Treść opublikowana przez Gregonio
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
To fajnie. Może go dołoże, tylko jak będzie torchę więcej stacji. Teraz są tylko PR 1,2,3 i PR24... :-( Chociaż nie wiem ile to będzie kosztowało, bo w cenniku było 1400 pln, więc jak za doposażenie zawołają sobie z 5 tys. to nie ma mowy ;-)
-
BMW ROAD MAP EUROPE PREMIUM 2017-1
Odpowiedzieli, że zgłoszą do centrali, żeby to poprawili przy kolejnej aktualizacji
-
BMW F31 335d LCI '17
Daj spokój z tymi rurami. Jakie to ma znaczenie... Pojeździj ze 2-3 miesiące i sam zobaczysz, że podejmiesz jedynie słuszną decyzję....
-
F30 Harman Kardon - ocena
Rzeczywiście 200Hz trzeba zdecydowanie obniżyć i jest dużo lepiej. Według mnie najlepsze ustawienia to: Bass & Treble = Flat Balance = Centered Fader = 1-2 kreski do tyłu L7 active (Speed Volume = Center) 100Hz +3 200Hz -4 500Hz 0 1kHz +1 2kHz +1 5kHz +2 10kHz +3
-
F30 Harman Kardon - ocena
Muszę jeszcze sprawdzić te ustawienia z Bimmerprosta. Chociaż niestety to są posty z 2014 roku więc sprzęt może być inny. W każdym bądź razie na pewno Bas i Tony Wysokie ustawić na zero.
-
F30 Harman Kardon - ocena
Uff znalazłem gdzie był błąd... :-) Do regulacji można użyć wyłącznie equalizera. Te suwaki Bas i Wysokie Tony totalnie zmieniają barwę i powstaje nienaturalny dźwięk - najbardziej zmieniają się wokale, które brzmią sztucznie, wręcz jakby śpiewał ktoś inny. Poniżej moje ustawienia, które bardzo poprawiły jakość tego audio. https://zapodaj.net/8f8f926b2810e.jpg.html Do tego teraz przy włączeniu Logic polepsza się przestrzeń. Przesunąłem jeszcze Fader o dwie kreski na tył. Jest lepiej, dużo lepiej. Niesamowite, że seryjne ustawienia są tak kiepskie... pewnie dlatego część ludzi, która nie używa equalizera tak źle ocenia ten system. A jak się podbije suwakami Basy i Tony Wysokie, to jest dramat... Zresztą ja niezwykle rzadko kombinuję z Loudnesem, czy equalizerem, ale w F30 z H/K jest to konieczność. Przynajmniej na początku. Może z czasem dźwięk się wyrówna w standardzie. Podsumowując - teraz uważam, że jest na "-5" jak na taką kasę. Brakuje dołu, ale popracuję jeszcze nad tym i jak znajdę lepsze ustawienia to wrzucę. Przy okazji zweryfikowałem i iPhone do kablu gra dużo lepiej niż po Bluetooth. Co ciekawe można tak ustawić iDrive żeby iPhone grał po USB, a jak ktoś dzwoni, to rozmowa jest po bluetooth.
-
F30 Harman Kardon - ocena
Muszę się wybrać i posłuchać tego audio w Lexie. Czy FM też gra tam dobrze?
-
F30 Harman Kardon - ocena
Rzeczywiście układ musi trochę popracować. Dziś przy utworach z wytwornik Stockfish Records grał wręcz karykaturalnie. Musiałem w equalizerze podbić 3 górne pasma i teraz jest bardziej naturalnie. Pojeżdżę jeszcze trochę, posłucham płyt i dam znać za 2-3 tygodnie, czy jest lepiej. Niestety głośniki w podłodze pomimo, że mają duże średnice membran, to ledwo je czuć przy położeniu do nich ręki. Nie szukam głębokich basów, bo to załatwiłby dobry głośnik basowy lub aktywny subwoofer, ale choćby trochę niskich częstotliwości. Podbicie basów w equalizerze mam wrażenie, że podbija też te częstotliwości w pozostałych głośnikach, a one wtedy słychać że się męczą i nie dają rady. Fajna jest natomiast możliwość zgrywania płyt CD. Okładki i nazwy utworów pobierane są z Internetu (wybieramy opcje w iDrive i wybieramy opcję pobierz z Internetu), a jakość zgranego dźwięku jest na poziomie CD, więc fajnie :-)
-
F30 Harman Kardon - ocena
Dziś przysłuchałem się dokładnie zestawowi audio H/K w moim samochodzie. Oczywiście z użyciem płyt audiofilskich, ponieważ analogowy tuner radiowy bardzo "kastruje" jakość dźwięku. H/K gra przeciętnie. W dźwięku brakuje głębi, czystości, a coś takiego jak wybrzmienie strun gitarowych w ogóle nie istnieje :( . Dźwięk jest plaski, a zestaw głośnikowy gra mało muzykalnie. Niskie częstotliwości przy tak dużych membranach (nie wiem jaki mają skok, pewnie minimalny) powinno się nie tylko słyszeć, ale i czuć. W F30 w ogóle nie wiem czy pod siedzeniem są głośniki. Sprawdzę wieczorem, być może zapomnieli zamontować.... :wink: Nie chcę tutaj przynudzać audiofilskimi hasłami, ale H/K nie był nigdy sprzętem audiofilskim, a to co prezentuje w F30 tylko to potwierdza. Oczywiście nie oczekuję od sprzętu w samochodzie, żeby to byłą sala koncertowa, ale powiem Wam, że jakość użytych głośników .... jest trochę lepsza niż budżetowa. Muszę posłuchać Marka Levinsona w Lexusie z ciekawości, chociaż słuchanie w salonie, gdzie jest cisza, a nie w warunkach drogowych to trochę "podbijanie oceny" Być może głośniki muszą się jeszcze wygrzać, ułożyć ale nie oczekuje znaczącej poprawy. Aż się boję jak może grać seria..... Chociaż jeśli ktoś będzie słuchał głównie radia, to nie sądzę, żeby była ogromna różnica pomiędzy H/K a HiFi, szczególnie że F30 nie jest jakoś wybitnie wyciszona, a to jest najważniejsze oprócz akustyki pomieszczenia, czy karoserii w tym wypadku. Podsumowując - zestaw po wyłączeniu Logic 7 i porządnym ustawieniu Equalizera gra na "-4" jak na trzeci, najwyższy poziom jakości audio w samochodzie (seria, HiFi, H/K). Dla porównania Sony w S-maxie na pewno nie gra gorzej, a moim skromnym zdaniem gra nawet lepiej :-)
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Wiem, dzięki, ale wolę na razie nic nie kodować żeby nie mieć ewentualnych problemów przy gwarancji. Szczególnie na początku okresu jej obowiązywania... ;-)
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Tak jest nowy i naprawdę niezły. (oglądałem interfejsy MB, Audi, Lexus, Volvo i BMW ma moim zdaniem najlepszy, najładniejszy) Widziałem że jest już nowsza wersja ID6, czyli na tych 6 kafelkach wyświetlane są od razu informacje (tzw. żyjące kafelki). Chyba standard w nowej serii 5, ale widziałem że w innych seriach bimmertech robił ubgrade.
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Ponieważ dużymi krokami zbliża się 2 tys. przebiegu podsyłam jeszcze kilka obserwacji: 34. Gdy ustawimy w navi Auto zoom z podpowiedziami, to przy manewrach pokazują się przydatne informacje tutaj przykład: https://zapodaj.net/6fdf959f37107.png.html 35. Wycieraczki w trybie automatycznym działają naprawdę dobrze. Różnymi autami jeździłem. Tutaj jest najlepiej, co nie oznacza, że lepiej być nie może ;-) 36. Wreszcie ktoś pomyślał i gdy ustawione są światła automatyczne i wycieraczki automatyczne oraz pada deszcz, to światła mijania się zapalają - Brawo! 37. iDrive jest super. Grafika, szybkość działania - moim zdaniem najlepsze na rynku. Mogliby tylko dołożyć kilka funkcjonalności (np. ustawianie, że lusterka maja sie składać przy zamykaniu - teraz trzeba to wymusić ręcznie za każdym razem, że fotele mają włączyć automatyczne grzanie poniżej jakiejś temp, itd itd. pomysłów mam sporo :-) 38. Silnik pracuje rewelacyjnie cicho i równo. Na postoju absolutnie nie czuć, czy jest uruchomiony, czy nie. Genialne! 39. Powtórzę się pewnie, ale skrzynia biegów jest rewelacyjna - nie wiem czy można lepiej 40. Woda z przedniej szyby leje się po szybie bocznej :-(. Inne marki nawet te słabe potrafią to lepiej rozwiązać. 41. Samochód super trzyma się na mokrej nawierzchni. Potrzeba naprawdę trochę brutalności żeby zerwać przyczepność. 42. Zaczynam przyzwyczajać się do szumu opon ;-) 43. Szkoda, że nie można z iDrive wyłączyć wspomagacza dźwięku silnika. Teraz to nie wiem nawet jak on pracuje, bo słyszę w głośnikach coś pomiędzy V6 a V8 :-) 44. Auto sprawia wrażenie jakby miało bardzo małe opory toczenia. Gdy przesiadam się do Smaxa to czuję jakby miał lekko zaciągnięty hamulec ręczny. Ciekawe uczucie i nie mam tu na myśli hamowania silnikiem, bo w Smaxie jest diesel. Mówię o poruszaniu się na luzie 45. BMW na 18 (225/45 i 255/40) jest odrobinę twardsze od Smaxa na 18 (235/45). Nie mam tu na myśli szybkiego pokonywania zakrętów, tylko odczucia w kabinie na poprzecznych nierównościach. BMW lepiej wybiera te nierówności 46. Sportowy układ kierowniczy 2VL bardzo pomaga przy manewrowaniu i wolnej jeździe po mieście. Gdy przesiadłem sie do V40CC musiałem raz użyć wstecznego żeby wyjechać z garażu bo za mało skręciłem. (do lewej do prawej BMW 2 obroty, V40 CC 3 obroty)
-
Przedłużanie BRI i BSI Plus
ja tez przedłużyłem na 4 i 5 do 200 tys za 3700 brutto
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Pewnie masz rację :-). Dziś odpaliłem Spotify i działa bardzo dobrze bez Apple Car Play
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
http://www.bmw.pl/myconfig/y1h0b8t1 + do tego 2VL czyli zmienny sportowy układ kierowniczy, którego nie można dodać w konfiguratorze. Brakuje mi Apple Car Play i nagrzewnicy postojowej ;-) Jeśli chodzi o felgi to na 18 jest dość twardo, choć niektórzy piszą, że bardzo miękko.;-). Jeśli chodzi szybkie pokonywanie zakrętów to moim zdaniem jest optymalnie. Czuć poprzeczne nierówności w jeździe po mieście, dziury itp. Nie jeździłem na 17, ale być może to będzie lepszy kierunek. Musisz sam sprawdzić. Jeśli chodzi o pakiety, to mam tego sporo, więc zapytaj proszę o coś konkretnego :-) Jeździłem ostatnio z Head Up i jest spoko. Teraz bym go zamówił, szczególnie, że mam problem z tym, że jak wszystko dobrze ustawię (fotel i kierownica) to kierownica odrobinę przysłania mi górną cześć prędkościomierza i obrotomierza. Asystent zmiany pasa ruchu działa zbyt czule, więc bym go nie brał. Niestety opony bardzo szumią na trasie więc pakowanie się w drogie audio uważam za umiarkowanie uzasadnione.... Nawigacja spisuje się rewelacyjnie. Dobra informacja o korkach itp.
-
Nowe BMW serii 3 - zamówienie, oczekiwanie, odbiór
Masz rację rzeczywiście obniża. Nawet jest filmik to prezentujący na bmw.de (http://www.bmw.de/vc/ncc/xhtml/start/startWithConfigUrl.faces;jsessionid=3dfdbf2a448a84703ab6b73486b8.3?country=DE&market=DE&productType=1&brand=BM&locale=de_DE&name=o4d0v0f7#OPTIONS)
-
Nowe BMW serii 3 - zamówienie, oczekiwanie, odbiór
z tego co wiem to w xDrive adaptacyjne też nie obniża samochodu
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Koniecznie, bo to już nie pierwszy przypadek, że w fabryce nie ustawili dobrze świateł....
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Nie powiedzieli mi dokładnie ale na pewno nie zbieżność ani nie geometria. To trwało 20-30 minut. Mistrz powiedział, że jest tak możliwość do regulacji +/-3 stopnie
-
F30 330i xDrive Estoril Blue 2017
Spokojnie w pierwszym roku i tak wszyscy mamy wykupiony GAP ;-) więc cały czas można jeździć nową furą ;-)
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Masz zwykłe LEDy czy adaptacyjne? Zwykłe, świecą bardzo dobrze.
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Z xDrive jest zwykłe. Przynajmniej tka jest w cennikach i konfiguratorach. 330e mają w Inchcape. 320i i 330e mają ten sam silnik benzynowy. Dodatkowe 70 KM pochodzi z silników elektrycznych. Pod warunkiem, że są naładowane! Poza tym zbiornik paliwa jest mały...
-
Nowe BMW serii 3 - zamówienie, oczekiwanie, odbiór
W Mpakiecie z xDrive jest zwykłe zawiesznie. RWD ma obniżone w w Mpakiecie
-
Wersje stylistyczne F30
W Mpakiecie z xDrive jest standardowe zewieszenie. Choć jak ostatnio jeździłem 330e w wersji Luxury to wydawało mi się, że zawieszenie jest trochę bardziej komfortowe.
-
BMW F30 330ix pierwszy 1000 km
Udało mi się odbyć dziś krótką jazdę 330e. Jest trochę ciszej niż 330ix ponieważ słychać lekki szum napędu na 4 koła. Opony były identyczne. Niestety 330e w podstawie ma silnik z 320i i nie ma porównania z 330i, ale na pewno nie jest to zawalidroga. Co ciekawe wydawał mi się bardziej komfortowy. Czyżby wersja Luxury miała inne nastawy zawieszenia niż mPakietowa? A może po prostu przez to że ma cieżkie akumulatory na pokładzie inaczej resoruje?