Treść opublikowana przez Paszczaku
-
e87 n45b16 jeździło i nagle przestało odpalać
Grunt że już samo odpala . Umyć osłony przekładni kierowniczej o obserwować .
-
BMW E60 opona obciera o rant z jednej strony
Przy dzwonie z rannymi to spiszą opony , felgi ,dystanse , wszystko na niekorzyść . Ubezpieczyciel się wypnie i z swojej kieszeni się płaci do grobowej deski komuś rentę :D Na razie nie ma info od autora co dalej . Pozostaje jeszcze zabrać ze sobą miarkę i zrobić pomiar wysokości nadkoli . Może jednak krzywo stoi albo nadal rzeźba w kołach i będzie darło ranty
-
e87 n45b16 jeździło i nagle przestało odpalać
ABS to wiadomo w sumie co ... zresztą temat na później . Pomiar opornicą akumulatora nie zaszkodzi . Samo napięcie to nie wszystko . No i nie czujnik temperatury . Trzeba zrobić sobie pomiar napięcia na grubym plusie na rozruszniku . Można żarówką . Jeśli przy naciśnięciu START przygaśnie albo zgaśnie to jest przyczyna . Sprzęgło naciśnięte jest przy rozruchu ?
-
e87 n45b16 jeździło i nagle przestało odpalać
Może być uszkodzone połączenie plusa przy wannie akumulatora . Od spodu pod autem będzie widać gruby czerwony przewód przykręcony śrubą . Opcja B uszkodzone faktycznie połączenie przy rozruszniku plusowe . Opcja C urwała się masa między karoserią a silnikiem .To musi mechanik albo elektryk samochodowy sprawdzić .
-
Błędy po wymianie sterownika świec żarowych, 120d/177km
Zakładając że właściwą wersję zamontowałeś . Druga sprawa że może być uszkodzony ten gruby plusowy do sterownika .
-
BMW E60 opona obciera o rant z jednej strony
Pęknięta sprężyna .
-
e91 do przodu samo skręca w lewo, do tyłu w prawo...
No to coś blokuje koło , zacisk stanął dęba , łożysko pękło . Rozpięty element zawieszenia . Pozostaje lewarek i obejrzeć .
-
brak reakcji na gaz/kopcenie
węże dolotu sprawdź pewnie rozerwało kompletnie .
-
Biały dym m57d30tu2 197km
Płynu chłodzącego nie ubywa ? No i połączenie DPF z turbo nieszczelne ale chwilowo to detal .
-
e91 do przodu samo skręca w lewo, do tyłu w prawo...
To podrzuć wydruk . Ale uciekanie w którąś stronę to wina z tyłu jest . Opony masz "normalne" czy jakieś wynalazaki nalewki . Równo zużyte ? I jak bardzo to ucieka ? Przy 100 na powiedzmy tej drodze krajowej można puścić kierownicę czy zaraz skończysz na poboczu ?
-
Skrzypienie na zimnym przy skręcaniu jadąc
Łożysko amoryzatora , znaczy się poduszka . Zobacz czy przy skręcaniu sprężyna się nie wygina .
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
No średnio . Tylny zderzak źle spasowany . Nie wiem czy szpara między maską a zderzakiem nie za duża . Najdziwniejsze to co widzę , nie wiem czy taka fotka czy perspektywa że ... kierownica jest jakby przesunięta w lewo i jakby skierowana w prawo względem osi pojazdu .
-
N47D20A chwilę kopci na zimnym, brak pomysłów,pomóżcie
Hmm myślałem że to też wychwyci . Mój błąd . No ale wiem coś więcej .
-
F31 318d drgania drążka zmiany biegów
To tak ma drgać bo jest połączone fizycznie z skrzynią biegów . Która też drga .
-
N47D20A chwilę kopci na zimnym, brak pomysłów,pomóżcie
Jakby miało DPF-a to by nie było tego kopcenia . Pozostaje opcjonalnie zbadać stan turbiny i ile oleju ubywa na 10 tyś km .
-
BMW e87 116i - Pęknięta głowica , czy nadaje się do montażu
Tylko piec hutniczy .
-
System start/stop wyłącza zapłon po wrzuceniu na luz jadąc
Przynajmniej już wiadomo że problem leży po stronie silnika a w zasadzie jego osprzętu . Kod błędu pomoże znacznie .
-
System start/stop wyłącza zapłon po wrzuceniu na luz jadąc
Ja bym sprawdził czy to nie jest problem z utrzymaniem obrotów przez sam silnik skoro nawet po zablokowaniu Start-stop się to dzieje .
-
Pytanie ANTENA
Przykręcana . Trzeba podsufitkę zdjąć przynajmniej od tylu do słupków B . Także do wyjęcia te boczne plastiki w bagazniku na słupkach C , opcjonalnie na słupkach b , 2 spinki trzymające podsufitkę w bagażniku do sufitu . Da się na tyle opuścić że wymontowałem starą bazę i zamontowałem nową ( w sensie ładną używaną ) . Zadanie bardziej na sprawność rąk .
-
Urwana część fotela.
Mechanizm wygląda na taki sam jak w e87 to jutro zerknę . Generalnie to taki fotel cały rozbierałem ale to już trochę wody w rzece popłynęło . To ma być to ? To o ile pamięam to siedzisko musiałem zdjąć ale jakoś nie udało mi się finalnie tej części zdemontować bez uszkodzenia .
-
[E60/E61] UPG czy coś innego?
Chłodnica oleju ?
-
Ogrom błędów brak wspomagania airbag nivo
Mogło się koło pasowe urwać . Dwa że słaby akumulator i wszystko zaczeło wariować od niskiego napięcia . Chyba że w nocy lało ostro i podlało skrzynkę z kompami .
-
E61 - problem z mocą. Turbo, DPF...
Zrób sobie podgląd na ciśnienie doładowania . Zobacz ile jest tego na idle . Chyba jest też podgląd na oczekiwane ciśnienie . W idle jest 1000 Hpa ( no atmosferyczne z drobnymi odchyłkami ) . Już przy średnim bucie powinno osiągać max ( nie wiem ile ten ma 1,5 Bara ) czyli wskazanie 2500 Hpa . Możesz mieć poprostu zepsuty albo zawalony syfem czujnik ciśnienia w dolocie . To są drobne pieniądze zanim rozkopiesz pół silnika .
-
E87 118D --> kross21
W sumie traktor ma wyższą sprawność cieplną to nie potrzebuje mega kaloryfera do chłodzenia
-
E61 530D LCI Płyn, DPF
Najlepszy na to przyrząd to korek z manometrem i zaworkiem do pompowania . Stawiasz auto z zimnym silnikiem pompujesz 1 może 1,5 bara i oglądasz . Jak ktoś ma PB+LPG to nawet obowiązkowy test . e46 330d to po 3 latach nic nie ubyło . jedynie po zakupie wymiana oringu małego na rurce . e87 - nic . jedynie te termostaty zmieniłem bo 66,6 stopnia zawsze było (piekielny żar ) .