Skocz do zawartości

zalew

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez zalew

  1. mi sie podoba to co mowi o wygladzie nowym beemek, tak bez ogrodek i zlagodniaczy :) dobre bylo jak wsiadl do 645 z jakims piciem w reku i powiedzial, ze zastanawiajace jest, ze w samochodzie za pol miliona nie ma uchwytu do napoju :))))
  2. swietny.,. poczatek niezbyt optymistycznie nastawia, ale potemm...... :)))
  3. zalew odpowiedział(a) na jankees temat w E30
    kiepska teza bez logicznego argumentu... wszystko zalezy czy chcesz miec staly przyrost mocy czy chwilowy... oczywiscie, ze staly jest ciekawszy, ale wszelkie modyfikacje trwale powoduja chociazby trwaly wzrost spalania na codzien, zmiane charakterystyki pracy, czasem szybsze zuzywanie czesci... instalacja podtlenku dziala tylko w momencie wcisniecia guzika, na codzien masz auto takie jakie miales, palace tyle samo... jesli komus nie zalezy na kreceniu trwale bryki tylko chce raz na tydzien kogos spod swiatel polknac to instalacja nitro (czy to nos, czy nx czy inna firma) moze byc dla niego dobrym rozwiazaniem.. to, ze reklama podtlenku jest film w ktorym sie scigaja japonczyki nie oznacza, ze trzeba to przekreslac i uznawac za obciach cos co jest ciekawym wynalazkiem do chwilowego zwiekszenia osiagow
  4. magnetyzer, czyli legenda-kupa polskiego tuningu... nie trac pieniedzy, da ci tyle mocy co naklejki..
  5. zalew odpowiedział(a) na jankees temat w E30
    wszystko zalezy od typu turbiny, stopnia sprezania, czy jest intercoler itp.. to ile mozesz sprezania wladowac zalezy od poszczegolnych podzespolow jak i samej turbiny, innymi slowy ilosci pieniedzy jakie wladujesz w ta zabawe.. bawic sie w cos mniej niz osiagniecie conajmniej 100koni z litra to chyba przerost formy nad trescia.. zreszta turbo w 1.6 samo w sobie uznaje za przerost nakladow nad efektami... bo zrobienie sobie e30 325 czy 335 cie wyniesie powiedzmy 3-5tysiecy i bedzie zachrzaniacz, uturbienie w tych kosztach sie nie zamknie, dobrze jesli sie zamknie w 2x tyle, a efekty beda gorsze.. wyobraz sobie... zrobisz 1.6T majace 160-190koni, wydasz kupe kasy, wyzylujesz silnik.. po czym stanie obok 325 lekko dlubniete albo swapniete na 330 i cie objedzie.. ty juz nic ze swoim nie zrobisz, a on ma jeszcze szerokie horyzonty do modyfikacji.. swap to pierwszy krok imo..
  6. zalew odpowiedział(a) na jankees temat w E30
    dac to sie da wszystko, tylko kwestia pieniedzy... ale do silnika, ktory nie wychodzil fabrycznie z turbinami wydasz na to majatek.. sorry za kubel zimnej wody, ale zapomnij, uturbienie tego samochodu bedzie cie kosztowa wiecej pieniedzy niz masz warta cala fure a mocy dostaniesz tyle, ze cie i tak 325 objedzie... bo co prawda jak sie bardzi chce ($$$$) zylowac silnik to i z 1.6 300koni mozesz wyciagnac, ale bedziesz mial fure w warsztacie a nie na ulicy, a pieniadze... tez w warsztacie :) ostatnio mialem okazje dorwac bardzo tanio i szybko turbosprezarke z i konsultowalem opcje zalozenia jej i tez dostalem kubel wody na nagrzana glowe... na szczescie.. wsadz duzy motor, po co sie babrac z malenstwem.. swap to pierwsza rzecz jaka powinienes zrobic... mocniejszy silnik z lat 80tych-poczatku 90tych bedzie cie kosztowac 1.5-3tysiace, a montaz w zaleznosci od tego co kupisz (na ile da sie wykorzystac jakiekolwiek wspolne podzespoly) od ok. 1000pln w gooooore...
  7. e23.. tak mam 100l bak, sufit teog baku daaawno nie byl mokry :) :)
  8. ja slyszalem, ze liczniki sa fabrycznie zanizane zeby podawac predkosc z wyprzedzeniem..
  9. swiat sie konczy.. niechaj bedzie przeklety na wieki dzien w ktorym Lamborghini zaczelo nalezec to VAG.. ciezko mi bylo przezyc ze ma wnetrze z audi i drzwi otwierane na bok... ale to... nieeee.... no comment http://autocar.co.uk/news_article.asp?na_id=212640 Lamborghini Diesel!!!!!!!
  10. rozumiem ze wymysliles to przed chwila.. mowisz o tradycji 'taxowki'? bo jak ktos mowi o tym, ze chce kupic starego diesla mercedes, to pierwsze co przychodzi na mysl 90% ludziom to rzecholaco-klekocaca taxowka bezsensowna konfiguracja... e31 tu ma malo do rzeczy w porownaniu z e34 i e32 bo to zupelnie inna klasa samochodu i zalozenia... co ma image do tego czy cos jest rzadko spotykane czy czesciej? golf 2 jest jeszcze czesciej spotykany, to znaczy ze ma swietny image? sel do seca jest jak e23 do e24, czyli limuzyna ktora jest ladnym klasykiem, ale wiekszym blaskiem swieci sie wersja coupe.. z tym ze jesli chodzi o sela to nic mnie w nim nie jara mercedes ma inny nieco wizerunek, bo to bardziej samochod dla kogos dojrzalego... beemki zawsze byly po czesci dla bananowych dzieci i mlodych zarobasow, mercedes to juz taki dla grubego faceta co ma kawalek zycia za soba.. dlatego meroli za bardzo nie lubie i nie widze sie w nich... nawet po filmach to widac, w merole przewaznie wsadzaja postacie dojrzalych biznesmenow, do beeemek pakuja dzieci z beverly hills i bandytow.. (oczywiscie wyjatki czynia regule bo jest wiele filmow z bmw w innej roli)
  11. zwlaszcza 4.4 v8 sznycela :)
  12. do czego to doszlo.. na forum bmw dyskutowac o zakupie najwiekszej konkurencji......
  13. jesli chodzi o brabusa, to zadne pokonanie, bo to tuning a nie seryjny samochod... jesli chodzi o to co zapowiedzieli ze bedzie za 3 lata to bym sie nie emocjonowal, bo od ponad 3 lat toyota zapowiada natepce supry i od tego czasu byly juz 3 prototypy toyot i lexa.. innimy slowy - to ldugi okres i zmian, deklaracji i prototypow jeszcze si enaslucahmy i naogaldamy :)
  14. dajcie spokoj... jakbyscie mieli to moze byscie trzymali w garazu i tylko fotki robili, ale to sa samochody z ktorych nadal mozna miec frajde.... e24 to samochod sportowy, ktorym mozna sobie poszalec i sie pobawic.. ja nie widze nic gorszacego ze ludzie sobie jaraja gume na zlotach.... e34 i e30 to mozna, ale jak masz e24 to musisz stac z boku i sie nudzic? dla mnie palaca kapcie e24 jest ciekawsza niz piecdziesiata e30
  15. zalew odpowiedział(a) na TomiTurbo temat w E32
    napewno ty masz wiecej racji, bo masz ten silnik :) ja ani teraz nie mam ani w najblizszej przyszlosci nie planuje, a nie w jeszcze pozniejszej wiec przez jakis czas dla mnie to bedzie temat teoretyczny :D odnosnie tematu V8 vs V12 to sam jestem ciekaw roznic pomiedzy tymi technologiami/tymi modelami silnikow.. bo w cenach i opiniach jesli chodzi o bmw to o v8 nie slyszalem nic poza tym, ze swietnie jezdza i ze sa drogie, natomiast o v12 tysiac opinii, dobre przemieszane ze zlymi...
  16. zalew odpowiedział(a) na TomiTurbo temat w E32
    moze 'rzadzi', nie przecze... tylko, ze branie przykladow skrajnych nie jest wyznacznikiem do samochodow cywilnych, bo w takich wozkach jak zonda, mclaren, rozne ferrari (w ktorych przewaznie sa V8, ale rozejrze sie czy nie tez V12), lamborghini, serwis sie robi co 50kkm bo te silniki ledwie zyja (sa dla ludzi ktorych stac na krotkotrwala frajde i czeste drogie naprawy)... tak jak mowilem wczesniej, wg mnie v12 nie zostalo wprowadzone z zasady, tylko z racji powiekszania pojemnosci... i do rekordzistow typu wymienione przez nas rakiety, sa brane po prostu te o najwiekszej pojemnosci i mocy zeby dalej je zylowac... czemu by mieli brac cos mniejszego i slabszego, kiedy mozna wziac gorna polke do dalszego dlubania? w ogole uogolnianie w zadnym temacie nie prowadzi do niczego dobrego, trzeba operowac na przykladach konkretnych silnikow z konkretnych lat, opiniach specjalistow a nie tylko entuzjastow broniacych wlasnego... tu na forum wiekszosc wlascicieli v12 chwali sie ze sa super, ale po gieldach widac ze 750 chodza za poldarmo i ludzie sie pozbywaja tego na tony, mechanicy sie ciesza jak dostana klienta z 5.0 bo sie okazuje ze jest czestym gosciem..
  17. zalew odpowiedział(a) na TomiTurbo temat w E32
    juz nie. obecnie najszybszym jest Pagani Zonda majacy V12 Mercedesa ale w wypadku obu samochodow duzo graja aerodynamika, waga, krotki naped (silnik z tylu, naped z tylu) i przelozenia
  18. ja swoim sluzbowaksem przez takie progi i 80 przelatuje(jak sie da oczywiscie)i jakos zawieszenie jescze ok jest Tylko ciekawe jak długo :mrgreen: U mnie to były jakieś 4 miesiące (nóweczka autko z salonu) no i nauczyły, że tak nie można :nienie: sluzbowe samochody sa lepsze niz terenowe.. mozesz jezdzic po wszystkim :D :D :D poczujesz wymieniajac zawieszenie, gwarantuje ja ostre progi (takie metalowe krotkie, najbardziej chamska rzecz na tym swiecie) biore wolno i na ukos, jednym kolem a lagodne to przejezdzam prawie nie czujac o ile nie jade za szybko
  19. zalew odpowiedział(a) na TomiTurbo temat w E32
    slyszalem ale to nie to co V12, to zupelnie inna konstrukcja...a tam byly wymienione jako synonim V12... to tak jakby dyskutowac o R6 i nagle wymienic V6, bo tez maja 6 garkow..
  20. zalew odpowiedział(a) na TomiTurbo temat w E32
    nie jestem mechanikiem, ale ze przez tyle lat Mpowera i tyle lat V12 zadne M nie bylo oparte o V12, jakos ciezko mi by bylo z sufitu stwierdzic, ze V12 to elita.. ale wydaje mi sie, ze najlepiej wasz spor by rozwiklal jakis mechanik albo conajmniej specjalista teoretyczny; bo poki co wasza jatka wyglada jak klocenie sie czy ladniejszy czerwony czy niebieski.. wieksze pojemnosci wymagaja wiekszej ilosci cylindrow dla zredukowania drgan, chcac wprowadzic 5litrow wprowadzili V12 (teraz V10 ale czemu lepiej 10 i czemu wczesniej tego nie wprowadzili to nie wiem) dajace duza plynnosc pracy przy duzej pojemnosci i mocy... ale po co tyle tej filozofii bazujacej praktycznie na niczym (bo nie przeczytalem tu zadnego argumentu z ktorego bym sie czegos ciekawego dowiedzial) to nie wiem ja nie mam zdania na ten temat, a wy jesli juz macie jakas swoja zagorzala opinie i wdajecie sie w spor to chociaz wyciagnijcie jakies ciekawe informacje jako argumenty, bo gadki pt. 'gorsze', 'lepsze', 'a buggati wsadzilo V12' pokrapiane elementarnymi bledami typu W12, w ustach fanow motoryzacji sa nieco komiczne...
  21. nieno, nie mowice o takich rzeczach jak tunel na narty i lampka do czytania, bo takie rzeczy to maja byle samochody.. chyba, ze jakos wczesnie to wprowadzili to zaznaczcie to... z tych co ja moge wymienic jako wczesnie wprowadzone w latach 80 - wycieraczki reflektorow - schowek na narzedzia wmontowany plasko w klape bagaznika od spodu, zajmuje zero miejsca a mieszcza sie tam wszystkie potrzebne klucze, sruby i zamienniki zarowek
  22. zalew odpowiedział(a) na TomiTurbo temat w E32
    kiepski w utrzymaniu :) bo gladko chodzace ponad 200km z 1.3 jako seria to chyba kiepski wynik nie jest :)
  23. nawet nie wiedzialem :) moze sam zaczne w ten serial zerkac, bo pamietam go z czasow dzieciecych :) obejrzyj tez taka komedie 'ostra jazda', jest krotka scena jak panna rozwala 6 swojego chlopaka bejzbolem :P
  24. zalew odpowiedział(a) na MAX temat w E28
    dokladnie... z otwartymi maskami ogladalem to niedawno i to zupelnie co innego, mimo ze tez m30...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.