Treść opublikowana przez konopson
-
opóźnienie w odbiorze.
U mnie nie ma żadnej pozycji z wybranego przeze mnie wyposażenia w restrykcjach. Na razie oczywiście, bo ta lista restrykcyjna powiększa się w zastraszającym tempie. Boję się o dwie rzeczy elektryczną klapę i podgrzewane fotele, bo to elektronika. A wiele z opcji restrykcyjnych krąży wokół tych dwóch rzeczy jak otwieranie nogą czy lędźwie.
-
opóźnienie w odbiorze.
No, ale z drugiej strony sprzedawca powiedział, że termin produkcji jest potwierdzony. Chyba że jeszcze musi być potwierdzenie potwierdzenia :shock:
-
opóźnienie w odbiorze.
Hmm trochę zmartwiliście, a taki miałem dobry humor...
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Potwierdzam. Garaż to podstawa. Po każdej zabawie z chemią lakier musi "odetchnąć". Więc pozostawienie go na zewnątrz pod gołym niebem a co gorsza na słońcu narobi więcej złego niż dobrego. Aplikacja jakiejkolwiek chemii pod gołym niebem odpada. W powietrzu unoszą się drobinki piasku które osiadają na powierzchni więc wiadomo o co chodzi. Potraktowanie lakieru aplikatorem czy fibrą w takich warunkach daje nam mnóstwo mikroskopijnych rysek. Więc dogadać się z jakimś znajomym który ma garaż żeby nam udostępnił go na pół dnia i aplikować wtedy wosk. Aplikacji samemu ceramiki nie polecam. To tylko z pozoru prosta operacja. To twarda powłoka i można spier.... lakier koncertowo.
-
opóźnienie w odbiorze.
Wczoraj dostałem informacje o statusie 112 /potwierdzona produkcja/ na 24 tydzień roku czyli od 14 czerwca. Auto zamówione 18 stycznia. Model g22 z hamulcami sportowymi. Nie wiem czy w g30 są takie same czy inne.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Ja przed myciem pryskam Koch Green Star to zwykły APC /odtłuszczający/. Potem dopiero piana albo od razu szampon z pianownicy ręcznej albo z Karchera. Ten Green Star jest ok, w żaden sposób nie działa negatywnie na powłokę czy wosk.
-
opóźnienie w odbiorze.
no i jest w Pakiet Connected Professional. Trochę bym się wkurzył jakby było inaczej.
-
opóźnienie w odbiorze.
Jeszcze: - reflektory laserowe - beżowa tapicerka Martwi mnie trochę ta ładowarka indukcyjna... O ile samą ładowarkę mam w pompie bo nie mam tel. z takim ładowaniem, to taka ładowarka jest w opcji razem z łącznością Bluetooth itd. Jeżeli sama ładowarka wypada to OK, natomiast jeżeli wypadnie cała ta pozycja to chyba wyjdę z siebie na odbiorze. Nie no, nie mówcie, że Bluetooth jest tylko z ładowaniem indukcyjnym ???
-
4-er który wybrać?
Zupełnie się z Tobą nie zgadzam. W zeszłym roku jeszcze więc nie tak dawno pracowałem w ASO BMW Motocykle. Powiem tak. Żaden ale to żaden warsztat u tzw Józka który sie teoretycznie zna na produkcie który serwisuje nie posiada takich standardów jak ASO. Dotyczy to dokumentacji serwisowej jak i specjalistycznych narzędzi które są dostępne tylko dla ASO. Jedyne opcja jeśli ktoś strasznie nie lubi ASO albo go nie stać to warsztaty które są serwisami tzw partnerskimi z dostępem do systemu. Mogą robić wpisy w system w trochę inny sposób ale widać jednak co było robione w pojeździe. Jakbym miał oddać swoje BMW na serwis gdzie połowa załogi gada po wschodniemu i mają się uczyć na moim aucie to dziękuję. Zna się może główny mechanik. może właściciel, ale oni nie pracują przy aucie, robi to chłopina który jak coś spier... to na pewno się nie przyzna do tego tylko zamiecie pod dywan. Także nie narzekajcie tak strasznie na ASO, bo są dużo gorsze miejsca na serwisowanie aut czy motocykli.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Proszszsz, tutaj masz coś na ten temat
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Mam folię i powłokę. Do mycia samemu mam pianownicę (GLORIA FM30) + pianę, dwa wiadra, szampon, rękawicę, 2 ręczniki, coś do felg. Na myjnię jeżdżę późno albo w ciągu tygodnia - żeby nikogo nie blokować. 1. W domu szykuję pianę i wiadra 2. Na myjni nakładam pianę, czekam 5+ minut (spryskuję felgi), spłukuję samą wodą 3. Myję pół auta (rękawica, szampon, płukanie), spłukuję wodą 4. Myję pół auta (rękawica, szampon, płukanie), spłukuję wodą 5. Wycieram auto Co do mycia, tutaj kolega przedstawił sposób jak należy.
-
Powłoka ceramiczna - czy warto ?
Witam. Jeśli chcecie mieć błysk po myjni bezdotykowej musicie auto oczywiście już osuszone prysnąć takim czymś jak Quick Detailer. Zawsze po osuszeniu zostaną mazy, czy macie folię czy wosk czy ceramikę. Szczególnie na czarnym kolorze. Polecam dwa które stosuję naprzemiennie - Koch Chemie Allround Quick Shine - SOFT99 Fukupika Spray Do osuszania bezsprzecznie najwydajniejszy jest WORK STUFF Prince Drying Towel Przetestowałem milion preparatów i obstawiam przy tych opcjach jak wyżej. Work Stuff jest genialny, zbiera wodę jak głupi. Co do zabezpieczenia nowego auta to na przód czyli zderzak, maska, lampy ew lusterka folia PPF. Nie ma szans żeby na polskich syfiastych i brudnych drogach nie zaliczyć odprysków, a na ciemnym kolorze to wygląda słabo. Reszta auta to już zależy od kasy ile możecie wydać. Wosk dobry Soft99 Fusso Coat jest bardzo dobry. Ceramika też jest ok, ale trzeba o nią dbać i jeżdzić na tzw przeglądy gdzie lubią człowieka naciągnąć na tzw odświeżenie. Na felgi zawsze dają ceramikę GTECHNIQ C5 WHEEL ARMOUR. Dobrze się zmywa syf. W ogóle chemia do auta to temat rzeka. Ja dodałem tutaj swoje trzy grosze z własnego doświadczenia. Wosków, QD-ków, osuszaczy jest milion na rynku. Ja podałem te z których jestem zadowolony.
-
Rabaty na nową serie 4
Jest tak jak napisałem. G20 różni się jednak trochę zawieszeniem od G22. Ma np inny rozstaw kół.
-
Opóźnienia w odbiorze
Wiem, ze w g22 na tej liście jest HK. Moje auto zamówione w styczniu i mam informację sprzed tygodnia, że termin produkcji to czerwiec.
-
Rabaty na nową serie 4
Różnica jest taka np, że adaptacyjne M jest wyższe o 1 cm od zawieszenia M, czyli ma wysokość zawieszenia standardowego.
-
Rabaty na nową serie 4
Teraz jest tak, że nie dają w ogóle rabatów. Są poza tym blokady na niektóre opcje jak np na HK. Auta z opcją HK mają blokadę produkcji do lipca włącznie, Auta zamawiane w tym momencie nie mają gwarancji produkcji w tym roku !!! Więc po co dawać rabaty jak i tak w tej chwili cała produkcja na długie miesiące w przód została wyprzedana. Są to informacje z pierwszej ręki z salonu z Wawy.
-
Rabaty na nową serie 4
akurat znalazłeś kretyńskie ujęcie. Wiesz mi, że każdego wymienionego przez Ciebie modelu jako piękny znajdę równie kretyńskie. Strasznie żeś się zafiksował na punkcie udawadniania jakie to brzydkie auto. Daj już se siana chłopie, bo i tak jak już dużo ich będzie jeździło po ulicach to zostaniesz sam ze swoją teorią brzydoty.
-
Rabaty na nową serie 4
No to ja jak ją zobaczyłem pierwszy raz w Munich w sierpniu w fabryce stwierdziłem ze jest super. Potem zobaczyłem ją w salonie w Wawie i też stwierdziłem ze jest super. Wiec pewnie Ty musisz teraz kupic sobie Porsche. Nie ma innego wyjścia.
-
Rabaty na nową serie 4
Jakoś nikt na świecie na szczęście nie podziela waszego zniesmaczenia. Fabryka pruje sie w szwach z produkcją. F32 wyglada przy g22 jak sprzed epoki.
-
Rabaty na nową serie 4
Nie wiem co wy oglądaliście na żywo, ale czarna czyli black saphire z czarnym grulem albo dravit z czarnym grilem jest super.
-
Rabaty na nową serie 4
Jak Wasza sprawa z rabatami ? Ja dostałem 16% u jednego z warszawskich dilerów.
-
m-pakiet hamulce do nie m-pakiet
Dodam, że chodzi mi o komplet z niebieskimi zaciskami.
-
m-pakiet hamulce do nie m-pakiet
Witam. Czy można po prostu tak bez kombinacji zdjąć oryginalny zestaw i założyć komplet hamulców m-oakiet do sport line ? Komplet, mam na myśli, zaciski, tarcze, klocki, przewody. Czy mocowanie tzw jarzmo będzie pasowało do większych tarcz i i zacisków ? Pozdrawiam Konop
-
felga et20 16 stalowa ?
dobra, juz znalazlem, wiem ze bedzie ok :)
-
felga et20 16 stalowa ?
dodam ze auto rocznik 2011