Treść opublikowana przez zielo
-
X1 cypisek
Nie zauważyłem różnic po montażu wygłuszenia (oprócz oczywistej wizualnej). Jak u ciebie? Ja na pierwszy ogień chcę ugryźć nadkola, z zaślepieniem otworów w lewym nadkolu włącznie.
-
X1 cypisek
Gratz. Będę obserwował, niedużo tu naszych X1 na forum.
-
Jaki kolor E92 doradzacie ?
Zadbany.
-
BMW F30 N47 2013 2.0d obroty maksymalne
Na takich, co lubią deptać na postoju, gdzie brak odpowiednich warunków na prawidłowe chłodzenie silnika :D
-
BMW E90 2,0 benzyna
Są dwa rodzaje silników o pojemności 2.0: 1. o oznaczeniu N46 - 318i o mocy 129KM i 320i o mocy 150KM. Występuje przed liftem, mniej kapryśny, choć nie wolny od typowych usterek. 2. o oznaczeniu N43 - 318i o mocy 143KM i 320i o mocy 170KM. Występuje od końcówki przedlifta i w poliftach. Bardziej kapryśny potrafi skutecznie odebrać radość z jazdy, choćby tym, że mało kto umie je porządnie zdiagnozować. Komputer na środku deski rozdzielczej jest zależny od konfiguracji pierwszego właściciela, który albo kupił tą opcję (idrive) w salonie, albo nie. Komputer daje więcej możliwości, jak choćby nawigację, której bez idrive nie ma, a która swoją drogą szału nie robi w starych e90, porównując choćby do Google Maps w pierwszym lepszym telefonie. Z twoim budżetem szukaj N46, zdiagnozuj na okoliczność wszelkich wycieków i działaj. Dodatkowo lektury na forum jest cała masa o N46 i N43. Pamiętaj, że te auta demonami mocy nie są, nie każdemu to odpowiada.
-
BMW E90 318i - N43 - szarpanie silnika
Ostatni błąd dotyczy niesprawnej cewki na trzecim cylindrze. U mnie z tym samym błędem i podobnymi objawami, po wymianie cewki problem zniknął. Auta już nie mam, ale jedna nowa cewka Bosch została. Mogę sprzedać za pół ceny. Taka reklama :8)
-
BMW E93 n43 170ps NIE odpala za pierwszym kręceniem
Miałem to. Wtryski nie trzymają i po zgaszeniu zalewają. Po dłuższej przerwie paliwo odparuje i pierwsze odpalenie zawsze super. Wyjmujesz wtryski, podłączasz na sucho tylko pod przewody paliwowe na zewnątrz silnika i dajesz zapłon. Nawet na YT ktoś pokazuje, jak to zrobić, darmowa diagnoza.
-
Jaki silnik do e90?
Ja miałem. Wymieniłem dwa wtryskiwacze, czyli dość niski wymiar kary. Ale przebieg to było tylko 90 tys. Silnik rzeczywiście nie jest demonem mocy, dodatkowo mocno kapryśny. Możesz sporo poczytać o wtryskach, cewkach, świecach, noc, lambdach... Na plus niskie spalanie.
-
faktyczny stan licznika
Ja na koniec dodam, że w DE już byli tacy, co pozwy chcieli pisać, bo im ktoś 400 tys km z licznika zdjął przed sprzedażą. A to zwykły błąd pamięci, najczęściej powstający przy spadkach napięcia w instalacji elektrycznej. I ktoś, kto się zabiera za diagnostykę, powinien o tym wiedzieć. Jazda do kościoła (dowolnego wyznania) nie jest na razie zabroniona. Ja łączę miasto z trasą, btool nie wskazuje żadnych problemów, sadza w normie, popiół w normie. Kupuję drogo i sprzedaję po 4-5 latach... też drogo. Ostatnie 10-letnie e90 poszło do pierwszego oglądającego, z przebiegiem 87 tys km. To teoria dobra dla tych, co mają wysokie przebiegi. U mnie serwis olejowy jest raz w roku. Czyli co 5 tys. Już widzę, jak kierowca robiący 30 tys rocznie wymienia olej 6 razy w roku. A opony wymieniam, bo się zestarzały rocznikowo, a nie bo są łyse. Dwa razy w roku wosk z glinką i tak dalej. Oprócz tego mycie ręczne, jak każdy. Raz w roku klima. Nie rozmawiamy przecież o Tarpanie zaparkowanym na 30 lat w krzakach, któremu tłoki zardzewiały od nieużywania. Z.tego wynika, że albo jeździsz i nie oszukujesz, albo nie jeździsz i oszukujesz. Nie umiem się do tego odnieść. Najważniejsze, że się z przebiegiem wyjaśniło i można spać spokojnie :mrgreen:
-
faktyczny stan licznika
Wszystko jasne. Kolega musi się jeszcze poduczyć w interpretacji tego, co widzi podczas diagnostyki. Poczytaj choćby o błędnej liczbie 524287 w BMW. Od dziś znowu masz ori przebieg 360 tys., nie dziękuj. A nam napisz, jakie to konkretnie modele składa kolega, żebyśmy wiedzieli, czego nie kupować :mrgreen:
-
faktyczny stan licznika
- faktyczny stan licznika
Jak się dowiedziałeś o faktycznym przebiegu? U mnie w 9-letnim dieslu 85 tys nalotu. Rocznie robi obecnie 5 tys, czyli tyle, co poprzednie moje auta.- Bmw 325d E92 WBAKK51080E652041
zielo odpowiedział(a) na wioslarz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOczywiście, że o żadnym patriotyzmie nie ma tu mowy. Moje też były Made in Serbia. Pewnie dlatego jeździły super :shock:- Bmw 325d E92 WBAKK51080E652041
zielo odpowiedział(a) na wioslarz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDokładnie. Mówią, że ktoś kupił tańsze opony, które się dużo szybciej zużywają (czyli chciał przyoszczędzić, ale źle policzył, bo to oszczędność żadna). A poza tym nie ma z nimi żadnych problemów. Bardzo dobre opony. Ja mówię o Kormoran Gamma 2, bo przypadkiem wszedłem w posiadanie takich i mam doświadczenia własne, a nie od szwagra z Hamburga, czy wyczytane na necie, gdzie ludzie piszą, że podczas deszczu na rondzie auto na Kormoranach wpada w taki ślizg, że auto staje tyłem do kierunku jazdy. Auto robi bardzo słabe wrażenie. Koła to nie jedyne miejsce, w którym się ktoś przeliczył z oszczędnościami chyba. Ale potencjał jest.- [E90] ocena koła pasowego
Wymienić.- Bmw f30 2.0d WBA3D31070J270044 KOREKTA
zielo odpowiedział(a) na PawełPłońsk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKlikaj Odpowiedz, a nie Cytuj. Tu nie ma żadnego szaleństwa. W Cepiku 307 tys km, na następny przegląd pojedziesz z 212 tys km. I staniesz się oszustem, który skręcił przebieg. A jak pani Katarzyna skręci przebieg z powrotem, to masz problem z głowy :cool2:- Bmw f30 2.0d WBA3D31070J270044 KOREKTA
zielo odpowiedział(a) na PawełPłońsk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBierz za 51800, będą dwie stówki na skręcenie licznika do pierwotnego stanu. A najlepiej niech handlarz skręci na placu, w cenie auta.- F82 M4 Venom Wypad w Zachodniopomorskie są chętni na Spota
Ja nie wiem, co jest nie tak, ale zakładam się o przejażdżkę, że jest to prawy błotnik :mrgreen:- X3 E83 WBAPE11040WH42516
zielo odpowiedział(a) na KubaBMW temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW miejscu navi jakis dokładany Garmin albo inne cudo. Brak hydro może być zaskoczeniem przez pierwsze kilometry, potem się człowiek przyzwyczaja.- Bmw t-shirt
Nie lękajcie się. Piszecie w temacie, który nie żyje od 3 lat, więc koszulek nie będzie. Po prostu niektórzy lubią odgrzewać kotlety.- [E91] 320D LCI 177KM M-pakiet - zawirusowana!
I jak z jakością dźwięku i sygnału radiowego? Faktycznie możliwości super, ja próbuję ogarnąć kamerę w ori CIC i cały czas się bujam.- E39 528iA WBADM61090GN06826 Korekta
zielo odpowiedział(a) na platekk temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa się nie wypowiadam, co warto robić, każdy ma inny budżet i pomysł na auto. Ale wiem, że jedyne e39, w których nie trzeba robić: to te, które nie są na sprzedaż.- E39 523i WBADM31010GR10900
zielo odpowiedział(a) na Parowar temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażF for fire :mrgreen:- Pęknięta Pokrywa Zaworów
I barrrdzo dobra robota była :mrgreen:- F30 328i WBA8E9G54GNT44578 - HIT OD SIOSTRY Z USA
zielo odpowiedział(a) na DRAY temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażRobił dla siebie :8) - faktyczny stan licznika
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.