Treść opublikowana przez Breras
-
Bmw e60 m54b30
Ja miałem zbyt bogatą mieszankę, stąd świecił się CHECK i wyskakiwał błąd katalizatorów. Nic z tym nie robiłem i nic się w samochodzie nigdy przez TO nie stało. Wóz tylko komunikuje a nie nakazuje.
-
E60 3.0D vs. E90 3.0D Koszty Eksploatacji, Części
za 30k to lepiej rozejrzyj się za E39 na fullu, będziesz bardziej zadowolony od E60 :cool2:
-
Bmw e60 m54b30
Osobiście Ci radzę. Daj sobie spokój i jeździj. Nie ma to żadnego wpływu na jazdę poza tym, że CHECK się świeci.
-
Drgania kierownicy 70-80km/h
ASO Cię "spuści na drzewo", standardowo... bo wg. nich wszystko jest si a to Tobie się coś dzieje w głowie. Osobiście doczłapałbym do zimy z zaciśniętymi zębami i kupił normalne zimówki, żadnych Bridżstołnów, Gudjerów, Kleberów czy Danlopów. Też jest opcja, iż zawieszenie pracuje zbyt idealnie, wiem, że to dziwnie brzmi ale coraz częściej słyszę takowe opinie. W sumie masz ciężki temat do ogarnięcia.
-
540ix - opony całoroczne
Zdecydowanie odradzam! Opona całoroczna ma sens w przypadku kiedy temperatura zimowa to okolice zera do minimum 5-7 stopni poniżej zera a temperatura letnia to okolice kilkunastu stopni Celsjusza na plusie. W naszym klimacie kiedy w lecie jest +30 i więcej a w zimie -10/-20 taka opona nie utrzyma swoich właściwości. Tylko proszę bez pisania, że to nie ma różnicy lub że się nie znam. Bezpieczeństwo na drodze to podstawa!
-
Drgania kierownicy 70-80km/h
...ale co to znaczy "typowy problem z wyważeniem" ? Nie ma czegoś takiego tym bardziej, że nie chodzi TU o koło 20 calowe w zwyż. Jeśli nie można wyważyć koła, które ma prostą felgę i normalną oponę to polecam skalibrować wyważarkę. Osobiście nigdy w życiu nie założyłbym opon typu Bridgestone w dodatku o profilu 50 i w górę, polecam zmienić opony na np. Yokohama, Hankook i uważam, że problem się skończy. 1. Zamień opony i nie rób tego w ASO tylko w profesjonalnym zakładzie wulkanizacyjnym. 2. Będziesz zadowolony.
- Koła zimowe BMW F01
-
530D m57n wyoskie ciśnienie a korek zbiorniczka
a nie masz przypadkiem trzech termostatów? Być może któryś nie pracuje prawidłowo.
-
Seria 4 - uszkodzenie lakieru
Mam to samo u siebie, jeden wypad na autobahn i w c*uj odprysków na szafirowo-czarnym kolorze (475/9), maska + zderzak. Malowanie, polerowanie, polimery... ehh, czasem wku*w mój jest niesamowity!... bo mega dbam o wygląd auta. Ostatnio zacząłem stosować patent: pędzelek + mój kolor = zabawa w malowanie kropek. Innego patentu nie widzę, niestety. Oczywiście ludzie polecają aby na maskę i zderzak nałożyć bezbarwną folię lecz chyba się nie skuszę. Z resztą nie wiem czy tak naprawdę to coś da. Także chyba pozostaje Ci wku*wiać się dalej. :(
-
Drgania kierownicy 70-80km/h
na jakich oponach masz to auto ?
-
Koła zimowe BMW F01
Mogę polecić z pełną świadomością Hankook W320 EVO2 ale z indeksem prędkości "W". Będziesz mega zadowolony, zakupiłem 20 cali na zimę i są o niebo lepsze od: - Michelin PA4, które uważam za porażki niewarte swej ceny - Pirelli SottoZero, które są w ogóle nieporozumieniem Hankooki W320 są ciche i naprawdę spełniającą swoją rolę. Rzadko kiedy załączył mi się ABS czy DSC. Są też niedrogie ale to tylko ze względu na słaby marketing firmy. Nokian serii WR również mogę Ci polecić jako zimówkę.
-
E60 WBANE71020CF80297
Breras odpowiedział(a) na reptajl temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDaj spokój, wyczyszczony, wypolerowany... idealny do zakupu. :mrgreen:
-
BMW czy opony starsze niż 5 lat dyskwalifikują pojazd
byłoby to w sumie logiczne aby wymusić kupno nowej opony z DOT`em max 1-rocznym
-
BMW X1 E84 - jakie koła na lato?
No tak, przecież tu sami rajdowi kierowcy siedzą, dla których znaczenie ma wszystko.... aby tylko zaoszczędzić 0,01 sekundę. :cool2:
-
e39 540i WBADN61090GG91184
Breras odpowiedział(a) na Puszek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażno... to jedź, kup i ciesz się z użytkowania :cool2:
-
e39 540i WBADN61090GG91184
Breras odpowiedział(a) na Puszek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażże ktoś w ogóle myśli o zakupie tego auta to.... ehhh, brak słów.
-
BMW X1 E84 - jakie koła na lato?
:mad2: :cool2:
-
Koła zimowe BMW F01
załóż to czego fabryka wymaga, bez kombinowania
-
Chłodnica do wymiany ? - wyciek (wideo)
Miałem ten sam problem, winą jest ten gwint w chłodnicy. Nie radzę się bawić z paćkaniem klejem gwintu i wkręcaniem. Na szczęście możesz kupić zamiennik ASO, koszt coś około 400 PLN.
-
745d Szarpnięcie z 2 na 1.
Nie jest "winny olej" jeśli masz zalany odpowiedni i w odpowiednich warunkach był zalewany. E65 jest autem, w którym niekoniecznie przyczyną złej pracy skrzyni biegów jest sama skrzynia. Prawdopodobną winą może być też zła praca przepływomierza. Kiedyś miałem sytuację gdzie z 2 na 1 było szarpnięcie jak również mało wyczuwalne ale było z 4 na 5. Pojeździłem po "fachowcach", każdy opowiadał o sterownikach, kodowaniach, remontach skrzyni i innych bzdurach, jeden to przy mnie olej nawet pił mówiąc, że "jak cierpki to dobry a jak gorzki to przepracowany i należy go wymienić". Wizyta w moim warsztacie, specjalizującym się tylko w marce BMW poskutkowała diagnozą: "nieprawidłowa praca przepływomierza". Wymieniłem przepływomierz i nagle skrzynia przestała szarpać, wóz zaczął lepiej jechać... silnik zaczął ładniej mruczeć, także zanim weźmiecie się za winę skrzyni biegów sprawdźcie inne rzeczy, które niby nie mają na to wpływu a jednak mają. Co za tym idzie, ktoś kto ogarnia Ople, Skody, Fordy nigdy w życiu nie ogarnie Wam BMW! Taką samą przypadłość miał kolega w E38 - szarpanie skrzyni. Po wymianie przepływki problem znikł. :cool2:
-
BMW X1 E84 - jakie koła na lato?
Ej, daj spokój i nie pisz chłopakowi bzdur. Jeden cal różnicy z 17 na 18 nie będzie w ogóle odczuwalny. Inna sprawa jakby chciał założyć 19 lub 20 wtedy sugerując się komfortem odradzałbym zdecydowanie.
-
BMW X1 E84 - jakie koła na lato?
Przy sprawnym zawieszeniu nie odczujesz różnicy jednego cala, wierz mi na słowo.
-
Czy ma ktos patent na blokade kluczyka w automacie?
Jaki patent? W tych autach używa się "P", koniec kropka. Musisz się po prostu przyzwyczaić do auta przełomu lat `80 -`90 :cool2:
-
BMW X1 E84 - jakie koła na lato?
załóż to co zaleca producent, dobrze Ci radzę :cool2:
-
E46 316ti - Brązowy osad na korku
:shock: