-
Postów
93 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
1
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Articles
Treść opublikowana przez G0rdon
-
Przyłączam się do powyższych opinii 2.0... Osobiście jestem zaskoczony małą awaryjnością B47,spalaniem, dynamiką tego silnika. U mnie jedynie pokrywa zaworów była wymieniana (na gwarancji) i 3 krotnie jak u wszystkich chłodniczka EGR (na gwarancji). A 231KM mi zdecydowania starcza do hasania po drogach . Póki co 285tys km na liczniku, i dalej zero problemów...rozrządu nie ruszałem do tej pory.
-
A może przy takich anomaliach załapał już jakiś błąd? W razie czego to jak wrócisz do Gda to możemy podpiąć ISTĘ .
-
N57D30Ox (Tx= oznaczenie twin-turbo).
-
25d, przycinająca się kierownica
G0rdon odpowiedział(a) na Krzysiek BMW Jabłonna temat w X5 (F15, F85)
Mnie nigdy to nie spotkało, ale znam parę przypadków gdzie winny był krzyżak łączący maglownicę z kolumną - może warto "rzucić" okiem, czy już go czas nie sponiewierał . -
25d, często włącza się wentylator.
G0rdon odpowiedział(a) na Krzysiek BMW Jabłonna temat w X5 (F15, F85)
Co 400-500 km? Trzymam się raczej tych samych dodatków (tego Liqui Moly też czasami): https://allegro.pl/oferta/motul-dpf-clean-do-czyszczenia-filtra-dpf-300ml-16140348177 (Motul) https://allegro.pl/oferta/xeramic-do-czyszczenia-filtra-czastek-stalych-dpf-250ml-16463982005 (Xeramic) https://allegro.pl/oferta/millers-do-filtra-dpf-cleaner-regenerator-250ml-14244273575 (Millers) Zabawne jest to,że najtańszy Xeramic po wyjeżdżonym baku i wypalaniu zostawia najmniej sadzy. Wracając jeszcze do wypalania, to kiedy raz czy dwa zgasiłem podczas wypalania (bo musiałem niestety), to wydech strzelał jak szalony, więc myślę,że już po tym byś poznał . No nic, pozostaje Ci zalać jakiś dodatek i tak jak piszę kolega Nomad ruszyć w trasę . -
25d, często włącza się wentylator.
G0rdon odpowiedział(a) na Krzysiek BMW Jabłonna temat w X5 (F15, F85)
Mam ISTĘ i BimmerLinka/Delphi na stanie i po 4km silnik nie zagrzany, ilość sadzy np 10 gram (sprawdzam regularnie,bo powyżej 25-30 gram dolewam dodatek do DPF) a wentylator chodzi. Więc u mnie jest dokładnie tak jak pisali koledzy w innych wątkach odnośnie żaluzji i pracy wentylatora po zgaszeniu . Dobry serwis BMW na pomorzu również potwierdził taki system działania klap. -
25d, często włącza się wentylator.
G0rdon odpowiedział(a) na Krzysiek BMW Jabłonna temat w X5 (F15, F85)
Cześć, poruszaliśmy ten wątek tutaj: Wprowadzenie: Aktywna kontrola klap powietrza służy do poprawy właściwości aerodynamiczne pojazdu z czym wiaze sie osiagniecie obniżenia emisji CO2. Przestrzeń wymagana do sterowania zaluzji nie można łączyć w przypadku wiekszosci modeli z opcjonalnym wyposazeniem jak: xDrive, pakiet sportowy, AFS lub ACC. Sterowanie dolnymi klapami powietrza odpada w pojazdach z turbodoładowaniem. funkcje systemowe Przepływ powietrza przez chłodnicę powoduje wysoki opór powietrza wraz ze wzrostem prędkości jazdy. W związku z tym zamknięta klapa powietrza w normalnych warunkach jazdy uniemożliwia przepływ powietrza przez chłodnicę. Sterownik silnika stale oblicza wymaganą wydajność chłodzenia i otwiera zawór tylko wtedy, gdy rzeczywiście wymagana jest zwiększona ilość powietrza chłodzącego. Inną zaletą sterowania klapami powietrza to szybsze rozgrzewanie silnika, ponieważ temperatura w zamknietym otoczeniu jest szybciej osiągnięta. Tak więc, obstawiam,że z Twoim DPF jest wszystko w porządku - po prostu tak działa ten system. U mnie również po trasie 25 km wentylatory nie pracują po zgaszeniu, a po krótkiej (5 km) i wolnej trasie wentylator załącza się u mnie prawie zawsze. -
W większości wypadków problemem będzie właśnie membrana z pokrywą, więc powinno to rozwiązać Twój problem. Na znanym portalu aukcyjnym na szczęście jest dużo zestawów naprawczych: Przykładowy: https://allegro.pl/oferta/separator-oleju-zawor-odma-silnika-pokrywy-zaworow-bmw-2-0d-n47n-11842479911
-
Cześć, Niestety jeszcze nie, mimo,że jedno jest pewne - dźwięk idzie od strony kierowcy. Kiedy siedzę na miejscu pasażera te głuche puki są praktycznie niesłyszalne. Ostatnio nawet poszedłem na całość i wymieniłem jeszcze półoś (na oryginalną :O) po stornie kierowcy bo miała lekki luz poprzeczny, ale to również nic nie zmieniło. Wymieniałem też element dociskowy maglownicy (ten do którego jest zestaw naprawczy), ale nic to nie pomogło. Obecnie przymierzam się do finalnego już chyba podejścia i zmienię amortyzatory razem ze sprężynami (teraz są stare sprężyny OE + Sachs) a wstawię nowe sprężyny też OE, ale amorki już Billsteina B4.
-
Cześć, póki co wstawiłem nową półoś (OE), i o ile luz poprzeczny zniknął, o tyle głuche puki zostały (gdzie u mnie wymienione jest już autentycznie wszystko z przedniego zawieszenia). Niedługo będę wymieniał jeszcze amorki, bo wstawiłem Sachsa i auto wydaje się być mocno niedotłumione - zobaczymy jak będzie na Bilsteinach i nowych sprężynach...
-
Cześć, Macie może jakieś doświadczenia odnośnie luzów w moście przednim? Wciąż zmagam się z problemem dość głuchego pukania. Ostatnio miałem okazję wrzucić auto na podnośnik i zauważyłem że półoś po stronie kierowcy ma (poza naturalnym luzem wzdłużnym), także luz poprzeczny (góra-dół),ale w miejscu gdzie półoś wchodzi do mostu... Z góry dzięki.
-
Ja poszedłem krok dalej i zastosowałem u siebie ten zestaw naprawczy maglownicy (dociskowy listwy) ale nke zmieniło to niestety nic...a,że mam już wymienione kompletne zawieszenie to chyba ten magiel zostaje.Aczkolwiek amorki wstawiłem Sachsa i autentycznie wszystkie osoby które jadą autem(mechanicy) mówią,że auto jest jakby niedotłumione...w akcie desperacji mogę podmienić na Bilsteiny.
-
Czyli wymienione zostały wymienione zarówno wahacze rozprężne jak i poprzeczne? Co do oceny kondycji sworznia, i (dobry) serwis BMW i SKP mówiły,że zawieszenie tip top, a sworzeń w wahaczu poprzecznym był wybity... Zakładam,że łączniki stabilizatora itd sprawdzone?
-
Jeśli masz nowe Pierburgi i nic się nie zmieniło to raczej bym szukał w innym miejscu... PS. Sprawdzanie przetwornika bez napięcia nie jest skutecznym testem. Na filmiku niżej jest to dobrze pokazane. Jeśli w 100% sprawdziłeś już wszystkie przewody turbo i złączki, wtedy warto byłoby przyjrzeć się samemu nastawnikowi turbiny - o ile dobrze pamiętam w ISTA jest możliwość jego testu.
-
Tak,w N47D20D masz dwa przetworniki i mam nadzieję,że je miałeś na myśli: Więc poza przewodami (i ich nieszczelnością) te dwa będą mocno podejrzane, a więc to co koledzy wyżej pisali. Konwertery OE czy zamienniki?
-
Zakładając, że masz B47 to rozumiem,że przetwornik/konwerter z pierwszegi zdjęcia kolegi Aramiel123 ( numer 1 na schemacie) już podmieniłeś? Przewody wszystkie dokładnie sprawdzone ( w zasadzie wszystkie na zdjęciu pokazane)? I takie kontrolne pytanie, filtr powietrza dawno zmieniany? Tak, widziałem na różnych forach problem dotyczący tego błędu przez zawalony filtr powietrza ....
-
Tak,przy funkcji rejestracji w ISTA jest także historia poprzednich rejestracji. Nie wiem czy dobrze rozumiem Twoje drugie pytanie, ale jeśli masz na myśli sam fakt rozłączenia klem, to nie spowoduje to resetu obecnie zarejestrowanego aku.
-
A tutaj jeszcze dorzucam screen z parametrami 8 letniego aku OE i nowego (Varta), oba AGM. Jak widać, stary posiada wysoką rezystancję i relatywnie niskie napięcie ( bliskie 12,0 V). Jednak nawet przy takim zużyciu, wciąż odpala na strzała ;).
-
Ogółem temat dość rozległy i trochę nie doprecyzowałem - jest sobie taki moduł jak DME który wraz z biegiem czasu dopasowuje ładowanie (poprzez algorytm) do wieku/zużycia akumulatora. Im starszy akumulator tym większe napięcie ładowania. Nie są to drastyczne różnice, ale jednak. Bez rejestracji nowy akumulator mógłby być przeładowywany (bo system by myślał,że ciągle w użyciu jest stary aku). Tak więc nie wykonanie rejestracji w teorii może skrócić żywotność akumulatora. A w praktyce.... Inżynierowie w BMW raczej wiedzieli co robią . Przy używce o podobnym wieku bym odpuścił rejestrację, przy nowym zdecydowanie trzeba. A przy okazji, jaki przebieg,że alternator wyzionął ducha? Wyrzuciło błąd na desce?
-
Dodam jeszcze tylko rozróżnienie dwóch rzeczy - rejestracja to po prostu odnotowanie,że jest nowy akumulator. Kodowanie z kolei jest dostosowaniem pojemności a tym samym prądu ładowania (więc jeśli montujesz akumulator o tej samej pojemności, kodowanie nie jest potrzebne). Rejestracji nowego akumulatora zrobisz właśnie np w ISTA.
-
1. Absolutnie nie zaszkodzi (byle właśnie unikać tych, które są wyłącznie do kwasówek ;). Co do drugiego pytania do tej pory spotykałem się z ładowaniem do ok 14,8V, przy mocno rozładowanym aku. 13.9-14.4 to najczęstszy przedział w którym odbywa się ładowanie. Pamiętam z innych forów,że czasami było napięcie powyżej 15 (15,1 chyba dokładnie) kiedy aku nie był zarejestrowany... W tej sytuacji gorąco polecam miernik ładowania wpinany w zapalniczkę, pozwala to zaobserwować czy alternator prawidłowo ładuje, szczególnie kiedy jest nowy regulator napięcia (a z zamiennikami różnie bywa...). Ale jak mówisz,że Valeo jest u Ciebie fabrycznie,to pewnie będzie w pełni ok. Napięcie 11.9V wskazuje już na jego faktyczne mocne zużycie. Ja właśnie za tydzień zmieniam aku,mam już nowy w garażu, więc mogę podrzucić screena parametrów. Sprawdź też rezystancję akumulatora - pomaga to w ocenie stanu aku. Obstawiał,że u Cebie będzie już ponad 8 Ohmów, gdzie przy nowym aku parametr ten wynosi ok. 2-3 ohmów.
-
Ostatnio z czystej ciekawości pytałem dobre warsztaty specjalizujące się w BMW o wymianę rozrządu - robocizna z częściami - 6500-6700 (więc jak widać dość sztywny przedział). Cena w ASO, bo też pytałem - ok. 17.000... @Lendio - co masz na myśli mówiąc o gorszej kulturze pracy? Słychać powoli charakterystyczne szuranie czy może coś innego miałeś na myśli? Sam mam nabite 280kk na liczniku(z czego u mnie w X5 F15), więc gdzieś tam w przyszłości może podmienię ;).
-
Podejrzanie dużo obecnych błędów dotyczących wszystkich urządzeń które podlegają pod iDrive... Mówiłeś,że 30 sec już próbowałeś. Z tego co widzę jest jeszcze opcja "miękkiego' restartu poprzez trzymanie tego samego przycisku przez 70 sec. "Reboot the iDrive your of vehicle by pressing and holding the mute (VOL) button near the center console for 70 seconds with the car in drive-ready mode but parked. Once the screen goes blank, release the button and the system will restart." Może warto spróbować? Załączam też filmik, który potwierdza info ze stronki BMW:
-
Jego akurat bym nie podejrzewał. Rozumiem,że zawieszenie nie powstało podczas aktualizacji poprzez USB/ OTA? Osobiście bym jeszcze spróbował odpiąć jedną klemę na chwilę,aby zrobić "hard reset"... Rozumiem,że nawet przy wciskaniu klawiszy funkcyjnych (media/map/itp) ciągle tylko widnieje ekran "aktualizacji w toku"?
-
Cześć, Spróbuj reset jak na poniższym filmiku (przycisk włączania/gałkę głośności trzeba przytrzymać ok 30 sek):