Treść opublikowana przez aaben
-
Błędy E91 2006r - 4501 4530 44CC - od czego zacząć
To jest błąd zaworu EGR.
-
Bmw e90 2007 VBAVB31090VF34391
aaben odpowiedział(a) na Dawid4418 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażA Ty czemu widziałeś i się nie zainteresowałeś wtedy? To o niczym nie świadczy.
-
Bmw e90 2007 VBAVB31090VF34391
aaben odpowiedział(a) na Dawid4418 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażFajna wersja, choć modyfikacje powiedziałbym wątpliwe. Tylne lampy, nerki - co kto lubi. Ja wolałbym gdyby ta kasa poszła na odświeżenie fotela kierowcy i kierownicy.
-
E90 328i Wbapk5g57bnn29228
aaben odpowiedział(a) na wolkary1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażI znowu wtopa bo po lifcie (patrz wątek) na USA nie było 325i. :D
-
E90 328i Wbapk5g57bnn29228
aaben odpowiedział(a) na wolkary1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż:lol:
-
E39 530i WBADT61070CE50012
aaben odpowiedział(a) na e39fan temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażRzeczywiście, w taki sposób handlarz może uniknąć wysokich opłat.
-
problemy z elektronika silnika- magistrala BSD
U mnie był podobny zestaw błędów (poza czujnikiem poziomu oleju). Po wymianie regulatora napięcia, akumulatora i klemy IBS na używaną ostatecznie konieczna była wymiana alternatora. Jest też o tym na forum.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Pokazuje moc z jaką sterownik powinien grzać świece. Redukcji mocy nie masz, silnik powinien mieć +/- 177KM To są ciśnienia na postoju? Czy wypalanie włącza się samo czy nie? Lambda może pokazywać źle bo nie ma przepływu spalin. Raczej na forum nikt Ci nie pomoże, według mnie problem jest w czujniku ciśnienia spalin przez co od razu sadza rośnie na maks, a sam filtr może już mieć dość skoro auto nie ma mocy. Niemniej polecam udać się z tym do mechanika i nie liczyć że rachunek się zamknie w 1k PLN. Ale po ogarnięciu, jak auto odżyje, będziesz zadowolony.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Tak jak pisałem po wymianie czujnika ciśnienia należy go skalibrować. Z błędem czujnika nie będzie wypalania. Jak wymieniałeś to obie rurki były drożne, bez dziur?
-
BMW E60 możecie doradzić? WBANY71020CT72800
aaben odpowiedział(a) na lukas2809 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażBez VIN nie spoglądamy.
-
Jaki silnik do e90?
Przede wszystkim 335d LCI jest bardzo mało. Na papierze dwie turbiny nie dawały wiele względem poliftowego 330d z N57, spalanie wyższe o dobre 20%, więc Niemiec brał raczej 330d/325d. Nie ma w tym silniku żadnych typowych usterek, jest dość kosztowna eksploatacja zwłaszcza jak już trzeba jechać do mechanika ale to jak w każdym BMW.
-
Faluja obroty na zimnym 325 d
Dobry mechanik i pomiar kompresji na ciepłym i zimnym.
-
[maciatyepa] E91 320d LCi
Nie rób zdjęć z bałaganem na masce. :mrgreen: Poza tym sztos. :cool2:
-
BMW E90 320si 127KW 173 hp - 2006
Nie śmieć w galerii, zadaj pytanie na forum.
-
Dziwne złącze do komputera diagnostycznego
Wątpię czy znajdziesz takie coś, jest to ewidentnie jakaś forma ochrony antykradzieżowej, piny mogą być pozamieniane itp. itd. Trzeba by odbudować oryginalne złącze. Piny i kostka są oczywiście dostępne w ASO.
-
BMW 3 e91 330xd Wymiana regulatora napięcia.
Poszukaj na forum. Sam komputer nie wie gdzie do końca leży problem i sypie losowymi błędami magistrali BSD. Do sprawdzenia regulator, klema, akumulator i alternator który też mógł się już skończyć.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Twoim problemem jest to że do tej pory działałeś po omacku, licząc pewnie że zaoszczędzisz trochę na mechaniku, diagnostyce itp. 140 KM w tym silniku zamiast ponad 160 to już słabo, raczej nie tracą one mocy. Za to usterkowe są turbiny. Do tego na niektóre rynki te auta szły z redukcją mocy o ile pamiętam 136KM, wychodzi to z VIN więc jak widzisz sprawa nie jest taka prosta. Dlatego najlepiej jeżeli chodzi o DPF i jeżeli nie mamy z tym doświadczenia, znaleźć taki zakład który weźmie całe auto, sprawdzi to co pokazuje komputer, zdiagnozuje przyczynę zapchania, stan filtra i dopiero po tym podejmie decyzję czy warto go w ogóle myć i czy nie trzeba najpierw zająć się silnikiem (termostaty, czujniki, turbo itp). Przy takich elementach konieczne jest podejście kompleksowe, mimo że kosztuje więcej. Sama wymiana czujnika ciśnień spoko, ale jest to czujnik który komputer kalibruje/adaptuje i jeżeli poprzedni pokazywał błędne wartości a komputer przyjmie stare adaptacje to wartości są wciąż złe. Opcje adaptacji widziałem tylko w ISTA, choć pewnie nie jest to jedyny program od tego.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jeżeli tylko zawoziłeś filtr to musisz diagnozować przyczynę zapchania. Odpalałeś auto bez filtra?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
To Ty im ten filtr zawozisz tylko? Przecież mają obowiązek zdiagnozować przyczynę czemu filtr się nie wypala/zapycha.
-
Jaki silnik do e90?
Tak.
-
Jaki silnik do e90?
Początki N55 były burzliwe :norty:
-
BMW 320i WBA3B1G52FNT07984
aaben odpowiedział(a) na owca35 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie interesuje Was zdjęcie pod maską? Co to za bajkopisarstwo że konstrukcja była cała, przecież strzał poszedł w prawy fartuch i na pewno wymagał on co najmniej prostowania, a być może wymiany. Bez oględzin nikt Ci nie powie czy to jest coś warte.
-
E90 328i Wbapk5g57bnn29228
aaben odpowiedział(a) na wolkary1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo wandalizmie schodzą tanio bo to niewiadoma a zdjęcia zawsze beznadziejne. Szanse na przysłowiowego "klocka" na środku dywanu rosną, a często są to też samochody zaniedbane mechanicznie. Trzeba też pamiętać że na USA 28i w E9X było najsłabszym silnikiem, tam to nic specjalnego nawet w Xdrive.
-
E90 328i Wbapk5g57bnn29228
aaben odpowiedział(a) na wolkary1 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażhttps://en.bidfax.info/bmw/328/2041228-bmw-328-xi-sulev-2011-black-30l-vin-wbapk5g57bnn29228.html Akcyza zapłacona 2 sierpnia więc szybko przypłynęła. Dziwne że sam go nie ogarnął, no ale co najmniej dycha na czysto bez dotykania to zawsze coś.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Zwykłe elmy są bezużyteczne.