Skocz do zawartości

zaba84

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zaba84

  1. Witam. Mam taki problem i pytranie. podwiesil mi sie prawdopodobnie plywak bo wskazowka paliwa wskazuje juz od 3 dni 15 litrow. Dzis podnioslem tylne siedzenie zeby wyciagnac plywak ale zauwazylem dwa dekle, odkrecilem je i lekko mnie przydkalo. Za strona pasazera pod deklem jest wkrecone cos do baku, wyglada to na pompke bo wychodza przewody od paliwa i sa wpiete 2 wtyczki, natomiast za strona kierowcy tez jest cos wkrecone i tez wychodza przewody paliwowe i jest jedna kostka. Co to jest i dlaczego akurat sa dwa takie gadzety w baku. Dodam ze udalo mi sie naprawic chyba plywak bo na waczanym zaplonie odpielem jedna wtyczke(za pasazerem gdzie sa 2) i nagle wskazowka skoczyla prawie na 30l. wylaczylem zaplon podpielem spowrotem i wskazowka zaczela wskazywac prawie rezerwe, potem zatankowalem i wskazowka znow sie podniosla czyli chyba juz jest oki. ALE... co to jest czy w baku sa dwie pompki czy jak???
  2. zaba84 odpowiedział(a) na wic123 temat w E36
    na moje oko bedzie pasowala jezli ma ten sam nr kat. A jezeli chodzo te te konie co piszesz to nie pompa ma 115 czy 143 konie, Prawdopodobnie miales/masz silnik 2,5 TD czyli 115km. a ta pompa pasuje rowniez do 2,5tds krury ma 143km a rozni sie jedynie intercoolerem tak wiec na moje oko poma jest ta sama jezeli kupiles taka samoa o takich samych nr kat co miales w aucie.
  3. To ja sie podepne pod temat:D jaki orginalnie walek powinien miec wymiar pod panewke i co sie bardziej wyciera w m40 to pod panewke czy krzywka?? Do mnie do firmy coroz przywoza walki rozrzadu do regeneracji i przewaznie jest wyjechany pod panewke, jeszcze anirazu sie nie spotkalem zeby byla wytarta krzywka. Oczywiscie po regeneracji walek wytrzymuje wiecej km niz org..;)
  4. zaba84 odpowiedział(a) na krzysiek88333 temat w E36
    jak dla mnie robocizna: malowanie do 300zl -maska, blotnik, zderzeak, listwa przednia(gril) wyklepanie ok 150- blotnik, maska, prawdopodobnie pas przedni. Nie licze tego co jest pod, tylko to co widac na fotkach. Za tyle to ja bym zrobil :D + czesci
  5. Jezeli chcesz zrobic oslone to najlepiej z aluminium lub kwasowki, ale polecalbym kwasowke bo jest duzo twardsza niz aluminium choc z aluminum bedzie lzejsza. Niestety nie orietuje sie jak wygada org. oslona w E30 wiec nic ci nie moge wiecej doradzic.
  6. zaba84 odpowiedział(a) na krzysiek88333 temat w E36
    jak masz szcatki tego polamanego zderzaka to w ostsecznosci mozesz go zlozyc do kupy i pospawac.. :8)
  7. yhy..czyli 0,15,30,45,60 na wskazniku to litry i jak sie zapali rezerwa to ok 8 l jeszcze jest w baku... Wielkie dzieki.... :mrgreen:
  8. zaba84 odpowiedział(a) na krzysiek88333 temat w E36
    wyceniac mozna roznie zalezy od blacharza i od czesci za ile kupisz ale ja na twoim miejscu bym sam to zrobil nie ma dozo do roboty, na fotkach widac ze auto powieszchownie dostalo. mozesz wymienic tylko niezbedne czesci a reszte podklepac....
  9. nie no jezei chodzi o inne auta to juz inna bajka mi w calivrze raz pekl pasek a raz nawet walek rozrzadu i nic sie nie stalo bo byl bez kolizyjny tak jak i w golfie ale chodzi mi akurat o bmw M40
  10. ja ja mam takie pytanie jesli mozna oczywiscie..... Watek jest o rozrzadzie w m40, to powiedzcie ci czy silnik m40 1.8 jest kolizyjny czy bez kolizyjny???
  11. zaba84 odpowiedział(a) na papik temat w E46
    do uszczelek jest taki preparacik, ale rowniez mozesz je lekusko przez szmatke nasmarowac smarem lub wd40. Ogolnie najlepiej jakims czyms na sylikonie ale nie koniecznie.
  12. Witam. Mam takie pytanko, Jak rozumiec wskaznik paliwa tzn wskaznik mam podzielony na 4 czesci tzn 0,15,30,45,60, i jak go rozumiec zaluzmy ze wskazowka jest na 30 to ile litrow jest paliwa w baku? Bo nieraz wskazowke mam prawie na 0 tankuje za 100zl(ok22l) i wskazowka wskazuje 30. I druga sprawa jak rozumiec rezerwe. Jak zapali mi sie juz to pole od rezerwy to ile mniej wiecej jest paliwa w baku?? :modlitwa:
  13. na moje oko to sonda... podjedz najlepiej na ul. przedmiejska za podlaczenie skasuja cie 100 i bedziesz pewny. jezeli to sonada to odrazu wyskoczy ale mowie na moje oko to sonda.
  14. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    kurcze dzis nie bylo pogody zeby umyc autko ale pasek z przedniej szyby zerwany i jak narazie jest oki...
  15. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    hmm a powiedzcie mi jeszcze jakie inne auta mialy rozstaw 5x120?? Bo nie wiem od jakiego auta podejda jeszcze felgi? I przednie kierunki: chce zalozyc cleary z czarnym wnetrzem bo przenie lampy tez maja czarne wnetrze, Ma ktos moze fotki jak to wyglada przy srebrnym lakierze??
  16. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    ja bym na poczatek tylne drzwi zaspawal :D albo umyl auto najpierw :twisted: A na powaznie: - zerwal ta folie zewszad, wlaczajac ten czarny pasek na szybie przedniej - koniecznie jakies konretne felgi - normalne lampy na tyl, jak koledzy radze, najlepiej bialo czerwone, albo czerwone z dymionym stopem i kierunkiem - przynajmniej przedni zderzak od m-pakietu - moze lakier zmienil bo ten nieciekawie wyglada - lusterka od m3 To tyle jesli chodzi o wyglada zew. Nie wiem jaki masz srodek wiec sie nie wypowiadam na ten temat. W sumie taniej by bylo sprzedac to auto i poszukac takie z w/w przerobkami. Ile w ogole dales za nie?? Szczerze to w takie auto bym nie inwestowal. Masz 1,8? Za chwile zacznie ci brakowac mocy i bedziesz sie rozgladal za wiekszym silnikiem. Tymczasem wlozysz juz troche w to i bedzie ci szkoda sprzedac. Bledne kolo. Szkoda kasy i twojego czasu. Pojezdzij takim co masz jakis czas. Jesli koledzy maja jakies mocniejsze e36 to zobacz, porownaj i moze bedziesz wiedziec wiecej co kupic pozniej. Takie moje zdanie. Pozdro... za nia dalem 6tys.. mialem mozlowosc kupic m-pakiet za 6,5 z silnikiem 2.0 ale wybralem ten ze wzgledu na spalanie...
  17. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    Witam po waszych wypowiedziach stwierdzilem ze chyba wloze trroszke kaski i bede nia dlugo jezdzil... bo jak mam zmieniac autko to juz na jakas kakretna i mloda BMW. ta bunia jak narazie mnie nie zawiodla i bardzo bobrze sie trzyma jak na 91 rok i dlatego pozezdze nia dlugo. Ale wypowiedzcie sie co byscie zmienili w niej... co kilka glow to nie jedna.. :diabel_faja: :?: :mrgreen:
  18. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    Pierwsze slysze zeby ciemne szyby mialy wplyw na postarzenie auta :duh: Lampy tyl sa lepsze niz ori czerwono-zolto-biale :D a fela wiadomo im wieksza tym lepsza/latwiejsza do pokrzywienia :lol: zart ale na 17" ladniej by stal czytaj ze zrozumieniem... ! :clap: szyby nie pasuja do tego auta... nie do e36 ... tylko do tego pokazanego... i w tym wypadku wszystkie czarne modyfikacje je postarzaja... pozatym ciemne szyby pasuja do auta swiezego z ladnym lakierem... w e36 pasuje..ale musi byc bardzo ladne izadbane...w innym przypadku to tylko pogarsza... ... nie wyglada to za dobrze... a jzu napewno jesli ktos da tylko tylnia i boczne tylnie mocno ciemne ... delikatnie dymiona moza byc.. ale wiekszosc to przesada... o gustach sie nie dyskutuje... tylnie lampy całe czarne (jakis czarny zamiennik)nie podobaja mi sie... a malowane sprayem(czerne kierunki albo cale lampy) to jzu masakara rodem z poloneza... wiem ze nie zgodza sie ze mna ci co tak maja... ( ale takie lampy zaprzeczają estetyce jak równiez bezpieczeństwu ! ) jezeli chodzi o szybki to wszystkie mam przyciemnione minimalnie ok 30% tylne lampy byly tez przyciemniane gdzies w firmie ale nie wiem jak.. jezeli chodzi o lakier to jest oki nie jest porysowana ani wyplowiala ani nic...trzeba tylko umyc ewentuanie polerke zrobic ale bez niej sie obejdzie.... przednie lampy mam seryjne tylko akurat wneka w nich jest czana nie wiem czy seryjne e36 mialy srebrna albo chrom wiem ze umnie jest seria i wneka jes czarna...
  19. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    Znalazlem cus :D Jzeli chodzi o lampy tyl to cus takiego: nr 1. http://www.allegro.pl/item269696464_lampy_nowe_bmw_e36_sedan_clear_red_white_od_depo_.html nr 2. http://www.allegro.pl/item267794197_lampy_tylne_nowe_bmw_e36_sedan_lexus_design.html nr 3. http://www.allegro.pl/item272127260_lampy_nowe_bmw_e36_sedan_crystal_od_super_s_.html Jezeli chodzi o przednie kierunki : http://www.allegro.pl/item274285804_hit_krystaliczne_czarne_kierunkowskazy_bmw_e36_.html takie bo wneka przednich lamp jest czrna. ;) co o tym myslicie?
  20. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    Wiem wiem panowie... ten pas na przedniej szybie to musze usunac bo wiejsko wyglada i na swiatlach musze sie grabic jak czekam na zielone.... Tylne lampy sa nawet oki ale i tak chce je zmienic, myslalem nad czerwone-biale creary lub jakies cale biale cleary ewentualnie jakies nie seryjne biale cleary..jak znajde to podesle linka i wypowiecie sie na ich temat. Jelezi chodzi o felgi to myslelem nad jakimis 15 fajnymi albo 16 wiekrzych zabardzo nie chce bo bede muslial zalozyc opone na nizzem profilu a na nasze polskie drogi opona nizz=sza niz 55 to mi sie nie usmiecha..:/
  21. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    jak narazie autko jest cacy.. no i chyba zostawie je i zaiwestuje troche sianka w nie zeby bylo jeszcze bardziej cacy... :mrgreen:
  22. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    Hmmm.. mazy mi sie E39 ale raczej za szybko na nia nie uzbieram wiec chyba troche nia pojezdze.
  23. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    Moja wyglada tak, troche brudna ale nie mialem okazji jej umyc. I myse czy upiekrzac ja czy dac sobie spokoj i zbierac na nowsza.. :( http://images23.fotosik.pl/108/89c5d0b3c7f7085e.jpg http://images30.fotosik.pl/108/088700c4b7805128.jpg http://images33.fotosik.pl/37/f6ca385b6df5e17f.jpg http://images30.fotosik.pl/108/cfc17c96eb8169e6.jpg http://images28.fotosik.pl/108/60466bbedf97a247.jpg
  24. zaba84 odpowiedział(a) na zaba84 temat w E36
    Wlasnie sam nie ale niestety tak jest auto wyprodukowane w 1991 a pierwszy raz zarejstrowane za granica w 1995. Nie mam pojecia czemu tak jest. Zalozylem post kiedys na forum na ten temat i odpowiedzi byly rozne ze auto niby stalo na pokaz albo jezdzilo po fabryce itp. Natomiast jesli chodzi o takzwane upiekrzanie aut to zawsze mnie to krecili. lubie grzebac przy autach(moze dlatego zrobilem taki zawod jaki mam). Kazde autko co mialem to zawsze musialem w nim cos przerobic zeby bylo inne. A jak dlugo tym autem pojezdze to nie mam pojecia chcialbym jak najdluzej ale dosc czesto zmieniam auta najdluzej auto mialem ok 14 miesiecy a tak przewaznie powyzej pol roku i sprzedawalem. Kilka rzeczy chcialbym jeszcze w tym autku pozmieniac ale wlasnie zastanawiam sie czy jezdzic i zmieniac tylko to co sie zluzyje a pieniadze odkadac i za jakis czas kupic mlodsze auto czy jezdzic tym dopuki calkiem sie nie rozpadnie i poprzerabiac je troche na moj gust. Napewno mlodsze autko leprze ale szczeze mowic jakos obawiam sie nowych aut bo za duzo elektroniki w nich a im wiecej elektroniki to tym wiecej problemow z czasem. :roll:
  25. Witam. Tak ostatnio myslalem czy opaca sie inwestowac w moja E36 z 91roku. Autko kupilem naprawde ladne, jest z 91 roku ale ogolnie pierwsza jego rejstracja byla w 95, Nie jest zgnite, nie posiada szpachli nie bylo specjalnie bite po konstrukcji. Silnik 1.8 ale naprawde ladnie pracuje i jest w dobrym stanie tak jak i reszta. Poprzedni wlascicel przyciemnil w nim wszystkie szybki, obnizyl itp. Jezeli chodzi o wyposazenie to standardowe: el szyby, el. szyberdach, reg. swiatel, wspomaganie. Autko ladnie wyglada. I tak sie zastanawiam czy inwestowac w nie dalej, nie chodzi mi o rzeczy eksploatacyjne tylko np, jakies kakretne alu., tlumiki, lapmy, i inne gadzety pozaseryjne auta. Czy moze odlozyc kaski sprzedac je i kupic mlodsza bunie. Co o tym wszystkim myslicie. Bede wdzieczny za wasza wypowiedz i opinie. :modlitwa: :idea:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.