Treść opublikowana przez jacek126
-
przednie prawe światło mijania - źle oświetla drogę!
Też potwierdzam że w ASO są tańsze niż na allegro. Dwa tygodnie temu zapłaciłem 56zł za regulatory na jedną lampe.
-
Przy hamowaniu lekko szarpie autem.
Ja bym jednak najpierw zaczął od tarcz. Nie jest też dużo roboty zdjąć koło i spradwzić tarcze lub nawet podjechać do jakiegoś mechanika żeby to zrobił, pewnie dużo za to nie weźmie.
-
Przy hamowaniu lekko szarpie autem.
Ja bym stawiał na to, że pokrzywiły ci się tarcze hamulcowe, jak ja miałem takie objawy w poprzedniej Bawarce to musiałem zmienić tarcze z przodu.
-
różnica w wielkości regulatorów lamp przed i po lifcie ?
Kupowałem ostatnio regulatory lampo w serwisie i za komplet na obie lampy zapłaciłem 112zł więc niewiem czy opłaca się zamawiać z alledrogo?
-
Brak swiatel cofania
Oprócz czujnika sprawdź jeszcze wtyczke czujnika i przewody, ja musiałem wymienić również wtyczke. Jak nie masz skąd wziąść to podjedź do jakiegoś mechanika lub gaziarza, wtyczka identyczna jak to wtryskiwacza.
-
Brak swiatel cofania
Oprócz czujnika sprawdź jeszcze wtyczke czujnika i przewody, ja musiałem wymienić również wtyczke. Jak nie masz skąd wziąść to podjedź do jakiegoś mechanika lub gaziarza, wtyczka identyczna jak to wtryskiwacza.
-
Brak swiatel cofania
Oprócz czujnika sprawdź jeszcze wtyczke czujnika i przewody, ja musiałem wymienić również wtyczke. Jak nie masz skąd wziąść to podjedź do jakiegoś mechanika lub gaziarza, wtyczka identyczna jak to wtryskiwacza.
-
Brak swiatel cofania
Oprócz czujnika sprawdź jeszcze wtyczke czujnika i przewody, ja musiałem wymienić również wtyczke. Jak nie masz skąd wziąść to podjedź do jakiegoś mechanika lub gaziarza, wtyczka identyczna jak to wtryskiwacza.
-
Stała miesiac i cos strzeliło (urwało sie) z przodu
Też stawiam na hamulce. Jak miałem kiedyś Scorpio to jak postało ponad miesiąc tak chyciły hamulce że nie szło ruszyć z miajsca. Jak puściły to też był niezły strzał z przodu i z tyłu.
-
Wymiana spryskiwaczy
Witam Zastanawiam się nad wymianą spryskiwaczy w e39 na mgłowe, coś takiego jak montuje VW lub Audi. Mianowicie ciekawy jestem czy ktoś montować już takie spryskiwacze w e39 bo nie chce niepotrzebnie kupić jak się okaże że nie spasują, a chciałbym zamontować coś takiego u siebie. Naprawde sprawdzają się z tego co zauważyłem po ostatniej jeździe z kumplem jego passatem.
-
Wysokosc swiatel z przodu
To jak masz te pokrętła na imbusy to tymi na środku kręcisz i regulujesz wysokość lamp(możesz też bez klucza palcami z tyłu tego pokrętła jest czarna gałka do regulacji). Tymi bocznymi przestawiasz lampy prawo/lewo.
-
Wysokosc swiatel z przodu
Jak chcesz je troche podnieść do góry to nie ma nic prostszego. Od tyłu po środku lampy masz pokrętła plastikowe na imbusa od góry patrząc lub normalnie palcami przekręcisz od tyłu za większe pokrętło. Stań na prosto jakiejś ściany i jak zaczniej kręcić to będziesz wiedział w którą stronę idą do góry. Jest jeszcze możliwość że wcale się nie będą ruszały jak u mnie ostatnio bo było pozrywane regulatory w lampie. Koszt regulatorów na jedną lampe to 56zł w ASO.
-
523i, Instalacja KME Diego, wtryskiwacze..??
Spróbuj jeszcze podjechać na regulacje wtryskiwaczy, u mnie jak zaczęło szarpać budą to wystarczyło je minimalnie podregulować i spokówj, pewnie się te gumki i uszczelniacze poustawiały.
-
523i, Instalacja KME Diego, wtryskiwacze..??
No to pewnie wyregulowali. Ja dziś jeszcze jade na dostrojenie wszystkiego bo ostatnio nie zdążyłem. Życze miłej jazdy :)
-
523i, Instalacja KME Diego, wtryskiwacze..??
Miałem ostatnio podobny problem u mnie z valtekami, wystrczyło wymienić tłoczki i wyregulować wtryskiwacze. Niewiem lukas23 czy jak byłeś u gazownika to czy po wymianie uszczelek wyregulował ci wtryskiwacze. Jeżeli nie to lepiej jeszcze do niego podjedź i niech to zrobi bo w innym wypadku będziesz za niedługo wymieniał je od nowa. Co do forum o którym pisze Martines_Lesz a mianowicie: lpg.info.pl to szczerze mówiąc gorszego forum nie widziałem, chciałem się tam dowiedzieć co i jak z wtryskiwaczami to koleś o nicku: NikośWariat nie umiał napisać co i jak może być tylko odrazu żeby wymieniać na Magic Jet tak jakby były najlepsze, a po rozmowie z gościem z hurtowni dowiedziałem się że na mrozie szybciej się kończą nić valteki. Przez co jak mu odpisałem że taniej mnie wyniesie naprawa Valteków jak kupno innych wywalił mnie z forum :lol: Poprostu koleś nie umie przyjąć że ma się inne zdanie od niego.
-
Ubywa za szybko plynu do spryskiwaczy?
A jakie są te dysze szerokiego zakresu i gdzie takie dostać bo też chętnie bym założył wydajniejsze. Też dość szybko ubywa mi płyn ze spryskiwaczy ale to chyba wyłącznie przez pogode.
-
znowu sie grzeje przy -7st na trasie
A nie ubywa Ci płynu z chłodnicy lub nie masz go za mało. Bo jeżeli tak to też możliwe jest zapowietrzenie układu.
-
kiedy auto chodzi na wolnych temp. w srodku spada hmm??
Z ogrzewaniem to bym stawiał na termostat bo jak auto jest nagrzane to powietrze wewnątrz powinno lecieć cały czas ciepłe, nawet jak długo stoisz. Co do tych obrotów to chyba coś masz nie tak, bo niezależnie od temperatury po zapaleniu auta zawsze mam jakieś 600-700 obr nie więcej bo tu ssania nie ma.
-
znowu sie grzeje przy -7st na trasie
Ja bym najpierw sprawdził czy nie jest zapowietrzony układ. Wymieniłem ostatnio termostat i objaw był podobny bo układ się zapowietrzył i naprawde ciężko później go było odpowietrzyć. Czemu? -niewiem. Po odpowietrzeniu temperatura rośnie wystarczająco szybko i wewnątrz auta po przejechaniu około kilometra zaczyna lecieć ciepłe powietrze co przy temp około -12 jest zadowalające.
-
Ustawienie wskazań średniego zużycia paliwa.
A wie ktoś czy da się to ustawić na małym komputerze? Bo też bym chętnie skorygował wskazania mojego kompa.
-
tarcze hamulcowe
Wątpie żeby cokolwiek mogło się stać z piastą bo przecież nie będziesz tukł jakimś 5kg młotem. A ze zdjęciem to może być ciężko bo niewiem czy gdzieś znajdziesz. Chyba że w książce "Sam naprawiam e36" bo to tak samo wygląda. [/img] http://img212.imageshack.us/my.php?image=55530755zh3.png http://img98.imageshack.us/my.php?image=96584402kj7.png Zdjęcia nie są za dobre bo wykleiłem je z pdf-a.
-
nie działa domykanie szyby w coupe e36.
Najprawdopodobniej masz do wymiany cały zamek. Jak miałem coupe to miałem podobnie z szybą. W zamku jest krańcówka, mały układ obudowanym plastikiem, nawet się tego nie da rozebrać żeby próbować naprawić. Najlepiej wyjmij zamek i jak będziesz miał go na wierzchu przy podłączonych przewodach sprawdź czy jak będziesz zamykał to czy będzie ci sie dosuwała i odsuwała ruszając plastikiem w górze zamka. Jeżeli będzie ci wtedy reagowała szybka tzn. że zamek do wymiany.
-
Felgi na zimę
_Kris_ a nie chcesz może sprzedać tych stalowych felg?
-
tarcze hamulcowe
Jak będą normalnie siedziały tarcze to przywal dobrze młotkiem w czoło tarczy (tylko nie w samą tarcze) i powinna rdza i śmieci ze środka odlecieć to już powinno pomóc. Jeżeli dalej będzie się mocno trzymać to próbuj po troche odbijać ją od wewnątrz tylko bij tak żeby nie uderzyć w tarcze tu gdzie klocki dochodzą bo ją pokrzywisz.
-
problem z doborem oleju 520i
Przewarznie jak rozmawiałem z jakimś mechanikiem to mówili że jeżeli silnik był zalany półsyntetykiem to nie zalewa się już olejem rzadszym.