy wyłączonej analizie głosu online.
-
Problem z Siri - skończyły mi się pomysły
CarPlay przejmuje komunikację między telefonem a samochodem na wyłączność i pozostałe interfejsy nie będą działały, ograniczenie o którym piszesz jest "by design". Jeśli chcesz jednak korzystać z asystenta bmw to spróbuj włączyć opcję synchronizacji kontaktów (bluetooth->BMW 1234-> synchronizuj kontakty), opcja jest domyślnie wyłączona, zapewne dlatego nie widzisz nazw.
-
System operacyjny BMW 8.5
O ile dobrze widziałem ma 8 MB. Wygląda zatem jedynie na poprawkę.
-
Problem z Siri - skończyły mi się pomysły
To było to! W sensie, po wyłączeniu tej opcji Siri odzyskała słuch, choć zapewne - jak zwróciłeś uwagę - funkcjonalność asystenta BMW została ograniczona - z tej jednak prawie w ogóle nie mam potrzeby korzystać, więc chwilowo nie robi mi to zbyt dużej różnicy. Ciekawy bug, nie wygląda na coś co ma szansę zostać przeoczone w trakcie testów.
-
Problem z Siri - skończyły mi się pomysły
Szybka piłka - czy działa Wam Siri? Rzadko korzystam, ale probuję sobie raz na jakiś czas ułatwić życie coś tam automatyzując, a to szukając prostszego sposobu na wykonanie jakiejś czynności i tym oto sposobem stwierdziłem, że łatwiej wcisnąć przycisk na kierownicy i wydać komendę niż stukać w ekran szukając np. kontaktu, do którego postanowiłem zadzwonić. Ponieważ asystent BMW nie ma dostępu do telefonu gdy działa CarPlay, padło na Siri. I tu trafiłem na problem - wywołanie Siri owszem działa (długie wciśnięcie przycisku mikrofonu), animacja Siri pojawia się na ekranie, ale Siri mnie nie słyszy - mogę mówić, krzyczeć, absolutnie nic się nie dzieje. Czy ktoś przerabiał i ma pomysł na czym może polegać problem? Ustawienia i w samochodzie i w telefonie wydają się być poprawne. Nie wiem, czy to wina systemu (-ów) i to po prostu nie działa, czy też kwestia ustawień. IOS 18.4.1, firmware w X5 aktualny.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Moj byl standardowy. Swoja droga Individuale - przynajmniej w czesci - ponoc sa kompletowane w innej fabryce, obstawiam po prostu opoznienia wynikajace z zapelniana tam slotow. Gdy juz otrzymasz VIN to tak, zobaczysz wizualizacje samochodu, ale wlasciwie na tym sie konczy - mgliscie pamietam, ze jeszcze pojawia sie komunikat w okolicy daty produkcji, ale nie masz co liczyc na szczegolwe powiadomienia dotyczace calego procesu produkcji i dostawy.
-
Ograniczone działanie automatycznego ruszania
Obawiam sie, ze masz racje - to ograniczenie widocznosci jednej z kamer. Dostalem ten komunikat raz, gdy ogarnialem szkodnika w foteliku z tylu w trakcie jazdy w korku. Zgaduje, ze w Twoim przypadku ewidentnie kamera nie moze rozpoznac, ze patrzysz w strone jazdy, ergo - folia blokokuje przynajmniej jedna kamere.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Ciezko wyobrazic sobie scenariusz w ktorym dealerowi by sie to kalkulowalo. Zarowno importer jak i dealer realizuja plany sprzedazowe, jedyne co moze wstrzymywac produkcje to decyzje na poziomie calej grupy o priorytetach produkcyjnych, ktore moglyby blokowac tasme. Ewentualnie - cos pomiedzy - czekaja na zapelnienie slotow produkcyjnych, jesli to individual byc moze musza dopchac cala partie samochodow zanim rusza z realizacja produkcji na powiazane zamowienia. Z perspektywy sprzedawcy natomiast - jesli zamawiales w polowie stycznia, sprzedawca mogl zalozyc terminy zeszloroczne - w ostatnim kwartale zeszlego roku produkcja szla szalenczo, ja swoje zamowione we wrzesniu, odebralem w polowie grudnia (mimo tego, ze zupelnie odwrotnie niz u Ciebie, mnie oszacowali na okolo 6-7 miesiecy i oryginalnie odbior mial byc w marcu 25, bo takie zapewne byly czasy oczekiwania w pierwszej polowie 2024). Powyzsze to tylko gdybanie, mam jednak 100% pewnosci ze kazdemu zalezy, by jak najszybciej opchnac Ci auto 😉
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Potwierdzam. Rzadko jest idealnie i bezobslugowo. Albo bedzie glosna (nie wiem, czy to zaleta czy wada, ze w trybie auto mozna jeszcze regulowac predkosc nawiewu... czasami jednak trzeba), albo temperatura bedzie niewlasciwa (niby warunki te same, a nagle zaczyna sie robic za cieplo, a za chwile lekko za zimno), albo - w trakcie ulewy - rogi szyb zaczna parowac. Mozna z tym zyc i do dramatu daleko, ale jest to jedna z tych rzeczy, ktore sa dla mnie lekko szokujace - mialem wczesniej dwa auta z grupy VAG i klimatyzacja chodzila w zasadzie caly rok na jednym ustawieniu zadanym po odbiorze. Koniecznosc wprowadzania zmian zależnie od warunkow to dla mnie novum.
-
Szyba czołowa - wymiana na OEM vs. ubezpieczenie
Z mojego doswiadczenia to slepa uliczka. Technicznie rzecz biorac mozesz taniej, mi sie udalo, ale parametry moga byc niekorzystnie dobrane (wspomniana suma ubezpiecznia szyb), i/lub - logistycznie bedzie to upierdliwe, jesli masz leasing zmiana kanalu ubezpiecznia poza dealerski to troche papierologii.
-
Rabaty na g05
Cudow nie ma... jesli cena samochodu sie nie zmienila, rabat masz ten sam, wibor i rodzaj leasingu jest dokladnie taki sam, wplacasz taka sama oplate wstepna to wysokosc raty nie ma prawa drgnac. Z ciekawosci jednak sprawdzielem swoje kalkulacje i tam byly niewielkie fluktuacje na przestrzeni dwoch miesiecy w polowie 2024 wynikajace z drobnych zmian stawki wibor, wiec mimo wszystko od tego bym zaczal. Na poczatku grudnia wibor 1m wynosil 5.78%, dzis mamy 5.84%, to przy wartosci rezydualnej rzedu ca. 250 tys, roznica na racie bedzie widoczna.
-
Rabaty na g05
Ale wibor to akurat wlasnie polecial w dol... Moze popros o przeliczenia za pare dni? Ja wlasnie robie rekalkulacje leasingu przed odbiorem malego volvo i juz wychodzi 150 zl taniej na racie. Obstawialbym zmiane innych parametrow - sprawdz wartosc rezydualna, jesli poszla w gore chociaz o pare tysiecy, na przestrzeni kilku lat moze wygenerowac wlasnie taka roznice. Ewentualnie kurs EUR sie zmienil na tyle, ze kalkulacje wychodza nieco inaczej. Swoja droga, ja po zamowieniu mialem gwarancje cen - zaden parametr nie byl przeliczany na nowo przed odbiorem. Zaskakujace ze tak stawiaja Cie przed faktem dokonanym.
-
Pierwsze usterki i awarie G05.
DPF akurat wypala sie bez komunikatow, wyjatek jesli go akurat zlapiesz na tym parkujac to poinformuje, ze chlodnica bedzie sie krecic przez 7 minut, a na zewnatrz brzydko smierdzi.
-
Szyba czołowa - wymiana na OEM vs. ubezpieczenie
Szyby akustyczne dotycza wylacznie bocznych, czołowa jest ta sama. Dealerzy maja polisy dociete pod wlasna marke, zapytaj u swojego dealera, jakie maja opcje - ja rozwazalem PZU od dealera i od mojego brokera i mimo tego ze po znajomosci moim kanalem bylo minimalnie taniej, nie bylo opcji na te sama sume ubezpieczenia szyb jak w polisie od dealera, koniec koncow skorzystalem z polisy przez dealera, prostsza logistyka i odpowiednio dobrane parametry przewazyly.
-
Rabaty na g05
Z dwojka szkodnikow ponizej 3 roku zycia nagle okazuje sie, ze X5 nie nalezy do najbardziej komfortowych aut i wiecej miejsca w niektorych sekcjach jest w autach z nizszych segmentow. Dzis powaznie zastanowilbym sie nad X7 nie ze wzgledu na jakis fenomen modelu bo X5 podoba mi sie o wiele bardziej, tylko ze wzgledu na wiecej przestrzeni w drugim rzedzie.