Treść opublikowana przez Spiderjo
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Pytanie czy pasuje od kombi o tyle istotne, że łatwiej znaleźć wahacz H z mocowaniem do nivo do kombi niż od sedana
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Nie może wyjąć tej tuleji i go uszkodził...
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Auto stoi u mechanika na wymianie tuleji i jest problem z tymi wahaczami H. Powiedzcie czy te wahacze w turingu i sedanie są takie same?
-
BMW E39 - Awaria oświetlenia zegarów i przycisków
Może być to regulator jasności podświetlenie (ten koło włącznika świateł) ewentualnie moduł LCM albo komfortu
-
E39 3.0 D Brak światła Xenon prawy przód.
Musi być Ohne man LWR
-
Grzejące sie przełączniki multifunkcji
Na twoim miejsce wycaignał bym kierownice i wyjął te przełączniki, następnie rozebrał i przeczyścił alkoholem bo wygląda jakby coś zwierało
-
Grzejące sie przełączniki multifunkcji
Na twoim miejsce wycaignał bym kierownice i wyjął te przełączniki, następnie rozebrał i przeczyścił alkoholem bo wygląda jakby coś zwierało
-
Grzejące sie przełączniki multifunkcji
Na twoim miejsce wycaignał bym kierownice i wyjął te przełączniki, następnie rozebrał i przeczyścił alkoholem bo wygląda jakby coś zwierało
-
Grzejące sie przełączniki multifunkcji
Na twoim miejsce wycaignał bym kierownice i wyjął te przełączniki, następnie rozebrał i przeczyścił alkoholem
-
BMW E39 touring 530D Bilstein B8
Zakładałem sprężyny -40 i dla mnie było za wysoko, zmieniłem poduszki amorków na te z e36 ktore są 1,5cm krótsze, dzięki czemu mam obecnie -55 i jest to dla mnie idealne, jeżeli dla ciebie -60 to za dużo a nie chcesz kozy to tylko -40
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Czy to tak powinno chodzić?
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Dzięki za cenną informację. Na pewno wezmę to pod uwagę :cool2:
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Ale miałeś tylko dźwięk stuku czy czułeś że całą buda wtedy chodzi. Trochę jakby nieumiejętnie zmieniać biegi i strzelać ze sprzęgła co chwile. takie szarpnięcia są u mnie przy dodawaniu u puszczaniu gazu. Jak sie powoli puszcza gaz to jest okej, ale jak gwałtowanie zdejmie nogę w celu hamowania silnikiem, to czuć na "plecach"
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Silnik się nie przydławią. To jest tylko w momencie dodania gazu, czuc uderzenie pod łokietniekiem/gdzieś z tyłu oraz przy puszczeniu gazu całkowicie. Jeżeli takie odczucie które opisałem to nie jest tylny wózek. To co to może być. Przegub łączący wał z dyfrem? Nie wiem gdzie szukać, albo inaczej nie wiem czy mogę juz wykluczyć tylny wozek.
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Zawieszenie z tyły w porządku. Podpora wału nowa. Mechanik nie widzi problemu w tych uderzeniach przy dodawaniu gazu... Jeżeli coś to zmieni to dodam, że przy włączonej klimie czyli na większym obciążeniu o wiele bardziej to czuć. w lato na klimie to zauważyłem ze sa takie szarpnięcia, a teraz nawet bez sa już zbyt upierdliwe zeby komfortowo jeździć.
-
[E39] Zidenfikowanie tulei/ numeru części
Trochę minęło, ale chciałbym odświeżyć temat. Te tuleje do wahacza H jakiej muszą być twardości, 85 czy 90 ? Auto od pewnego czasu przy dodawaniu i odpuszczani gazu szarpie tzn jak doda sie gazu to czuć uderzenie z tyłu. Słyszałem ze lubią padać tuleje tylnego wózka. Czy to może być to? Przebieg 360 tyś
-
Majonez w silniku, odma bmw e39 528i
Mało jeżdżone, nie dogrzany silnik i pozalepiało. Przejedz się trochę i zobacz
-
[E39] Która przetwornica uszkodzona
Myślę, że przeczyszczenie soczewki nic nie da, a kupno używanej to loteria. Orientujecie się ile cali ma fabryczna soczewka w przedlifcie ? Bo jak robić to porządnie i myśle nad założeniem projektorów, ale sa dwa rodzaje 2,5' oraz 3'
-
[E39] Która przetwornica uszkodzona
Przedlift
-
[E39] Która przetwornica uszkodzona
Dokładnie. Nawet wykręciłem lampe i podpiąłem pod wtyczkę od strony pasażera. Za każdym razem ten efekt. Gdy się rozgrzeje i ma swoje napięcie to zmienia barwę. Może soczewka od zmatowienia barwę zmieniała? Bo odbłyśnik jak się wypala to robi się ciemny. Wiec skąd żółta barwa
-
[E39] Która przetwornica uszkodzona
Żarniki nowe, na poprzednich było dokładnie tak samo. Zamieniałem dziś przetwornice lewa z prawą, żarniki też. nawet lampy strony. Wszystkie kombinacje. A i tak tylko ta jedna lampa ta barwę żółtą. Czy może to być wina odbłyśnika albo soczewki żeby barwa robiła się żółta??
-
[E39] Która przetwornica uszkodzona
Zauwazyłem ciekawą zależnosc. Jak sie włączy swiatła to bo obu stronach jest ta sama barwa, 5 sekund i strona keirwocy żółknie, podmieniona nowa przetwornica, efekt ten sam. i tylko z tej strony kierwocy. W czym szuakć przyczyny problemu ?
-
[E39] Która przetwornica uszkodzona
Linia jest równa, strona kierowcy daje mocniejsze światło, ale barwa się różni
-
[E39] Która przetwornica uszkodzona
Jedna lampa ma inna barwę, założyłem dwa nowe żarniki o barwie 5000K ,a lampy dalej rożnią się barwą. Która według was to 5000K a ktora odbiega. Dodam, że w aucie już mam dwie inne tzn, ta z lewej(patrząc na zdjęcie) to przetwornica starego typu ta grubsza, a prawa ta cieńsza i pisze na niej made in romania i daje zdecydowanie więcej światła, ale moze to być też różnica w zużyciu odbłyśnika Nie fajnie by było gdyby niebiescy doczepili się ze dwie inne barwy z przodu :roll: Oraz co lepsze sprawna oryginalna używka czy zamiennik przetwornicy też daje rade?
-
Migająca trakcja przy prędkości powyżej 80km/h
Sprawdź czy opony mają te same parametry na każdym kole. Wystarczy jedna opona o inny parametrze i się dzieje takie numery