Treść opublikowana przez nygus7
-
SWAP z 1.6 na 1.8ti
Most jest taki sam 316ti i 318ti.
-
Przycisk od ASR - podświetlany?
A tak, zapomnialem ze jest oznaczany jako ASC
-
Przycisk od ASR - podświetlany?
Mam pytanie - czy przysisk od ASRu jest podswietlany? Jesli tak to w ktorym miejscu jest podswietlany? U mnie nic nie swieci, nie wiem czy zarowka jest spalona. Ale jak go wyjalem to nigdzie nie widzialem w nim zarowki...
-
Zdjęcia deski z audio - udostępnienie?
Na Twoim miejscu bym nie kombinował, oryginalne CD + dobre reszta to jest to w E46 :8) http://www.extreme-ca.home.pl/zd.php?mode=pokaz&idkat=1&idpodkat=100&a=1 http://www.extreme-ca.home.pl/zdjecia/100/c.jpg
-
zawieszenie 318ti vs 323ti
A to ciekawa sprawa bo np. Eibach Pro Kit ma inne dla obu modeli.
-
Temperatura na wyświetlaczu zegarka [compact 316]
Wydaje mi sie ze wyswietlacz jest uniwersalny, a to czy masz zewnetrzna temp zalezy czy masz boardcomputer
-
Temperatura na wyświetlaczu zegarka [compact 316]
A zewnetrzna temperatura nie jest tylko w pełnym komputerze? Jesli masz pelny komputer to masz dodatkowy przelacznik w kierunkowskazach - naciskasz go w kierunku "do kierownicy". Z zegarka przelaczy ci sie na temp. zewnetrzna. Nastepnie wciśniecia: srednie spalanie, pozostaly dystans na paliwie, srednia predkosc. Tak wyglada boardcomputer w compacie: http://www.allegro.pl/item180187261_kompletny_boardcomputer_bmw_3_e36_compact_.html
-
Temperatura na wyświetlaczu zegarka [compact 316]
On ma compacta wiec zupełnie co innego. :nienie:
-
Spalanie w naszych BMW - SPRITMONITOR
BMW 318ti compact, M44, bezyna http://images.spritmonitor.de/169526.png
-
Spalanie w naszych BMW - SPRITMONITOR
Widze ze sporo z naszych robi notatki ze spalania na stronie http://www.spritmonitor.de/en/ . Proponuje aby kazdy w odpowiedzi napisal jakie ma auto, benzyna/diesel/LPG i podal ikonke ze spalaniem (bedzie sie ona automatycznie aktualizowac). Watek proponuje podwiesic.
-
Jakie róznice modelu coupe
Dlatego dziwne ze masz aku z tylu...
-
Jakie róznice modelu coupe
Bo 6 cyl maja z tylu, 4 cyl z przodu.
-
Osłona pod silnikiem
A ja mam w M44 zasłonietą całość. Wkurza troche jak trzeba cos od dołu robić. http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=CG71&mospid=47455&btnr=51_2195&hg=51&fg=70 http://realoem.com/bmw/diagrams/o/n/219.png
-
[E36] Zdejmowanie boczka drzwi
Jak zdjąć boczek w drzwiach? Bierzesz torxa, jest jedna sruba pod podlokietnikiem widoczna od razu. Wykrecasz ja. Potem zdejmujesz elektryczna regulacje lusterek (podwazasz plaskim srubokretem i wyjdzie - jest na wcisk, po czym go odczepiasz od kabla) - pod tym przelacznikiem jest druga sruba. Wykrecasz ja. Nastepnie lapiesz boczek drzwi od dolu - w sumie nie istotne w ktorym miejscu i odciagsz go (najlepiej gdzies z rogu na poczatek). Moze isc ciezko ale nie szkodzi - kolki musza puscic. Odciagasz dol, potem boki, sam zobaczysz. Na koncu caly boczek bedzie trzymac juz tylko od gory, wtedy wysuwasz go w gore. Nie za mocno bo jak pusci to musisz jeszcze odczepic kabel od glosnika. Grzybka od zamka nie ruszamy, on sie sam wysunie przy unoszeniu boczka do gory. Gotowe. Instrukcja dotyczy przednich drzwi.
-
[EXX] Resetowanie komputera-pomocne przy obrotach
Co do tego resetu to zastanawiam sie czy on rzeczywiscie wogole cokolowiek kasuje. Zrobilem kiedys taki reset wg opisu, po tygodniu jechalem do serwisu i przy okazji podlaczalem do kompa. Komp zwykly wogole sie nie polaczyl, wiec mechanik podlaczyl go do jakiegos duzego Modic'a. No i wykazal on... dodatkowy błąd... "bład braku napiecia w instalacji" czy cos w ten deseń. Mysle ze komp w BMW trzyma bledy w jakies pamieci ktora wykasowac mozna jedynie komputerem (niezaleznie od tego czy sobie klemki zewrzemy czy aku odlaczymy). Wydaje mi sie tez ze jedyne co mozemy wykasowac w ten sposob to tymczasowe parametry pracy silnika. Wszystko to sa moje domysly, ktore daje wam do przemyslenia...
-
Jakie róznice modelu coupe
Motory były dwa w ISach M42 i M44 od 1995 roku. Moc ta sama, moment minimalnie wiekszy w M44. W M44 pojemnosc 1900, w M42 1800ccm.
-
żarówki w podświetleniu zegarów
Nie chcialem kombinowac :) Hehhe, chcialem sie zapytac bo mam ciezki tylek ostatnio i wolalem zamowic z allegro zamiast chodzic do sklepu. Ale fakt, 3W to to samo co 5W.
-
żarówki w podświetleniu zegarów
Czy do oswietlenia zegarów sa zarwki jak na tej aukcji http://moto.allegro.pl/item178198998_zarowki_kolorowe_do_auta_motoru_paneli_radia.html oznaczone symbolem R10 (10mm)?? Maja 5W - czy przypasuja?
-
Dziwne zachowanie silnika 318is
A silnik na luzie - na postoju chodzi ci rowno? Jak siedzisz w aucie to wyczuwasz wibracje na budzie?
-
Jakie obroty na zimnym silniku???
Jak nie telepie calym silnikiem od zbyt niskich obrotow to bym wogole to olal. A do zimy jeszcze daleko, zobaczysz co wtedy sie bedzie dzialo...
-
Tarcze hamulcowe Racing :)
No wlasnie, chodzi mi o korekty w torze jazdy. Minimalnie szybciej lapiaca strona od razu jest wyczuwalna jako sciaganie, czy roznica w przyczepnosci. Wole juz takich testow nie robic, bo pompa mi wtedy za szybko bije :lol:
-
Jaki olej przy takim przebiegu
Dokladnie, tym bardziej ze 6,5 litra w 6ciu cylindrach przy pelnym syntetyku wymienianym co 10 tys to robia sie koszty. Tez zalewam Castrolem 10W-40, w hipermarketach po 135zl za 4l, a na allegro do wyrwania za 89zl+koszt przesylki.
-
Tarcze hamulcowe Racing :)
Jesli dales przy 240km/h pelne hamowanie tak, ze przy tej predkosci ABS ci sie wlaczyl to dla mnie jestes Kozak przez duze "K". :shock: Co do samych tarcz glosu nie zabieram. Kazdy wsadza to co lubi, ja kupilem na przod tarcze BREMBO za 300zl/komplet. Duzo czy nie to nie wiem, ale zadowolony z nich jestem.
-
Eibach -35/-30 i Bilsten B8: (urojone?) problemy.
Auto stoi jak koza - jest wysokie; ma duzy przeswit; ma dużą przestrzen nad kołami. Taki skrot myslowy ;)
-
Eibach -35/-30 i Bilsten B8: (urojone?) problemy.
Auto bardzo ladnie wyglada, nie przesadzone jak na polskie drogi. Kiedys do siebie tez wstawie sprezyny eibacha pro kit bo w serii jest duzo za miekko, za bardzo buda sie wychyla.