Treść opublikowana przez 99szymon99
-
330D Lusterko fotochromatyczne
Witam. Mam takie pytanie robiąc porządki w garażu znalazłem lusterko fotochromatyczne z e39 ale idealnie pasuje do e46. Wystają z niego 2 gołe przewody. Jak to sprawdzić czy wgl działa? Tych przewodów nie jest za mało? Podejrzewam że zostało ono wyrwane bo lusterko było wraz z tym do szyby co się przykleja.
-
M54b25 niesprawny przepływomierz czy coś innego?
Więc inpa prawdopodobnie prawdę mi powie?
-
M54b25 niesprawny przepływomierz czy coś innego?
U mnie na benzynie tylko tak jest. Na lpg wszystko ok. To zadławienie może być przyczyną pompy czy wtrysku któregoś? A ten drugi blad to oznacza uszkodzony termostat?
-
E46 coupe - szum, hałas przy większej prędkości.
Od kiedy tak się dzieje, skąd wiesz że drzwi i przede wszystkim szyba dobrze dolega no i mniej więcej w którym miejscu słychać ten wiatr?
-
M54b25 niesprawny przepływomierz czy coś innego?
Witam. Od jakiegoś czasu po skasowaniu checka wyskakują non stop te same błędy P0173 (układ paliwowy mieszanka) i P1622 (jakieś obwody komputera). Pierwszy błąd czuć na benzynie przy nagłym dodaniu gazu jest lekkie opóźnienie i muł później ciegnie a ten drugi blad to cos chyba z chłodzeniem ale temperaturę trzyma. Silnik 323ci z lpg e46. Ktoś miał jakieś doświadczenia? Od czego zacząć? Dodam że nie mam inpy tylko obd2 łącze się przez bluetooth w aplikacji Piston.
-
Jak rozpoznać które łożysko wyje
Ok dzięki.
-
Jak rozpoznać które łożysko wyje
Ok A ten test z podniesionym kołem i wyłączonym asc chyba nic nie uszkodzi co?
-
Jak rozpoznać które łożysko wyje
Ok. W najbliższym czasie będę robił ten test. Powiedz mi powinno słychać też podobne wycie?
-
Jak rozpoznać które łożysko wyje
Ręcznie jak będę kręcił kołem to będzie na tyle słychać ze rozpoznam to? Czy lepiej podnieść daną stronę wyłączyć asc i rozpędzić trochę dane koło? Chyba nic się nie stanie co?
-
Jak rozpoznać które łożysko wyje
Witam. Mam pytanie co do tego łożyska. Podczas jazdy słyszę wycie z tylu. Na zakręcie w prawo hałas całkowicie zanika, w lewo tylko lekko ciszej A na wprost hałas. Na które łożysko w kole obstawiać?
-
E46 xenon brak poziomowania
Witam. Odświeże temat. Co prawda nie ma ksenonu ale jest soczewka lampa Boscha coupe przedlift. Między żarówkami od krótkich i długich jest regulator góra i dół ale potrzebuje wyregulowac lewo prawo a dokładnie to w lewo bo jedna lampa trochę w rów ucieka. W którym miejscu jest ta regulacja lewo prawo? Bo nie mogę znaleźć. Od góra dół regulator jest wielkości 1zł w kształcie torxa.
-
523i M52-Wyciek oleju brak pomysłów
Dzisiaj się przejrzałem dokładniej i na rurce idącej z elektrozaworu vanosa ssacego do podstawy filtra na końcu tego węża jest olej tak samo wygląda sytuacja na rurce idącej od vanosa do separatora to samo pełno oleju na separatorze jak i pod nim. Co robić? Wydaje mi się że uszczelka podstawy filtra jest ok.
-
523i M52-Wyciek oleju brak pomysłów
Wyczyszczenie bez demontażu kolektora ssacego nie jest osiągalne. Powiedz mi z czego tak jeszcze może lecieć ze zaciezaciek jest pod pierwszym i drugą rurą od kolektoru ssacego? Uszczelka podstawy filtra podczas jazdy mogło spowodować ze zaczęło płynąć nie w sam dół. A z separatora mocno by leciało? Wydaje mi się ze on jest sprawny bo nie wyje ale cały w oleju niestety jest tak jak i rurka wchodząca w niego.
-
523i M52-Wyciek oleju brak pomysłów
Ale jakby to uszczelka podstawy filtra to węże przy separatorze i sam separator też byłby w oleju? Na postoju zostawia plamę między kołami. Mowa o e46.
-
523i M52-Wyciek oleju brak pomysłów
Witam. Co prawda mam e46 323Ci ale również to m52tu. Otóż mam wyciek oleju i chyba zdiagnozowalem mniej więcej miejsce wycieku. Silnik od strony płynu do spryskiwaczy jest suchy za to od str kierowcy cały w oleju. Prawdopodobne miejsca to wąż idący od vanosa do separatora przy separatorze jest cały w oleju tak samo caly separator. Również wąż idący od elektrozaworu vanosa ssacego do podstawy filtra na końcu tego węża przy filtrze również cały w oleju. Wszystko pod 1 i 2 ssącym do samej ziemi w oleju. Jak się dobrać do tych miejsc? Niezbędny będzie demontaż całego kolektora ssacego?
-
Trzęsie autem na ciepłym silniku - przerywany wydech
A czy adaptacja przepustnicy jest konieczna przy jej wymianie? Bo dodam że jak ją wymieniłem parę miesięcy temu tak adaptacji na komputerze nie robiłem i jeżdżę do dziś. Ogólnie to wszystko jest dobrze poza właśnie tym że jak dłużej stoi odpalony i jest gorąco to zaczyna telepać silnikiem.
-
Trzęsie autem na ciepłym silniku - przerywany wydech
W jaki sposób to sprawdzić? I co ma przepustnica do telepania silnikiem w upały? Bo większość tych co mają komputer tylko umieją błędy sprawdzić a nie pracę danej części.
-
Trzęsie autem na ciepłym silniku - przerywany wydech
Widzę że nikt się z tym nie spotkał
-
Trzęsie autem na ciepłym silniku - przerywany wydech
Odświeże temat. Mam e46 m52b25tu 323Ci i gdy auto jest rozgrzane i stoję np w korku zaczyna telepać budą, gałka od biegu też się trzęsie. Gdy włączę klime to słabiej trzęsie bo ma lepsze chłodzenie wtedy. Gdy na zewnątrz jest chłodniej to nie trzęsie. Dzieje się tylko tak gdy jest upał i stoi w miejscu podczas jazdy ok. Dodam że musiałem wymienić przepustnice i po tej wymianie tak zaczęło się dziać ale z drugiej strony wymieniłem ją wiosna to było chłodniej i nie trzęsło. Pomocy.
-
M54B25 - minimalnie opóźniona reakcja na gaz.
Witam. Szukałem trochę na ten temat i nic :-( m52b25tu 323Ci 170km z gazem. Na gazie wszystko ok poza jedna sprawą ale najpierw o benzynie, więc podczas jazdy na benzynie przy nagłym dodaniu gazu dużej ilość silnik chwilowo się zadławi później pociągnie po chwili znów się zdławi na chwile po tym znów ciągnie. Raz od startu od zera do końca 4biegu (każdy bieg do 6tys) przy wrzuceniu 5 wypadł zapłon. Na gazie tego nie ma jest ok i nic się nie dlawi poza tym ze i na ben i na lpg np w korku potrafi teleptelepac chwilowo silnikiem i to tak że aż gałka od biegu lata sama. Co może być powodem dlawienia się tylko na benzynie i tego telepania w miejscu gdzie ma słabe chłodzenie? Dodam że telepanie zaczęło się robić po wymianie przepustnicy.
-
m52b25tu Ogromne spalanie,Dławienie sie,Szarpanie silnikiem
Check się świeci ale nic ciekawego nie ma tylko wypadanie zapłonu. Co prawda na gazie czuć że niekiedy lepiej idzie a niekiedy gorzej ale to wszystko jest równomierne a nie jak na benzynie ze raz mocniej raz słabiej a to się przydlawi. Myślałem że to czujnik położenia wałka rozrządu bo kiedyś też tak było i to on to powodował a teraz nic nie pokazuje...
-
m52b25tu Ogromne spalanie,Dławienie sie,Szarpanie silnikiem
Witam. Mam m52b25tu i u mnie znów jest tak że na lpg wszystko ok a na benzynie chwilowo się zadusza. Powiedzmy mam 3tys na np trójce daje w deche i na ułamek sekundy się zdławi to samo przy 4 czy 5tys. Jadąc stałą prędkością i mu depne to jest taka reakcja. Z wzrastaniem obrotów czuć chwilowe spadki mocy. Ostatnio nawet wypadł mu zapłon przy 190kmh jak z 4 na 5 wrzuciłem. Na lpg nie ma chwili zawachania ciągnie równo i jest ok. Na benzynie np z rana czuć małe telepanie silnikiem przez chwilę. Dodam że stało się tak po resecie komputera przez zwarcie klem wg opisu na innym poście.
-
[325i] kolektor dolotowy z M52 do M50
Jak ma się sprawa w drugą stronę? Do m52tub25 e46 kolektor i teraz z m50b25 czy lepiej m54b30? Różne opinie i ciężko stwierdzić jak się nie praktykowalo. Dużo jest z tym roboty? Trzeba jeszcze coś przerabiać?
-
e36 -Szpera Jak Działa?
Jak zamontować taką szpere ok 25-40%? Człowiek w deszcz chciałby trochę polatac a tu nic ciągle na jedno koło i odcinka no odswiętnie uda złapać się na 2. Co prawda mam e46 ale silnik spotykany w e36 bo to 323.
-
Problem z zawieszeniem cabrio
Jak dodać tu zdjęcie?