Treść opublikowana przez Ratovnik
-
Ile ważą silniki 750ia oraz 728ia TU
Witam, Jaka jest waga poszczególnych silników: - 750ia - 728ia TU Piotr
-
Park Distance Control PDC - zmiana ustawień
Witam, Czy można zmienić pikanie fabrycznych czujników cofania, tak aby piszczały w sposób ciągły, ale w odległości od przeszkody około 20 cm a nie tak jak jest fabrycznie - ponad pół metra? Piotr
-
Śląskie
Katowice mogą być? Sa specjaliści.
-
Po alarmie odcięcia paliwa, kręci i nie zapala
Rozkręciłem kluczyk, musiałem przypadkiem zamoczyć elektronikę wewnątrz podczas czyszczenia, do tego wyciągnąłem baterię na dłuższy czas, no i rano kręcił i nie mógł odpalić. Później próba kodowania kluczyka no i się rozkodował i pilot w ogóle przestał działać. Otwieranie centralnego tylko przez bagażnik. Ogólnie masakra. Komputer tak wysypany, że nawet się nie da zaprogramować, tylko wymiana.
-
Po alarmie odcięcia paliwa, kręci i nie zapala
Powodem jest zamoczenia kluczyka i jakiś błąd i podobno uszkodzenia komputera. Teraz czeka mnie wymiana komputera.
-
Jak jeździć automatem?
Ja wykonuje dosc zmakabryczna kombinacja z ktorej niektorzy sie smieja ale kosztuje mnie ona sekunde wiecej a spokoj jakby wiekszy : 1) po zatrzymaniu hamlucem noznmy, nie zwalniajac nacisku na pedal, przelaczam na "N" 2) zaciagam reczy 3) zwalaniam nacisk na pedal hamulca i pozwalam aby auto sie potoczylo na tyle a ile luzy w ukladzie mechanicznym szczek hamluca pomocniczego na to pozwalaja 4) gdy juz auto wybierze luz i na 100% wisi tylko na hamulcy recznym, wowczas naciskam hamulec raz jeszcze i przestawiam dzwignie na "P" W ten sposb pozbywam sie naprezen w ukladzie blokowania skrzyni. Zdarzalo sie, ( przy wiekszych pochylosciachzasadniczo tylko ) ze auto mimo zacisnietego recznego po wybraniu "P" mocno swym ciezarem napieralo na uklad blokowania skrzyni,i przesuwniecie wybieraka w inne polozenie pozniej odbywalo sie z duzym oporem. Moze i jest to konstrukcyjnie przystosowane do przenoszenia takich obciazen ale jakos nie czuje zeby skrzynia byla happy z tego powodu. A np. zatrzymać się hamulcem nożnym na R lub D, przełączyć na N, puścić hamulec nożny i od razu zgasić silnik. Później hamulec ręczny. Tak tez nie obciąża się układ?
-
Jak jeździć automatem?
Na N tez się minimalnie toczy?
-
Jak jeździć automatem?
A jak parkować, N+ręczny, czy lepiej P+ręczny? W P podobno jest ciśnienie, które się utrzymuje do odpalenia auta> Piotr
-
Po alarmie odcięcia paliwa, kręci i nie zapala
Teraz doczytałem w instrukcji, ze tutaj jest coś takiego jak CODE, coś się tam na ekraniku bawiłem i to chyba jest ten problem. Jedyne co to w instrukcji piszą, że po trzech próbach podania złego kodu jest problem, albo po trzech uruchomieniach bez kodu. Ja miałem więcej uruchomień. Co teraz zrobić? Odłączyć akumulator, pomoże? Czy tylko diagnosta z laptopem czy da się we własnym zakresie? Piotr
-
Po alarmie odcięcia paliwa, kręci i nie zapala
Witam, Mam problem, który może uda się rozwiązać za pomocą Waszych porad. Mam nadzieje, ze obejdzie się bez diagnozy komputerowej u wezwanego specjalisty. Nie wiem co się stało. Na parkingu pod sklepem bawiłem się pilotem siedząc w aucie (zamykałem, otwierałem). Później po wyjściu do sklepu i powrocie widzę, że wyje alarm. Wyłączyłem, zapaliłem silnik bez problemów i pojechałem do domu. Na drugi dzień rano silnik kręci, wszystko we wnętrzu działa, ale nie mogę włączyć silnika. Pompa sprawna, słychać jak się aktywuje po przekręceniu kluczyka. Bezpieczniki sprawne, ruszałem cewką też bez rezultatu. Jak wygląda fabryczne odcięcie, jak się je wyłącza? Alarm mam fabryczny. Trzeba trzymać na hamulcu itp? Jak sobie z tym poradzić? Wczoraj kupiłem auto, dzisiaj już nie działa :), ale ogólnie E38 to wyśmienita maszyna (a tylko w wczoraj jeździłem :)). Poprzednie właściciel nie wie nic o takim odcięciu (chyba nigdy tak nie miał) Piotr
-
Jak jeździć automatem?
Dzięki za porady. Mam nadzieję, że automat mi podejdzie :). Jedyne co to martwi mnie ewentualna naprawa, ale podobno rekompensuje to wygoda jazdy z taką skrzynią. Piotr
-
Jak jeździć automatem?
Już poprawione:-)
-
Jak jeździć automatem?
Witam, Zawsze miałem samochody ze skrzynią manualną. Teraz zaplanowałem zakup z automatem i proszę o poradę jak użytkować taką skrzynię automatyczną? Cały czas jeździć na D, czy np. w korkach, dłuższy postój na światłach przełączać na N? Czy wygodnie się parkuje z taką skrzynia (manewrowanie przód tył)? Jak zapalać i gasić na jakich ustawieniach lewarka? Piotr
-
Zakup auta z automatem - jak sprawdzić stan skrzyni
Dzięki za wskazówki. A co odnośnie ruszania, po puszczeniu hamulca ma powoli ruszać, od razu czy z opóźnieniem? Piotr
-
Zakup auta z automatem - jak sprawdzić stan skrzyni
Witam, Proszę o poradę jak dokładnie sprawdzić przed zakupem auta skrzynię automatyczną? Jakie testy wykonać, na co zwrócić uwagę, aby ewentualnie wychwycić jej usterkę lub defekt? Zawsze jeździłem manualem, teraz pora na automat. Pozdrawiam, Piotr
-
Co to za budowle na autostradzie co ok 5 km?
Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyZ Katowic w kierunku Mikołowa i dalej, Żory itp. tez sa takie bramki nad jezdnią. Czy to znaczy, ze tam tez będą płatne odcinki drogi?:)
-
Co to za budowle na autostradzie co ok 5 km?
Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyViatool to nie pomiar prędkości przeciez:)
-
Co to za budowle na autostradzie co ok 5 km?
Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyOd kiedy to zacznie działać? Na poboczach też są:) Widać na foto:) To jakaś masakra:)
-
Co to za budowle na autostradzie co ok 5 km?
Ratovnik odpowiedział(a) na Ratovnik temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyŚredni pomiar prędkości - czy to znaczy, że będzie mierzył średnią prędkość wraz z identyfikacją rejestracji pojazdu?? http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0611/25062011002bb8c.jpg
-
Co to za budowle na autostradzie co ok 5 km?
Witam, Na autostradzie (np. Katowice Gliwice) co kilka kilometrów są takie budowle jak na zdjęciu. Na już gotowych montują anteny satelitarne i jakieś kamerki na każdy pas ruchu. Czy to będą fotoradary czy co? Na żadnej z tych budowli nie ma znaków czy tablic odnośnie miejscowości czy wskazówek do skrętu. Kazda jest pusta. http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0611/23062011cc45.jpg Pozdrawiam, \Piotr
-
E38, 730i, manual, zakup. Jak sie sprawuje?
Witam, Noszę się z zamiarem sprzedaży mojego BMW E39 (2,8) i kupna E38 (3,0 benzyna) z rocznika około 96. Mam jednak prośbę o poradę jak wygląda sprawa tego silnika, czy jest to awaryjna jednostka? Trochę lat mają te silniki Czy te 218 KM jest wystarczające do jazdy bez szaleństw? Pozdrawiam, Piotr
-
[E39] Podświetlenie zewnętrznych klamek drzwi
Jak chce podświetlić to włączam jedną z tych lampek bocznych u góry z przodu (klamki zewnętrzne się wówczas nie zaświecą). Jeśli włączę oświetlenie całego samochodu wówczas klamki się uwłaczają. Ogólnie to w niczym nie przeszkadza.
-
Zamiennik - zderzak przedni po lifcie
Co jak co, ale zderzak pasuje tak jak oryginalny :-)
-
Zamiennik - zderzak przedni po lifcie
Odnośnie otworów to przyznam, że nie zwróciłem uwagi czy lakiernik wiercił jakieś dodatkowy w nowym zderzaku. Zerknę pod listwami co i jak. Ze starego też pasują takie listewki plastikowe mocowane w dolnej części zderzaka i kratki plastikowe miedzy halogenami.
-
Zamiennik - zderzak przedni po lifcie
Po parkingowej stłuczce i prostowaniu błotnika wymieniłem przy okazji na zderzak poliftingowy, brakuje jeszcze halogenów i lewego reflektora, który też potrzaskałem :-). Póki co wsadziłem stare z piwnicy ;-) Zderzak pasuje bez problemu. Nawet upchnąłem w nim ramke tablicy i listwy z przedliftingowego :-) http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img1210/p101017914bea.jpg