Treść opublikowana przez Nest
-
Ile tysięcy km mają nasze beemki ??
Nie ma to jak być naiwnym, prawda? Wypowiedziałem się jak najbardziej w temacie
-
320d CDV-zawór opóźniający sprzegło.Usunąć czy nie??
też nosze się z zamiarem wywalenie tego zaworu CDV ...ale tak się zastanawiam czy nie spróbować rozwiercić precyzyjnie tego otworu http://static.pokazywarka.pl/i/2364226/387203.jpg?1381497953 ..po prostu powiększyć go
-
316ti Compact silnik n42b18 klekot rozwiązany!
zasłyszałem opinię od ogarniętego mechanika, że zalanie właśnie Motula eliminuje ten grzechot przy odpaleniu Nie uwierzę jednak dopóki sam nie sprawdzę :) ..za jakieś 2-3 miesiące będę wymieniał cały olej ....zaleje tego Motula i sprawdzę czy to faktycznie ma wpływ ...bo też mi grzechocze krótko po odpaleniu
-
Dobra nuta na dlugie trasy ;p
Paul Oakenfold - Great Wall (2CD) ......muzyka wybitnie do auta
-
przesiadka z audi do bmw.
jaaa :duh: ...wy nie ogarniacie ironii tego tekstu. To był ironiczny komentarz do tego że część gawiedzi tutaj opluła ten silnik R4 "..bo to nie jest prawdziwe BMW" ...który zresztą posiadam i jestem zadowolony dobra dajmy temu spokój
-
przesiadka z audi do bmw.
co ty proponujesz ...kapcia na benzynę R4? ...prawdziwe BMW to BMW na rope! :wink:
-
przesiadka z audi do bmw.
starczy mi do codziennego dobijania, jazdy w deszczu i w chlapie itp. ...dzięki temu R4 jestem w stanie utrzymać ukochane R6 do lansu.
-
[e46 318Ci] Kolizja i jej następstwa..
prawda ...prawo (na nasza niekorzyść) pozwala na zamienniki. Tak też było w mojej sytuacji właśnie z tym zderzakiem. Do E36 Touring ...okazało się że nikt nie robi zamienników na tył ...dlatego lakiernia zassała nowiutki oryginalny zderzak :D
-
[e46 318Ci] Kolizja i jej następstwa..
nie rozumiem poco kombinować :roll: Jeśli uderza w ciebie pacjent z PZU to tylko się cieszyć. Kiedyś wjechał mi starszy pan w tył E36 z ubezpieczeniem PZU. (Byłem bardzo szczęśliwy w tej sytuacji bo miałem dużego parcha z rdzy na klapie) PZU wciskało mi na siłę 2300zł ...dzwonili ..srali się żeby tylko zassać te 2.300. Olałem ich oczywiście ...i znalazłem se w swoim mieście jednego z najdroższych lakierników ...drogi = dobry Zassali PZU na jakieś 4.500zł ...tył auta pomalowany jak fabryka, zero zarzutów, nowiusieńki oryginalny zderzak(!) ...byłem bardzo zadowolony Brać gotówkę i robić auto we własnym zakresie to jak dla mnie to oferta dla polskiego cymbała ....borykać się z kretynami i latać szukać części, cudować z garażowymi lakiernikami-partaczami ...bezsensu. Czy nie lepiej poleżeć przed TV ...i tylko czekać na telefon z profesjonalnej lakierni.
-
przesiadka z audi do bmw.
no kultura jest taka że jak stoję na światłach w tym swoim R4 to gawiedź siedząca w moim aucie pyta się czy silnik mi zgasł ..a w R6(diesel) no niema szans żeby traktorka nie słyszeć uuf :) no spodziewałem się, że moje zdanie na temat diesla nie spodoba się ...ale naprawdę Diesel to zamach na klimat BMW ....kolejny zamach na klimat BMW to BMW przednionapędowe
-
przesiadka z audi do bmw.
:) oj przestań ... ja ci tylko przypomnę że ty jeździsz luksusowym traktorem ...czarne bąki ...narąbane 2 razy więcej kilometrów to się równa 2 razy więcej kłopotów. Rodowód tych wiejskich silników jest powszechnie znany: traktory, maszyny rolnicze, kutry, ciężarówki, okręty, itp. Lepiej dolać 1.5l i jeździć jak człowiek, a nie jak ...rolnik :)
-
przesiadka z audi do bmw.
jak ty takie fajne spalanko chcesz mieć ....no to jednak pozostanie ci chyba R4 .... 318 (N42) :D ...albo jazda z górki i z wiatrem tymi R6
-
318i n42b20
Sprawdź cewki ....mi też kiedyś się telepał, ale zapaliła się wtedy kontrolka 'Check Engine'. Jak się okazało pedały z komisu zrobili podmiankę ...i włożyli mi dwie cewki tej wieśniackiej Katowickiej firmy ' MaxGear '. Wymieniłem na BOSCH ...i jest ok.
-
316 skrzypiąca piszcząca kierownica przy skręcaniu
ja też słyszałem ewidentnie z kabiny ...tj. z kiery. ...lecz po tym jak brat kręcił kierą a ja miałem łeb pod maską ...wszystko się wyjaśniło. Mechanik w E36 wziął za to jakieś 100zł ....ale w E46 może być trudniejsze dojście ...więc może być drożej ...ale to też zależy od mechanika
-
BMW M4 F82 Coupe Concept
http://s1.pokazywarka.pl/i/2292599/823878/koleczka.jpg Wiadomo BMW to nie TOYOTA ...holowanie prędzej czy później nastąpi :P Te zaślepki to popelina :duh: ...przecież można opracować jakiś design adekwatny do linii tego pięknego zderzaka ...ukryć je jakoś ..przecież jest 2013 rok a nie 1998. ...nie rozumiem :roll:
-
E46 M43 1,9 316i jakiego przebiegu dożywają ?
ja tylko wtrącę ....że o wiele łatwiej jest zaleźć ładne, zadbane i nie skopane buciorami 316, niż tą całą resztę: 320 323 itd ...i o dieslach to już nie wspomnę. :roll: Naprawdę widać ze małe benzynowe silniki są z gatunku dla skromnych niemców ...dla których auto miało służyć tylko do tego aby podjechać pod centrum handlowe.
-
316 skrzypiąca piszcząca kierownica przy skręcaniu
jesteś pewien że to piszczy w tej tuleji? mi kiedyś skrzypiała kiera w e36 ...i to nie kiera , a przegub kolumny kierownicy (widoczny w komorze silnika) ..lałem, smarowałem, psikałem różne smary ...i lipa Kupiłem przegub na szrocie ..został wstawiony i cisza Najlepsze jest to, że to samo mam w E46 :( ale nie aż tak głośno i na razie olewam wymianę
-
320D 150km kopci na czarno jak gwałtownie przyspieszam
traktor = czarne bąki życia nie da się oszukać :)
-
Ciężko pracuje kierownica, problem ze wspomaganiem.
Pompa rzęzi bo układ się zapowietrza i pompa pompuje płyn wraz z powietrzem dlatego tak rzęzi i robi się 'cappucino' w zbiorniczku. Rzęzi pewnie najgłośniej na skrajnym skręcie kół ...bo wtedy pompa jest najbardziej wysilona. Sprawdź dokładnie szczelność całego układu ..nie wymieniaj pochopnie pompy wspomagania jak ja to kiedyś bezsensu zrobiłem :) Ja obstawiam maglownicę. Maglownica na osłony gumowe z lewej i z prawej strony, które czasami pękają i dostaje się piach, który na przesuwnym trzpieniu maglownicy robi rysy a jak wiadomo tam jest konkretne ciśnienie i przez te rysy na trzpieniu płyn ucieka i się układ zapowietrza.
-
maglownica e46 2,0d
tylko regeneracja ...ja becelowałem 600zł (regeneracja gdzieś tam z Warszawy) ...wysyłasz swoją starą i przychodzi do ciebie przekładnia jak nowa
-
Wymiana panewek czy całego silnika?
eehe :roll: to niech teraz każdy rozbierze swój silnik i to sprawdzi. A coś z ciśnieniem oleju się nie dzieje?
-
Wymiana panewek czy całego silnika?
jak wyczuć obróconą panewkę ..to jakiś dźwięk czy jak?
-
Zmieniarka CD BMW e46
mi czyta nagrywane płyty ...nagrywane na rympał czyli tak jak to robi każdy :) i też mi się zacina ...ale uderzenie w kasetę to jedyny sposób aby ten shit zadziałał. po włożeniu polecam odczekać i patrzeć (słuchać) czy puszka ładuje 6 płyt (po włożeniu kasety ładuje 6 płyt automatycznie) ..jak zatnie się przy jakiejś płycie wtedy ..zadaję cios :P W ogóle puszka to sracz ...płyt się niechce mi się wymieniać i nieraz mam dość tych płyt, które nieraz wożę miesiąc. O wiele lepiej mieć CD z przodu i 100płyt w schowku. Nosze się zamiarem zainstalowania czytnika kart czy tam USB w schowku (Allegro) .....ale z tego co czytam to ten syf też potrafi się grubo zacinać. Rzekomo warto kupić z niemiec (Ebay) taki czytnik ..niby lepiej działają niż te z Allegro.
-
Części od E39 DO E46? Jakie będą pasować ?
gumowe nakładki na pedały :wink:
-
pierwsze bmw 320d
oj zastanów się :) ...diesel to z gatunku wieś ...silnik który od zawsze napędzał: statki, okręty, traktory, maszyny rolnicze, kutry rybackie i tym podobne wiejskie sprzęty. Do tego 'czarne bąki' i generalnie 2 razy więcej kilometrów i kłopotów. ;)