Treść opublikowana przez smolenr
-
Nietypowy problem z rozrusznikiem...pomóżcie
a może po prostu elektromagnes ci zdycha, jak nie chce odpalić, to posłuchaj, czy słychać cykanie
-
Oznaki padającego dyfra ??
Mam takie pytanie: jak sprawdzić olej w dyfrze? jaki tam idzie olej i jak dużo??
-
nie działa wiatrak od klimy
a gdzie zrobiło Ci się to zwarcie, w którym miejscu, bo u mnie non stop pali bezpiecznik, a wiatrak nie chodzi przez to, że rezystor przy wiatraku jest spalony
-
Jakie radio do BMW?Ciężki wybór
http://www.allegro.pl/item409468280_pioneer_deh_p700bt_nowosc2008_sklep_bydgoszcz_fv.html jak masz większą ilość pieniędzy, a to http://www.allegro.pl/item409467536_pioneer_deh_4000ub_usb_nowosc_sklep_bydgoszcz_fv.html jak masz mniej kasy na to, wg mnie najlepiej pioneer, ponieważ wg mnie najlepiej gra i nawet głośniki trochę lepiej grają
-
wie ktoś moze jak mozna zamówić i skąd oryginalne częsci....
http://www.bmw-partnerzy.pl/katalog_czesci/wyprzedaz_czesci/ sprawdź też tutaj
-
TDS - olej silnikowy nie znany...co zalać?
oryginalnie szedł castrol tak mi się zdaje, a na pewno to był syntetyk
-
Blokowanie koła
wg mnie to łożysko, zwróć uwagę czy słychać metaliczny dźwięk, jeżeli tak to na 90% to łożysko. Tylko nie lekceważ, jeżeli to będzie łożysko, bo koło może Ci odlecieć w trakcie jazdy, bo podobną przygodę miałem w żuku
-
Problem z 325td prosze o pomoc jestem tu nowy
zależy jak ci kręci na ciepłym, bo jeżeli szybko, tylko trzeba go długo kręcić, to masz pompe, a jeżeli bardzo ciężko i wolno, to może Ci rozrusznik zdychać
-
bezpiecznik wentylatora
może ktoś spotkał się z czymś takim u siebie, bo mam odłączony rezystor u siebie i załącza mi się tylko drugi, czy to może być przyczyną??
-
bezpiecznik wentylatora
mam 318 tds sedan z klimą 2-strefową i mam jeden problem, a mianowicie non stop pali mi się bezpiecznik wentylatora klimy, w ciągu 2 dni od uruchomienia włożyłem już drugi. Wie może ktoś co jest tego przyczyną??
-
Wiatrak klimy
no to jutro tak sprawdzę, a czy mogę zewrzeć te kable co wychodzą z rezystora na chwilę w celu sprawdzenia, czy to rezystor jakby się okazało, że wiatrak się nie kręci?
-
Wiatrak klimy
Czy istnieje jakiś prosty sposób sprawdzenia, czy wiatrak klimy działa, czy się nie spalił, czy czasem rezystor nie poszedł z dymem?? Bo z tego co widziałem, to wiatrak klimy u mnie ani razu się nie kręcił.
-
Rozrusznik E36 Regeneracja czy nowy ??
Nie wiem jak jest dokładnie w benzynie, ale u mnie w tds-ie ściągnąłem kolektor i doszedłem do jednej sruby, a dryga jest od spodu. Samo wyjęcie i włożenie rozrusznika nie jest żadną filozofią, tylko musisz mieć dostęp do kanału
-
Rozrusznik? 318tds- problem
kupiłem 3 tulejki tak jak katalog podaje, ale elektryk założył tylko 2 :reading2: ale ten mój rozrusznik wygląda na jakiś po tuningu, bo mam wyszczerbaną obudowę aluminiową i obudowa stojana jest jakaś poobijana, a po śrubach widać było, że kiedyś był wyciągany już. Także z tymi tulejkami to nie wiem do końca, ale do 2,5 tds idzie inny rozrusznik, może książka podaje też tylko 2 tulejki do 2,5, kłócił się nie będę
-
Rozrusznik? 318tds- problem
dla zainteresowanych wszystko już w porządku, wymieniłem szczotki i tulejki i wszystko chodzi tak jak powinno. Tulejki są 3, każda po 3 zł (tylko nie wiem dlaczego mam włożone łożysko zamiast jednej, może lepsze), 4 szczotki 18 zł, szczotkotrzymacz 60 zł ( u mnie stary był dobry więc nie wymieniałem), koszt robocizny 50 zł, teraz kręci jak nowy :D
- jaki olej
-
Jakie macie obroty silnika przy 100km/h na 5 biegu
żeby sprawdzić przepływomierz, to go odłącz od komputera, wtedy komputer zalączy tryb awaryjny i auto powinnno iść jak przeciąg, a jak masz kogoś kto ma jakiegoś laptopa z programem do bmw i zna się trochę na rzeczy to podłącz go i wtedy porównasz wartości na przpływce z nominalnymi
-
Rozrusznik? 318tds- problem
to da się wytrzymać te ceny szczotek, ciekawe ile tulejki?? z elektromagnesem też da się wytrzymać, tańszy niż do traktora :dance: na razie będę próbował sam go składać, a jak nie dam rady to do mechaniora
-
Rozrusznik? 318tds- problem
to zależy czy coś więcej zdechło, bo jeżeli, to koszt raczej niewielki, jutro jeszcze do wujka-mechanika zadzwonię. Na necie znalazłem ofertę regeneracji za 80 zł + cena części, a myślę, że w okolicy coś w tych granicach też znajdę. A nie orientujesz się jawor ile kosztuje szczotkotrzymacz razem ze szczotkami??
-
Rozrusznik? 318tds- problem
No więc tak, moja przygoda dalej trwa. Wczoraj rozrusznik stanął i już nie daje znaku życia. Wyciągnąłem go i po rozebraniu okazało się, że szczotek po prostu już nie (ojciec się zdziwił, że w ogóle to jeszcze paliło :lol: ) i teraz mam takie pytanie jak ściągnąć elektromagnes (bendiks) z rozrusznika? Ile kosztują szczotki i tulejki? Jak to wymienić?
-
wielka prosba do uzytkownikow 318 tds
u mnie też jest na 4 miejscu, ale gadałęm z mechanikiem, to mówił, że ma być na 3 miejscu
-
Odkręcieni korka oleju-sprawdzenie auta
tylko uważaj jak odkręcisz korek, bo wałek rozrządu masz z góry i cię po prostu pochlapie olejem :D
-
W dyfrze pękła łapa
mogłeś wjechać w dziurę, nawet małą i pękła, tak miałem z łapą od silnika. Dam Ci dobrą radę kup ją nową, bo pomiędzy używką, a nową będzie około 30 zł różnicy, tak było u mnie
-
wielka prosba do uzytkownikow 318 tds
Jedrzej191 i jak teraz śmiga?? Jest jakś różnica w spalaniu i dynamice auta??
-
Kontrolka grzania świec żarowych i filtr kabinowy
jeżeli masz sedan, to musisz wykręcić schowek od strony pasażera, ściągnąć tunel na nogi i za dmuchawą ujrzysz takie pokrętł, odkrecasz je i tam jest filtr kabinowy. Poszukaj na forum wpisz filtr przeciwpyłkowy lub kabinowy, to znajdziesz instrukcję razem ze zdjęciami