Treść opublikowana przez sylwekk
-
vorgluhen 725tds
W kwestii ścisłości grzeje jeszcze chwilę dłużej, więc czasem, przy większym mrozie uruchamianie można rozpocząć chwilę po wygaszeniu komunikatu. Poza tym, tak jak zostało wyżej napisane.... ;)
-
sterowanie szyb
W listwach wokół drzwi są jakieś czujniki. Jeśli są niepodłączone albo coś jest z nimi nie tak, to też szyba będzie opadać automatycznie, ale do podniesienia trzeba będzie trzymać klawisz. Zdejmij boczek i poszukaj czarnych kabelków idących w stronę listwy.
-
Zapytanie o wyposażenie
Jeśli działa Ci podgrzewanie i pompowanie, to wystarczy zmienić fotele na w pełni elektryczne. Jeśli trafisz model z pamięcią i będziesz chciał uruchomić tą opcję, będziesz musiał podłączyć przełącznik pamięci do modułu w drzwiach. Dziś to robiłem, działa bezbłędnie ;)
-
Nie wyłączający się wiatraczek od Klimatronica E39
Nikt niczego takiego nie sugeruje.... Miałem na myśli jedynie to, że e38/e39 i podobne przechodzą w stan uśpienia po określonym czasie i dopiero wtedy można zmierzyć prąd spoczynkowy. Ważna sprawa, to pozostawić samochód z możliwością dostępu bez pobudzania czujników drzwi/bagażnika (bo się wybudzi). Sprawdzałeś na początek błędy klimatronica? Skoro tak mówisz.... ;)
-
Podświetlane klamki i lusterko fotochromatyczn E39 - pytanie
Kostka przyłączeniowa chowa się właśnie w nodze lusterka. Wygląda na to, ze czeka Cię dociągnięcie 3 przewodów...
-
Nie wyłączający się wiatraczek od Klimatronica E39
A jak to sprawdzałeś? Sprawdź to w taki sposób: Podłącz amperomierz do akumulatora i pozostaw auto bez jakiejkolwiek aktywności na kwadrans. W tym czasie nie dotykaj niczego (otwieranie/zamykanie drzwi itp.) . Po tym czasie pobór prądu powinien spaść do 0,01A. Jakikolwiek ruch spowoduje, że auto się"wybudza" a co za tym idzie, pobór prądu powinien oscylować w zakresie 0,15-0,5 A.
-
Podświetlane klamki i lusterko fotochromatyczn E39 - pytanie
Te dwa rodzaje uchwytów, o których pisałem, są kompatybilne, tylko z różnym stopniem trudności się je zakłada/demontuje. Jeśli masz czujnik deszczu zabudowany obudową razem z nogą lusterka, to musisz szukać lusterka, które będzie miało taką samą nogę.
-
730iA M60 potrzebny schemat elektryki
Potrzebujesz oprogramowania WDS. Wersja on-line http://www.qclt.com:8080/
-
525TDS obniżanie się obrotów silnika i drgania
DIS standardowo (czyt. w ASO) współpracuje z dedykowanymi głowicami komunikującymi się za pomocą standardowego ethernetu z komputerem - matką. W innym wątku na tym forum znajdziesz batalię, której celem było uruchomienie środowiska programu DIS i zmuszenie go do współpracy ze zwykłym kablem OBD (dla nowszych aut) i ADS. Interfejs ADS znajdziesz na Allegro. Na forum możesz zapytać kolegę o nicku Nerwus (również ma on swój wątek na ten temat). Orientacyjny koszt to około 300 zł (zależy od sprzedającego) ale zdarzają się i tacy co krzyczą kwoty 4-o cyfrowe.
-
525TDS obniżanie się obrotów silnika i drgania
Do e34 potrzebujesz interfejsu ADS.
-
Brak ogrzewania brrrr....
No i pewnie mikrofiltr skończył swoje życie....
-
Podświetlane klamki i lusterko fotochromatyczn E39 - pytanie
Lusterko należy denotować bardzo ostrożnie, gdyż można oderwać przyklejony do szyby element montażowy albo stłuc szybę. Ze względu na to, że były dwa rodzaje uchwytów, najbezpieczniej jest po prostu zdjąć lusterko podważając je przy samej stopce płaskim wkrętakiem. Zakładanie - założyć lusterko na element montażowy na szybie pod kątem 15 stopni i przekręcić do pionu.
-
Podświetlane klamki i lusterko fotochromatyczn E39 - pytanie
Będziesz musiał sprawdzić.... Jeśli w 10-pinowej wtyczce masz podłączone piny 1, 3 i 10 to masz duże szanse, że wystarczy tylko zamienić lustro.
-
Podświetlane klamki i lusterko fotochromatyczn E39 - pytanie
Co do podświetlanych lampek, ja bym poszedł w diody, dużo taniej a zamontowanie nie wymaga nawet zdjęcia tapicerek. Lusterko wsteczne fotochromatyczne wymaga podłączenia 3 kabli, żeby działało tak jak przewidział producent ("+" po stacyjce, masa, sygnał wstecznego z modułu LCM).
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Program działa tylko z kablem USB, który ma zaszyty w sobie klucz sprzętowy. Dopóki "specjaliści" nie rozpoznają tematu, nowa wersja jest praktycznie na nic.
-
zginęły kierunki i awaryjne
nie wiem kolego jak jest w E34 ale w E39 kierunek jest przed awaryjnymi, chociaż może mieć to jakiś związek Ja też obstawiam włącznik. W e39 sterowanie światłami odbywa się poprzez odpowiednie wysterowanie modułu świateł. W e34 włączanie odbywa się po staremu (odpowiednie zwieranie obwodów). Zatem proponuję zacząć od klawisza na tunelu...
-
martwe piksele-chce wymienić zegary prosze o porady
Ciężko mówić o jakimś zmyślnym patencie.... Ja wskazówki zdejmowałem w taki sposób, że najpierw lekko wyciągałem je do góry do momentu, aż sprężynka dotknęła płytki. Następnie chwytałem wąskimi szczypcami za ośkę poniżej sprężynki i bardzo mocno ściskałem tak, żeby oś nie drgnęła podczas obracania wskazówką. Jeśli wystarczająco mocno ściśniesz oś, to wskazówkę zdejmiesz delikatnie kręcąc i ciągnąc ją ku górze.
-
martwe piksele-chce wymienić zegary prosze o porady
A gdzie naprawiałeś? Mam też kłopt z pixelami. Naprawiałem sam.
-
Schemat instalacji nawigacji.Skąd pobrać??
No to właśnie nigdzie indziej jak w WDS znajdziesz rozmieszczenie wtyczek, włącznie z fotografiami... Bardziej kompetentnej informacji poza WDS-er raczej nie znajdziesz.
-
falujące obroty w 525tds
Nie chciałem nikogo urazić, wyraziłem tylko moją opinię co do średnio profesjonalnych metod regulacji tds-a. Falowanie ogrotów, to nie tylko nastawnik, może to być rozciągnięty rozrząd, zużyte koło dwumasowe.... Autor wątku zrobi jak będzie uważał.
-
Schemat instalacji nawigacji.Skąd pobrać??
Oryginalny schemat to WDS. Nie spodziewaj się natomiast, że znajdziesz schemat w czystym tego słowa znaczeniu. WDS to złożona dokumentacja zawierająca szczegółowe informacje o elementach instalacji, szczegółowe dokumentacje połączeń i złączek. Jeśli chcesz wiedzieć, jak jest połączona nawigacja, to dokument wskazany przez @rOBSOnX jest najbardziej odpowiednim.
-
falujące obroty w 525tds
Z całym szacunkiem, ale jeśli jesteś użytkownikiem TDS-a i będziesz chciał go kiedyś sprzedać, to współczuję potencjalnemu nabywcy, jeśli się zdecyduje.... "Chip", o którym piszesz to zwykłe oszustwo włączające świece żarowe przy każdym rozruchu auta - chwilowe przedłużenie stanu agonalnego. Głowiczka pompy do regeneracji/wymiany. Jeśli w samochodzie jest zamontowany nastawnik potencjometryczny a nie indukcyjny, pozostaje wymiana nastawnika. Młotkiem można sobie wybić z głowy pomysł naprawy wg powyższego przepisu. Owe 2000zł może nie są bardzo niskim kosztem, ale w rezultacie będziesz miał w pełni sprawny samochód, który zyska niezawodność i dynamikę.
-
falujące obroty w 525tds
Tematy, o które pytasz, były wielokrotnie poruszane na tym forum. Poświęć chwilę na zapoznanie się z opcję "szukaj" a na pewno znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania. Zerknij też na http://www.bmw-tds.pl
-
po wyjęciu kluczyka coś brzęczy, czy tak powinnoo być?
Jeśli dźwięk słychać wyraźnie w kabinie i jest to taki cichy pomruk to na 100% jest to wentylatorek w panelu klimatyzacji. Służy on do zasysania powietrza z wnętrza auta i kierowania go w kierunku elementu termoczułego. W zależności od tego, jaką masz wersję auta (z telefonem czy bez) dźwięk ten ustanie po około 15 albo około 40 minutach. Na nic zda się zamykanie i otwieranie auta, bo zamknięcie nie powoduje natychmiastowego uśpienia wszystkich sterowników a otwarcie powoduje natychmiastowe wybudzenie. Pozostaw samochód z otwartymi na oścież drzwiami i wyłączonym zapłonem na kilkanaście minut a przekonasz się, że ten element się wyłącza.
-
Wymiana silnika ... który radzicie ??
Napraw to co masz. M20B25 to naprawdę udana konstrukcja i przebija osiągami M50B20. Poza tym działający można kupić nawet poniżej 1 tys. zł. Przekładka prosta. Słaby punkt to głowica, trudno trafić dobrą używaną (dużo łatwiej i paradoksalnie taniej kupić cały motor). Jeśli potrzebujesz coś z "dołu" do M20B25 albo M20B20 to pisz na PW.