Treść opublikowana przez Fuser
-
BMW E39 523i M5 1997 Ogrzewanie pasażerow z tyłu
U mnie jest tak, że jak osiągnie zadaną temp w kabinie to z tyłu dmucha już raczej chłodnym. Za to w lecie przy klimie daje ostro zimnym, a jako, że mam kombi to przydaje się podczas transportu żywności z marketu. Składam siedzenia z jednej strony i kieruję tam nawiew zimnego :cool2:
-
m57 duże spalanie
A widzisz! Czyli nie, że za dużo pali tylko wylewa za kołnierz :lol: To ja przy okazji zapytam. Mam wrażenie, że turbo trochę za mało podaje w stosunku do oczekiwań. Jakieś 100-150mbar brakuje choć ciężko to dokładnie stwierdzić, bo zanim INPA odświeży konkretny pomiar to wartości rzeczywiste się już zmieniają. Sama turbawka powinna być w porządku. Była wymieniana lub regenerowana jeszcze u Niemca jakieś 40kkm temu. Nawet mechanior przy okazji zauważył, że wygląda jak nowa. Czy powinienem szukać w kierunku zaworka sterującego gruszką ?
-
BMW E39 523i M5 1997 Ogrzewanie pasażerow z tyłu
Może tam jest zwykły potencjometr. Sprawdź miernikiem czy rezystancja się zmienia. A kiedykolwiek to działało ? Z tego co widzę były różne wersje https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=72&t=202180 Może masz panel klimatronika nie ten co potrzeba ?
-
m57 duże spalanie
Ale to nie oznacza, że nowy właściciel wstawił w Gostyniu swój park maszyn i robi na lepszych komponentach, żeby nadal sprzedawać pod marką Filtrona.
-
m57 duże spalanie
No to przeskoczyłeś od najlepszego do najgorszego :( Szczególnie jeśli chodzi o filtr paliwa. Mocno różne czyli jak bardzo i w która stronę ? Nagrałeś ? Ja bym i tak się upierał na początek przy ciśnieniu paliwa na progówce. Ja mam 4.1bar na postoju i 3,9bar przy pełnym ogniu. Jak u ciebie jest na jałowym 3,8 (powinno być 4bar) to przy max obciążeniu spada jeszcze niżej. Może być problem z zaworem, niekoniecznie pompa progowa. Nagraj live Analog 1 i 2 podczas jazdy najlepiej 3 bieg pedał podłoga obroty od około 1800 do 3500.
-
e39 530d polift - problem z webasto...
I tak trzeba go od spodu odkręcić, bo nie podejdziesz kluczem do dwóch śrub co trzymają sterownik do webasto. Poza tym one pękają często przy wykręcaniu. W każdym razie ja nie polecam. Duże ryzyko, że coś się połamie w tych temperaturach. Ja to robiłem w lecie i też mi nie było wesoło bez kanału odkręcać osłony, żeby się dostać do śrub mocujących. Miałem jeszcze uszkodzoną pompkę wody co razem z wysłaniem sterownika do naprawy kosztowało 400zł nie licząc mojego czasu :(
-
Wymiana webasto
Niekoniecznie. Zależy od płytki sterownika.
-
e39 530d polift - problem z webasto...
Duże prawdopodobieństwo uszkodzenia sterownika. Ja tak właśnie miałem, że INPA się łączyła z Webasto, ale przy próbie odpalenia pieca pojawiał się błąd komunikacji. Na płytce są kondensatory przyklejone z boku takim jakby silikonem, ale elementy pod nim ulegają korozji i się odrywają od ścieżek.
-
Brak grzania tylnej szyby touring
Tego nie wiem, ale myślę, że to akurat możesz sprawdzić omomierzem na przejście względem masy samochodu czy nie ma przerwy.
-
m57 duże spalanie
A nie dusi się na wysokich obrotach ?
-
Brak grzania tylnej szyby touring
To jest bzdura. Wszystkie są połączone równolegle więc możesz mieć tylko jeden sprawny a reszta poprzerywana i będziesz miał przejście na mierniku. Zmierz prąd jaki pobiera cała szyba. Może być w miejscu bezpiecznika jeśli jest osobny na szybę - tego nie wiem oraz nie wiem gdzie się znajduje. Nie znam mocy dokładnie, ale powinno być około 100W więc prąd będzie min. 6-7A.
-
Problem z czujnikami lub licznikiem. E39 520i 99r. Touring
Zerknij tutaj
-
Problem instalacja el. alternator
Zużyte szczotki ?
-
m57 duże spalanie
Moim skromnym zdaniem to progówka za słaba i CR również za cienko podaje.
-
INPA e39 530d - prośba o ocenę
Jak używałeś Spulunga to ten drugi sobie daruj. Spulung jest mocniejszy tylko aplikacja utrudniona.
-
INPA e39 530d - prośba o ocenę
EGR wygląda jakby nie działał (stale zamknięty), bo masz dużo większą ilość powietrza dostarczanego w stosunku do oczekiwanego. Zdejmij wężyk podciśnieniowy i po zaślepieniu daj Analog 2 jeszcze raz. Spalanie 2litry większe to już sporo. Nie dymi Ci auto jak stary Jelcz ? Zalej LIQUI MOLY 5156 PRO-LINE DIESEL SYSTEM i sprawdź korekty po wyjeżdżeniu całego zbiornika. Potem profilaktycznie olej 2T i powinny się korekty poprawić. U mnie wyraźnie zmniejszyło się dymienie choć więcej nie palił. Świece wykręca się na gorącym silniku jak kolega napisał wcześniej. Nie powinno być wtedy problemów, tyle, że przy obecnych temperaturach zanim ściągniesz dolot to silnik zdąży przestygnąć. Podobno można świece sprawdzić miernikiem po kablach od sterownika świec pod prawym filtrem kabinowym, ja tego nie robiłem. Swoją drogą bardzo mała ilość godzin pracy silnika w stosunku do przebiegu.
-
e39 530d pompa progowa świruje
Gdzieś czytałem, że ktoś go rozbierał i naprawił. Podobno sprężyna się ugniata i wystarczy rozciągnąć.
-
e39 530d pompa progowa świruje
U mnie pokazuje 0,9 bar.
-
Nagrzewinica ?? Jeż ?? " brak regulacji temperatury ??
To sprawdź jeszcze powrotny z nagrzewnicy i porównaj temperaturę z zasilającymi. Temperaturę powietrza sprawdzaj na środkowej kratce z pokrętłem na trzy czerwone kropki i na panelu ustaw nawiew klawiszem tylko "na twarz". Nawiewu nie dawaj na max, bo jak nagrzewnica nie domaga to ją będziesz szybko wychładzał. Masz webasto w aucie ?
-
Nagrzewinica ?? Jeż ?? " brak regulacji temperatury ??
Jeż służy do sterowania dmuchawą. Ustaw na panelu max temperaturę i zobacz czy masz gorące węże za zaworami w stronę kabiny.
-
E39 525d manual, drgania silnika i "pukanie" w sprzęgło
Nie zaobserwowałem żadnej różnicy po zdjęciu pasków.
-
E39 525d manual, drgania silnika i "pukanie" w sprzęgło
Racja, tak zrobię. Zdejmę wisko i paski. Zobaczymy :) Corteco
-
[E39] 530D Nie działa licznik, podświetlanie.
A samo radio i jego podświetlenie działa ?
-
E39 525d manual, drgania silnika i "pukanie" w sprzęgło
Nie, ciśnienie na szynie jest stabilne, aktualnie było 337 bar na jałowym. Próbowałem profilaktycznie dostać się do wtyczki na czujniku CR po zdjęciu prawej obudowy filtra, ale nie mogę sięgnąć. Trzeba zdejmować tą ścianę za filtrami czy kolektor ssący ? Pompę progową mam zamówioną, bo obecna wyje choć daje 4bar na postoju. Mam jeszcze objaw minimalnego przydławienia podczas delikatnego przyspieszania na niskich obrotach do 2000. Taka prawie niewyczuwalna, na pół sekundy cofka, a pojawia się to tylko na niewielkim dystansie od zgaszonego silnika niezależnie ciepły/zimny. Jak daję mocno ognia to idzie jak przecinak :) .Zaworek podciśnieniowy od turbo czyściłem w lecie, ale nie był bardzo brudny. Przemyślenia mam takie, że albo wszystkie wtryski są zajechane i komputer nie jest w stanie korekcją dawek zniwelować wibracji albo coś stawia obór w pewnym momencie obrotu wału (pukanie) i dlatego korekcje są takie zmienne. Nie pisałem jeszcze, że gdy wymienili dwumasę i niewiele pomogło to następnym tropem było koło pasowe, które też zamówiłem. Niestety w tym wypadku nie wykluczyłem usterki, bo nowe koło po założeniu powodowało jeszcze większe drgania silnika. Okazało się, że nowe koło ma bicie, ale producent reklamacji nie uwzględnił, bo "wszystko jest zgodnie ze specyfikacją" i... kilkaset złotych w błoto. :mad2: :mad2: :mad2: Założyłem z powrotem stare koło pasowe.
-
E39 525d manual, drgania silnika i "pukanie" w sprzęgło
Dzisiaj sprawdziłem jeszcze raz na gorącym silniku i wskazania są takie 1 -> -0.33 2 -> +0.68 3 -> -0.22 4 -> -0.01 5 -> -0.20 6 -> -0.25 suma -0.33 Nie mam pojęcia dlaczego na 2 jest teraz taka odchyłka na plus. Co dzień jest inaczej. Jak przełączę na Analog 5 to wyraźnie czuć w kabinie drgania (du-du-du-du). Ma ktoś jakiś pomysł, punkt zaczepienia czego szukać ? Ewentualnie kogoś kto mi to jednoznacznie zdiagnozuje z Wrocławia lub okolic Jelcza ?