Treść opublikowana przez deebee
-
Wymiana termostatu 2.0D 150km
W tym roczniku chyba silnik M47... :) Wymieniałem w swojej oba termostaty. Kupiłem oryginały w ASO, koszt ok 400 zł za oba. Wymiana termostatu EGR banalnie prosta, do głównego trzeba spuścić płyn, więc przy okazji lepiej go wymienić. Do wymiany głównego odkręciłem chłodnicę spalin, wtedy dostęp jest całkiem niezły. Oczywiście musisz mieć E-torxy czy jak się tam te klucze nazywają. Całość 2 godziny roboty z przerwą na browara. Pamiętaj o tym, że układ BMW trzeba prawidłowo odpowietrzyć, odpowietrznik na termostacie EGR i na przewodzie nagrzewnicy.
-
E83 3.0D 2005 Nie ma mocy :-(
Nie wiem, czy nie można jednak wiązać takich objawów z zapchanym DPF - u mnie (co prawda w 2.0) przy zapchanym DPF były bardzo podobne objawy - brak ciągu powyżej 3000 rpm... Żadna kontrolka się nie zapalała, pomimo wywalonych w kompie błędów: - zapchany dpf, - uwalony czujnik temperatury spalin na katalizatorze - uwalona sonda lambda - uwalone oba termostaty (AGR i główny) - tych błędów komp of kors nie pokazał... Dlatego tez pisałem, że bez analizy komputerowej się nie obejdzie.
-
E83 3.0D 2005 Nie ma mocy :-(
Zasadniczo w układzie wydechowym - o ile ten rocznik posiada DPF. Masz możliwość podpięcia samochodu np. pod INPE i sprawdzenia błędów?
-
E83 3.0D 2005 Nie ma mocy :-(
Masz DPF?
-
E83 bluetooth - usuwanie listy sparowanych telefonów
Panowie, nikt nie ma żadnego pomysłu ani koncepcji? Plizzzzz :)
-
E83 bluetooth - usuwanie listy sparowanych telefonów
Witam! Po przeszukaniu forum nie znalazłem niestety stricte pasujących wątków, zatem pozwalam sobie założyć nowy. W moim X3 E83 (2007) po zakupie bezproblemowo sparowałem z modułem bluetooth 2 telefony: Samsunga Galaxy S3 Mini żony i mój iPhone 5s. Samsung działał tylko jako zestaw głośnomówiący, z iPhone ładowała się lista kontaktów, ostatnio wybierane numery itp. Pech chciał, że kiedyś przypadkowo w iPhone skasowałem powiązanie z BMW. Chciałem powtórnie go sparować i pojawił się problem - bluetooth w telefonie w ogóle nie widzi modułu BMW (oczywiście przy włączonej w samochodzie procedurze parowania). Próbowałem też parować inne telefony, żaden nie widzi modułu w samochodzie. Natomiast sparowany telefon żony bez problemu nadal łączy się z samochodem, więc przypuszczam, że lista możliwych do sparowania telefonów w module jest już pełna. Próbowałem ją skasować zgodnie z instrukcjami na forum, ale trzymanie przy włączonej procedurze parowania przycisku w podłokietniku przez dowolnie długi czas nie skutkuje sygnałem akustycznym i wyświetleniem "paired list deleted" na wyświetlaczu. Mam samochód z fabryczną nawigacją z dużym ekranem (MK4 bodajże). Czy można skasować listę sparowanych telefonów jakoś inaczej - INPA, DIS? Albo w ogóle zresetować moduł Bluetooth? Bardzo proszę o wskazówki, porady i sugestie.
-
spinka do rury intercoolera 2.0d
Proponuję szukać po Alledrogo i innych olx-ach oferujących części BMW z rozbiórki i kontaktować się bezpośrednio - to chyba największa szansa upolować taki detal za chrześcijańską kasę...
- modół PDC
-
modół PDC
Cześć! Podepnę się pod temat, ale nieco w innej sprawie: W moim BMW odpadły z czujników PDC te czarne okrągłe plastikowe klapki (na skrajnych prawych czujnikach z przodu i z tyłu). Czy te klapki można z powrotem czymś przykleić (czujniki pikają jak trzeba)? Jeśli tak, chętnie kupię od kogoś dwa uszkodzone czujniki PDC (z czarnymi klapkami), żeby dokonać ich transplantacji klapek - trochę nie chce mi się ściągać zderzaków, żeby wymieniać je na nowe, jeśli działają.
-
x3 2.0d 150 KM na ciepłym silniku zarzuca wolnymi obrotami
Obejrzałem dziś elektrozawór w mojej BMW i zauważyłem, że jest on przykręcony do góry nogami w porównaniu z powyższym rysunkiem (tzn kostka stykowa u góry, wężyki podciśnienia na dole). Czy taki montaż może mieć wpływ na prawidłową pracę tego elektrozaworu? Mam go odwrócić czy zostawić, jak jest?
-
BMW X3 2.0 D 150KM e83 Problem z odpaleniem zaraz gaśnie
A mógłbyś rozwinąć tę myśl? Bo nie wiem, czy szukać Atari, czy ZX Spectrum... :)
-
x3,e83,150km,2.0d lekkie szarpanie
W ASO 1 litr kosztował mnie ostatnio 184 zł...
-
Nazwy stacji radiowych
Odświeżę wątek, bo miałem podobny problem, tzn. na liście stacji część wyświetlała się prawidłowo, a część jako LOCAL-X. Myślałem, że może mam uszkodzony wzmacniacz antenowy, bo większość prawidłowo wyświetlonych stacji to były stacje czeskie. Mam MK4 z kolorową nawigacją. Po przeczytaniu tego wątku i obejrzeniu zamieszczonego w nim filmiku zrobiłem tak: - włączając radio przytrzymałem klawisz "SEL"; - uruchomił się tryb serwisowy, można się po nim poruszać przyciskami < i >; - na jednym z ekranów pobawiłem się przełączaniem regionów, w moim radio są dostępne tylko USA i EUROPE; - doszedłem do ekranu"AF" - używając przycisków programowania stacji 1,2,3 i 4 można w nim przełączać: 1: RDS OFF, 2: AF OFF, 3: AF MAN, 4: AF AUTO; - ustawiłem RDS na OFF, AF na AUTO i wyłączyłem radio; - po ponownym włączeniu ustawiłem na ekranie wywołanym przyciskiem INFO RDS na ON i zaznaczyłem w nim wszystko prócz Program Type. Efekt: na górnym pasku nazwy stacji i komunikaty RDS już wyświetlają się prawidłowo, natomiast na liście stacji nadal część wyświetla się jako LOCAL-X. Można teraz zapisać stację w pamięci przytrzymując klawisz programu jak wyświetla się na górnym pasku nazwa stacji, potem naciśnięcie klawisza danego programu przywołuje zapamiętaną nazwę. Więcej chyba nie da się u mnie uzyskać, ale i tak jestem zadowolony - wcześniej na górnym pasku pokazywała się tylko częstotliwość stacji, RDS (przełączanie nadajników) nie działało - mam nadzieję, że teraz już będzie funkcjonować prawidłowo :)
-
x3,e83,150km,2.0d lekkie szarpanie
Dwumasa sprawdzona? Przekładnia VTG też? Olej w niej zmieniałeś? Podłącz choćby INPĘ i zobacz, co komputer melduje...
-
INPA
Temat wczoraj załatwiony z dziqskiem - jak pisał szybko i bezboleśnie :)
-
INPA
A skąd ten plik IPO wytrzasnąć?
-
INPA
Cześć, Próbowałem dziś po programowaniu u Dziqska sprawdzić błędy, które wczoraj wyłapał INPA i przy próbie połączenia z silnikiem M47 dostaję taki komunikat jak poniżej - co jest tego przyczyną? Ktoś pomoże? http://images76.fotosik.pl/473/fe4700f6786bc164med.jpg
-
Bmw X3 E83 2.0d Olej w skrzyni biegów
W sumie racja :)
-
Bmw X3 E83 2.0d Olej w skrzyni biegów
Tego właśnie chciałem się tu dowiedzieć, przy okazji o polecany olej do skrzyni manualnej także... Czy do skrzyni olej wlewa się podobnie jak do mostów, czyli do momentu aż zacznie kapać z otworu wlewowego?
-
Bmw X3 E83 2.0d Olej w skrzyni biegów
A to akurat nie problem (wymiana co 10 kkm) - a Co polecacie fajniejszego do tego silnika?
-
Bmw X3 E83 2.0d Olej w skrzyni biegów
Jacek sprawdzam olej praktycznie po każdej jeździe żony, w razie draki w pogotowiu jest drugi filtr, a olej zalałem Motul 8100 X-Clean LL-04, trzymać się go czy polecacie coś innego? To sobie kupię na zapas :)
-
Bmw X3 E83 2.0d Olej w skrzyni biegów
Dlatego próbuję szukać "złotego środka": wszystkie filtry + oleje w silniku i VTG wymieniłem, w skrzyni i mostach wymienię niebawem (taką mam schizę motocyklową, więc zrobiłbym to tak czy siak), klapki usunąłem - bo uznałem, że potencjalne ryzyko awarii jest wyższe niż 100 zł za zaślepki z uszczelkami i 2 godziny mojej pracy, termostaty i czujnik temperatury spalin wymieniłem - bo to potrzebne do prawidłowej pracy silnika, DPF nie chcę wywalać bo planuję wycieczki do syna w Niemczech, a zębatki nie wymieniam póki triada kontrolek nie zalśni - a wtedy raczej i tak oddam VTG do regeneracji... Moja X3 robi ok. 1000-1500 km miesięcznie w cyklu mieszanym (50% miasto, 50% trasa z dopuszczalną min. 100 km/h) - mam nadzieję, że to nie zabije DPF ani turbiny zbyt szybko...
-
Bmw X3 E83 2.0d Olej w skrzyni biegów
A można wywalić DPF tak, żeby komputer nie wywalał check engine? Nie zwariują oba czujniki temperatury spalin?
-
Bmw X3 E83 2.0d Olej w skrzyni biegów
Właśnie dlatego zmieniałem po kolei (po wymianie czujnika temperatury spalin) termostaty - najpierw ten od EGR (bo łatwiej) - potem testowy tryb licznika i w drogę - niestety temperatura oscylowała w granicach 71-74 stopnie (jak się zatrzymywałem to osiągało 73-74), więc zaparłem się w sobie i zabrałem też za główny :) Po wymianie jest grzecznie 89-91 stopni :) A DPF zapchał dziadzio w Niemczech, który pewnie nie gonił auta powyżej 120 km/h... Szkoda tylko, że ani spadek temperatury pracy, ani zatkany DPF nie wyrzucają żadnych komunikatów dostępnych bez interfejsu diagnostycznego... Pozostaje uważać i podłączać co jakiś czas INPA lub DIS...
-
Bmw X3 E83 2.0d Olej w skrzyni biegów
X3 mam dwa miesiące, jest to moje pierwsze BMW, więc jestem w temacie totalnym szczypiorkiem. Wybrałem model E83 z silnikiem M47 pod wpływem opinii o kłopotach z rozrządem w N47, skrzynia manual to wybór żony (ona głównie jeździ tym autem). Na razie wciąż się tego auta uczę, wcześniej był w domu Passat B4 1.9 TDI (1996), potem Astra H 1.7 CDTI (2009)- jest na sprzedaż, gdyby ktoś szukał :) Żona rocznie przejeżdza ok. 15 000km, w Astrze przez 4 lata jazdy właściwie serwis ograniczał się do corocznych przeglądów w ASO (raz padła elektronika alternatora, raz zaczął brzęczeć jakiś czujnik turbo i został wymieniony, poza tym wymiana tarcz i klocków + raz przy przeglądzie w ASO tylne amortyzatory). Pod tym względem można więc napisać, że to nudne auto - ale cieszyłbym się, gdyby X3 było pod tym względem równie nudne :) Na razie w X3 poza wymianą oleju w silniku, VTG, filtrów oleju, powietrza, kabinowego i paliwa zmieniłem czujnik temperatury spalin w filtrze wstępnym, oba termostaty - dzięki temu udało się odetkać DPF, który w momencie zakupu auta był zapchany dość mocno (na 6 biegu auto z trudnością dokręcało do 3000 rpm). USunąłem tez klapy wirowe (choć były w niezłym stanie), kupiłem też nowe letnie opony Kormoran SUV - po 3 tys. km jestem z nich bardzo zadowolony :) Teraz zmiana oleju w skrzyni i mostach i - mam nadzieję - X3 pozwoli mi jakiś czas czerpać frajdę z jazdy, a nie tylko z grzebania pod maską :)