Skocz do zawartości

zalew

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zalew

  1. nie lepiej przez niemcy i francje? berlin-strassburg-lyon? w austrii musisz kupic winiete na autobahn, we wloszech masz bramki, po polsce droga na slowacje gorsza niz na berlin. a niemcy przelatujesz jednym strzalem i za darmo, a na marsylie czy monako zawsze mozesz odbic albo wracajac zahaczyc. nie wiem jak we francji z hajłejami. dam ci od razu rade: wyrusz z warszawy pozno wieczorem i wracaj tak zeby do polski wjechac takze np ok polnocy. chodzi mi po glowie podobny pomysl jak tobie, aczkolwiek zastanawiam sie czy mi sie chce.
  2. :nienie: - przepis mowi jasno i wyraźnie - przepuszczalność światła w zakresie pola widzenia kierowcy ( 180 stopnie ) musi być nie mniejsza niż 70% - a to tylko po to abyś oprócz swojego nosa i zegarów w samochodzie widział także to, co dzieje się wokół ciebie. W słoneczny dzień - nie ma problemów z widocznością przez folię - natomiast podczas deszczu, jesiennych mgieł oraz wieczorów - na nieoświetlonych ulicach ( a takich u nas nie brakuje ) przez "śmieciowory" masz bardzo ograniczoną widoczność. bylem w samochodach, ktore mialy mniejsza lub wieksza folie na przednich bocznych i efekt wieczorem nie jest taki straszny jak by sie wydawalo.. jestem w stanie sie jeszcze zgodzic co do przedniej szyby, ale bocznych? eee.. aha, na przedniej szybie mozesz miec pasek, a nie moze on nachodzic na obszar dzialania wycieraczki - lol. przyciemniane szyby to przydatna sprawa, dodatkowo zabawne jest to, ze z racji ze samochod lapie lepsza bryle, nawet nowe fury w reklamach czesto sa cale zaciemnione :) poza kwetia folii na szybach, ustawe o dopuszczeniu pojazdow moznaby spokojnie zliberalizowac i skrocic te sterty zestawien o polowe, bo niektore przepisy sa tak 'dla zasady' ze ciezko je strawic. folii miec nie mozesz, kierunku mrugajacego na czerwono tez nie, ale za to opony mozesz miec stare i lyse tak ze strach na nich jechac, wazne zeby nie wystawaly powierzchnia styczne poza obrys boczny samochodu. tak, to duzo wazniejsze niz ich stan. czytaliscie kiedys zalaczniki do ustawy o dopuszczeniu pojazdow do ruchu (ministerstwo infrastruktury)? jak nie to przeczytajcie. np. sam opis jaki moze byc zestaw oswietlenia na samochodzie to kilka stron, tabele, wyjasnienia, itd, jak sobie mysle, ze ktos dostaje gruba kase z podatkow za wymyslanie tej sterty nakazow, zakazow i kombinacji obu, a czesto wazniejsze kwestie zwiazane bezposrednio z bezpieczenstwem sa pomijane, to mnie skreca.
  3. zarowno e32 jak i e38 bylo ewolucja, e65 bylo rewolucja, teraz znow ewolucja. pryznali sie do bledu? ja w tym modelu widze konsekwencje, i wroze duzy sukces. pozwole sobie zacytowac kolege z innego forum: Nerka juz jakby chciała się nachylić w jedyną słuszną stronę. :D
  4. testy opon, olejow, ekspresow do kawy czy czegokolwiek innego mozna pucowac pod wynik zawsze keidy nie ma ustandaryzowanych metod badawczych i przelicznikow wyniku; niemniej subiektywnie rzecz biorac bardziej bym ufal organizacji typu adac, niz magazynom, ktore sila rzeczy sie utrzymuja wlasnie z reklam, artykulow sponsorowanych i kryptoreklamy.
  5. wiadomo juz od paru lat - F01
  6. fajna. troche tyl lexem ls zajezdza ale spoko. niech wroca do zakrzywionych kokpitow!
  7. mi by tez nie przyszlo (chociaz z plaskaczy chyba community audi dominuje w temacie 4x4), zagooglalem dla ciebie bo cos mi kolatalo w glowie ze gdzies taki opis byl ;) ja sie jaram ix'em, przeszedl mi nawet chwile przez glowe jak spojrzalem ze niektore tanio stoja, ale niestety bardzo krotko, bo na forum (poszukaj 525ix ograniczajac wybor do forum serii 5) troche tematow trafilem ze znalezc amory i heble do tego to kila mogila :/ ale miec takiego ix'a i go doprowadzic do ladnego w pelni sprawnego stanu to napewno duza frajda.
  8. obraziles estonczykow. albo masz bardzo stara mape. co do tego wypadku to naprawde nic. 1895, francja: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/19/Train_wreck_at_Montparnasse_1895.jpg/250px-Train_wreck_at_Montparnasse_1895.jpg
  9. tu masz pare slow, w tym odpowiedz na pytanie o miche olejowa http://www.audifans.com/archives/1998/05/msg00442.html
  10. 36%FWD / 64%RWD, zmienne przy poslizgu ktorejs osi, sterowane elektronicznie 3 dyfry.
  11. zalew odpowiedział(a) na oizo_pl temat w E24
    ile wleje tyle spali, mniej ani wiecej nie chce mieszany kilkanascie, najmniej w trasie 10, szczegolowo nie licze
  12. pewnie glownie diesle ze wzgledu na oszczednosc. oprocz 520d wszystkie e60 maja vmax powyzej 230 a jak maja 250 to tylko elektronicznie, co pewnie i tak zostalo zdjete na potrzeby gonitw autostradowych; tak wiec to mogla byc kazda...
  13. powinno sie robic takie trudno odklejalne naklejki i kazdemu zdrowemu na miejscu dla inwalidy naklejac na szybe zeby jechal ze wstydliwym komunikatem. takie jak od strazy miejskiej naklejki, co ciezko schodza.
  14. jak siedzieli w srodku to nie bylo to parkowanie tylko postoj, czyli jakby ktos podjechal to moglby odjechac.. nigdy nie zaparkowalem na inwalidzie, ale postoj mi sie zdarzal, bo w czym problem jak nie ma miejsc a trzeba sie na pare chwil zatrzymac? jezdzic w kolko?
  15. atf - automatic transmission fluid - plyn do skrzyni nie nadaje sie do wspomy ?? do wspomagania wlasnie uzywa sie atf i jest on czerwony.
  16. zalew odpowiedział(a) na ciah temat w E32
    nie ma lekko niestety. dodatkowo nawet czesto w miejscach, ktore sa odnowione i rowne, sa np studzienki, ktore sa oczywiscie schowane nizej i nic z tym nie zrobiono... oczywiscie te studzienki sa idealnie pod kolem. rekordem jest trasa prymasa tysiaclecia gdzie sa odcinki po kilka-kilkanascie z rzedu, z czego wiekszosc pod kolem.. z mniejszymi ulicami nie dzieje sie prawie nic, wiadukty sie rozpadaja; ma byc duzo prac na przestrzeni najblizszych 2 lat, juz sie duzo dzieje, ale ogrom zniszczen jest taki, ze watpie aby dotarli z pracami do jakichkolwiek nie-glownych ulic.. w nocy pol biedy, mozna jechac po miescie slalomem, gorzej w dzien. szkoda gadac, tragedia... choc krakow i lodz tez nie sa lepsze.
  17. zalew odpowiedział(a) na ciah temat w E32
    to nie sa 'detale'. to sa wartosci liczbowe ktore swiadcza o ilosci gumy miedzy felga a asfaltem. jesli to jest detal to dlaczego obnizenie fury o 2cm nie jest takze detalem? przeciez zarowno rozmiary opon, felg jak i zawieszen roznia sie 'detalami' - cm w gore, cm w bok, cm w dol - te wszystkie wymiary wspolnie robia roznice w tym co sie znajduje pomiedzy asfaltem a karoseria. do tego dochodzi charakterystyka zawieszenia - mozesz obnizyc o 3 cm ale zmieniajac na takie zawieszenie ze bedziesz mial samochod jak deska, jak i na takie, ktore ci bedzie wybierac dziury bardzo dobrze. kwestia konfiguracji, cyferki to nie wszystko. a juz napewno nie dowolnie wybierane, jedno do detal, inne nie, szerokosci nie podajmy tylko profilu sie domyslmy, ale jak zawiecha -2cm to juz nie detal, itd.. trzeba brac wszystko pod uwage, a przede wszystkim wlasne oczekiwania.. dlatego na wiekszosc pytan 'chce zalozyc 18'', chce obnizyc o 2cm' pojawiaja sie odpowiedzi ktore suma sumarum sa jalowe.. dobrze ze te pare lat temu nikogo nie pytalem o zdanie przed zalozeniem swoich 17'' bo bym nadal jezdzil na 14'' nie chodzi o to ze 'ostro' tylko staram sie uswiadomic niektorych, ze zeby dyskusja na temat komfortu jazdy byla rzeczowa trzeba brac pod uwage wiele czynnikow + oczekiwania kierowcy + ew. zmiane nawykow w trakcie jazdy. przesiadajac sie z suva na roadstera zmienia sie styl jazdy, przy zmianie zawieszenia czy kol takze. to chyba najczesciej spotykane w nowych samochodach - nic nie czuje wiec robie co chce - krecenie kierownica w miejscu bo wspomaganie dobre, jazda po dziurach bo zawieszenie ciche, itd. mi sie zdarza wpadac w dziury, nie ukrywam. po obnizeniu bardziej uwazam, choc nie zawsze sie udaje ;/
  18. zalew odpowiedział(a) na ciah temat w E32
    albo kupuja kijowe felgi ja wpadlem przez ostatnie lata w tyle dziur, ze dopiero niedawno zaczalem sie opamietywac i jezdzic rozwazniej, bo od czasu zmiany zawieszenia co prawda lepiej mi wybiera male dziury, ale duze sa bardziej odczuwalne. mimo to nigdy felga mi nie poszla. prostych idealnie felg mogl nie widziec, ale mowimy tu chyba o skrzywieniu ktore uniemozliwia jazde bez jej prostowania, prawda? czyli odczuwalne bicie bez wzgledu na wywazenie.. co do profilow - roznica 3cm wysokosci profilu to juz wiecej niz roznica poprzez zmiane felgi o rozmiar, dlatego sie smieje/zalamuje jak tu ludzie gadaja o profilach nie podajac szerokosci.. taka informacja zadna i o niczym..
  19. zalew odpowiedział(a) na ciah temat w E32
    ciekawa teoria, szkoda ze mam 17'' od 5 lat, na 235/45, jezdze po dziurach, miewalem wylane amory, luzy w przednim zawieszeniu, ostatnio przywalilem w kraweznik tak ze wywalilem sworzen; a felgi..... jak byly tak sa cale... takze nie wiem co ludzie robia zeby krzywic felgi, jesli jezdza bez opamietania to niech lepiej kupia patrola albo land cruisera; zmiana felg i zawieszenia wiaze sie ze zmiana przyzwyczajen, chyba ze sie mieszka w niemczech. profil 45, wow, ciekawa informacja. 205/45 czy 255/45? bo wiesz ze to roznica, czy niebardzo? no, to teraz juz wiesz. uwielbiam rozmowy o profilu opony bez podawania szerokosci, taki poradnik wirtualny z fusow wywrozony. tyle juz czytam o tych pogietych felgach i polskich dziurach a jakos jak na zlosc, co bym nie robil to sie te felgi zgiac nie chca tak zebym musial je natychmiast prostowac. chyba musze ostrzej jezdzic po wertepach, mam kilka dobrych dziur takich na pol kola namierzonych, rozpedze sie do 150 prosto w nie i dam znac na potwierdzenie e-teorii.
  20. zalew odpowiedział(a) na ciah temat w E32
    zdziwilbym sie jakby sie sprawdzily. podskakiwaniu?! Tak , podskakiwaniu na nierównościach - niby przez twardsze sprężyny- takie opinie również miałem okazję słyszeć.. :lol: takie zjawisko podobno jest przy obcinanych przez druciarzy sprzezynach (tak slyszalem, nie wiem), nie wyobrazam sobie zeby sprzezyny o prawidlowej charakterystyce pracy mialy prawo 'podskakiwac'. niedawno obnizylem swoje e23, jazda jest ogolnie duzo lepsza. nie tylko wysokosc sie liczy. nadal jestem ciekaw co trzeba zrobic aby przy normalnej jezdzie zniszczyc felge i w jaki sposob to ma cokolwiek wspolnego z wysokoscia sprezyn.
  21. nie mowilem akurat o twoim przypadku bo nie wiem, tylko ogolnie. duzo osob zostaje 'utwierdzonych' w swoim pierwotnym przekonaniu.
  22. zalew odpowiedział(a) na KinceK temat w E31
    szkolna 6x
  23. problem z tymi co przezyli wypadki bez pasow jest taki, ze zamiast byc wdzieczni losowi to przyjmuja to za wyimaginowana regule i reklamuja swoja glupote. liczby sa niestety przeciwko jezdzie bez pasow, a to ze ktos wylatujac przez szybe mial tyle szczescia ze nie upadl albo nie uderzyl tak ze zostal warzywem do konca zycia to jedynie szczesliwy odsetek. najbardziej komiczny jest strach przed mandatem takich osob, co widza jakis kogut to siegaja po pasy i sobie przekladaja czesto przytrzymujac reka :D niesamowicie wydajne zachowanie. jak wioze pasazerow w trase to mnie nawet nie interesuje ze ma jakies kwity ktore mu/jej pozwalaja jezdzic bez. nie chcesz zapiac to won do autobusu albo sun z buta. ktostam ma kwit (prawdziwy albo zalatwiony) i potem jego 100kg na przeciazeniu kilku G przeleci mi przez kregoslup.
  24. http://wiadomosci.onet.pl/1778133,12,1,1,item.html

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.