Skocz do zawartości

JarekR

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JarekR

  1. JarekR odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Dokładnie 🙌
  2. JarekR odpowiedział(a) na Globus13 temat w X7 (G07)
    Podbijam, czy ktoś powyżej 20 bez floty / zniżek korpo?
  3. JarekR odpowiedział(a) na Mario99 temat w X5 (G05)
    Mam 22 bez RF (tylko takie są), dla mnie komfortu jest wystarczająco. Pompuję na maxa. 21 z RF mam na zimę i komfort jest podobny. Za 21 może przemawiać większy margines opony do tłuczenia po mieście. Przy 90% miasta to może mieć znaczenie. Za 22 zdecydowanie wygląd (21 giną w tym aucie i żadne nie wyglądają nadzwyczajnie).
  4. W sklepie powinno dać się dokupić ACC do 160 km/h (ten Start-Stop). Nie wymaga on dodatkowej infrastruktury poza tym, co jest na pokładzie. Tutaj da się auto elektronicznie "doposażyć". Niestety, jeśli chcemy pełny ACC do 210 km/h (Pro) to potrzebny jest lidar, którego nie mają zamontowanego auta bez Asystentów Pro w konfiguracji. Dlatego z marszu odrzucałem wszystkie egzemplarze bez asystentów Pro w specyfikacji.
  5. Zmienię statycznie po 40 lub 50 kkm. Pewnie razem z VTG. W skali całego auta to nie jest kosmiczny budżet, a auta odwdzięczają się bezproblemową eksploatacją.
  6. JarekR odpowiedział(a) na alekooo temat w X5 (G05)
    Na kiedy szukasz tego X5? Na tu i teraz? btw 540i gasi 99+% aut na drodze. Auto ma w serii poniżej 20 sekund do 200 km/h, w zasadzie tylko nowe sportowe auta mają lepsze osiągi.
  7. JarekR odpowiedział(a) na słonik40 temat w X5 (G05)
    Przejedź się X7 z zawieszeniem Executive Drive Pro. Nic nie będzie trzeba wyjaśniać. Dla mnie: Więcej miejsca z tyłu od X5 (przy małym dziecku to robi różnicę) Odczuwalnie ciszej od X5 przy 170+ Zawieszenie Executive Drive Pro (pneumatyka z aktywnymi stabilizatorami) to jedyny SUV, który nie przechyla się z łukach przy prędkościach rzędu 230 i jednocześnie jest bardzo komfortowy) Wymiary (trochę dłuższe od X5) mogą być jakąś kwestią, jeśli ktoś parkuje "na mieście". Dla mnie te dodatkowe 20 cm przy niezmienionej szerokości... nic nie zmieniają. Dzisiejsza cena 510-530k po rabatach za bardzo dobrze wyposażone X7 40d to wręcz okazja.
  8. JarekR odpowiedział(a) na Katelo temat w X5 (G05)
    Dziś BMW też ma takiego diesla w SUVach klasy E/F. Natomiast S-klasa tego diesla ma... a BMW w G60/G70 (nowa platforma) już nie. Jeśli w G65 mieliby takiego mocniejszego diesla, to znaczy, że w G60/G70 również by się pojawił jako 50d. Skoro dziś X5/X7 G05/07 mają takiego diesla a seria 7 już nie, byłoby to niesamowicie niekonsekwentne. Poza tym, są już od jakiegoś czasu lineupy produkcyjne. I mamy: G65/G95 X5, iX5, X5M In production 8/26-07/33 Model range: X5 40, 40 xDrive, 40d xDrive, 50e xDrive, M60 xDrive, M60e xDrive; iX5 models: 50 xDrive, 60 xDrive, M70 xDrive
  9. JarekR odpowiedział(a) na Katelo temat w X5 (G05)
    Osobiście w ostatnich latach wolę każdą starą generację od nowej. G31 sto razy lepsze od G61, G11 bez porównania do tragicznego G70, G45 lubię i jeździ się nim świetnie, ale wizualnie i obsługowo G01 dalej górą. Nowa trójka to będzie stylistycznie rzyg totalny. Obecna imho 10/10. Czy G65 będzie dobrze wyglądało? Na pewno nie z przodu. Czy będzie diesel 350 KM? W G70 i G60 go nie ma, więc totalna porażka z mocą poniżej 300 KM w takiej budzie. Dla mnie raczej nie ma na co czekać.
  10. JarekR odpowiedział(a) na Katelo temat w X5 (G05)
    Donnington super, rewelacyjny lakier. Najlepszy obok Berniny w G11. Tylko bardziej widziałbym do niego kontrastowo Mokkę + full Shadow. Samo auto, jak jestem anty-sedan, zachwyca mnie od zawsze.
  11. JarekR odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Sprawę zakończyliśmy za porozumieniem stron, więc nie będę ciągnął tematu publicznie. Ale nie wiem, czy dealer ma poczucie, że był "cwany". Natomiast każdego zachęcam, żeby nowe auto odbierał z miernikiem, robił oględziny lakiernicze plus sprawdzał raporty ubezpieczeniowe / bazę wpisów autoDNA.
  12. JarekR odpowiedział(a) na Katelo temat w X5 (G05)
    Dokładnie o to mi chodzi. Nie jest oczywiście w żaden sposób poniszczony, ale jak dla mnie nie wygląda już świeżo. Mimo naprawdę niskiego przebiegu. Taki permanentny brudasek bez regularnego czyszczenia odpowiednimi środkami. Mając porównanie (miałem również jasne tapicerki), te ciemniejsze starzeją się znacznie lepiej.
  13. JarekR odpowiedział(a) na lamer temat w X5 (G05)
    Nam parę lat temu wydali auto po naprawie blacharskiej nie informując o tym przed podpisaniem dokumentów leasingowych. Duże prawdopodobieństwo, że twoja "naprawa" odbyła się na poziomie dealera.
  14. JarekR odpowiedział(a) na Katelo temat w X5 (G05)
    Każdy pomarańczowy zdecydowanie lepiej od bieli. Carbon jako sportowy akcent całkowicie gryzie się z glam-bielą. Biel plus pasy M to już w ogóle pomieszanie dresów i lakierków 🙂
  15. JarekR odpowiedział(a) na Katelo temat w X5 (G05)
    Biała brudząca się tapicera (Silverstone) do outdoorowej zieleni (Manhattan)? Mnie nie pasuje. Cognac a jeszcze lepiej Tartufo - jak najbardziej. Czarna również. Jasna tapicerka szybko wygląda na brudną/sfatygowaną. Postarza auto.
  16. Też korzystam w podobny sposób w X5, ale jak nie miałem to jedyny moment, kiedy jej faktycznie brakowało to rower na haku. Dlatego nie brałbym 360, tylko zwykłą (sam tył).
  17. Spec wyklikany przez kogoś z motorsportu i nieodebrany. Szyb ciemnych też nie było, szklanego również. Były za to stoły M, pełne Adaptive Drive, heble M, lasery i wszystkie dodatki stylistyczne. Osobiście wziąłbym tylko kamerę tył z uwagi na przydatność podczas jazdy z hakiem i dodatkową widoczność podczas wyjeżdżania tyłem z ciasnych bram.
  18. W 540dT (konfig pod 500) w ogóle nie miałem kamer. Ani jednej. Przeszkadzało jedynie, gdy woziłem rower na platformie (wtedy PDC były dezaktywowane). Naprawdę ktokolwiek decydując się świadomie na auto tej wielkości potrzebuje obrazu z kamery, mając czujniki parkowania? Rozumiem, że jest to nice-to-have, skoro jest taka opcja, ale nic ponad to.
  19. Mam fabryczne 22” bez RF. Kawał koła, ale wcale nie wygląda na bardzo duże w tym aucie. 21” przy podejściu w stronę użytkowego. Imho Q7 na 21 wygląda trochę lżej niż X5 na 21. Y dużo ciekawszy wzór od U jak dla mnie. Ja mam akurat night gold i mimo, że ani fanem złota nie jestem, a kupowałem stricte z nastawieniem na malowanie na czarno (srebrne tym bardziej bym malował), po przymierzeniu dobrze spasowało z tanzanite i póki co zostaje. Auto ma się podobać właścicielowi, to podstawa podstawy 🙂. Ja tylko zwracam uwagę, że optyczne dołożenie masy i obniżenie prześwitów (Maxton) w połączeniu z srebrnym, niekontrastowym kołem, które optycznie naprawdę nie wygląda na duże w tej masywnej budzie, może dać efekt tuningu z lat 90 (czyli Calibry z dokładkami). Tutaj porównanie, na mój gust bez dokładek z czarnym 22” kołem jest dużo, dużo lepiej: Pomijam już kwestie użytkowe (obniżanie auta, gdzie trade off za gorsze prowadzenie SUVa jest wyższe, praktyczniejsze podwozie), chodzi o sam wygląd. Skrętna powinna być ok, choć nie jeździłem zestawem z pneumatyką a bez aktywnych stabilizatorów. U mnie sama pneumatyka bez skrętnej. Zawieszenie, o którym pisałem nazywa się M Professional (nie Executive). Koszt jeśli dobrze pamiętam 17k + skrętna 6k. Jest w konfiguratorze dla 40i/40d/M60i na pewno. Imho jeśli rezygnować z niego, to tylko świadomie (po testach). Jak ja brałem, bylo niestety całkowicie usunięte z konfiguratora. U mnie świeżynka, więc i większe zapotrzebowanie na miejsce. Decydując się na to auto (przy 2 osobach) miejsca było akurat😅 Teraz trochę się męczymy (przejściowo mam nadzieję). Szklany dach (nawet zasunięty) jest grzejnikiem w lato. Jak ktoś tak jak ja lubi mieć ustawione na 17-17,5 w aucie, to nie będzie zachwycony. Ale znajomemu, który lubi 24-26 zupełnie to nie przeszkadza😅
  20. Nie no, alpineweiB to przecież nie kolor🤪 Za to biel mineralna jest naprawdę ciekawa.
  21. Ja mam 2/3 auta w PPF, resztę w ceramice. Po myjni wycieram flufferem cały do sucha. Problem w tym, widać każdy maziaj, każdy zaciek, pyłki kurzu już po powrocie z myjni. Żona ma Szafir. Auto ma już parę lat, ale bardzo mały przebieg. Mimo to, tam gdzie nie ma PPF, widać mikrorysy pod światło. To są oczywiście moje natręctwa jakieś, ale niestety widzę to wszystko. Uroki ciemnych lakierów. Stok to stok, poza niemetalikiem białym alpejskim żadnego bym nie odrzucił, ale do własnej konfiguracji bym sobie tego nie zrobił 🙂
  22. Mam Tanzanite. Piękny lakier, bardzo ciekawie mieni się w słońcu i pasuje do X5. Pod warunkiem, że jest czysty… a czysty jest tylko chwilę po wyjeździe z myjni. To jest generalny problem ciemnych lakierów. Gdybym zamawiał nowe auto, moja lista byłaby następująca: 1. Manhattan 2. Dravit 3. Brooklyn Wizualnie bardzo lubię Carbon i Tanzanite, natomiast mam/miałem auta w obydwu tych kolorach i niestety, non stop widać na nich cały brud. Ofc wtedy full shadow dodatki, żadne chromy.
  23. Bardzo subiektywnie, więc no offence. Nie wiem, czy cokolwiek weźmiesz z tego, bo najwyraźniej mamy różne preferencje 🙂 Maxton imho agrotuning, dokładanie Maxtona do koła, które już wygląda na małe w tym aucie (21" Y - akurat mam takie na zimę) da przekomiczny efekt. Po mojemu nie ma to szans wyglądać dobrze. Koła zimowe - już była o to wojenka na forum. Tylko 21" z tyłami 315. Wąskie 20" (275) schowane w nadkolach będą niestabilne, jeśli jeździsz szybciej / zwracasz uwagę na takie rzeczy. To jest fakt. Ale nie wszyscy zwracają ofc. Natomiast warto wiedzieć, że na tych wąskich 20" auto będzie mocniej reagowało na podmuchy wiatru już przy prędkościach rzędu 150. Szklany dach. Mam. Problemów z pracą / szczelnością brak. Problemem jest to, że auto mocno nagrzewa się nawet przy zaciągniętej rolecie a ja nie znoszę jak jest mi duszno / muszę podkręcać klimę. Latem jeździsz z grzejnikiem nad głową. Plus dodatkowy hałas. Wystarczy, że X5 samo w sobie jest dość głośnym autem. Gdybym nie brał stoka, na pewno był nie kliknął tej opcji. Ale jak nie jest grzejnikiem (wiosna, jesień) to jest fajny. Sensafin & masaż. Jestem na nie dla sztucznej skóry (chociaż faktycznie sam Sensafin robi na żywo dobre wrażenie, nawet zapachowo). Fotele z masażami (nie mówię na przykładzie tych konkretnych) lubią skrzypieć, co akurat mnie bardzo przeszkadza. Kolor biały (Silverstone) kompletnie mi nie leży, zwłaszcza do jasnego lakieru. Białe fotele do szaro-srebrnego lakieru - jak dla mnie to się gryzie 😉 U siebie skrętnej osi nie mam i zupełnie nie odczuwam jej braku. Jeździłem X7 ze skrętną, auto było kompaktowe i lekkie w prowadzeniu. Przy dużych prędkościach (okolice Vmax) tylna oś nie powodowała żadnych nerwowości (ale tu były aktywne stabilizatory). Natomiast bardziej od skupiania się, czy ma być skrętna, czy nie, spróbowałbym przetestować zawieszenie Executive z aktywnymi stabilizatorami. Miałem w 540dT, testowałem w X7 (tu w Executive Pro jest dodatkowo pneumatyka) i imho warte każdej złotówki... o ile lubisz prowadzić auto, a nie toczyć. Adaptive Drive w G31 540dT i Executive Pro w X7 40d to były dwa zawieszenia, które były odczuwalnie lepsze od całej reszty różnych rozwiązań, jaką jeździłem. Dlatego namawiam do sprawdzenia tych aktywnych stabilizatorów 🙂 HK całkowicie spełnia moje oczekiwania. Nie ma jakiegoś spektakularnego efektu wow, ale też nie ma powodów do narzekania. Dlatego jeśli nie jesteś audiofilem jak ja (tzn. lubię dobrą jakość dźwięku, ale słuchu muzycznego kompletnie nie mam), to chyba powinien być ten wybór. Jeśli masz dzieci, zobacz czy ilość miejsca z tyłu jest wystarczająca. Moim zdaniem jest za mało (zwłaszcza przy tych wymiarach auta) zarówno z tyłu, jak i w bagażniku.
  24. Były jeszcze night gold (do Brooklyna chyba średnio) i zawsze można pomalować na czarno (ja się do tego początkowo skłaniałem - wygląda wtedy bardzo dobrze).
  25. Jeśli nie wyczuwałeś kierownicy zamontowanej z lekkim przekosem w stosunku do płaszczyzny siedziska, to być może po prostu nie zwracasz uwagi na szczegóły? No offence 😉 Nie jest to oczywiście hardkorowo beznadziejny poziom Mercedesa E W213 czy AMG 4-Door dodatkowo z offsetem 4-5 cm w prawą stronę, ale - moim zdaniem - powinno być wyczuwalne już po chwili dla kierowcy. Podobnie może być z kołami (275 wąsko osadzone vs 315). Jeśli kierowca nie odczuwa różnicy w prowadzeniu, to raczej znaczy, że niewystarczająco czuje auto, niż że "z moim autem jest wszystko ok". Jeśli znajomy pieje nad zespołem napędowym BMW, to zupełnie mu się nie dziwię. Natomiast jeśli chwali prowadzenie auta przy dużych prędkościach, to naprawdę nie wiem, jaki ma punkt odniesienia. Chyba, że zawias Professional faktycznie zmienia wszystko. Jest dobrze jak na SUVa i generalnie tym autem się przyjemnie jeździ (z gwiazdką, że jednak nie przy dużych prędkościach - tu hałas i stabilność są poniżej tego, do czego byłem przyzwyczajony).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.