Treść opublikowana przez zent
-
640xd F13 Spacegrau - Letni setup M5 343M 20cali
:mrgreen:
-
Wycena szkody e46
Na pierwszy rzut oka szkoda wygląda jak moja sprzed roku, no może trochę gorsza. U mnie zderzak zakwalifikowany został do wymiany w całości, wraz absorberami zderzenia, nie wspominając o plastikach (m-pakiet) plus lakierowanie. Miałem też lekkie zarysowanie na tylnej klapie (touring). Podsumowując, ubezpieczyciel chciał dać kwotę bezsporną w wysokości: 2432 zł, a ostatecznie musiał zapłacić za FV ASO BMW 9600 zł. Zderzak u ciebie wygląda przyzwoicie zważywszy na fakt że podłoga/wnęka na koło pognieciona :? Zwróć uwagę na mocowanie zderzaka, na haczyk który podtrzymuje zderzak, przy takiej kolizji zostaje zdeformowany jak również zdziera z nadkola mastykę/lakier od wewnątrz i korozja gotowa.
-
[F21] M135i Estoril Blau 2013
Cena ok, jak za 4 latka. Minusem jest jedynie szkodowość blacharsko lakiernicza, ale sprzedawca nic nie ukrywa i ma stosowną dokumentację.
-
e46 330i Be My Walentine
W e46 w fabryce były lakierowane starą technologią, bez ekologicznych wodnych lakierów. Taki lakier był twardy, w refinishu jest miękkie g...no. Wystarczy mikrofibrą mocniej docisnąć i są hologramy, mikroryski.
-
e46 330i Be My Walentine
Masz rację, ale zmiana lakieru to również ryzyko, że lakiernik gdzieś popełni błąd i coś połamie, nie zabezpieczy antykorozyjnie. Przykład z mojego bmw. Lakiernia w ASO w ramach cieniowania błotników, nie zdjęła nadkoli tylko zawinęła chamsko o błotnik w miejscu trzech kołków rozporowych. Efekt zdeformowane nadkole które wymieniam oraz lekka korozja w tym miejscu po 5 latach od operacji i teraz trzeba ponownie lakierować ale cały błotnik. Niestety maska po 5 latach eksploatacji z nowym lakierem, czyli ekologicznym ponownie nadaje się do lakierowania.
-
e46 330i Be My Walentine
To słusznie postąpiłeś. Miałem też ambicje pozostawienie wszystkiego w oryginalnej powłoce, ale eksploatacja to wyklucza na dłuższą metę. A propos softu, jest to ryzykowana operacja i jaki koszt? Przyjemniej się jeździ, tzn. konkretnie parametry mocy czy momentu są zmieniane?
-
e46 330i Be My Walentine
Fajnie wszystko wygląda, ale pytanie po co lakierowałeś, przecież oryginał wyglądał przyzwoicie?
-
Nowa seria 5 G30
Nie wiem co bierzesz, ale zmniejsz dawki ... Kolejny fanboy BMW. Panamera gorsza od G30 :mad2:
-
Czy była moja wina? Wyprzedzanie z prawej strony
Nie kłamie :8) większość pojazdu już była na lewym pasie i draśnięcie jest tylko na tylnym zderzaku. W świetle prawa jestem winien, ale nie wykluczam że facet złośliwie przyspieszył i stało się.
-
e46 330i Nowe nadkole OEM a stare
Ciekawe... powinni sprzedawać płynne PCV i stosowną foremkę :duh: Kupiłem po nr vin, wiec wszystko się zgadza. Zauważyłem że w tym miejscu jest montowana ostatnia śruba tzw. wzmocnienia. Czyżby były wersje bez tego elementu?
-
e46 330i Nowe nadkole OEM a stare
Zakupiłem nowe nadkole lewe rok prod. 2010, ale różni się od starego detalem, a ściślej brakiem otworu w kształcie jak na zdjęciu. http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/nadkole.jpg Jeszcze nie zdejmowałem starego z samochodu, więc nie wiem dlaczego tak jest, ale na zdjęciu jednej z aukcji jest wycięty ten moment. http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/nadkole_2.jpg Producent wprowadził jakieś zmiany, czy klient ma sobie to wyciąć we własnym zakresie?
-
640xd F13 Spacegrau - Letni setup M5 343M 20cali
Fakt, elektroniczne cyferblaty nie przydają prestiżu i mam nadzieję że kiedyś przeminą jak zegarki z lat 80' na plastikowym pasku :D
-
320i - objawy uszkodzenia odmy
Nie będę zakładał nowego tematu żeby nie zaśmiecać. U mnie również M54 i zrobiłem test na niezagrzanym silniku: https://youtu.be/8uXLIgBN_I4. Nie przygasa wyraźnie, ale raczej wchodzi na obroty jak zakręcę korek wlewu. Odma do natychmiastowej wymiany?
-
Odnowienie felg 17" styling 32
Po odnowie proszkowej zakłady biorą do roboty takie felgi?
-
320d Elektryczne lusterka - problem z rozkładaniem
Temat mało chodliwy, więc zainteresowanie na forum słabe :? Jeśli komuś pomoże moje dzisiejsze doświadczenie, to podpowiem. Lusterko lekko doginamy ku dołowi, wtryskujemy obficie WD40, składamy lusterko i wtryskujemy kolejną dawkę specyfiku i ... otwieramy lusterko :D Wszystko wróciło do normy, nie ma luzów oraz zatrzymuje się we właściwej pozycji. Nie wiem na ile to wystarczy, ale zamierzam za jakiś czas powtórzyć czynność, ale może tym razem jakimś trwałym penetrującym smarem.
-
320d Elektryczne lusterka - problem z rozkładaniem
Dzisiaj zaparkowałem w Krakowie żeby coś załatwić... złożyłem lusterka. Przychodzę, rozkładam i: W stosunku do prawego to lewe luźno lata: Co się zepsuło? Szkłem mogę regulować, ale po rozłożeniu lusterko jak widać na filmie wygina się mocno do szyby czołowej. Awaria czy koś życzliwy coś zepsuł na parkingu? Edit: Zapoznałem się trochę z tematem, ale realoem nie mogę znaleźć tzw. części naprawczej mechanizmu składania lusterek: https://www.czescidobmw.pl/vin/grouptreedetail.aspx?catalogid=BMW201605&vehicleid=1736177620&ssd=$HQARW1BYUHJIFlsCAVsIBwMDBQAYFB8GWwgRcXsHAhYaSRMQXBEOF2VxdXMlUEgCBQRlcQEED1hWW09Na3V4Sg0bBjRJQnJiYBM$&groupid=10666&vin=WBAEN51060PC20933 Czyli pozostaje używka, czy całe lusterko nowe? Znalazłem na alledrogo, pewnie podroba, takie części: http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-lusterko-elektryczne-bmw-3-e46-i6598262464.html
-
Akcja serwisowa e46 2002-2003? Poduszki powietrzne.
:cool2:
-
Odnowienie felg 17" styling 32
Nie dawaj do proszku tylko zdecyduj się na metodę systemową. Po proszku efekt kolorystyczny, fakturowy jest słaby, choć trwały, koszt kompletu +/- 800 zł.
-
G30 - 530 XD vs 540 XI
Trzeba iść na jazdę testową... wtedy się dowiesz i podejmiesz decyzję.
-
Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+
A do szyby nie chcesz?
-
Czy była moja wina? Wyprzedzanie z prawej strony
Tak też myślałem i wolałem spisać oświadczenie niż liczyć na rozstrzygnięcie przez niebieskich :8) Trudno, po trzydziestu latach bezszkodowej jazdy musi być ten pierwszy raz.
-
Czy była moja wina? Wyprzedzanie z prawej strony
Już byłem na lewym http://www.sklepna5.pl/tgagala/pliki/zderzak2.jpg Nawet nie poczułem zetknięcia z pojazdem...
-
Czy była moja wina? Wyprzedzanie z prawej strony
Wczoraj miałem nieprzyjemną sytuację. W Krakowie na ul Zakopiańskiej, teren zabudowany, droga dwujezdniowa, bez zakrętów. Wyprzedzałem lewym pasem, niestety przede mną jechał kierowca, który mimo moich próśb, czyt. miganie światłami długimi nie zjechał na prawy pas, choć miał wolny. Postanowiłem wyprzedzić zawalidrogę z prawej strony i wrócić na lewy pas celem wyprzedzenia innych pojazdów. Podczas tego manewru dotknęliśmy się pojazdami co spowodowało otarcie tylnego lewego zderzaka mojego BMW, a jego rzecz jasna prawej strony zderzaka. Spisaliśmy oświadczenie, gdzie przyznałem się jako sprawca. Teraz mam dylemat czy dobrze zrobiłem :roll: Manewr wyprzedzania z prawej strony jest dozwolony, natomiast blokowanie pasa lewego jest zagrożone mandatem do 500 zł. Może ktoś biegły w sprawach ruchu drogowego podpowie czy wina w 100% należała do mnie czy jest przeciwnie tudzież obie strony zawiniły. Kierowca którego uszkodziłem przyznał że rozmawiał przez telefon i nie zauważył moich świateł.
-
[F21] M135i Estoril Blau 2013
Czyli szóstka pod kocem : :)
-
[F21] M135i Estoril Blau 2013
Parkujesz pod iglakami... nie szkoda ci lakieru?