zornold
Zarejestrowani
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Obecnie
Przegląda temat: G50 SOP 11/26...
Treść opublikowana przez zornold
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Moja m340i jeździ od 2020, 122k przejechane więc już nie mogę się doczekać aż coś się zepsuje, powinno na dniach, na razie tylko reflektor tylny był nieszczelny i wymieniony i silnik rolety szklanego dachu. Jako że był to zakup w bmw premium selection to ma gwarancję jeszcze 1,5 roku (oczywiście na zasadach BMW premium selection nie na zasadach fabrycznych).
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Ustaw sobie sport indywidual, kierownica komfort, zawieszenie komfort, silnik komfort, skrzynia sport. Wtedy powinno być lepiej. Jeśli to za mało to silnik na sport. Jeśli też pojeździsz trochę w zwykłym sporcie spokojniej to samochód będzie też się spokojniej zachowywał. Jeśli włączasz sport i zawsze ogień, to sport będzie bardziej agresywny.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Nie brałem pod uwagę w ogóle 330i, 340i to ostatni prawdziwy silnik, trzeba kupować zanim odwalą lipę jak z M5. Wrażenia z jazdy niesamowite, nawet się nie spodziewałem, że będzie aż tak dobrze
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Oj zacznie się, słupki A pykają, podsufitka przy szklanych dachu to już w ogóle jakiś żart, walczyłem, wsadziłem tam materiału do wyciszania, miesiąc cicho i znów to samo. Już się chyba przyzwyczaję
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Po tylu latach pewnie tam masz więcej elementów z uszkodzeniami po blacharce niż oryginalnych. Takie coś będzie korodować
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Po to kupujesz niemiecki samochód żeby się w to nie bawić, korozją zachodzą niektóre śruby na podwoziu i tyle, zawieszenie nawet nie ma nalotu ani nic innego po 4-5 latach
-
G20 330i LCI - nowa konfiguracja do oceny
Po co szyberdach? Żeby woda się lała do kabiny prędzej czy później? Żeby go smarować co 2 tygodnie bo skrzeczy gorzej niż moja baba? Jak nasmarijesz to i tak pyka czasami na nierównościach. Ja kupiłem samochód już skonfigurowany i nigdy więcej szyber dachu
-
G20 330i LCI - nowa konfiguracja do oceny
Ale kolor ma być biały? Tako trochę przedstawiciel handlowy mobil.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja zauważyłem, że system automatycznego hamowania działa słabiej jak trzymacie nogę na hamulcowu bo stwierdza " przecież typ ma nogę na hamulcu więc wie co robi". Ja miałem ingerencję kilka razy i jak miałem nogę na hamulcu to system tylko delikatnie go docisnął, a resztę musiałem hamować sam, jak raz się w ogóle zagapiłem, samochód przede mną gwałtownie hamował to jak ja chciałem wcisnąć hamulec to już był wciśnięty na maksa. Kolizja została uniknięta przez samo działanie systemu
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Świece są wymienione zgodnie ze sztuką co 2 wymianę oleju
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Head up rozprasza tylko kogoś kto nigdy go nie miał, po 2 jazdach się łatwo przyzwyczaić i jest dokładnie tam gdzie powinien być. Ogólnie pojedyncza jazda testowa jak się jest przyzwyczajonym do innej marki jest bezużyteczna. Rzeczy wydają się dziwne i nie takie jak powinny, a w codziennym użytkowaniu jest to na przykład o wiele lepsze rozwiązania niż w poprzednim aucie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja zawsze mam odblaskowe elementy na butach, ogólnie odblaski widać z orbity, a pieszych ubranych w ciemnej kolory w deszczu to z 5 metrów można nie zauważyć. Za mało się o tym mówi, jakieś kampanie by się przydały bo odblaski to warto mieć nawet w mieście
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Używaj płynu z gliceryną do spryskiwaczy. Nie zostawiają smug? Jak zostawiają to wymień, Valeo pasują idealnie. Sam wymieniłem ostatnio ale moje miały wiek nieokreślony bo nie jestem pierwszym właścicielem samochodu
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tak masz jeździć, ja jeżdżę m340i też tylko w sporcie, comfort tylko żeby silnik się rozgrzał. Za niskie obroty które trzymają skrzynie też nie są zdrowe dla silników.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ale po co używasz tego badziewia? Telefon się od tego tylko grzeje, a prędkości ładowania są żałosne. Jeśli używasz Android auto to bateria będzie zużywana bardzo szybko: 2h lub mniej. Do tego Android auto samo nagrzewa telefon co ogranicza ładowanie. Ja używam ładowarki 45w po kablu i to jest jedyną sensowana opcja.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Pamiętajcie nie można kolanami na fotelu się opierać bo to się tak zwykle kończy
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja ostatnio przed wymianą pobrałem próbkę przez korek, oceniłem też zapach kolor, po wymianie pachniało świeżym olejem i kolor jaśniejszy. To chyba jedyna droga do weryfikacji o ile nie ma cię przy wymianie
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Co ty gadasz to normalna oferta u nich
-
Bmw 320d xdrive Uklad kierowniczy ciezko chodzi
Po przesiadce z audi miałem wrażenie, że BMW kierownica nie ma wspomagania, ale tak jest, po 2 miesiącach nie czuje niczego dziwnego. Jeżdżąc na zmianę audi i BMW nie podobało mi się to zbyt mocne wspomaganie w audi.
-
Czy ktos śmiga na całorocznych oponach?
Ludzie całe wypracowania piszą, a ma się nijak do rzeczywistości Fakty Tam gdzie BMW wypuszcza samochody na wielosezonowych każdy się na nie skarży i od razu zmienia. W każdej recenzji BMW po angielsku od razu mowa o dziadowskich oponach Opona nie jest bezobsługowa i tak ja trzeba od czasu do czasu wyważyć, zwykle robi się to przy zmianie z letnich na zimowe, na wilelosezonach i tak musisz się fatygować na wyważenie. Jakakolwiek dyskusja w wypadku marki premium o wilelosezonach to jakiś żart, te opony powstały aby zwabić Januszy w passacie z 2010 z przebiegiem 150k od Niemca, a nie do jazdy BMW. Samochód najlepiej jeździ na letniej latem na zimowej zimą.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja mam uchwyt przymocowany do kubka w cupholderze, jest w idealnym miejscu pod ręką jak ja mam na podłokietniku. W samochodzie nie piję napojów więc i tak w życiu nie użyłem cupholdera. A butelkę z wodą trzymam w bocznej kieszeni drzwi
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
A dlaczego nie? I tu o tu robisz coś lepiej, dlaczego wierzysz w te szamańskie wymiany oleju co 10k?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Nie ma prawa i nie drgnie, tylko blokada P jest bardzo słabą częścią nieprzystosowana do obciążeń, naprężenia idą na nią o ile nie zrobisz odpowiedniej kolejności przełączając na P. Może ulec awarii, może też nie, może kolejny właściciel dopiero tego doświadczy ale takie są realia. Jeśli stając pod górę czujesz takie kliknięcie przy włączaniu d przechadząc z P to już masz luz na P właśnie od tych obciążeń.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
A może jeszcze olej wymieniać co 10k? Przecież ASO mówi co 30k, a każdy kto wymienia częściej do jakiś wydziwiacz, co nie?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Blokadę P masz oszczędzać, skrzynia w d na ręcznym nie odbiera żadnych obciążeń. Czuć jak samochód opiera się na ręcznym, to znaczy że zostały odciążone naprężenia i wtedy dopiero jest P