Treść opublikowana przez zalew
-
Spalanie V8 - dla niezorientowanych, mnie zabiło
Panfil: skoro juz doszlismy do tego o czym ja mowie a o czym ty to moge tylko powiedziec, ze ja sie z tym wszystkim zgadzam ;) przedstawie ci cos, co na szybko zmontowalem (przy okazji kolega ma rozterke nad fura i obliczalismy spalania itd), taka symulacja: diesel 7l/100 vs benzyna 11l/100 (srednio) %5B640%3A138%5Dhttp%3A//img156.imageshack.us/img156/7163/benadieselsa0.gif diesel 8l/100 vs bezyna 10l/100 (srednio) %5B640%3A101%5Dhttp%3A//img225.imageshack.us/img225/1948/benadiesel2qb9.gif przy twoich zalozeniach istotnie zyski nie sa piorunujace ;) wszsytko kwestia wzgledem jakiego samochodu porownujemy i czy spalania ktore zakladamy sa realne, oraz ze z benzyny latwiej wykotlowac nadmierne spalanie niz z diesla.. no i na ile wyceniamy wieksza frajde z jazdy :D
-
Spalanie V8 - dla niezorientowanych, mnie zabiło
co do jednego sie zgadzamy - tez mysle ze ludzie lubia miec poczucie ze oszczedzaja bardziej niz naprawde oszczedzac... ale moja pierwsza teza odnosila sie do ogolnego stwierdzenia ze w 'takich autach' spalanie sie nie liczy i tak naprawde temat diesla to tylko jego mala czastka. liczy sie jak w kazdym innym. powiedzenie ze jak ktos ma fure za 80-100kpln to nie powinien rozmawiac o spalaniu jest po prostu smieszne... pamietasz 730dL ze zlotu, mozna ja obsmiac 'samochod za tyle kasy i 3.0d?', nie jest to tez samochod dla mnie; ale jesli ktos tak preferuje to czemu nie? kiedy bedzie uzywanym 4-latkiem to tez znajdzie amatora.. poza tym: jesli ktos ma sie nie bac spalania to dlaczego ma sie bac napraw? i tu pieniadze i tu pieniadze. z tym, ze wlanie paliwa jest pewne na 100%, a to ze silnik sie rozleci i w serwisie zostawisz oszczednosc juz niekoniecznie. ja spalania nie licze co do litra i nie lubie znalezc sie w sytuacji gdzie 5 osob naokolo mnie sie zachwyca ze panda pali 4l bo mnie to nudzi i nie obchodzi; niemniej postawa negujaca sensownosc alternatyw jest imo rownie smieszna.. kazdy ma rozum i kalkulator, i moze wybrac co mu bardziej odpowiada pod jego styl eksploatacji... no chyba ze musi miec 750i ale i tak go nie stac, ale to inny rozdzial..
-
Spalanie V8 - dla niezorientowanych, mnie zabiło
panfil: roczne rzedu 2tys pln? nie wiem skad to wyliczenie, zwlaszcza ze nie podales zadnych podstaw do obliczen. i nie uwzgledniles ze silnik sie zazwyczaj wlasnie dobiera do tych podstaw. no i oczywiscie jak sie mowi o vmaxie to sie robi wyscig kto wiecej, jak o spalaniu to kto mniej. poza tym skad wiesz ze ktos te 80kpln wydal jednorazowo? przeciez wiekszosc w miare nowych samochodow do kredyty i leasing. nie neguje oplacalnosci benzyny wzgledem diesla, bo przy cenie diesla przescigujacej benzyne oplacalnosc maleje; ale po to bmw (i wiekszosc firm) daje alternatywy, ze jest roznica; i nie ma co filozofowac ze tej roznicy nie ma.
-
Spalanie V8 - dla niezorientowanych, mnie zabiło
gdyby bylo smieszne i bezsensowne to bys nie mial tylu silnikow do wyboru. to nie lamborghini. twoj tds tez byl kiedys nowym hipernowoczenym samochodem przeznaczonym dla bogatych
-
Konieczność OC
zalew odpowiedział(a) na Kri temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneoc musi miec ciaglosc. wyjatkiem sa pojazdy zabytkowe (zolte blachy), ktore mozna ubezpieczac sezonowo w razie niezawarcia obowiazkowego oc grozi ci kara nakladana przez fundusz gwarancyjny
-
potrzebuję dane techniczne wszystkich wersji
http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_Z3 ?
-
klucze zamkniete w samochodzie
jak kielce to moze scyzorykiem
-
Fotoradary
zalew odpowiedział(a) na greg523 temat w Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, techniki bezpiecznej jazdyktos im nie powiedzial ze smiertelnosc bierze sie z kolizyjnosci drog i dlugiego czasu dojazdu sluzb ratowniczych, a nie z wysokosci mandatow
-
POMOZCIE..HISTORIA PRAWDZIWA ALE SMUTNA
samochod jak stoi sie psuje bardziej niz kiedy jezdzi.
-
Never stand still - premiera nowej 7ki + fotki
http://www.bmwblog.com/2008/07/12/video-bmws-largest-hourglass/
-
POMOZCIE..HISTORIA PRAWDZIWA ALE SMUTNA
samochod za 9k i 2.5k wydane na niego przez 2 lata. ciesz sie ze w ogole jezdzi. sorry za brutalnosc.
-
Oto nowa BMW serii 7
oto dyskusja sprzed poltora tygodnia http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=85901&start=0
-
BMW ze Szwajcarji
strona z ogloszeniami to tylko medium, jak gazeta czy slup na poczcie. zazwyczaj w handlu siedza 'w wiekszosci handlarze', obojetnie czy to ebay, mobile, autocout, allegro, gielda czy pastwisko. a ogloszenie moze wystawic kazdy, a dane kontaktowe sprzedajacego sa jawne wiec o co chodzi.
-
BMW ze Szwajcarji
a w czym ceny w ogloszeniu sa nierzeczywiste?
-
BMW ze Szwajcarji
cło 0%, szwajcarskie fury sa czesto dobrze wyposazone i ladnie zachowane. rozejrzyj sie, wydaj tyle ile trzeba i kup cos ladnego, jak masz kupic gniota to po co az do szwajcarii leciec.
-
Co są warte testy opon???
dlatego wlasnie poruszylem temat generalizacji 2 zupelnie roznych aspektow produkcji w chinach :) a propos debicy i gy, wlasnie chcialem spytac czy moze wiesz, jak to wyglada. skoro debica robi opony z logo firm zachodnich, to sa wykonywane wg ich projektu i wymagan technologicznych. i czy jakos to sie przeklada na opony z logiem debica? czy taki gy np dzieli sie technologia z debica i opony z logiem polskim sa wykonywane przy pomocy technologii z goodyear, czy to zupelnie osobne linie produkcyjne, ktore sie nie widza i nie slysza? skrotem: czy opona debica to debica a goodyear by debica to goodyear, czy obie to technologia goodyear, tylko roznia sie logosem (co wplywa na cene), a moze jakimis wymaganiami jakosciowymi itp?
-
Co są warte testy opon???
- produkt robiony przez chinska firme - produkt wykonywany w chinach na zlecenie firmy europejskiej to nie to samo. i good year made in china to nie 'chinska opona' ten temat sie tyczy prawie wszystkich dziedzin produkcji masowej... liczy sie kto zamawia bo do zamawiajacego nalezy projekt i kontrola jakosci, a wykonywane W chinach jest prawie wszystko (nawet wiekszosc rzeczy ktore ma 'made in europejski_kraj', czy niektore ciuchy 'made in poland'), wazne czy jest robione DLA chinskiej firmy, bo to swiadczy o ich koncowej jakosci. jakos wierze, ze opona ciangciongpang made in china to nie to samo co good year made in china. sorry za lekki offtop, ale to uogolnianie chinskich wyrobow na kazdym kroku jest troche meczace :) co do polskich wyrobow, to zapomniales wspomniec, ze debica np. jest w koncernie good year. http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C4%99bica_SA wiec chyba nie ma co sie bac ;)
-
Never stand still - premiera nowej 7ki + fotki
start/stop juz funkcjonuje w bmw, w pakiecie technologii efficient dynamics
-
Co łatwiejsze będzie w odsprzedaży 330d vs 330i touring e46?
pewnie mialbys racje gdyby rynki opisywala linia prosta zent: dzis popularne sa kombi w dieslu, a jak ktos wie jakie beda tendencje za 5 lat to z pewnoscia za 5 lat bedzie bardzo bogaty ;)
-
Never stand still - premiera nowej 7ki + fotki
http://www.bmwusa.com/Standard/Content/AllBMWs/FutureVehicles/7Series/Default.aspx bmw.pl oczywiscie milczy
-
Never stand still - premiera nowej 7ki + fotki
mysle ze bardziej niz ponad 10letnie ich interesuje okres od konca gwarancji do max wlasnie tych 10 lat. poza tym rynek sie zmienil, teraz samochodow juz sie nie robi po to zeby przejechaly 500.000km bez remontu i naprawa byla mozliwa kluczem i mlotkiem, inaczej nadal bys mial 200konne V8. a tak naprawde to za 10lat sie bedziemy smiac z duzej czesci tego co teraz mowimy.
-
Never stand still - premiera nowej 7ki + fotki
i wiecej do serwisowania bedzie ;)
-
Never stand still - premiera nowej 7ki + fotki
nastepna M5 (i prawdopodobnie X6M, ktore moze nadejsc wczesniej) ponoc maja miec V8tt zamiast jeszcze wiekszego silnika. niby ciezko uwierzyc, ale patrzac na tendencje......
-
Never stand still - premiera nowej 7ki + fotki
na razie sa ceny na niemcy pewnie w polsce beda odpowiednio drozsze do obecnych roznic, przelicz.
-
potrzebuje informacji o silniku do SWAPa
http://en.wikipedia.org/wiki/BMW_M52 jak ci sie zmiesci http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_BMW_engines kup cale bmw