Treść opublikowana przez Majek23
-
Szarpie, falują obroty, gaśnie E90, 325i
Wymocz w benzynie ekstrakcyjnej i dobrze by było jakbyś przedmuchał póżniej sprężonym powietrzem.Zamień miejscami i sprawdż.
-
Wgranie innego wsadu do DDE
Wgrywałem niedawno znajomemu do E39 525D soft z E39 530D 194km i twierdzi ze lepiej sie zbiera z dolnej partii obrotów.Miał wgrany 7789428 i wgrałem mu 7789633.
-
Jak wymienić żarówkę w wewnętrznym ringu?
Jedna zarowka na oba ringi.Zarowka H8.
-
Sterownik świec żarowych
- Błąd 93AE/ Obwód otwarty
- Błąd 93AE/ Obwód otwarty
Warto sprawdzić jeżeli auto ma jakaś historie kolizyjną.- Błąd 93AE/ Obwód otwarty
Ja miałem kiedyś problem z aktywnym zagłówkiem kierowcy.Może to pomoże. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=340656- Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
Najpierw wybierasz swój model i silnik później F5 status i powinno tam być rough rouning czy jakoś tak i prawdopodobnie będzie to klawisz F7( pisze z pamięci).- Winkfp NFS error 211 code 2086 Signature check failed
Witam. Podpowie ktoś o co chodzi z tymi ustawieniami winkfp? Czy są one dobrze ustawione do aktualizacji kablem k+dcan na Windows 7 64bit? Majek23- Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
Cewek nie musisz kodować i lepiej zostaw te co teraz masz. Przekładasz je miejscami i sprawdzasz inp-ą czy błąd wypadania zapłonu nie przeszedł na inny cylinder.- X5 e70 4.8i jakie napięcie ładowania akumulatora
No to lipa faktycznie. To ja już niestety nie pomogę. Może ktoś miał taki przypadek I się wypowie. Czytałem gdzieś nie dawno ze jak regulator napięcia jest wadliwy to ładowanie przekracza 15v ale może tez działa w druga stronę czyli ładuje słabiej.- X5 e70 4.8i jakie napięcie ładowania akumulatora
Wymiana IBS-u nie wymaga kodowania. Po każdej wymianie akumulatora na taka sama pojemność musisz w inpie zarejestrować wymianę bateri i zresetować poprzednie dane IBS (nie pamietam ale fachowo to się nazywa chyba reset histogramu) w inpie w zakładce IBS. Chyba ze zmieniasz na inna pojemność to wtedy przekodować w CAS i zmienić w FA ale ty pisałeś ze masz dobrze zakodowany aku. Zrób wymianę i reset w inpie i poobserwuj ladowanie.- X5 e70 4.8i jakie napięcie ładowania akumulatora
Ja też nie miałem błędu związanego z IBS-em jak miałem skoki napięcia czy po podłączeniu IBS-u objawy jak u ciebie.Dopiero gdy odłączyłem IBS i jeżdziłem tak przez tydzień to inpa pokazywała błąd.Ostatnio robiłem krótkie przebiegi i auto stało 2 dni w garażu póżniej odpaliłem,przejechałem 2km,zgasiłem i po odpaleniu wyżuciło błąd activ stering i napewno to było spowodowane słabym akumulatorem także u ciebie też będzie podobnie.Jeżeli jesteś pewny że aku masz sprawny to proponuję odłączyć IBS pojeżdzić tak i obserwować ładowanie a póżniej podłączyć i zrobić wymiane aku i reset IBS-u w inpie.Ewentualnie podłącz ten drugi aku i zobacz czy błedy lub połaczenie ze sterownikami będą dalej.Spróbować możesz to nic nie będzie cie kosztować.Daj znać póżniej.- X5 e70 4.8i jakie napięcie ładowania akumulatora
Jakiś czas temu miałem skoki napięcia ładowania więc postanowiłem odłączyć IBS i pojeżdzić tak.Ładowanie było stabilne ale tylko 14v.Po tygodniu podłączyłem IBS i zrobiłem wymiane akumulatora w inpie i na początku miałem identyczne objawy ładowania jak u ciebie ale po przejechaniu okjoło 100km wszystko sie unormowało.Dawno odłączałeś kleme IBS?Akumulator masz sprawny?Activ stering i problem ze sterownikami to ewidentnie wina akumulatora jakby był za słaby tylko pytanie czy dlatego że jest za słabo ładowany czy kończy żywot.Sprawdz też jaki masz akumulator zakodowany w aucie.- X5 e70 4.8i jakie napięcie ładowania akumulatora
Jaki masz akumulator? AGM czy zwykły? Ładowanie napewno masz za niskie. Majek23- Dziwny klekot silnika na zimnym N52B30
Mam też identycznie w N53 na zimnym.Co to jest ten "lifter tick" i gdzie sie znajduje?- Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
F5.- Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
No i aby tak było.Daj znać za jakiś czas czy dalej wszystko ok bo sam jestem ciekaw czy to możliwe że dopiero po 20000 km pojawiły sie objawy nie zakodowania wtryskiwaczy.- Instalacja i konfiguracja INPA, NCS Expert - Windows 7,8,10
Nie cytuj bezpośrednio pod postem Po sczytaniu modulu ktory chcesz kodowac wchodzisz w folder NCSEXPER nastepnie WORK i plik FSW.PSW.TRC kopiujesz sobie gdzies w inne miejscena dysku.- Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
Tutaj możesz kodować wtryskiwacze.Nie wiem dlaczego pokazuje 5 wtryskiwaczy skoro ty masz 4 ale zauwaz ze wtrysk 2 jest jakby nie aktywny,moze ktos kto mial taka sytuacje sie wypowie.Teraz sprawdz korekcje czyli wybierasz swoj silnik pozniej F5 status,shift+F6 injektoren,F1 messwerte i reszte.Robisz na odpalonym silniku zimnym i cieplym.Wklej pozniej zdjecia.- Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
Poszło na PW.Pomogę nie będzie problemu.Mam identyczny kabel i kodowałem już wtryskiwacze.- Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
Pod F6 nie będzie.Sprawdzałem u siebie.Mam Inpę Fxx i faktycznie trzeba wcisnąc F9 systemdiagnosen i powinno być shift+F4 EOL Injektormengenabgleich.Chcesz to podeśle ci link na PW skąd pobierałem Inpę.- M54B25 - problem z kluczykiem
Prawdopodobnie EWS się rozjechał i trzeba byłoby go zresetować Inp-ą,Ist-ą lub Pa soft-em. Sprawdź błędy najpierw. Majek23- [E46] swap przekodowanie automatu na manual
Przekodowywalem kiedyś E39 po zmianie skrzyni z automatu i manual i pamietam ze dokonałem zmian Ncs-em w EWS i IKE aby auto odpaliło. Majek23- Wytrzymałość wtryskiwaczy - E92 -320i - 170 KM
Zaktualizuj jeszcze Sp-daten. Program BMW coding tools powinieneś mieć w pakiecie gdzieś w folderze. Możliwe ze w folderze ncsexper.
Powiadomienie o plikach cookie
Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.