Skocz do zawartości

Nurek

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Nurek

  1. Nurek odpowiedział(a) na piotr23_24 temat w X6 (E71, E72)
    Ta paranoja wynika chyba z różnej polityki cenowej stosowanej w Europie i USA. Bo sama różnica w podatkach nie wyjaśnia tych różnic.....
  2. To akurat spotykam niemal codziennie, bo wyprzedzanie kolumny jest moim ulubionym zajęciem. Po prostu chcę być jak najszybciej poza polem rażenia takiej zbitki aut. I w tym wypadku bezwzględnie (oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku) egzekwuję swoje prawo do powrotu na swój pas - prawo wynikające z obowiązku zachowywania odległości od poprzedzającego auta, umożliwiającej ów powrót. Tu uwaga: tenże obowiązek nie działa w dwóch przypadkach: na odcinku drogi na którym obowiązuje zakaz wyprzedzania (wynikający z jakiejkolwiek przyczyny) i w przypadku kiedy dany kierujący zamierza wyprzedzić pojazd jadący przed nim (nie mogę jednak nigdy zrozumieć dlaczego robi to zawsze gdy jestem na jego wysokości a on miał możliwość wyprzedzania od kilku dobrych sekund). Jedna różnica - z mojej strony nigdy nie ma złośliwości. Po prostu natychmiast jak to możliwe wyprzedzam dalej. Polecam wam taka reakcję na zakompleksionych kierowców świecących światłami, trąbiących i dojeżdżających do zderzaka. Isys, a jak się ma to co piszesz powyżej do wciąż (chyba) istniejącego zapisu o upewnieniu się przed wyprzedzaniem że manewr możesz przeprowadzić bezpiecznie? Bo jesli dobrze interpretuję to co napisałeś, to pojazd wyprzedzający ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdem wyprzedzanym, nawet jeśli on sobie spokojnie jedzie jednym tempem swoim pasem bez żadnych manewrów... :doh:
  3. Nurek odpowiedział(a) na mirekwk temat w E36
    Ok, było trochę śmichu ale już sprawa wyjaśniona więc zamykam. Do autora wątku- na przyszłość postaraj się lepiej opisać problem- nikt z piszących powyżej nie śmiał się z Twojej niewiedzy w temacie BMW, a raczej z tego jak opisałeś swój problem.
  4. Mario! Od prezentowania swojego auta i zmian jakie w nim poczyniłeś jest dział Galerie. Więc proponuję byś tam zamieszczał fotki jak wyżej.
  5. Nurek odpowiedział(a) na Gemboj201 temat w E46
    Przed założeniem felg z ET 20 proponuję użyć funkcji szukaj!!!!!! :search: :search: :search: i zapoznać się z regulaminem forum!!! :evil: :evil: :evil: ZAMYKAM
  6. Nurek odpowiedział(a) na Gemboj201 temat w E46
    Oryginał to ET47 przy feldze 6-8,5 cali, ale znajdziesz wiele wypowiedzi że przy oryginalnym zawiasie w tym przedziale szzerokości felgi ET powyżej 35 też nie będzie obcierać. Tematów podobnych było wiele.... wystarczy poszukać!!! ZAMYKAM!!
  7. Ja liczę na niego w Monte Carlo ;)
  8. Nurek odpowiedział(a) na Lustek temat w E46
    Masz tyle wyników wyszukiwania bo każdy kolejny nowy użytkownik forum zamiast poczytać to pisze nowy wątek. Więc zamykam!- MOD
  9. Nurek odpowiedział(a) na uroboric_tom temat w E36
    To wygląda jak pompa ABSu czy jak to się nazywa.
  10. Zalew, co do Ronda Babka to mam takie zdanie, że malowanie pasów w obecnej formie nie poprawiło sytuacji. Ktoś kto to malował nie wziął pod uwagę jednej "drobnej" kwestii- dokąd głównie kierowcy jadą przejeżdżając przez rondo. Jeśli dobrze pamiętam to wjeżdżając od Jana Pawła w stronę Żoliborza/Arkadii to jedynie skrajny lewy pas zaprowadzi Cię na Żoliborz (ul. Popiełuszki jeśli mnie pamięć nie myli) a dwa pozostałe pasy nie wiedzieć czemu pchają Cię (bez zmiany pasa) w stronę Dworca Gdańskiego. Moim zdaniem malowanie na rondzie powinno wymuszać zjazd na pierwszej odnodze, jeśli wjeżdżasz z prawego pasa, a środkowy i lewy do jazdy tzw na wprost.
  11. Nie wiem co wy się czepiacie pieszych :wink: Po pobycie w USA gdzie większość ludzi przechodzi po pasach niezależenie od wyświetlanego koloru, jestem zdania że do tej sytuacji trzeba podchodzić na luzie. Są miejsca w Wawie gdzie się stoi i czeka na czerwone a samochodu nie widu nie słychu....
  12. hmmmm.... to nie wiem... ale może sprawdź to koło pasowe, może wykluczysz je :wink:
  13. Może to być dźwięk pochodzący od koła pasowego na wale korbowym (tzw. tłumika drgań) .... Czy ten "śpiew" słyszysz też na wolnych obrotach?
  14. No to może zaczekam na odpowiedź kogoś kto zna się na temacie. Bo moje odczucia są podobne do Twoich Bono ;)
  15. Do 330 wchodzą felgi 17 i większe.
  16. Nurek odpowiedział(a) na Alti temat w E46
    Widzę że temat zmierza donikąd więc........... ZAMYKAM
  17. Mam pytanko, bo nie wiem czy dobrze doczytałem co powyżej: jeśli kupię nowy samochód w Niemczech jako osoba fizyczna (z salonu) to czy zapłacę cenę netto, a akcyzę i VAT zapłacę w Polsce, czy może zapłacę cenę brutto (z 19 proc. VAT DE), po czym będę mógł ubiegać się o zwrot tego VATu, a akcyzę i VAT PL w wysokości 22 proc. zapłacę od kwoty pomniejszonej o 19-proc. VAT DE? I czy muszę mieć EuroNIP żeby kupić auto nowe w Niemczech?
  18. ZANIM ZAPYTASZ- POSZUKAJ!!!!! :duh: ZAMYKAM!- MOD
  19. Nurek odpowiedział(a) na kubasta16 temat w E46
    U mnie też domyka tylko przednie szyby. Kiedyś się pytałem o tylne boczne szybki to powiedziano mi że tam nie ma czujników "przycięcia palca" ;) więc taka opcja nie jest możliwa do zaprogramowania. Choć jak widać BaX ma. To ja już nie wiem o co biega :duh: :duh:
  20. Nurek odpowiedział(a) na Alti temat w E46
    Panowie! Skupcie się na poszukiwaniu rozwiązania problemu, a nie przechwałkach kto ile "leciał" na autostradzie.... :duh: :evil:
  21. Nie wiem jak w roczniku 1999 ale w 2003 przyciśnięcie na 5 sek wyłącza ASC i DSC (zapalają się na żółto dwie kontrolki, tak jak pisał Mike68).
  22. Nurek odpowiedział(a) na dusiu temat w E46
    Ja ciągle jeżdżę w trybie manualnym i póki co nie widzę/słyszę niepokojących objawów.
  23. Jeszcze jedna wypowiedź nic lub mało wnosząca do tematu a posypią się ostrzeżenia..... :evil: :evil: :evil:
  24. Nie ten dział- przenoszę!!!! A potem jadę do Kielc :twisted2: :twisted2: :twisted2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.