Treść opublikowana przez arturo193
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
O ringach w lampach nawet nie wspomniałem...nieuważnie przeczytałeś...V12 to nie jakaś kosmiczna konstrukcja...jeśli ktoś ogarnia R6 to ogarnie też V12...w mojej małej miejscowości znam przynajmniej dwóch mechaników,którzy bez problemu ogarniają te silniki...tak że bez przesady.
-
Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania
Z tych wszystkich pokazanych E38 nie chciałbym żadnej z uwagi na LPG...ale jeżeli właśnie zagazowane auto chcesz to ta czarna 750i jest całkiem fajna.Przróbki jakie tam są to nic strasznego...wymagały napewno mniej ingerencji niż ringi na liczniku,do których trzeba wyjmować tablicę i ją rozkładać...nie wspomnę,że ringi w E38 to trochę cepelia...jak dla mnie.No i 750 to 750 :evil: Pojechać i obejrzeć co to jest warte.Pozdrawiam.
-
BMW e32 735 i
HugoEmPe...wyluzuj...Kolega tylko zapytał i jego obawy można zrozumieć...o ile się nie mylę to w Oplu Vectra II gdy wyjęło się aku to trzeba było potem wykasować błąd bo silnik wchodził w tryb awaryjny...epoka nie aż tak odległa między autami...trochę wyrozumiałości...Pozdrawiam.
-
Zaślepka Haka e38 740d 2001
W takim razie proponuję udać się do ASO...na pewno pomogą...Pozdrawiam.
-
WYMIANA OLEJU W SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ POMOCY
Jeśli masz 5HP30...a mysle,że taka skrzynia jest u Ciebie to wchodzi 13.5 litra oleju...Korek spustowy masz na dole skrzyni o ile pamiętam z boku w dnie miski olejowej...ale nie jestem pewny.Jednak żeby wymienić cały olej to musisz to zrobic dynamicznie lub tak jak zrobiłem to ja w swojej E32 przelewając około 20 litrów oleju.Pozdrawiam.
-
Rysowanie czarnych kresek o szerokości 235mm na asfalcie
Najlepiej zaciągnij ręczny i weź auto na hol...bedziesz mógł zrobić kreski takie długie aż się opona zetrze... a potem nawet zrobisz kreski aluminiowe...Nie było tutaj chyba głupszego tematu :duh: :mad2:
-
E38 Zerwana linka hamulca recznego...
Ja też wymieniałem przy okazji zmiany baku ale badziewie wytrzymało tylko kilka mcy...jestem totalnie wkur.iony bo teraz znów odkręcanie wszystkiego i koszta...pier.olone podróby z allegro.
-
E38 Zerwana linka hamulca recznego...
Moi Drodzy mam pewien problem,który zrodził się dzisiaj...szukałem na wyszukiwarce ale akurat odpowiedzi na moje putanie nie znalazłem...chyba znam odpowiedź ale nie jestem całkowicie pewien.Otóż dzisiaj gdy parkowałem auto nacisnąlem na pedał hamulca postojowego(ręcznego) i gdy już prawie go zaciągnąłem to tylko usłyszałem trzask i pedał prawie luxno opadł do samego końca.Wiem,że pękła najprawdopodobniej linka i to ta odpowiadająca za prawe koło bo po zaciągnięciu hamulca lewe koło trzyma a prawe się kręci.Dodam,że obie linki wymienione na nowe pod koniec ostatniego lata...nie ori.Moje pytanie teraz jest takie...czy do wymiany tych linek trzeba zwalać wydechy bo kładłem sie pod auto i wydaje mi sie,że innej opcji nie ma...już dzisiaj nie miałem ochoty na ściąganie tarczy aby sprawdzić czy to nie zerwałą sie ta kulka zabezpieczajaca przy mechaniźmie bo wydaje mi się,ze to tam pękło ale to i tak chyba nie zmienia faktu,że trzeba będzie ją wymienić bo naprawa tego raczej w grę nie wchodzi.Problem jest tylko taki,że nie mam tutaj warunków na ściąganie wydechów.Pozdrawiam.
-
Odpalanie i kody
No moja też jest po lifcie...ta kontrolka powinna zapalać się chyba tylko przy teście zegarów...no i oczywiście jak jest coś nie tak...a nie po przekreceniu stacyjki...ale 100% pewności nie mam...EDIT...doczytałem i jednak powinna sie swiecić...i przed chwilą sprawdziłem,że u mnie nie świeci się nawet przy teście nr 2 ale przedliftowe nie miały tej kontrolki a moja jest pierwszy lift październik 1998 więc możliwe,że też jeszcze tej kontrolki u mnie nie ma po prostu...Pozdrawiam.
-
E38, wymiana tarcz i klocków przód
Są chyba tylko dwie śruby...o ile pamietam...EDIT...jestem właśnie po wymianie klocków przednich...jeśli chodzi tylko o klocki to sprawa bajecznie prosta...nic nie trzeba odkręcać...no chyba,że zmieniamy też tarcze.jednak pojawił się inny problem,otóż kontrolka i info o zużytych klockach ciągle istnieje,wyciągałem czujnik z klocka i ciągle info jest tzn kontrolka na tablicy i info na wyświetlaczu.Czy trzeba to jakoś skasować?I jeszcze jedno...kupilem klocki Zimmermann i okazało się,że chociaż wyglądają identycznie to trzeba je było minimalnie zeszlifować na rantach bo były o jakiś 1 mm dłuższe od ori...przez 40 min się męczyłem aby je wpasować,wszystko obczyściłem ale i tak rdzy nie było bo zaciski mam nówki...jednak za cholere nie wchodziły do końca,dopiero po minimalnym zeszlifowaniu weszły.Czyli klocków tej firmy już więcej nie kupię.Pozdrawiam.
-
E38, wymiana tarcz i klocków przód
Wszystko się zgadza i nie neguję tego...ja po prostu wymieniam bez...wymieniłem w swoim życiu wiele tarcz i klocków hamulcowych,zawsze bez tego klucza i zawsze wszystko działało i działa świetnie...jest tutaj pewnie wiele takich osób.A jak mi jutro kaktus arizoński wyrosnie na norweskim podwórku to uwierze,że i u Was w firmie używacie takich kluczy przy zmianie klocków :mrgreen: Pozdrawiam.
-
Odpalanie i kody
Ale u mnie ta kontrolka wcale nie zapala sie przy przekręceniu kluczyka w stacyjce...
-
E38 735i Czy halogen ma dodatkową ramkę?
Nie...nie przychodzi żadna dodatkowa ramka jak w E32...natomiast co do halogena z aukcji jaką podałeś to daj sobie spokój...to podróbka,która na 90% nie będzie pasowała...kupilem,nie dało się zamontować.Kupiłem ori używkę...weszła na klik bez problemu.Problem z podrabianymi przeciwmgielnymi ma wielu uzytkowników e38...te światła po prostu nie pasują bez rzeźby.Pozdrawiam.
-
Wymiana uszczelniacza wybieraka w aut. skrzyni biegów
Żony mają swoje zabawki a my swoje :wink: Pozdrawiam.
-
Wymiana uszczelniacza wybieraka w aut. skrzyni biegów
Tak konieczne...aby wyczyścić skutecznie Twoją kieszeń...a1410 powiedział już wszystko w tym temacie...Pozdrawiam.
-
E38 750 TopSpeed po odblokowaniu
Czytanie niektórych postów jest fizycznie bolesne...mttj...proszę Cię Stary...
-
Czy warto Kupic ? wymiana silnika
Ten VW po takim przebiegu pewnie chodzi jak zegarek palac łyżkę ropy...przesiądź się na ten egzemplarz BMW a płakał będziesz po nocach plując sobie w brodę...tyle na ten temat z mojej strony.Pozdrawiam.
-
Zamarzające zamki
Mam nadzieję,że się faktycznie uporałeś ale myślę,że to nie wina zamków tylko tak jak pisalem czegoś co klamka podnosi a po opusczeniu klamki ta czesć nie wraca na swoja pozycę...przekonasz się jak będzie lekka odwilż a potem tak z -3...Pozdrawiam.
-
Zamarzające zamki
Tutaj dokładnie opisałem co trzeba zrobić... http://7er.pl/showthread.php/27143-Przycinający-się-zamek-w-drzwiach-E38
-
Płyn chłodzący 750
Letni płyn?...Nie słyszałem o takim do chłodnicy...pewnie mocno rozrobiony koncentrat miał na myśli...a może ja mało wiem.Wchodzi w cały układ dokładnie 15 litrów.Pozdrawiam.
-
e38 modyfikacja dolotu m60b40
No to jak zasuwa...to pięknie...i tak ma być.Pozdrawiam.
-
e38 modyfikacja dolotu m60b40
Z M60B40 nie ma co kombinować wkladając tam takie uniwersalne badziewie...ale naprawdę brakuje Ci mocy w tym silniku?Przecież to 286 koni...ja nie narzekam.Pozdrawiam.
-
E38, wymiana tarcz i klocków przód
Klucz dynamometryczny przy wymianie hamulców...po co?Ja ma 2 klucze na wysokie i niskie obciążenie ale nie używam ich do takich operacji.
-
E38, wymiana tarcz i klocków przód
fachowo i nie najdrożej wykonasz w/w czynności sam pod domem...naprawdę,jeśli masz chociaż trochę zdolności manualnych to poradzisz sobie bez problemu a satysfakcja...uwierz mi...gwarantowana.A jeśli naprawdę nie chcesz zrobić tego sam to każdy szanujący się zakład mechaniczny poradzi sobie z taką robótką bez problemu,nie ma tam filozofii...ATE dobry wybór.Pozdrawiam.
-
Kupione 750i
Radości z jazdy życzę...auto ładne...tym bardziej za takie pieniądze.Kierunki od razu wypad bo wieś tańczy i śpiewa a najbardziej pasowałyby ori marchewki tym bardziej,że z tyłu są pomarańczowe.Pozdrawiam.